Esileht Koolilaps 8- aastase poisi käitumine pärast kooli

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: 8- aastase poisi käitumine pärast kooli

Postitas:

Mure päris suur. 1. klassi laps on avastanud mooduse, kuidas pärast kooli lõbusalt aega veeta, selmet koju tulla, süüa, õppida ja trenniasjad võtta. Nimelt läheb ta sõprade poole, nii et vanemate käest luba ei küsi ning lausa lülitab teinekord telefoni välja.

Kooli järele minna me talle ei saa, oleme tööl ning lõpetame mõlemad kl 17.00. Kodus on ka väike 2a õde, kes praegu esimest aastat lasteaias.

Ma ei tea enam, mida tegema peaks. Olen rahulikult rääkinud, olen kurvastanud ja kurjustanud, isa on kohe päris kuri olnud… Aga käitumine ei muutu. Ise ta on õnnetu, ütleb, et ma ei saa sinna midagi parata, ma olen rumal ja loll ja ei suuda teistmoodi käituda.

Lohutab vaid see, et kohe on suvevaheaeg ja ehk uuel õppeaastal asjad paranevad…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.05 09:51; 21.05 08:20; 21.05 14:25; 21.05 15:08; 22.05 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõnad \”loll ja rumal ja ei suuda teistmoodi käituda\”(!) näitavad väga hästi ära, et ta saab täiesti selgelt aru, et teeb valesti ja … naudib seda. Karistust, kui sellist, ei järgne, tähendab võib edasi teha. Teie otsustada on, kas ta võib nii edasi käituda või mitte (kui see on teie otsustada). Kui mind see isiklikult häiriks, käiksin järgmised 2 nädalat tal koolis vastas ja viiks koju (või siis lapsehoidja, veel parem!). Keegi teie peres peab TAHTMA sellist käitumist muuta, iseenesest ei juhtu midagi :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh siis hakkab laps suvel terve päeva külas viibima.

Kui midagi muud ena ei aita, siis vaata oma karistusmeetodid üle ja äkki tuleb ikka karmimaks hakata.

Jään ootama lugusid kuidas sõbrad terve suve teiste perede kulul elavad 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pehomod olete seal kodus? 1. kl laps ja juba süüdimatult hulgub ja hängib kuskil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, teil on vist õigus, oleme jah suht leebed olnud. Ju siis pole arvutikeeld piisavalt ränk karistus tema jaoks. Vitsagi on kord või paar saanud, aga samas pole karistamine olnud järjepidev. Mulle ei meeldi üldse karistada, aga kui kutt ikka järjest nii käitub, ei jää muud üle.

VÕIKS ju piisata rääkimisest…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.05 09:51; 21.05 08:20; 21.05 14:25; 21.05 15:08; 22.05 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 8-ne tüdruk tegi niimoodi ühe ainsa korra. Hilines 2 tundi ja jäi trenni hiljaks.
Peamiseks põhjuseks tõin ma selle, et ma muretsesin väga, kui ta õigel ajal kodus ei olnud. Rääkisin nendest röövimisjuhtumitest ja sellest, et nr1: vanem peab Alati teadma kus on laps, et vajadusel talle appi tulla.
nr2: Mina keelasin nädalaks selle sõbrannaga mängimise, kellega koos see jama juhtus, põhjendusega, et kui te kahekesi ei suuda normaalselt käituda ja rumalusi välja mõtlete, siis nädalake puhkate üksteisest ja peale kooli ei mängi.
Mõjus.

Loota, et 8-aastane üksinda saab kõigega hakkama ning käib vastutustundlikult praegu trennis, kui kõik teised õues mängivad, on natuke palju…
Tegemist pole siiski täiskasvanud inimesega, kellel oleks täis-arenenud kohusetunne.
Kui trenn on teile oluline, siis peate teda sinna vähemalt viima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kas laps käib iga päev trennis? Kindlasti mitte.

Legaliseerige mõistlik arv \”külapäevi\” nädalas.
0-tolerants ja karmus lapse sotsiaalsete vajaduste suhtes ei too perpektiivis midagi head.

Kurb lugeda, et lapsi ikka vitsutakse ja vastikult karistatakse, selle asemel, et õppida ja avardada oma oskusi lastega koostööd teha ja neid ilma vägivallata mõjutada. KURB.

