Esileht Koolilaps 8.a tüdruku eneserahuldamine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: 8.a tüdruku eneserahuldamine

Postitas:

Olen aru saanud, et tänapäeval algab kõik see naiseks kasvamine hoopis varem kui vanasti. Samas olen nüüd viimasel ajal tähele hakanud panema,et minu 8.a tütar on avastamas oma keha. Ta on jäänud mulle vahel näpuga ennast rahuldades. Muidugi ta ehmus ja sellist situatsiooni ei ole enam olnud. Samas ta tahab ikka telekat vaadata tekk peal ja vahel käitub kummaliselt a´la \”mine teise tuppa, ma tahan seda teha\”. Kas kellelgi veel sama situatsioon? Kuidas käituda, kas nüüd oleks siis aeg hakata naistejuttu rääkima? Internetist olen lugenud, et eks see ole normaalne ja käi arenguga kaasas, eriti kui laps saab aru ja teeb seda privaatselt – kellel varem, kellel hiljem ja et sellist käitumist ei tohi karistada vms.Samas oleks hea kuulda, kuidas teised sellisel juhul käituvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütrel ka umbes 7-8 aastaselt hakkas see avastamine pihta. Las avastab. Korra avastas ta end avalikus dushiruumis ujulas, siis ütlesin, et selliseid asju avalikult ei tehta.
Mina mõtlen nii, et vähemalt keha kuulub lapsele endale, mitte lapsevanematele. Kuniks mängus pole poisse ning seda avalikult ei harrastata, siis lasku käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina küsiks ka selle kohta.minul aga on jällegi poeg,kuid uut teemat selle kohta vast tegema ei hakka.

mul siis 7aastane poeg ja avastan ta pidevalt käed püksis.ta ehmatab,kui niiöelda vahele jääb.ma ei oska ka kuidagi keelata seda ja kas üldse peakski?kas tuleks hakata nüüd midagi seletama ja mis minu jaoks kõige hirmsam,et kuidas seletada.

veel huvitab,et mida teete siis,kui laps küsib mis on seks?kui mul on noku,siis mis on tüdrukutel?telekast on ka kõrvu jäänud selline ilus asi nagu seksikas ja samal hetkel näidatakse pesus naist.ja nüüd ongi nii,et kui mina kõnnin toas pesu väel,siis tuleb ka kohe kompliment,et \”emme sa oled nii seksikas\”.see tekitab judinaid,sest mu laps ei tohiks ega peaks nii ütlema(vähemalt mitte mulle).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raisa Cacciatorel on eesti keeles ilmunud mitu väga head raamatut sellest, kuidas rääkida lastega seksuaalsusest. Soovitan väga!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulebki selgitada, et see on privaatne tegevus ja seda ei tehta teiste nähes ning sellest ei ole vaja nt koolis rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea raamat on \”Mida lapsed küsivad\”, võta see raamatukogust (1998 välja antud, poodides ilmselt enam ei ole), seal on ilusasti vanuste kaupa toodud, mida nt eneserahuldamise, seksuaalsuhte jne kohta konkreetses vanuses lapsele tasuks rääkida, autor Miriam Stoppard.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt mitte selles mõttes, mida meie orgasmi all silmas peame. Aga ta tunneb, et on hea olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Loomulikult on võimalie orgasmi saama. Aga ta ei oska sellele nime anda. Ja pärast võib ta olla hoopiski kurb.
Ise kogetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiks sirvida veel ühe Soome lastepsühholoogi kirjutatud raamatut \”Seksuaalkasvatus\”.
http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/laste_seksuaalkasvatus/50333

Seal on kuidagi sõbralikult ja hästi lahti seletatud kõik vanuste kaupa ja toodud ka näiteid küsimustest ja võimalikest headest vastustest.

Üldiselt ikka rõhutatakse seda, et on äärmiselt oluline, et laps oma kehaga sõber oleks ja et sa temas mingeid komplekse ei tekitaks. Aga samas teeksid selgeks, et see on privaatne tegevus ja kindlasti seda ka, et ei tohi lasta võõrastel vahtida ja veel vähem puudutada. Et see on õrn ja hästi oluline koht jne.
Raske anda mingit retsepti. Mulle on üks pedagoog öelnud, et infot tuleb anda nii palju, kui küsitakse, aga mitte üle külvata. Liiga palju infot võib jälle ¨oki tekitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda teemat on leierdatud siin oi kui palju. Teemaalgataja on imelik, kui selle kohta kohe teema teeb, vuih.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]seda teemat on leierdatud siin oi kui palju. Teemaalgataja on imelik, kui selle kohta kohe teema teeb, vuih.[/tsitaat]

ainuke imelik siin foorumis oled küll kahjuks sina ise oma suures \”tarkuses\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps 8.a tüdruku eneserahuldamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.