Esileht Ajaviite- ja muud jutud 8 aastat vanglas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Teema: 8 aastat vanglas

Postitas:
mudakonn

Kahju on õnnetust neiust, kes raiskas 8 aastat oma elust Peruu vanglas kuriteo eest, mida ei sooritanud. Tundub olevat tore inimene. Loodetavasti leiab omale hea mehe, saab palju lapsi ja edasine elu möödub õnnelikult.

+10
-39
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
paadund perekoolik

Lisad ehk lingi?

+2
-10
Please wait...

Postitas:
ttriinu

Aastal 2022 ei peaks õnne aluseks olema mees ja kari lapsi…

+67
-2
Please wait...
Postitas:
zuuzi

Kuriteo ta siiski sooritas, kuigi enda teadmata. Loodan, et tal läheb edaspidi elus kõik hästi.

+34
0
Please wait...

Postitas:
mudakonn

Aastal 2022 ei peaks õnne aluseks olema mees ja kari lapsi…

Mis siis veel teeb naise päriselt õnnelikuks?

+2
-39
Please wait...
Postitas:
mudakonn

Lisad ehk lingi?

Ole lahke!

https://epl.delfi.ee/artikkel/95546027/kuritoo-ja-karistus-narkoveo-tottu-kaheksa-aastat-oma-elust-peruu-vanglasse-jatnud-anneli-joudis-koju-tagasi

+1
0
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Kas see on kindel, et tüdrukud ei teadnud, mida nad vedasid?

+25
-7
Please wait...
Postitas:
Tervist

Kahju on õnnetust neiust, kes raiskas 8 aastat oma elust Peruu vanglas kuriteo eest, mida ei sooritanud. Tundub olevat tore inimene. Loodetavasti leiab omale hea mehe, saab palju lapsi ja edasine elu möödub õnnelikult.

Kui artikli läbilugesid, siis ei ole ju 8 aastat raisatud. Kui lugesid, siis tead ju ka seda, mis ta tegin ENNE kui vanglasse sattus. Kas see oli siis sinu meelest väärtuslik elu?  Raisatud aeg hakkas temal hetkest, kui vanemad lahutasid ja tema elu lagunes. Aga nooh , sa ju lugesid artiklid, ei teinud niisama teemat , ainult pealkirja järgi, nii et tead isegi.

+29
-4
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Miks sa, mudakonn, sellist jama ajad?

+11
-8
Please wait...
Postitas:
Hundu

Ma ei tea loo tagamaid, mida nad täpselt ei sooritanud?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kaegu007

Ma ei tea loo tagamaid, mida nad täpselt ei sooritanud?

Ei vedanud narkootikume teadlikult üle piiri. Kohver oli valmistatud narkootilisest ainest.

+6
-19
Please wait...

Postitas:
mii

Karistus on kantud ja väga tore, kui noor eluga edasi läheb. Aga kangelannat  ei pea narkovedajast tegema. Pigem olgu see lugu hoiatuseks teistele kergemeelsetele ja seiklushimulistele tüdrukutele-poistele. Kui see tüdruk teadis, mida veab, siis on ta süüdi narkoveos ja kui ei teadnud (mida on VÄGA raske uskuda. Ei tea, mida ta oma arust siis sinna Lõuna-Ameerikasse tegema läks?), siis on ta süüdi rumaluses ja ahnuses.

Artiklid, mis neist narkotüdrukutest ja -poistest viimasel ajal on avaldatud, on nii positiivsed, nii kiitvad, nii õigustavad, et võivad kergesti mõne järgmise noore samasugusele teele tõugata. Seda küll ei tohiks heaks kiita.

+43
-4
Please wait...
Postitas:
Futura

Teine neiu on pärit kümne(!)lapselisest perest. Ära sellist õnnetut algust küll kellelegi soovi.
Ressursside puudus ja võitlus nende pärast on hirmus asi:(

+23
-1
Please wait...

Postitas:
Siil Okaskera

Õnneks on ta veel noor, et eluga edasi minna. Loodan, et tal läheb nüüd kenasti.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
malakari

Aga kangelannat  ei pea narkovedajast tegema.

Olen nõus. Mul riivas artiklis just silma üks lause, stiilis umbes “tal on nüüdseks pagasis elukogemus, millesarnast teistel pole vastu panna” vms. (Täpsustan: lause oli “Sellist erakordset elukogemust pole just paljudel vastu panna”). Ma ei leia, et see on väärtuslik kogemus, mida peaks sel moel välja tooma. Päris keeruline ongi ilmselt sellistel teemadel tasakaalustatult kirjutada, aga seda enam peaks hoolikalt kaaluma, kuidas mida öelda ja millist sõnastust kasutada.

