Esileht Erivajadustega laps 8.aastane ei oska matemaatikat

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: 8.aastane ei oska matemaatikat

Postitas:
Kägu

Laps on saanud diagnoosiks kõnearenguhäire.
Pandi see Soomes. Alguses laps ei osanud sõnakestki soome keelt, hetkel soome keel tugevam kui eesti keel.
Käib eritoega väikeklassis. Palusin küll, et ehk saab 2 aastat käia eelkoolis aga seda ei võimaldatud ja pidi minema 6.aastaselt kooli juba.
Õpetaja eile helistas seoses eritoe otsusega ja rääkis, et vaatamata eritoele pole lapse matemaatilised oskused jõudnud eakohalise tasemeni ning sügisel mõeldakse, et ehk teevad matemaatikas individuaalse õppekava. Mõningaid harjutusi oleme ka kodus teinud, mida õpetaja on soovitanud. Endal mul on last natuke raske põhjalikumalt kodus õpetada, sest neil on mingid omad süsteemid koolis kuidas nad õpivad ja minu meetodid ei sobi.
Milliseid meetodeid Eestis kasutatakse matemaatika õpetamisel lastele kellele see aine on raske?
Olen täheldanud ka seda, et lugemise ja kirjutamise ülesanded teeb ta ise ilusti ära. Ka loetust arusaamise ülesanded teeb meeleldi iseseisvalt. Aga siis kui matemaatikat tuleb teha siis ta üldse ei süvene, vähemalt kodus mitte. Viib kohe jutu mingile teisele teemale, et a la emme tead mis mu sõber mulle koolis rääkis jne. Ja siis kui palun natukene kaasa mõelda siis istub käsi põsakil ja ohib ainult.
Laps lõpetab 2.klassi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas laps üldiselt kõige paremini õpib?

Kui visuaalselt, võiks ideid otsides vaadata näiteks Singapuri meetodi poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla individuaalne õppekava matemaatikas olekski sinu lapsele parim? Lapsed on erinevad, mõni kes on matemaatikas ja loogikas andekas, ei pruugi keeli eriti hästi omandada ja vastupidi. Mul sõbranna laps läks peale esimest klassi Ristiku põhikooli, mis on lihtsustatud õppekavaga kool, just natemaatika pärast. Samas keeltes oli ta väga tugev, oleks võinud süvendatult õppida, aga matemaatika jäi nõrgimaks kooli lõpuni.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ristiku põhikooli, mis on lihtsustatud õppekavaga kool

Ristiku ei ole lihtsustatud õppekavaga kool.

Ristiku Põhikool on põhikooli riikliku õppekava alusel põhiharidust andev üldhariduskool. Koolis on lisaks ülelinnalise vastuvõtuga tavaklassidele ka tõhustatud toe ja eritoe klassid.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta talle eraõpetaja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ristiku põhikooli, mis on lihtsustatud õppekavaga kool

Ristiku ei ole lihtsustatud õppekavaga kool.

Ristiku Põhikool on põhikooli riikliku õppekava alusel põhiharidust andev üldhariduskool. Koolis on lisaks ülelinnalise vastuvõtuga tavaklassidele ka tõhustatud toe ja eritoe klassid.

Laps ei ela ju Eestis

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps ei ela ju Eestis

Ma ei vastanud teemaalgatusele, vaid postitusele, mis ütles, et Ristiku põhikool on lihtsustatud õppekavaga kool. Selgitasin, et ei ole.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minuga oli lapsepõlves vanematel sama mure umbes samas vanuses. Tagantjärele mõeldes tegid mu vanemad lihtsalt geniaalselt. Jutt tavalisest taskurahast, mida ma sain..ütleme 3 ühikut (ütleme, et tugrikut) nädalas. Ema-isa pani mu ette 0,5 mündi tugrikut ja küsis, et mitu tugrikut ma pean sule veel andma, et kolm täis saaks. Kui arvutasin ja sain 2,5, sain. Kui arvutasin ja sain vähem, sain vähem. Aga mitu samasugust poolikut tugrikut ma peaksin sulle andma? Kui mul on 10-tugriku-sendised ainult alles, mitu kümne tugriku-sendist ma peaksin sulle veel andma? Kui ma annan sulle 24 0,5 tugrikulist kohe, siis mitme nädala taskuraha see oleks? Me läheme kolm korda kolmekümne viieks minutiks randa. Mitmeks minutiks me lähme? Kui ütlesin vähem, läksime vähemaks, mis mulle ka graafiliselt selgeks tehti. Kui ütlesin õigesti, sain veel kiita ja jäätist ka. Kui lahmisin niisama, jäi rand ära. Sa võid saada 55 miinus 36 kommi. Mitu kommi võid saada, loe ise siit hunnikust hernekommid välja.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Erivajadustega laps 8.aastane ei oska matemaatikat