Esileht Koolilaps 8.aastasel atoopiline dermatiit

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: 8.aastasel atoopiline dermatiit

Postitas:

Mure siis pealkirjas. Algas see imikueas. Olukord polnud siis nii hull. Olid paar üksikut karedat laiku. Laps kasvas väljs umbes 3.eluaastal. Ja nüüd lambist jaanuari kuus lõi raskelt välja. Kõike suuremad leemendavad latakad on käte painutuskohtades.  Ei oska seda teisiti seletada. Veritsevad ja on ikka tulipunased. Kõhule on tekkinud kare lööve, pluss ketendavad laigud on ka jalgadel. Kannikad on neid laike täis. Kõik tekkisid ühe kuu jooksul. Olen ostnud kõik võimalikke kreeme apteekidest. Julgelt üle paari soti on ära kulutatud. Kasu nendest pole. Hormoon kreemid ei aita. Allergiatestid ei näidanud midagi. Ma eitea mida enam teha. Laps sügab end päevad, ööd. Olen ise viimast kuud rase ja nüüd ise ka suures stressis sellest. Tahaks lapse olukorda parandada aga ei oska kuidagi. Kuidas need niimoodi jälle üleöö põhimõtteliselt tekkisid ? 5 aastat ju oli täiesti puhas nahk. Suvi tulemas ja ei julge last õuegi lasta. Hakatakse ju kohe norima ka ning tema selline õrnake. 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

AD lööb tõesti välja sajal erineval põhjusel. Hammaste tulemine, hammaste vahetumine, kasvuspurt, puberteet, stress, tolmulest, sobimatu kangas, tuul, külm jne.

Meil 19-aastasel olnud paremaid ja hullemaid aastaid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tüüpi allergiatestid tehti ning mida testiti?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unusta ära need apteegi kreemid. Pane lapsele nahaarsti juurde aeg, saab ilma saatekirjata ja kui kiiresti tarvis, minge tasulisse. Ikka odavam, kui pidevalt apteegis käia. Nahaarst hindab olukorda ja kirjutab välja tablette või kreeme, mis tõesti aitavad. Mul endal sama asi hiljuti läbi tehtud ja ei jõua end praegu ära kiruda, et nii kaua arsti juurde minemisega viivitasin ja igasugu “Atopic care” sildiga asju heas usus kokku ostsin.

Igaks juhuks mainin ka, et kindlasti vaata üle ka kodus kasutusel olevad pesupulbrid, dušigeelid ja šampoonid. Kuigi kindlasti oled seda juba teinud ja kasutate nahasõbralikke variante.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaheksanda aastasel???

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elidel kreem apteegist oli ainuke mis aitas. Kiiresti ja tõhusalt. Küsi arstilt retsept.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 22:51; 17.04 20:00; 20.04 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elidel kreem apteegist oli ainuke mis aitas. Kiiresti ja tõhusalt. Küsi arstilt retsept.

Hormoonkreemid pigem ikka tõhusamad. Minge uuesti arsti jjurde, kui perearst ise hakkama ei saa, siis las annab suunamise nahaarstile. Lisaks ravikreemile peaks kasutama 2-3x päevas mingit niisutavat baaskreemi, midagi ikka nendest paarisaja euro eest ostetutest peaks sobima (kui olid atoopikutele sobilikud kreemid). Sukaudselt mingi alleriatablett veel lisaks, näiteks Zyrtec 1/2 tabletti 2 x päevas.

Veriseks kratsitud kohtadele ei pruugi hormoonkreem sobida.

Ilmselt oled sa juba mõelnud, miks see jaanuaris uuesti välja lõi: jõulude aegsed maiustused, mandariinid, uus pesupulber? Suvi alati kergendab atoopiku olukorda, las saab päikest kui võimalik (väga hullus olukorras nahale jäävad laigud ja tõenäiliselt jäävad käeõndlad tal suvel heledamaks kui muu nahk), kui päris suvi tuleb käige meres, merevesi on nahale hea.  Vaata uuesti üle allergiatestide vastused (kas teil tehti nahatorketestid?), kas seal tõesti midagi ei näita? Mul 2 atoopikut, kes päriselt välja kasvanud pole kumbki, on olnud mingeid leevenemise perioode. Üks neist väiksena ei olnud ka millelegi allergiline va histamiin, teismelisena antud testis oli tolmulestaallergia. Mõlemal on olnud olukordi, kus tundub, et atoopia väljub kontrolli alt, aga hormoonkreemiga + vanemas eas allergiatablettidega on saanud asja jälle joonde. Ja muidugi kreemitamine (mul ühele lapsele Elidel üldse ei sobinud, sai midagi nõgestõve laadset sellest).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt elumuutus võib põhjustada samuti. Stress – nii positiivne kui negatiivne.

