Esileht Koolilaps 8-aastane tüdruk, tema juuksed ja lõputu sõda sellega…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: 8-aastane tüdruk, tema juuksed ja lõputu sõda sellega…

Postitas:

Olen tütrega ummikus. Tal on pikad juuksed, paksud ka, aga nii neetult peenikese karvaga, et lähevad tohutult kergesti pusasse ja sassi. Meil on spetsiaalsed pusakammid. Aga lähemalt mure juurde:
Tüdruk ei ole ise oma välimusest üldse huvitatud ja vihkab, kui keegi talle soengut teeb, juukseid kammib jne. Koolipäevadel oli sellega iga hommikul jama… lõpuks on nüüd kujunenud nii, et tema juukseid vihkab nii tema kui mina. 🙂
Kui ma juba mainin ääri veeri, et teeme juuksed korda (iga päev on seda ju vaja ometi teha), siis kohe vihastab, karjub mu peale. Ja siis lõpuks tuleb istub porisedes maha ja käitub nagu teeks sellega MULLE hiigelsuure teene. Soengut tehes karjub ja väänleb, vihastab, kuigi proovin teha võimalikult normaalselt ja leebelt.
Teine variant: annan talle endale kammi kätte, saadan peegli ette, et tee siis kenasti ise – läheb sinna ka vihaga, kratsib meelega valesti ja näitab igati välja, kui ebaõiglane see tema suhtes on. Juuksed tõepoolest on sellised, mida on raske ka kammida (nagu ütlesin, mega kerged pusad ja peenike karv), aga ikkagi – ta ei üritagi. Kammida ei oska, veel vähem endale patsi teha – teda ÜLDSE ei huvita. Tema poolest võiks ta joosta iga päev avalikult ringi nagu nukitsamees – sõna-sõnalt hommikuti selline ta välja näeb.
Okei, kolmas võimalus – lõikame juuksed maha – vähem kammida, vähem vaeva. Nii olen talle kenasti rääkinud (kuigi seda tüüpi juuste puhul oleksid ka lühikesed hommikul kanatagumik.).EI, ka see võimalus ei sobi, ka selle variandi peale saab ta vihaseks ja keeldub isegi seda arutamast.
Niisiis olukord:
1) Ise juukseid ei kammi. Kui, siis ALATI suure sunniga ja vihaga kratsides ning ilma igasuguse huvita selles paremaks saada, endale ise soengut teha jne…
2) Minu kammimist ja soengu tegemist vihkab ja mina ei kannata seda käitumist, mis alati sellega kaasas käib. Tuleks ja ilusti laseks soengu teha, poleks muret.
3) Juuste mahalõikamisest keeldub ja praktilises plaanis ei pruugi see väga aidata ka.

Lisaks oleme mingi 28 korda seda kõike temaga inimese moodi rahulikult arutanud ka, aga ikka jõuab kõik samasse kohta tagasi, isegi kui ta korraks end vaos hoiab.

Kellelgi veel selline olukord?

+15
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.06 14:18; 19.06 16:11; 23.07 13:42; 23.07 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tütrega ummikus. Tal on pikad juuksed, paksud ka, aga nii neetult peenikese karvaga, et lähevad tohutult kergesti pusasse ja sassi. Meil on spetsiaalsed pusakammid. Aga lähemalt mure juurde:

Tüdruk ei ole ise oma välimusest üldse huvitatud ja vihkab, kui keegi talle soengut teeb, juukseid kammib jne. Koolipäevadel oli sellega iga hommikul jama… lõpuks on nüüd kujunenud nii, et tema juukseid vihkab nii tema kui mina. ????

Kui ma juba mainin ääri veeri, et teeme juuksed korda (iga päev on seda ju vaja ometi teha), siis kohe vihastab, karjub mu peale. Ja siis lõpuks tuleb istub porisedes maha ja käitub nagu teeks sellega MULLE hiigelsuure teene. Soengut tehes karjub ja väänleb, vihastab, kuigi proovin teha võimalikult normaalselt ja leebelt.

Teine variant: annan talle endale kammi kätte, saadan peegli ette, et tee siis kenasti ise – läheb sinna ka vihaga, kratsib meelega valesti ja näitab igati välja, kui ebaõiglane see tema suhtes on. Juuksed tõepoolest on sellised, mida on raske ka kammida (nagu ütlesin, mega kerged pusad ja peenike karv), aga ikkagi – ta ei üritagi. Kammida ei oska, veel vähem endale patsi teha – teda ÜLDSE ei huvita. Tema poolest võiks ta joosta iga päev avalikult ringi nagu nukitsamees – sõna-sõnalt hommikuti selline ta välja näeb.