+43
-3
Please wait...

Postitas:
Vassikati

Minu jaoks on mõistetamatu, miks enamik riike üldse vaevab end näiteks kokaiini ja kanepi vastu võitlemisega. Selle asemel võiks neid apteegis täisealistele vabalt müüa ja nende pealt tulu teenida. On ju näha, et see võitlus on kaotatud, et aastakümnetega ei ole selles vallas midagi paremaks läinud, järjest enam tarbitakse, aga tulu ei saa riik sellest sentigi, ainult raha kulub selle vastu võitlemisele. Ka prostitutsioon peaks olema riiklikult reguleeritud ja soodustatud, sest ka seda majandusharu ei õnnestu ju ühelgi riigil välja juurida. Hetkel võidavad ainult kupeldajad ja narkoparunid. Riigid peavad vanglates üleval karjade kaupa narkomuulasid ja muid narkoga sahkerdavaid pisisulisid. Milleks? Kas kellelgi, kes soovib, jääb täna tarbimata? Ei jää. Ja riigil puudub igasugune ülevaade tarbimise ulatuse ja selles äris liikuvate rahade üle.

+22
-19
Please wait...

Postitas:
Agathe

Mul riivas artiklis just silma üks lause, stiilis umbes “tal on nüüdseks pagasis elukogemus, millesarnast teistel pole vastu panna” vms. (Täpsustan: lause oli “Sellist erakordset elukogemust pole just paljudel vastu panna”). Ma ei leia, et see on väärtuslik kogemus, mida peaks sel moel välja tooma.

Nõus. Kui see ka vangla poleks olnud, siis mis erakordne elukogemus see ikka niiväga on, kui elada 8 aastat ükskõik millises sootsiumis, kustkohast väljas ei käi. Ei saa, ei tohi, ei taha või pole raha, ei ole siinkohal oluline.

Sama hästi võiks erakordseks elukogemuseks pidada seda, kui keegi elab terve täiskasvanuelu Nurga talus Karu-Kesk-Kesvakülas ja ei astu sealt külast sammugi kuskile, mis iganes põhjusel. Jap, ta teab ilmselt peast kõiki Poe-Mari nalju, Lepa-Liina laste isasid. Lisaks Instu-Ilse kauneid käpikumustreid, Vanatoa vendade tülisid ja Jalase-Jaagu joomapäevi sama hästi kui kambrikaaslaste tujusid, masinkudumist või vanglakombeid, aga mis selles teadmises NII erakordset on, et seda lausa õhkama peab. Või arendas see vangla-elu kuidagi niimoodi silmaringi ka vanglamüüridest ja kuritegevusest/advokaatidest/kohtutest väljaspoole? Õppis tundma Peruus ka helgemat poolt ning võiks pidada loenguid iidsest kultuurist sealmail? haridusest ja Peruu teadusest? Tsiteerib peast parimaid sealseid kirjanikke? Tunneb loodusvarasid ja määrab kohalikku floorat ja faunat? Või istus vanglas ja natuke luges midagi ka. Erakordne kogemus.

Ma mõtisklesin ka korraks selle erakordse kogemuse asjus, et huvitav, kas tema Hispaania keel võiks olla siin kuidagi töösaamisel kasulik ja seega pisutki erakordne, sest ega selle keele vabalt oskajaid meil tuhandeid pole. On mitmeidki, aga mitte jalaga segada. Seepeale jõudsin mitme küsimuseni.

Kas see tema osatav keelepruuk on täispikitud vanglaslängi?
Kas tema Eesti keel on laitmatu?
Kas tal on tõlkimise jaoks piisavalt kultuuritausta?

Kui vastused on JAH ja EI ja EI, siis pole siin ka tõlgina-tõlkijana midagi teha, kuni keel(ed) on korralikult ja haritud kombel suus.
Mida ma loodan, et seda teed ta lähebki. Lõpetab koolid ja ülikooli. See keeleoskus pärast lihvimist oleks ilmselt suurim eelis ja kogemus teiste omavanuste enamiku ees.

+21
-3
Please wait...

Postitas:
nimetamats

Mul riivas artiklis just silma üks lause, stiilis umbes “tal on nüüdseks pagasis elukogemus, millesarnast teistel pole vastu panna” vms. (Täpsustan: lause oli “Sellist erakordset elukogemust pole just paljudel vastu panna”). Ma ei leia, et see on väärtuslik kogemus, mida peaks sel moel välja tooma.