Mingi uus keskkond (tolmulestad, hallitus, kloorivesi, kemikaalidega töödeldud ruumid või mööbel).

Kodune pingeline õhkkond? Minu laps paranes oluliselt siis, kui ööbis suvel pikemalt sõbranna juures. Meil polnud kodus mingeid tülisid, aga ma olin ikka väga mures ja närvis, sest laps veritses peaaegu üle keha ja hormoonkreemid ka enam ei aidanud. Lubasingi ta niimoodi veritsevana sõbranna juurde ja tagasi tuli tervena. Nii hull pole nahk enam hiljem olnud. Ma arvangi, et minu närvitsemine ja pidev erinevate  kreemide katsetamine tegi asja nii hulluks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Allergiast ei kasva inimene kunagi välja. Allergeenid kuhjuvad organismis, näiteks need sinu kõikvõimalikud kasutatud kreemid. Avaldubki allergia siis, kui organismi on kuhjunud nii palju allergeene, et enam organism toime ei tule. Ei pea olema uus pesupulber või kreem või söök, vabalt võib olla (enamasti ongi), et mingi asi (no nt mandariinid) eriti ei sobi, aga organism tuleb väikeste kogustega toime. Kui nüüd kogu aeg mandariine (maasikaid, pähkleid või mingit pesupulbrit või mida iganes) tarvitada, siis mingil hetkel saab karikas täis ja siis ei kannata enam mitte lõhnagi.

Tavaliselt on nii, et imikueas on organism väga tundlik ja kõik avaldub, siis mingil ajal, millal kellelgi, mõnel 3-aastaselt, mõnel 18-aastaselt, saab organism tugevamaks ja allergia on uinunud ja siis, kui organism nõrgem, mõni viirus vms või saab inimene vanemaks, lööb allergia uuesti välja.

“Kasvas välja” “kuidas nüüd nii, enne ju oli kõik hästi” ei ole allergia puhul õiged terminid. Piisab ühest liigsest tilgast või grammist, ja kõik hädad on uuesti platsis, enamasti (kui liialdada) hullemini kui enne.

Kui külas läheb üle, siis ei pea arvama, et stress või kodu on närviline, vaid tõenäoliselt ongi kodus midagi, mida inimene ei talu, olgu selleks siis mitmed erinevad kreemid, toidud, mida külas ei söödud või näiteks sulepadjad või mis iganes.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 10:32; 20.04 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Allergiast ei kasva inimene kunagi välja. Allergeenid kuhjuvad organismis, näiteks need sinu kõikvõimalikud kasutatud kreemid. Avaldubki allergia siis, kui organismi on kuhjunud nii palju allergeene, et enam organism toime ei tule. Ei pea olema uus pesupulber või kreem või söök, vabalt võib olla (enamasti ongi), et mingi asi (no nt mandariinid) eriti ei sobi, aga organism tuleb väikeste kogustega toime. Kui nüüd kogu aeg mandariine (maasikaid, pähkleid või mingit pesupulbrit või mida iganes) tarvitada, siis mingil hetkel saab karikas täis ja siis ei kannata enam mitte lõhnagi.

Tavaliselt on nii, et imikueas on organism väga tundlik ja kõik avaldub, siis mingil ajal, millal kellelgi, mõnel 3-aastaselt, mõnel 18-aastaselt, saab organism tugevamaks ja allergia on uinunud ja siis, kui organism nõrgem, mõni viirus vms või saab inimene vanemaks, lööb allergia uuesti välja.

“Kasvas välja” “kuidas nüüd nii, enne ju oli kõik hästi” ei ole allergia puhul õiged terminid. Piisab ühest liigsest tilgast või grammist, ja kõik hädad on uuesti platsis, enamasti (kui liialdada) hullemini kui enne.

Kui külas läheb üle, siis ei pea arvama, et stress või kodu on närviline, vaid tõenäoliselt ongi kodus midagi, mida inimene ei talu, olgu selleks siis mitmed erinevad kreemid, toidud, mida külas ei söödud või näiteks sulepadjad või mis iganes.