Okei, kolmas võimalus – lõikame juuksed maha – vähem kammida, vähem vaeva. Nii olen talle kenasti rääkinud (kuigi seda tüüpi juuste puhul oleksid ka lühikesed hommikul kanatagumik.).EI, ka see võimalus ei sobi, ka selle variandi peale saab ta vihaseks ja keeldub isegi seda arutamast.

Niisiis olukord:

1) Ise juukseid ei kammi. Kui, siis ALATI suure sunniga ja vihaga kratsides ning ilma igasuguse huvita selles paremaks saada, endale ise soengut teha jne…

2) Minu kammimist ja soengu tegemist vihkab ja mina ei kannata seda käitumist, mis alati sellega kaasas käib. Tuleks ja ilusti laseks soengu teha, poleks muret.

3) Juuste mahalõikamisest keeldub ja praktilises plaanis ei pruugi see väga aidata ka.

Lisaks oleme mingi 28 korda seda kõike temaga inimese moodi rahulikult arutanud ka, aga ikka jõuab kõik samasse kohta tagasi, isegi kui ta korraks end vaos hoiab.

Kellelgi veel selline olukord?

Hahahah ????????
Mul õde samasugune.
(Alati ütlen kui sa ei kammi siis lõikan maha Siis kohe lubab kammida ????????)

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juuksed on hullu moodi pusas siis:
a) nad on täiesti katki, terve juuks ööga nii pusasse ei lähe
b) nad on väga kuivad

Mulle ka ei meeldiks juuste kammimine, kui see väga valulik tegevus on.

a variandi puhul soovitaks juuksed natuke üle õlgade lõigata ja reg palsamit kasutama hakata.
b variandi puhul piisab sobilikust ja kvaliteetsest šampoonist ja pusapalsamist. Ja õhtul punupats juustesse.

– Kahe samavana tütre ema+ 35 aastat kogemust kohutavate lokkidega

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 14:58; 19.06 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiks öelda, et mul oli oma 8-aastase tütrega just TÄPSELT sama teema 🙂 Päriselt ka. Juuksed peaaegu keskkohani. Minust imeliste patside tegijat ei ole ja temast korralikku kammijat ka mitte. Aga pikki juukseid tahab.
Minul igatahes viskas täiesti üle see igapäevane hädaorg ja lõikasin korraliku jupi maha. Algul nuttis, et kole (kust otsast? juuksed on endiselt pigem pikemapoolsed), aga nüüd saan teda tihti kiita, et on ju mõnus ja kerge nüüd kammida ja saab kiiresti valmis ka.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et õhtuti juuksed patsi ja hommikul kohe palju kergem. Alustuseks proovige seda lähenemist 🙂

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et õhtuti juuksed patsi ja hommikul kohe palju kergem. Alustuseks proovige seda lähenemist ????

Jaa, kaks patsi on meil igaõhtune teema (ka sellesama sõjaga) juba aastaid, sest ühest patsist isegi ei piisa. Ühe punupatsiga on ka hommikuks pundar peas. Ka kahe patsiga on ikkagi hommikul juuksed pusas! Ja kui ei ole, siis kammida on vaja siiski ju.
šampoonidega on meil nõnda, et tüdruk on allergiline ja saame kasutada ilma lõhnaaineta allergikute šampooni – kõik muu ajab aevastama ja siis ööuni veel rahutum. Samas see tundlikute šampoon jällegi ei pruugi siluda nii palju tõesti kui vaja…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.06 14:18; 19.06 16:11; 23.07 13:42; 23.07 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et õhtuti juuksed patsi ja hommikul kohe palju kergem. Alustuseks proovige seda lähenemist ????

Jaa, kaks patsi on meil igaõhtune teema (ka sellesama sõjaga) juba aastaid, sest ühest patsist isegi ei piisa. Ühe punupatsiga on ka hommikuks pundar peas. Ka kahe patsiga on ikkagi hommikul juuksed pusas! Ja kui ei ole, siis kammida on vaja siiski ju.