Soovitan: \”Kuidas rääkida lastega nii, et nad kuulaksid ja kuulata nii, et nad räägiksid\”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 10:51; 21.05 14:22; 22.05 13:40; 24.05 08:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei,
saan täitsa Sinu murest aru. Kui siiani piits pole aidanud, siis ehk aitab präänik?
Lepite lapsega kokku, et nt kui kuu aega sellist rumalust ei tee, siis saab midagi mida ta väga tahab. Eks ta kõlab jah nagu altkäemaks, aga ega midagi teha, sageli aitab sellistel juhtudel mitte vitsahirm, vaid motivatsioon millegi nimel pingutada:) Pmt paku lapsele \”tööd\” – las täidab kokkuleppeid ja siis saab selle eest ka kokkulepitud tasu:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Positiivne kinnitus on hea mõte. Kindlalt tõhusam, kui pahandamine, kurvastamine ja vits.

…ainult, et kuu aja pikkune periood on selgelt liiga pikk aeg 8-aastase poisi jaoks. Alustada võiks 3 päevastest tsüklitest ja pikendada need nädalale.

Samuti ei tasu 8-aastaselt oodata, et ta pärast kooli 100% eeskujulikult ja iseseisvalt sinu ootusi ja eesmärke täidaks. Ole ikka realist. Sea realistlikud, eakohased ja loomusekohased ootused oma lapsele ja pea läbirääkimisi, nuputage koos välja mõistlikud motivatsioonipaketid jne.

Kiida ja kallista oma last ja ta ei lülita oma telefoni enam nii tihti välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 10:51; 21.05 14:22; 22.05 13:40; 24.05 08:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niionile:
Sinu tütrele piisas sellest 1 korrast ja jutust, et muretsed. Minu pojale aga ei piisa, olen rääkinud samamoodi. Heaga seletanud, miks on vaja telefoniga kättesaadav olla. Aga ei aita.

Ma võin ju keelata tal ühe või teise sõbra poole minna, aga kui ta sellele vaatamata läheb, mis ma siis teen? Rääkinud ju juba olen, aga polnud kasu.

Trenn ei ole meile oluline, trenn on lapse jaoks ja lapse enda valitud. Ta käib seal ilusti kohal, kui aga sõber, kelle juures külas, pole trennikaaslane, siis lihtsalt unustatakse kella vaadata.

Kägu 10:51
See raamat on mul olemas ja läbi loetud. Aga kui ikka ka need nipid ei aita, rääkimine ei aita, siis mis mul üle jääb? Karmimalt karistab meil isa, kuigi muidu ta üleliia karm ei ole, pigem on poiss liigagi oma tahtmist saanud.

Kägu 14:01
Aitäh kaasa mõtlemast. Präänikuid on pakutud küllalt. Ta ei pea vastu, nädala on suutnud, aga see oli ka vaid 1 kord. Hommikul lubab, kuid pärast kooli heidab kõik kõrvale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.05 09:51; 21.05 08:20; 21.05 14:25; 21.05 15:08; 22.05 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vaid selline küsimus:miks laps ei tohi pärast kooli sõpradega nö lõbusalt aega veeta? Mida ja kas nad teevad midagi keelatut? Kui ei, siis on ju normaalne, et pärast väsitavat koolipäeva võetakse üheskoos midagi põnevat ette.Selles vanuses sõbrad juba üsna olulised. Mul poeg kolmandas ja pärast kooli viskab vaid koolikoti tuppa ja läheb sõpradega õue. Arvan, et kui Sa seda ei keelaks, ei lülitaks ta ka telefoni välja. See telefonii väljalülitamine ei meeldiks ka mulle, sest ma hakkaks lihtsalt muretsema, kui last telefonitsi kätte ei saaks.Ühesõnaga, ära sunni oma last mõttetult valetama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 14:32; 21.05 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole küllamineku keelustanud, olen palunud aga trennipäevadel tulla enne kodust läbi. Peab ju sööma jne, ei saa õhtul kl 20-ni vaid koolilõunaga piirduda. See aga oleks ettevõtmine (vaja bussiga käia) ja ta ei viitsi. Külla ma ei keela minna, kui enne helistab ja ütleb, kuhu läheb, ja kui trenniasjad kaasas ning pole meeletult õppida. Sest kui pärast trenni alles kl 20.30 õppima hakatakse, siis teadagi polda enam just ärksaima vaimuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.05 09:51; 21.05 08:20; 21.05 14:25; 21.05 15:08; 22.05 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsele endale trenn meeldib? Mitu korda nädalas tal trenn on? Võib olla tahab Sinu laps sellises vanuses trenni asemel hoopis sõpradega mängida ja siis näit. õhtul kella 18.00-st õppima hakata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 14:32; 21.05 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapse sõpradel ka vanemad tööl? Meil näiteks vanemad omavahel suhtlevad ning kui selline probleem on tekkinud, siis teine vanem lihtsalt külla ei luba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]– Lõpuks võtsin mängu väga karmid abinõud. Ning keelasin tal minna kuhugi, kuhu ta väga tahtis minna ning väga harva sai (olin seda siiski juba eelmisel korral ähvardanud teha). Sellest tekkis hirmus tüli ning ta arvas, nagu tavaliselt, et kui ta hästi lubadusi annab, siis laheneb kõik nagu alati: ta saab oma tahtmise. Aga seekord ei saanud. Sellest hetkest algas käitumise muutus. Oli loodud stiimul, mis on tugevam kui tahe korda rikkuda. — [/tsitaat]