Allergiast võib välja küll kasvada, nt minu laps muna ja piimaallergiast sai võitu. Soovitan panna aeg Urve Putniku vastuvõtule, ta andis meile väga palju head nõu.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 22:51; 17.04 20:00; 20.04 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi globadermi, minu omal aitas. Tal oli ikka väga karm olukord, isegi armid jäid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise viimast kuud rase ja nüüd ise ka suures stressis sellest.

kas lapse stress ei või tuleneda sellest elumuutusest? ehk kardab sisimas seda suurt elumuutust, kui seda välja ka ei näita?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elocon kreem. retseptiga

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järelikult nõrk hormoon.
mine arsti juurde. Kreeme on palju, vast ikka leiate midagi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 19:28; 05.05 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Allergiast ei kasva inimene kunagi välja. Allergeenid kuhjuvad organismis, näiteks need sinu kõikvõimalikud kasutatud kreemid. Avaldubki allergia siis, kui organismi on kuhjunud nii palju allergeene, et enam organism toime ei tule. Ei pea olema uus pesupulber või kreem või söök, vabalt võib olla (enamasti ongi), et mingi asi (no nt mandariinid) eriti ei sobi, aga organism tuleb väikeste kogustega toime. Kui nüüd kogu aeg mandariine (maasikaid, pähkleid või mingit pesupulbrit või mida iganes) tarvitada, siis mingil hetkel saab karikas täis ja siis ei kannata enam mitte lõhnagi.

Tavaliselt on nii, et imikueas on organism väga tundlik ja kõik avaldub, siis mingil ajal, millal kellelgi, mõnel 3-aastaselt, mõnel 18-aastaselt, saab organism tugevamaks ja allergia on uinunud ja siis, kui organism nõrgem, mõni viirus vms või saab inimene vanemaks, lööb allergia uuesti välja.

“Kasvas välja” “kuidas nüüd nii, enne ju oli kõik hästi” ei ole allergia puhul õiged terminid. Piisab ühest liigsest tilgast või grammist, ja kõik hädad on uuesti platsis, enamasti (kui liialdada) hullemini kui enne.

Kui külas läheb üle, siis ei pea arvama, et stress või kodu on närviline, vaid tõenäoliselt ongi kodus midagi, mida inimene ei talu, olgu selleks siis mitmed erinevad kreemid, toidud, mida külas ei söödud või näiteks sulepadjad või mis iganes.

Allergiast võib välja küll kasvada, nt minu laps muna ja piimaallergiast sai võitu. Soovitan panna aeg Urve Putniku vastuvõtule, ta andis meile väga palju head nõu.

Kui vanalt? Minu  lapsed kasvasid ka välja lasteaia ajal, aga nüüd on täiskasvanud ja on kassi-koera ning õietolmuallergia (õnneks mitte hullult).

Vanemal oli lapsena ka AD, vajab ka praegu niisutavaid kreeme, kreemitasin (nüüd kreemitab muidugi  ise) ka peale seda, kui AD taandus – alati pärast pesemist. Kasutasin nii baaskreeme, kui uread-sisaldavaid kreeme. Väga hästi mõjus päike ja soolane merevesi (aga selleks  peab nahk terve olema, muidu hakkab kipitama. Seega on minu arvates AD eluksajaks, kuiva naha needus.

Meie käsime  AD pärast  dr.Ama Lehtmetsa juures (väga kiidan).

Allergia on nagu viitsütikuga pomm, arvad, et ongi kõik korras, kui siis välja lööb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Justnimelt. Kirjutasin ju ka, et “kasvab välja” ei ole õige termin. Ikka hiljem millalgi lööb allergia uuesti välja, kellel teismeliseeas, kellel täiskasvanuna (enamasti siis ikka kui 40+ vanusesse jõutakse, kui immuunsus langema hakkab). Nii kui allergeenidega üle piiri minna, võib pauk käia aga kogu elu jooksul. Allergeenid kuhjuvad organismi ja ka kujunevad ise välja, kui mingi asjaga lihtsalt liialdada. Näiteks minu lastest ühel oli nii paljude asjade vastu allergia, et sai põhiliselt lillkapsast, mille vastu allergiat polnud. Siis ajapikku kujunes selle vastu allergia välja, katsetasime teisi asju väikestes kogustes, iga päev erinevaid, et ei oleks liigseid koguseid.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 10:32; 20.04 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elidel kreem apteegist oli ainuke mis aitas. Kiiresti ja tõhusalt. Küsi arstilt retsept.

  • Hormoonkreemid pigem ikka tõhusamad. Minge uuesti arsti jjurde, kui perearst ise hakkama ei saa, siis las annab suunamise nahaarstile. Lisaks ravikreemile peaks kasutama 2-3x päevas mingit niisutavat baaskreemi, midagi ikka nendest paarisaja euro eest ostetutest peaks sobima (kui olid atoopikutele sobilikud kreemid). Sukaudselt mingi alleriatablett veel lisaks, näiteks Zyrtec 1/2 tabletti 2 x päevas.

    Veriseks kratsitud kohtadele ei pruugi hormoonkreem sobida.