šampoonidega on meil nõnda, et tüdruk on allergiline ja saame kasutada ilma lõhnaaineta allergikute šampooni – kõik muu ajab aevastama ja siis ööuni veel rahutum. Samas see tundlikute šampoon jällegi ei pruugi siluda nii palju tõesti kui vaja…

Sellisel juhul looduslikud õlid. Teevad imet 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 14:58; 19.06 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk on 7-aastane, juusteteema sama.
Esimene asi, mida mina olen teinud, on see, et vahetanud välja kõikvõimalikud laste shampoonid ja palsamid korralike täiskasvanute omade vastu. Kasutab nii siluvat palsamit kui ka juustesse jäetavat seerumit.
Teiseks aitab regulaarne otste lõikamine. Oluline ei ole, et pikkus väga palju väheneks, peamine on, et neid peenikesi otsi ei tekiks. Peale lõikust on tükk aega palju paremini juuksed kammitavad. Juuksurisse muidugi ta keeldub minemast, seega lõikan ise need otsad .

Lisaks olen õppinud tegema erinevaid selliseid patsisoenguid, mis püsivad. Parim variant on üle pea teha nt kolm või viis peenikest kalasaba, mis on mitu päeva ilusad ja juuksed on kinni. Samuti teen vahel talle nö afropatsid. Teengi rividena u 30 peenikest patsi ja need jäävad enavähem nädalaks pähe talle.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma selleta kammida ei lubata meil, sellega võib 😉 https://images.app.goo.gl/fL4tyRP3M8tJDmmA9

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just käisin sama kadalipu 3 aastasega läbi. Tulemuseks viisin juuksuri juurde ja seal sai endale kena lühikese soengu.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline toode: https://www.prismamarket.ee/entry/spreipalsam-muumi-150ml/6414504259606

meie kasutame seda +pusahari.

Ei tähenda see pusasseminek seda, et on katki, kui on õhukese karvaga juuksed, siis tulevadki pusad kergemini. Seda Muumi spreid lasen lapsele pähe vastavalt vajadusele.

Šampoonina kasutan seda: https://www.prismamarket.ee/entry/shampoon-palsam-muumi-2in1-250ml/6414504786720

St et pärast juuste pesemist ei lasegi spreid, aga mõnikord hommikuti on vaja, eriti talvel, kui toas on õhk kuivem.

Neid muumi tooteid müüakse ka Coopis. Selkus pole näinud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine lapsega juuksurisse, katkised otsad maha ja korralikud šampoon-palsam-ravi peale ning kõige jubedamad pusajuuksed kaovad. Minul läks enda ja tütre juustega sobivate toodete leidmiseks hulk aega, aga nüüd olaplex teeb imet ja hommikul pusad puuduvad. Sinu lapsele võib sobida hoopis muu. Korralik juuksur oskab soovitada.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Just käisin sama kadalipu 3 aastasega läbi. Tulemuseks viisin juuksuri juurde ja seal sai endale kena lühikese soengu.

Oh heldeke, juba 3-aastased dikteerivad oma soenguid ja põhjustavad igasuguseid kadalippe! Mõni ime siis, et siis 8-aastasega puhta hädas ollakse!