Nõus. Kui see ka vangla poleks olnud, siis mis erakordne kogemus see ikka niiväga on, kui elada 8 aastat ükskõik millises sootsiumis, kustkohast väljas ei käi. Ei saa, ei tohi, ei taha või pole raha, ei ole siinkohal oluline.

Sama hästi võiks erakordseks elukogemuseks pidada seda, kui keegi elab terve täiskasvanuelu Nurga talus Karu-Kesk-Kesvakülas ja ei astu sealt külast sammugi kuskile, mis iganes põhjusel. Jap, ta teab ilmselt peast kõiki Poe-Mari nalju, Lepa-Liina laste isasid. Lisaks Instu-Ilse kauneid käpikumustreid, Vanatoa vendade tülisid ja Jalase-Jaagu joomapäevi sama hästi kui kambrikaaslaste tujusid, masinkudumist või vanglakombeid, aga mis selles teadmises NII erakordset on, et seda lausa õhkama peab. Või arendas see vangla-elu kuidagi niimoodi silmaringi ka vanglamüüridest ja kuritegevusest/advokaatidest/kohtutest väljaspoole? Õppis tundma Peruus ka helgemat poolt ning võiks pidada loenguid iidsest kultuurist sealmail? haridusest ja Peruu teadusest? Tsiteerib peast parimaid sealseid kirjanikke? Tunneb loodusvarasid ja määrab kohalikku floorat ja faunat? Või istus vanglas ja natuke luges midagi ka. Erakordne kogemus.

Ma mõtisklesin ka korraks selle erakordse kogemuse asjus, et huvitav, kas tema Hispaania keel võiks olla siin kuidagi töösaamisel kasulik ja seega pisutki erakordne, sest ega selle keele vabalt oskajaid meil tuhandeid pole. On mitmeidki, aga mitte jalaga segada. Seepeale jõudsin mitme küsimuseni.

Kas see tema osatav keelepruuk on täispikitud vanglaslängi?

Kas tema Eesti keel on laitmatu?

Kas tal on tõlkimise jaoks piisavalt kultuuritausta?

Kui vastused on JAH ja EI ja EI, siis pole siin ka tõlgina-tõlkijana midagi teha, kuni keel(ed) on korralikult ja haritud kombel suus.

Mida ma loodan, et seda teed ta lähebki. Lõpetab koolid ja ülikooli. See keeleoskus pärast lihvimist oleks ilmselt suurim eelis ja kogemus teiste omavanuste enamiku ees.

Mis ta selle vanglas omandatud hispaania keelega siin peale hakkab? Kujutan ette ,et see samasugune ainult roppustest koosnev nagu vanglas või varem vene sõjaväes “omandatud” vene keel ju!pealegi mingi “peruu murrak”.Kas tavahispaanlane tast arugi saab?

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Agathe

Mis ta selle vanglas omandatud hispaania keelega siin peale hakkab? Kujutan ette ,et see samasugune ainult roppustest koosnev nagu vanglas või varem vene sõjaväes “omandatud” vene keel ju!pealegi mingi “peruu murrak”.Kas tavahispaanlane tast arugi saab?

Seda, aga mahedamas vormis, ma just ju kirjutasingi. Et see võib olla probleem, kuid seda annab hea haridusega parandada. Kui ta otsustaks sellest oma tugevuse teha.

+15
0
Please wait...

Postitas:
kagu59

1. kriminaalidele ei ole vaja kaasa tunda,

2. mees ja lastekari ei ole tänapäeval tõepoolest õnne definitsioon.

+13
-7
Please wait...

Postitas:
sokisahtel

Miks inimene peab kohe minema ülikooli lõpetama nagu eelpool mainiti. On ka lihtsamaid töökohti kuhu inimesi vaja. Jõle karmid siin ikka mõned, et kohe kriminaalid ja elu on hukas ja pole vaja kaasa tunda. Ta on oma karistuse kandnud, kahetseb, las võtab jalad alla, noor inimene ju.

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Agathe

Miks inimene peab kohe minema ülikooli lõpetama nagu eelpool mainiti. On ka lihtsamaid töökohti kuhu inimesi vaja. Jõle karmid siin ikka mõned, et kohe kriminaalid ja elu on hukas ja pole vaja kaasa tunda. Ta on oma karistuse kandnud, kahetseb, las võtab jalad alla, noor inimene ju.

Aga miks inimene ei VÕIKS natuke suuremaid sihte seada? Ülikoolis käimine ei ole tapvalt raske. Ning miks peaks üks inimene minema karjakuks või koristajaks, kuna “sinna on ka inimesi vaja”, kuigi tal oleks väikese kokkuvõtmise juures võimalik saada näiteks juriidiline, majandusalane või filoloogiline kõrgharidus ning vastav töö.