    Ilmselt oled sa juba mõelnud, miks see jaanuaris uuesti välja lõi: jõulude aegsed maiustused, mandariinid, uus pesupulber? Suvi alati kergendab atoopiku olukorda, las saab päikest kui võimalik (väga hullus olukorras nahale jäävad laigud ja tõenäiliselt jäävad käeõndlad tal suvel heledamaks kui muu nahk), kui päris suvi tuleb käige meres, merevesi on nahale hea. Vaata uuesti üle allergiatestide vastused (kas teil tehti nahatorketestid?), kas seal tõesti midagi ei näita? Mul 2 atoopikut, kes päriselt välja kasvanud pole kumbki, on olnud mingeid leevenemise perioode. Üks neist väiksena ei olnud ka millelegi allergiline va histamiin, teismelisena antud testis oli tolmulestaallergia. Mõlemal on olnud olukordi, kus tundub, et atoopia väljub kontrolli alt, aga hormoonkreemiga + vanemas eas allergiatablettidega on saanud asja jälle joonde. Ja muidugi kreemitamine (mul ühele lapsele Elidel üldse ei sobinud, sai midagi nõgestõve laadset sellest).

Hormoonkreem on hetke leevendus. Elideliga saime probleemist lahti (vbl tekib nt teismeeas uuesti, siis tean juba kasutada). Allergeen on atoopilise dermatiidi vbl käivitanud kunagi aga siis hakkab see “oma elu” elama. Tekib stressi või mis iganes sajal põhjusel uuesti. Mul oli lapse nahk ikka väga hull. Elidel aitas, nüüd pole juba peaaegu 5 aastat mitte mingit atoopilist termatiiti.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 22:51; 17.04 20:00; 20.04 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel tsöliaakia ja sellepärast.  Suvel jah alati parem ja aitab ka näiteks valgusravi. Isegi ôhus lendlev nisundus (näiteks keegi teeb samas ruumis omale röstsaia) môjub kahjuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu abikaasa (50a) on eluaeg sellega hädas olnud. Mingi aeg avastas, et solaarium aitab hästi. Sügisest kevadeni käib solaariumis, suvel kohaliku päikese käes. Hormoonsalvid tekitasid talle muid probleeme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama mure. Poisil väiksena oli aegajalt teatud kohtades karedad laigud. Sibicort aitas. Suvel oli nahk ikka väga ilus. Nii kui sügisel keskkütte periood, lapsel jälle laigud platsis. Nüüd on poiss 7 aastane ja see aasta märtsi kuus oli asi väga hull. Eriti põlveõndlad. Minu lapsel on väga paljude asjade vastu allergia. Meie arst on Urve Putnik ja olen temaga väga rahul. Käime regulaarselt tema juures. Seekord soovitas ta baaskreemiks Atolysi ja hormoonkreemi Elocon. See Elocon võtab kärnad kenasti ära. Ootan juba suve, et lapse nahk saaks jälle päikest. Meile on määratud ka allergiavastane immuunravi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elocon kreem. retseptiga

Minu 9. aastasel ka AD olnud juba sünnist saadik. Tal kutsub suuri koldeid esile näiteks magusad ja suhkru sisaldusega asjad.

Tegime kuuri Eloconi kreemiga läbi. Seejärel läksime nahaarstile, kes kirjutas Eloconi salvi ja ütles, et määriksime Eucerini atoopikutele mõeldud kreemiga. Samuti öeldi ka seda, et igast erinevad pesuvahendid tuleks üle vaadata ning tema peaks pigem ennast pesema neutraalsete asjadega. Kindlasti soovitan minna nahaarstile, sealt saab kõige parema ülevaate.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Atoopiline dermatiit on naha kaitsebarjääride defitsiit ehk maakeeli kuiv nahk. Sellel võib olla allergiline vallandaja aga ei pruugi!  Iga AD ei ole allergia.

Toit võib naha seisukorda muuta küll, aga ka see ei  ole alati allergia. Pigem on osad atoopikud “allergilised” meie kehvale kliimale, mis ei soosi naha tervist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 19:28; 05.05 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nahaarstil olete käinud? Kui juba nii hull, siis apteegi kraamiga pole midagi siin teha.

Meie puhul on aidanud see, kui toitumine karmi pilguga üle vaadata. Igasugune magus ja säilitusained, poolfabrikaadid ja limonaadid  ära keelata. Samuti on aidanud päike, värske õhk ning merevesi (mida soolasem, seda parem). Ok, katki kratsitud nahaga on soolane vesi muidugi valus aga edaspidi siis infoks. Meie käisime üks aasta Tenerifel ja laps oli kahe päevaga täiesti terve.

Loodan, et saate abi!

PS: keegi siin mainis, et allergiatest ei saa lahti. Minu laps sai kassiallergiast lahti immuunraviga, seega võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps 8.aastasel atoopiline dermatiit