+5
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel käis ka juuste kammimine ja patsi punumine kisa saatel. Lõppes sellega, et lõikasime juuksed lühikeseks. Valis ise millist soengut tahab, vaatasime koos internetis pilte. Ta on nüüd väga rahul, pikki juukseid tagasi ei taha, saab kammimisega hakkama ja kisa juuste pärast on unustatud teema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no me jõudsime lõpuks kompromissini (laps 9): koolipäevadel kammib ise ja mina teen patsid, vabadel päevadel kammib ise ja teeb ise soengu (või ei tee, mis on ta tavaline valik). Aga selle kompromissini jõudsime tänu täidele, koolis oli terve õppeaasta täihäire, neid ta ei tahtnud saada (sest kuigi siis saab koolist vaba päeva, peab veel rohkem kammima), seega oli nõus patsidega.
Tal on hästi paksud juuksed, kui korralikult ei kammi, läheb pusasse ja neid ta muidugi lahti kammida ei lase (on mõlemad eelpoolnimetatud tooted ka kodus olemas), siis ma olen lihtsalt pusa ära lõiganud, nii et tal on ka palju erineva pikkusega juukseid peas. Enne kooli laseme juuksuril korrastada. Aga jah, tal on tõesti paju juukseid, kui sealt aegajalt salgu kaupa ära lõigata, siis ei mõjuta see kuidagi üldmuljet.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nagu minu tütrest räägiks. Meil veel eriti andekas oli, et ise salaja oma pusasid välja lõikas 😀 Kuni ükskord lõikas nii lolli kohapealt, et juuksed tuli lühikeseks lõigatagi…Nüüd siis veidi targem ja kammib juba paremini ja suurema tülita. Ja ootab kannatamatult, millal juuksed jälle pikad oleks, sest talle meeldivad ainult pikad juuksed 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli paar aastat tagasi lapsega sama teema. Ja siis avastasin, et pusapeasse on ümber pea punutis täitsa tehtav ning ei ole nähagi, et juuksed on pusas. Pealegi see ümberpea punupats kestab mitu päeva kui korralikult tehtud on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pole seda probleemi olnud sel lihtsal põhjusel, et mu emal oli minuga see probleem ja ma mäletan suurepäraselt kui tüüüütu see juukseteema oli. Enda lapse puhul võtsin vabalt, erandiks kultuuriüritused ja sünnipäevad. Enne sünnipäevale minekut selgitasin, et see on nagu osa kingitusest, et sünnipäevale ilmutakse kammitud juustega. Laps kasvab sellest juuste mitte kammimisest ise välja, see on garanteeritud. Nõu võib ka ikka anda, et alt peab hakkama harjama ja vaikselt ülespoole liikuma harjaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh issand, miks tekitate nii palju probleeme?! Lapsele seleta, et loodus on nii seadnud, et praegu on tal keerulised juuksed, nii on, keegi pole süüdi ja probleem tuleb lahendada. Ema kogu aeg võidelda ei jaksa.
Paku välja:
a) lõikame juuksed õlgadeni (või vajadusel kasvõi poisipea) – kammib ise ja kuivad kiiresti, ei mingeid patse ja probleem kadunud
2) kammib ise aga välimus peab olema korrektne, ei mingit vingumist ega närveldamist, tuleb, palub, ena teeb patsid, ise peab meeles millal vaja (hommikul-õhtul) – kui ei toimi, juuksed võtame lühikeseks ja mõtleb järele kuni juuksed kasvavad
3) jätkate nagu seni aga ema ei kuule vähimatki kaeblemist juuste teemal, sellest päevast alates
Kui laps ei saa reeglitest ja vajadustest aru, kehtestab need ema. Selleks vanemad ongi. Ka see tuleb lapsele selgeks rääkida. Juuksed ja soengud pole igavesed, seega lühike juuks ei ole õnnetus. Ka see lapsele selgeks teha.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tüdrukul oli selles vanuses sama jama ja ka ühtki minu nõu kuulda ei võtnud. Õnneks juuksurit ta kuulas, kelle soovitus oli mitte liiga vara hakata juuksi pikaks kasvatama. Lastel olla tihti pusaprobleem, mille põhjuseks on see, et juukseid on küll palju peas, kuid juuksekarvad on õhukesed. Enne kosutada juukseid, lõigata tihti ja kui juuksekarvad on jämedamaks läinud ja pusaprobleem kaob, siis alles kasvatama hakata.
Muide, henna kasutajatel pusasid pole, teeb juuksekarvad jämedaks ja elastseks. Kuidas tüdruk suhtuks uude värvitooni? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, henna kasutajatel pusasid pole, teeb juuksekarvad jämedaks ja elastseks. Kuidas tüdruk suhtuks uude värvitooni? ????

Vaidlen vastu, 15 aastat püsivalt hennat kasutanuna on mu juuksed endiselt väga peene karvaga ja lähevad kergesti pusasse. Henna ei muuda juuksekarva struktuuri kuidagi.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka pikad juuksed, mis väga kergesti sassi lähevad. Kasutan sama nippi, mis siin juba mainitud, et juuksed ööseks kinni. Teen krunni pealaele, siis ei sega magamisel ja tõesti ei lähe ka sassi. Kui tuuline ilm on, teen sama. Ja lisaks ka vähemalt 2 korda päevas juuste kammimine lisaks. Mul ka väga peen juus, nagu titejuus. Aga nii tuleb toimida, kui oma titejuustega siiski pikki juukseid tahta 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks NOAH juuksehooldustooteid. Osta kohe terve sari ja kasuta neid lapse peal regulaarselt. Käige koos saunas ja tehke spaaprotseduure ja maskitage juukseid jne. Ööseks keera niisked juuksed lõdvalt krunni ja pane krunninõelte ja kummiga kinni. Hommmikul on juuksed mõnusad pehmed ja lainelised, kergem patsi ka teha. Või kui kuidagi ei õnnestu seda asja lapsele meeldivamaks teha siis laseks maha lõigata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 13:41; 01.07 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et õhtuti juuksed patsi ja hommikul kohe palju kergem. Alustuseks proovige seda lähenemist ????