Sa kõlad nii, nagu oleks kõrgharidus mingi ekstrageeniuste jaoks, ülejäänud marss lihttööle. Usu mind, kõrgharidus on saavutatav täiesti keskmisele inimesele (mida iganes see tähendab). See, et keegi peab seda kättesaamatuks ja/või pole viitsinud seda saavutada, ei näita veel, et teatud õpihuvi ja usinusega ei võiks ta ise natuke paremas elulises positsioonis olla kui müüja.

Mitte, et müüja-amet oleks halb. Aga miks sinu arvates peaks inimene lendama võimalikult madalalt, kui ta on vaesest perest ja veel ka vanglas istunud. Õppimine ei ole üldiselt valus ja mitte keegi ei pea leppima ainult madalaima lihtööga, mis teda ei köida. Kõige vähem seepärast, et suguvõsa selline ja saatus veel keerulisem.

Miks sa ise üldse keskhariduse said? Kui said. On ju palju lihttöid, kuhu oleks olnud inimesi ka põhiharidusega vaja. Ja miks ometi sa seda teisele inimesele soovitad, et lenda hästi madalalt, kõht maa vastu ja ära sa kõrgharidust küll omanda, me vajame sind pesunaise või kojamehena. Kohutav õelus.

+10
-9
Please wait...

Postitas:
sokisahtel

Aga miks inimene ei VÕIKS natuke suuremaid sihte seada? Ülikoolis käimine ei ole tapvalt raske. Ning miks peaks üks inimene minema karjakuks või koristajaks, kuna “sinna on ka inimesi vaja”, kuigi tal oleks väikese kokkuvõtmise juures võimalik saada näiteks juriidiline, majandusalane või filoloogiline kõrgharidus ning vastav töö.

Sa kõlad nii, nagu oleks kõrgharidus mingi ekstrageeniuste jaoks, ülejäänud marss lihttööle. Usu mind, kõrgharidus on saavutatav täiesti keskmisele inimesele (mida iganes see tähendab). See, et keegi peab seda kättesaamatuks ja/või pole viitsinud seda saavutada, ei näita veel, et teatud õpihuvi ja usinusega ei võiks ta ise natuke paremas elulises positsioonis olla kui müüja.

Mitte, et müüja-amet oleks halb. Aga miks sinu arvates peaks inimene lendama võimalikult madalalt, kui ta on vaesest perest ja veel ka vanglas istunud. Õppimine ei ole üldiselt valus ja mitte keegi ei pea leppima ainult madalaima lihtööga, mis teda ei köida. Kõige vähem seepärast, et suguvõsa selline ja saatus veel keerulisem.

Miks sa ise üldse keskhariduse said? Kui said. On ju palju lihttöid, kuhu oleks olnud inimesi ka põhiharidusega vaja. Ja miks ometi sa seda teisele inimesele soovitad, et lenda hästi madalalt, kõht maa vastu ja ära sa kõrgharidust küll omanda, me vajame sind pesunaise või kojamehena. Kohutav õelus.

No mina ei näe mingit kohutavat õelust.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Agathe

Minu jaoks on. Kui ma sinu kohta ütleksin, et milleks sulle kõrgharidus, meil sinusuguseid inimesi vaja lihttöödele, kuidas sa end tunneksid?
Ok, inimesed on erinevad, aga mina niimoodi inimesi, eriti veel endale isiklikult tundmatuid, kohe mustatöölisteks ei paigutaks.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
sokisahtel

Minu jaoks on. Kui ma sinu kohta ütleksin, et milleks sulle kõrgharidus, meil sinusuguseid inimesi vaja lihttöödele, kuidas sa end tunneksid?

Ok, inimesed on erinevad, aga mina niimoodi inimesi, eriti veel endale isiklikult tundmatuid, kohe mustatöölisteks ei paigutaks.

Midagi ei tunneks, igatahes ei läheks nii endast välja kohe järeldusi tehes ja pool kirjandit kirjutada kus mitu lõiku sama asja korrutad.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Agathe

Midagi ei tunneks, igatahes ei läheks nii endast välja kohe järeldusi tehes ja pool kirjandit kirjutada kus mitu lõiku sama asja korrutad.

Järeldusi tegi esmalt see postitaja, kes näpuviipega juhatas teemaksoleva neiu lihttöö juurde, sest mis asja tal kõrghariduses oleks, kui kojamehi on vaja.

