Esileht Ajaviite- ja muud jutud 8 aastat vanglas

Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )

Teema: 8 aastat vanglas

Postitas:
ikant

Küll on hirmus, et noored neiud kaotasid oma elust nii mitu aastat. See vanus on ju mõnes mõttes elu ilusaim aeg.

Nii nagu siin eespool keegi teraselt märkis, siis enne vanglat ei osanud nad oma eluga ka midagi mõistlikku eluga ette võtta. Kool pooleli, tööl ei käinud, ja mis kõige naljakam, isegi esimese lennu Eestist Euroopasse magasid maha.:))) Nii et vahendaja pidi neile uued piletid ostma.

Mis vahet seal on, et nad mingi lennu maha magasid või et ei olnud sotsiaalses mõttes eeskujulikud noored? Ilus noorusaeg on kuskil koleduses veedetud ja ära raisatud.

See, et nad valele teele sattumise hetkel olid rumalad noored, kel koolid pooleli ega teinud midagi mõistlikku… kui jätta nüüd see narkomuulandus kõrvale, siis päris paljud selles vanuses möllavad ringi ja teevad täiskasvanute mõistes rumalaid asju.

On grupp inimesi, kes lihtsalt tahavad iga hinna eest teistest paremad olla. Kuna nad tegelikult seda pole, kasutavad nad iga ebaõnnestumist, et end tõsta. Ilmselt eelkõige endi silmis. See tekitab parema tunde ja aitab päeva õhtusse veeretada. Üks mõõdupuu, millega inimesi mõõta (kui mitte kõige olulisem) on emotsionaalne intelligents. Tore kui nende parastajatega pole kunagi midagi analoogset juhtunud, minuga ka pole. Samas tean mõnda inimest, keda on ära kasutatud ja olen inimkaubanduse kohta õppinud. Kui oleksid ise olukorras, kus sul on sisuliselt kaks teed – kas enesetapp või paljulubav tööots kusagil välismaal, siis võtaksid selle teise. Võid väita praegu, et ei võtaks, aga inimloomus on selline, et ta võtab selle viimse õlekõrre ja blokeerib ohumärgid ära mõeldes, et kui midagi väga valesti peaks minema, saab enesetapu teha ka siis. Aga ei arvestata, et siis võib inimene hoopis väga võidelda tahta oma elu eest ja kõik ära kannatada. Mis neil neidudel siin Eestis oli? Mitte midagi! Arvestades elustiili, siis ilmselt ei mainitud selles artiklis nii mõndagi, mida noored kenad naised peavad läbi elama kahtlaste seltskondadega pidudel ja millega kaasneb üldiselt korralik depressioon. Ehk sai ta selles osas naistevanglas jõudu ja iseseisvust juurde.

Lennukist maha jäämisest mingeid järeldusi teha on küll päris imelik. Oled kunagi lennujaamas viibinud? Mul tuleb seda igal kuul ette juba oma 15a. Seal on koguaeg näha inimesi jooksmas lendudele, kellest osa jõuavad, osasid näed hiljem kohvikus. Kutsutakse nimepidi last call lennule, mis pidi 15min tagasi väljuma ja lennukis on kõik inimesed juba peal kui küsid stjuuardessilt, millest viivitus ja öeldakse, et ootame veel seda inimest. Seda inimest ei tulegi, uksed kinni ja lennuk lahkub. Olen ka ise kahest lennust maha jäänud täiesti oma hajameelsusest ja veel rohkematest seetõttu, et mingi lend hilineb. Mina aga olen kogenud reisija, nemad polnud võib-olla kunagi varem lennanud.

Enne kui edasi vahutad, osta artikkel ja loe läbi.  Lennukist jäid nad  muuseas seepärast maha, et magasid sisse. Aga ehk polnud nad vaesekesed kunagi varem pidanud kuhugi õigeks kellaajaks minema.

+10
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
kaiekast

Ikant, mis sul siis nüüd häda on? Sul on probleem, et inimesed on valmis andestama ja mõistma neid? Keegi ei ole sundinud sind seda tegema.

+10
-5
Please wait...

Postitas:
ikant

Ikant, mis sul siis nüüd häda on? Sul on probleem, et inimesed on valmis andestama ja mõistma neid? Keegi ei ole sundinud sind seda tegema.

Täiesti mõistan ja andestan, aga mingi mõistuseraasuke võiks ka kaastundele lisaks olemas olla. Ei ole vaja rumalat ja kuritegelikku käitumist heroiseerida. Nii lihtne ongi.

+4
-12
Please wait...

Postitas:
Kiira

Täiesti mõistan ja andestan, aga mingi mõistuseraasuke võiks ka kaastundele lisaks olemas olla. Ei ole vaja rumalat ja kuritegelikku käitumist heroiseerida. Nii lihtne ongi.

Kes see heroiseerib neid?

+12
-4
Please wait...

Postitas:
zuuzi

Selle asemel, et eksvangist kangelannat teha, võiks meedia kirjutada loo näiteks minu klassiõest. Tema oli 7-lapselise pere vanim tütar, mõlemad vanemad joodikud. Tüdruk kasvatas põhikoolis õppimise kõrvalt üles kõik oma nooremad õed ja vennad, kellest vähemalt üks oli raske puudega. Põhikooli lõpetas heade hinnetega, siis läks meditsiinikooli ja õppis hooldajaks. Nüüd töötab ta kohalikus hooldekodus, on oma elu pühendanud vanurite ja puudega inimeste hooldamisele. Lisaks on tal pere, toredad ja hästi kasvatatud lapsed ning abikaasaga nad kumbki ei tarvita üldse alkoholi.