Jaa, kaks patsi on meil igaõhtune teema (ka sellesama sõjaga) juba aastaid, sest ühest patsist isegi ei piisa. Ühe punupatsiga on ka hommikuks pundar peas. Ka kahe patsiga on ikkagi hommikul juuksed pusas! Ja kui ei ole, siis kammida on vaja siiski ju.

šampoonidega on meil nõnda, et tüdruk on allergiline ja saame kasutada ilma lõhnaaineta allergikute šampooni – kõik muu ajab aevastama ja siis ööuni veel rahutum. Samas see tundlikute šampoon jällegi ei pruugi siluda nii palju tõesti kui vaja…

Minu nooruses ei magatud patsidega (ja ma ei maga ka praegu, juuksed umbes abaluudeni). Peanahk tahab öösel pingest puhata. Kui pärast see karva magatud pats lahti võtta, on peanahk jube valus.

Lõika poisipeaks, väga mugav. Lapse juuksed kasvavad ju kiirelt tagasi.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 11:27; 30.06 11:29; 30.06 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ööseks keera niisked juuksed lõdvalt krunni ja pane krunninõelte ja kummiga kinni.

Lapsele ööseks nõelad pähe?
Taga targemaks…

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 11:27; 30.06 11:29; 30.06 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pole seda probleemi olnud sel lihtsal põhjusel, et mu emal oli minuga see probleem ja ma mäletan suurepäraselt kui tüüüütu see juukseteema oli. Enda lapse puhul võtsin vabalt, erandiks kultuuriüritused ja sünnipäevad. Enne sünnipäevale minekut selgitasin, et see on nagu osa kingitusest, et sünnipäevale ilmutakse kammitud juustega. Laps kasvab sellest juuste mitte kammimisest ise välja, see on garanteeritud. Nõu võib ka ikka anda, et alt peab hakkama harjama ja vaikselt ülespoole liikuma harjaga.

Juubelid ja sünnipäevad, aga lasteaeda ja veel vähem kooli ei saada ju last pusas peaga?
Oli meid punt mammasid, kes arvasid, et õpetaja abid on need, kes nende lastele patse peaks tegema. Lausa kummikotud pandi kodyst kaasa.
Algul tegidki, aga asi kippus üsna nahaalseks minema ning pärast võeti juba konkreetsem hoiak: kui üks mamma lapsele järgi tulles kõvahäälselt mainis, “jälle oled sa nii sassis!”, siis õpetaja abi ütleski, et laste pead on ikka vanemate asi ja et laps on täpselt samas seisus, kui hommikul tuues (ei maganud lõunaund).
Rohkem ei kommenteeritud.

Ma ei kujuta ette, et korrastaksin oma lapse juukseid vaid sünnipäevale mineku eel. Mis ta siis mujal avalikes kohtades ei viibigi? Ongi selline Mowgli?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 11:27; 30.06 11:29; 30.06 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 6 a tütrel paksud pepuni juuksed, mis lähevad kergesti pusasse. Üldiselt olen ma seda meelt, et laste pesemisel piisab tavaliselt puhtast veest, me peseme seebiga ainult käsi-jalgu, kui need on tõesti mustad, juukseid šampooniga ainult siis, kui lapsel on esinemisel soeng olnud ja soenguvahendid juustes. Aga kord nädalas panen ma talle juustesse juukseõli (mul mingi Inebrya oma), sellega läheb kammimine tõesti väga libedalt ja praktiliselt valutult, muidu oli ikka väga palju kisa ja vastumeelsust kammimise suhtes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ööseks keera niisked juuksed lõdvalt krunni ja pane krunninõelte ja kummiga kinni.

Lapsele ööseks nõelad pähe?

Taga targemaks…

Sa ikka tead, et ma ei räägi õmblusnõeltest, vaid nendest, millega krunni fikseeritakse? Ise magan sellistega juba mitu aastat, need ei tule öösel juustest välja ega ohusta kuidagi kellegi tervist. Aga sa ei pea neid panema, kui see sinus sellist ahastust praegu põhjustas. Krunn seisab enamus inimestel ka tavalise juuksekummiga kinni.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 13:41; 01.07 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on pikad juuksed ja tahab pikki juukseid, siis hakkab ise hooldama lisaklausliga, et iga tüliga läheb 10cm maha.

kui on pikad, aga ei taha neid, siis veel lihtsam: kohe maha

kui hoopis lapsevanem on see kes pikki peale sunnib, siis muidugi enda mure

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps 8-aastane tüdruk, tema juuksed ja lõputu sõda sellega…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.