Esileht Koolilaps 8 aastane laps koolivaheajal

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: 8 aastane laps koolivaheajal

Postitas:

kas peab kodus üksi hakkama saama kui vanemad tööl ? Nii suurele lapsele ometi ei ole ju lapsehoidjat vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kohustust et peab. Aga võiks küll juba, kui on õpetatud, juhendatud ja saab asjast aru.
Eks igaüks tunneb oma last.

Enamasti (minu enda ja tuttavate) lapsed on kooliealised lapsed tööpäeva tõesti hoidjata ja saavad hakkama.
Kui võimalik, siis mitte päris 3 kuud igapäevaselt (osa aega on vanema(te)l ka puhkus, osa aega on vanaema või tädi vms juures, mõni on paar nädalat laagris)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka võiks saada kui teda on selleks õpetatud. Kui te teda õpetanud ei ole, siis ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka saab ja nooremadki saavad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb ettevalmistusest. Ma olen oma lapsed teadlikult nii õpetanud, et see suvi, mis jäi lasteaialõpu ja 1.klassi vahele, tuli juba osad päevad ise kodus hakkama saada. Kuna ka peale kooli peavad lapsed ikkagi hakkama juba üksi olema kuniks vanemad koju jõuavad, siis mida varem lapsele iseseisvust õpetada, seda lihtsam on ka neil kooli alguses sellega toime tulla.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vajadusel võiks saada, aga ise katsuksin selles vanuses lapse suve ikkagi maksimaalselt katta nii, et ise puhkust 28p+ nt 2*1 nädalat laagris+ vanavanemad.

Võimalusel jätaksin üksi koju minimaalselt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ikka täiesti oleneb lapsest ka. Meie 8a poeg ei julge näiteks üksi kodus olla. Samas tema 6a õde ainult üksi tahakski olla ja on kõvasti asjalikum vennast

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kaheksane poeg on see suvi küll mitu nädalat päevad otsa üksi kodus olnud. Laagrites käis, vanaema juures käis, osa aega oli mul endal puhkus, osa aega on isaga olnud, reisil on käinud, aga ikkagi seda aega on jäänud. Temale meeldib küll üksi kodus olla, ma ise ei taha teda päris terveks päevaks siia üksi jätta, sest ilmselgelt möödub siis suur oja ajast ka diivanil vedeledes ja multikaid vaadates või midagi sellist. Natuke siin toimetab, käib kastmas, mõned tema tööd on veel, koeraga mängib, aga ikkagi seda aega vedelemiseks jääb liiga palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kus elate, aga Tallinnas on kõikidel koolivaheaegadel päris toredaid linnalaagreid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps 8 aastane laps koolivaheajal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.