Esileht Koolilaps 8-aastane tüdruk, tema juuksed ja lõputu sõda sellega…

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: 8-aastane tüdruk, tema juuksed ja lõputu sõda sellega…

Postitas:
Kägu

Kuidas 7-8aastased tüdrukud niimoodi karjuvad ja vihastavad, kui vaja juukseid kammida?
Miks lastakse neil niimoodi käituda – igapäevaselt emaga kakelda?
Tuleb end kehtestada ja asjadele piir seada. Kui ei kammi ja kammida ei lase – juuksed lühikeseks. Kui tahab pikki, siis lõpetagu see igakordne ving ja vihastamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas päriselt on ka inimestel sellised jamad? Mitte selles mõttes, et laps tahab pikki juukseid, aga kammida ei taha, vaid selles mõttes, et sellega on üks pidev jama. Ema teeb reeglid ja laps järgib neid. Ja kui ei järgi, on tagajärjed. Mitte ainult juusteteemas, vaid üldse. On ebapedagoogiline lasta lapsel otsustada asju, mille otsustamiseks ta ilmselgelt ei ole veel pädev. Pikki juukseid tahab, kammida ei taha on just selline olukord. Tõenäoliselt on teil igasugustes muudes asjades ka üks lõputu kemplemine ja läbirääkimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja

Kahele viimasele.

Teie kirjutatu läks südamesse ja tegi haiget ka. Ma pole enda meelest üldse mingi pehmo vanem ja muus mõttes on meil asjad kenasti paigas. Aga selle juuste teemaga on tõesti totaalne ummik…seepärast teema tegingi.
Olen lõikamise konkreetselt ette võtnud, et käärid ja vahendid ning: palun tule, istu nüüd ja lõikame siis ära. Seepeale hakkas ta meeletult nutma, viskas end põlvili, ulgus PALUN, PALUN EI, kuni hüsteeriani. Kui ma oleks tegevust jätkanud, siis selline vägisi lõikamine ka okei pole ju? See tekitab sama tunde, nagu annaks lapsele peksa. Ja siis ta lubas jumalakeeli, et edaspidi on kõik korras, ta ei tülitse enam. Paar korda ongi ok ja siis hakkab jälle pihta…
Tal on üldse mingi selline teema ka, et ei salli puudutusi eriti ja ei kannata, kui keegi ta juukseid niisamagi katsub…
Ma ei tea… ma pole veel leidnud palsamit allergikutele. Otsin…šampoon on meil Neutrali beebišampoon, see on lõhnatu, sest tal hakkab tugevate lõhnade peale kohe tatt jooksma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kahele viimasele.

Olen lõikamise konkreetselt ette võtnud, et käärid ja vahendid ning: palun tule, istu nüüd ja lõikame siis ära. Seepeale hakkas ta meeletult nutma, viskas end põlvili, ulgus PALUN, PALUN EI, kuni hüsteeriani. Kui ma oleks tegevust jätkanud, siis selline vägisi lõikamine ka okei pole ju? See tekitab sama tunde, nagu annaks lapsele peksa. Ja siis ta lubas jumalakeeli, et edaspidi on kõik korras, ta ei tülitse enam. Paar korda ongi ok ja siis hakkab jälle pihta…

Sinu laps õppis, et kui ta viskab põrandale ja ulub (teeskleb hüsteeriat) saab ta oma tahtmise 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahele viimasele.

Sinu laps õppis, et kui ta viskab põrandale ja ulub (teeskleb hüsteeriat) saab ta oma tahtmise 🙂

Ja milline see tahtmine on? Ma hästi ei taipa… selle probleemi puhul ei olegi tal ju mingit konkreetset tahtmist. See hüsteeria oli siiras hirm ja palve, mitte manipuleerimine. Mis ma pidin tegema siis… Kääridega vehkides kallale päris minema? Juukseidpidi juuksurisalongi tirima ja sinna tooli külge siduma?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ilma naljata, osta Tangle Teezer ja lase lapsel ise kammida. Alustab loomulikult altpoolt nagu iga teise harjaga aga muu läheb märkimisväärselt kergemalt. Mina sain enda väikese õe samamoodi ise enda juukseid harjama, kui õpetasin teda kasutama harja, mis ei teinud sama palju haiget kui teised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutage juusteotstel õli või mingit juuksekreemi, teeb kohe palju paremaks.

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Esileht Koolilaps 8-aastane tüdruk, tema juuksed ja lõputu sõda sellega…