Mind tõesti riivab, kui ainult päritolu ja senise elukäigu pärast vaadatakse kellegi otsa ja öeldakse, et “kle, sina mine parem kohe lihttööliseks, sest meil on neid vaja”. Häiriks ka, kui keegi seda sulle lajataks, isegi kui sa ise ka nii arvad, et kärulükkaja ongi sulle vaimuannete poolest sobivaim amet. Mina soovin inimestele ikka veidi õppimist, püüdlemist ja pürgimist, oma annete ja oskuste kasutamist 🙂

Aga sul on õigus. Mitu lõiku on liiast. Ja eks sa ise tunned end paremini, kui sind võõra poolt lahterdava käeviipega lihttööle suunamine ei paneks kulmu kergitama. Mul ainult hea meel, kui inimene tunneb end tööl mõnusasti ja teab, et see on sulle hea ja sobiv paik.

+9
-7
Please wait...

Postitas:
ikant

Vau, milline hüsteeria! Ja lisaks kohutav  lihttööliste.halvustamine. Maailm toetub lihttöölistele. Võiks juba selle rumala lihttööliste mõnitamise ära lõpetada, a la parem positsioon kui müüja.  Müüja töö on raske, aga tänuväärne.  Samasuguse nõmeda suhtumise tõttu pahandustesse satutaksegi. Raha ju tahaks, aga mingile lihttööle küll ei lähe. Neiud teadsid suurepäraselt, et tegu on seaduserikkumisega. Kui mitte narkootikumid  siis mingi muu ebaseaduslik kaup igal juhul. Ehk nüüdseks on mõistust rohkem ja kõlbab ka tööl käia.

+13
-6
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Kuhu teine neiu jäi? Nad olid seal vanglas kahekesi. Õnneks piisavalt noored, et õppida amet ja edaspidi hakkama saada. Tasub muidugi hoolega mõelda, kuidas neid kogemusi kasutada. Keeleoskust ei tasuks ka raisku lasta, vaid edasi arendada.

Ebaõiglane on see, et šoti neiud said vanglast suht ruttu minema, aga väikeriigi kodanike eest ei aja keegi kõrgel tasemel asju ja eestlased istuvad vanglas täierauaga aastaid. Raha eest oleks tüdrukud ammu saanud vabaks osta. No ei olnud need naiivsed neiud väärt suuremat karistust kui mõrtsukad ja lapsevägistajad, kes siin Eestis palju leebemad karistused ja tingimused saavad.

Selles maailma piirkonnas võib vabalt juhtuda, et sulle hotelli, kotti mida iganes sokutatakse. Seda on mulle kinnitatud tuttavad, kes sealt pärit. Politsei on viimne, kelle poole pöörduda, ka nendest on paljud seotud kuritegevusega. Tuttav rääkis just hiljuti, kuidas üks Peruu politseinik tappis tüli käigus teise politseiniku, sest mõlemad tahtsid kodanikult konfiskeeritud pulbrikotikest ise edasi hangeldada. Ja kui sa üksikus kohas jalutades politseiautot mööda kruiisitamas näed, siis ära hinga kergendatult – nad parajasti kutsuvad oma sõpra sind röövima, sest sul on vinge kaamera kaelas.

+8
-9
Please wait...

Postitas:
Alfa

Minu jaoks on mõistetamatu, miks enamik riike üldse vaevab end näiteks kokaiini ja kanepi vastu võitlemisega. Selle asemel võiks neid apteegis täisealistele vabalt müüa ja nende pealt tulu teenida. On ju näha, et see võitlus on kaotatud, et aastakümnetega ei ole selles vallas midagi paremaks läinud, järjest enam tarbitakse, aga tulu ei saa riik sellest sentigi, ainult raha kulub selle vastu võitlemisele. Ka prostitutsioon peaks olema riiklikult reguleeritud ja soodustatud, sest ka seda majandusharu ei õnnestu ju ühelgi riigil välja juurida. Hetkel võidavad ainult kupeldajad ja narkoparunid. Riigid peavad vanglates üleval karjade kaupa narkomuulasid ja muid narkoga sahkerdavaid pisisulisid. Milleks? Kas kellelgi, kes soovib, jääb täna tarbimata? Ei jää. Ja riigil puudub igasugune ülevaade tarbimise ulatuse ja selles äris liikuvate rahade üle.

Ei ole nõus. Mitte ükski riik ei peaks iialgi olema nõus ei narkootikumide tarbimise ega prostitutsiooniga. See kõik peaks olema karistatav, mitte soodustatud.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
ikant

võib vabalt juhtuda, et sulle hotelli, kotti mida iganes sokutatakse.

Ja milleks see häma siin teemas? Need tütarlapsed ju teadsid täpselt, et tegelevad kuritegevusega.

+8
-5
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 8 aastat vanglas