Kas tohib küsida, mis siis täpsemalt keelu alla sai?
Muidu – just täpselt sama asi meil aset leiab. Täielik äratundmine seda postitust lugedes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.05 09:51; 21.05 08:20; 21.05 14:25; 21.05 15:08; 22.05 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane lapsele mobiili meeldetuletused- aeg minna trenni.
Kas sööki ei võiks siis kooli kaasa võtta või koolipuhvetist peale tunde osta? Edasi tagasi bussiga sõita on tyytu küll.

Kui rääkimine ei aita ja laps teeb mis tahab, siis see laps vajab karmi käega kasvatust. Sellised lapsed vilistavad arvuti keelule, eriti kui nutitelefon on olemas.

Me ju tegelikult näeme ise ka, et tänapäeva lapsed on hoopis julgemad, isepäised kui omaaegsed lapsed.

Meie jätsime osa lolluseid ikka tegemata hirmus saada rihma või sattuda miilitsasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja imestan, tundub, et kasvatate oma lapsi, nagu loomakutsikaid. Mulle selline asi ei meeldi. Ei tohi inimese vabadust piirat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tsivilisatsioon ja inimese areng on rajatud erinevate vabaduste piiramisele. Siin ei ole küsimustki KAS? või MIKS?, tõeline küsimus on KUIDAS? Kuidas mõjutada last nii, et ta õpiks ennast juhtima, oma potsensiaali kasutama ja sealjuures oskaks olla rõõmus ja õnnelik.
Kindlasti pole siin ühest retsepti.

Teemaalgataja, kui need nipid (soovitatud kirjandus) ei aiata, siis kas oled ikka kindel, et rakendasi seda suhtumist ja meetode õigesti? Koostöö ja enesekontrolli arendamise juurde ei kuulu ähvardused, karistused jne. Kui sa mõtled nii, et üks päev proovin seda, mis raamatus soovitatud ja teine päev ähvardan karistuste ja sanktsioonidega ja siis ütlen, et olen ju kõike proovinud – miski ei toimi, siis oled VALEL TEEL.
Need on kaks erinevat maailma, mis ei saagi koos toimida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 10:51; 21.05 14:22; 22.05 13:40; 24.05 08:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nojah, teil on vist õigus, oleme jah suht leebed olnud. Ju siis pole arvutikeeld piisavalt ränk karistus tema jaoks. Vitsagi on kord või paar saanud, aga samas pole karistamine olnud järjepidev. Mulle ei meeldi üldse karistada, aga kui kutt ikka järjest nii käitub, ei jää muud üle.

VÕIKS ju piisata rääkimisest…[/tsitaat]

Vitsa???? Vaadake oma perekondlik käitumine ja suhtumised üle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vitsa???? Vaadake oma perekondlik käitumine ja suhtumised üle![/tsitaat]

Justnimelt vitsa ja rihma oleks vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Võibolla rakendaks hernestel põlvitamist ja näljutamist ka ja siis läheks otsejoones lastekaitse töötaja juurde vestlusele ja paluks mingit koolitust, et areneda mõtlevaks lapsevanemaks.
Kahju, et meil pole kohustuslikku lapsevanemana tegutsemise loa taotlemise kohustust ja sellele eelnevat koolitust, a’la 60 tundi teooriat ja 40 tundi praktilist koolitust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 10:51; 21.05 14:22; 22.05 13:40; 24.05 08:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps 8- aastase poisi käitumine pärast kooli

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.