Vat sellisest naisest tahaks mina väga lugeda. Kui ta nõus oleks, siis saaks tema elust huvitava loo. Ehk temast kirjutanud klassiõde saab midagi ära teha, et nii tublidest inimestest ka artiklid ilmuks.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
tuulekell

Ma lihtsalt loodan, et ta annab neid intervjuusid ainult raha eest. Ja korraliku raha eest.  Kahjuks kardan vastupidist.

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Ragne

Mulle ka meeldiks rohkem lugeda lugusid tublidest meditsiiniõdedest ja hooldajatest, kes päevast päeva vanureid hooldavad ja pisikese palga eest oma lapsi kasvatavad, kui narkomuuladest või nõidadest või päriselustaaridest. Aga meedia töötab paraku skandaalil ja klikkide arvul ja hooldaja raskest elust ei viitsi inimesed ilmselt lugeda. Mis on jäänud tähelepanuta, on asjaolu, et kõik inimesed ei suuda õppida, sest loodus pole neile lihtsalt head pead (või tervist) andnud ja see on küll ebaõnn, mis väärib enim kaasatundmist. Sestap peaks ikka kirjutama neis lihtsameelsetest, kes kerge vaevaga suurt raha lähevad püüdma, kui ehk ühegi noore edasise elu see päästab, on see võit. Aga neid kuidagi ülistada või kiita küll ei maksaks…

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Piibuga naine

Minu jaoks on täiesti arusaamatu, miks sellest naisest on meedikangelane tehtud. Tahab kuulsaks saada, kirjutagu raamat oma kogemusest, aga süüdimõistetud ja karistatud kurjategija ei peaks nüüd küll intervjuusid andma ja peavoolumeedias figureerima.

Jah, ta on oma karistuse ära istunud, aga see ei muuda fakti, et ta oli ja on kurjategija.

+5
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kiira

Minu jaoks on täiesti arusaamatu, miks sellest naisest on meedikangelane tehtud. Tahab kuulsaks saada, kirjutagu raamat oma kogemusest, aga süüdimõistetud ja karistatud kurjategija ei peaks nüüd küll intervjuusid andma ja peavoolumeedias figureerima.

Jah, ta on oma karistuse ära istunud, aga see ei muuda fakti, et ta oli ja on kurjategija.

Sa näed ja sa ei mürista?!?! Ma olen siin juba mitu korda küsinud, aga millegipärast ükski teist ei soovi vastata. Kus neist kangelasi tehakse? Sul on luulud või? Artikli kirjutamine ei ole kohe kindlasti kangelaseks tegemine, pigem on see just vajalik, et ära hoida järgmisi sarnaseid juhtumeid. Sellistest asjadest peab rääkima ja kirjutama.

Aga endiselt soovin ma näha, kus keegi neist kangelasi vorbib.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
mudakonn

Aga kangelannat ei pea narkovedajast tegema.

Tema teadlik narkovedu on tõendamata.

Kangelannet püütakse teha hoopiski sellest Hiiumaa lapsepeksjast, kelle vanglast vabanemist tervitatakse lillede ja šampusega, lisaks veel telekaamera ja kaasatundlik reporter.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
mii

Kui olin kutsekooli lõpetanud, töötasin selle eriala peal paar aastat, aga läksin kõrvalt õppima ja keskendusin endasuguste inimeste aitamisele. Sh ohvriabi, inimkaubanduse ohvrid, lähisuhte vägivald jne. Kaht puudega last kasvatan ise oma peres, kui nemad täiskasvanueale lähenevad, on plaanis adopteerida veel üks. Lisaks tahaksin väga sel aastal vabatahtlikuna appi minna erivajadustega laste kooli, et sealsetele kasvatajatele puhkust anda.

Anna andeks, aga ma ei usu seda. Inimene, kes on natukenegi inimkaubandusega kokku puutunud, saab aru, et sellised artiklid ei vähenda inimkaubandust. Vastupidi, kuulsus ja õigustavad artiklid meedias tõukavad aina uusi naiivseid noori sellele teele.

Juba siis, kui neiud narkoveoga vahele jäid, ilmus neist palju artikleid ja telesaateid. Kõik arutati läbi, kus koolis käisid, millistest peredest olid,  võeti õpetajate ja koolikaaslaste arvamused. Paar aastat tagasi tehti terve telesaade, kus võttemeeskond koos ühe tüdruku isaga käis lausa Peruus vanglas kohapeal. Ja isa terve Eesti silme all nuttis ja palus tüdrukult andeks. Vabanemise puhul jälle mitu artiklit, kus lausa väidetakse, et Peruu kohus ei olevatki mingi õige kohus ja tüdrukud polevat üldse süüdi.

Loomulikult paistab kogu see ajalehelugude ja telesaadete hulk lihtsameelsematele inimestele sulaselge tähelennu ja kuulsusena. Vanglaelu õudusi või mingeid muid ebameeldivusi ei ole ju üheski artiklis  vaevutud kirjeldama. Vastupidi, kõik tundub üliäge – sõidad Peruusse, saad maailma näha, sinust tehakse telesaateid, terve Eesti räägib sinust, saad kuulsaks, kõik tunnevad kaasa, saad välismaal elada ja võib juhtuda, et sõuad lausa abieluranda mõne ägeda välismaa mehega – muidugi tahaks iga igavlev nooruk sellist seiklust. Pole võimatu, et kuskil Eestis pakib juba mõni järgmine kooliskäimisest tüdinenud neiu või noormees kohvrit, et samasugust vahvat elu kogeda. Jäägu see nende ajakirjanike südametunnistusele, kes narkovedajatest liiga ilusaid lugusid vorbivad.

+3
-7
Please wait...

Postitas:
eunuhh

Kui olin kutsekooli lõpetanud, töötasin selle eriala peal paar aastat, aga läksin kõrvalt õppima ja keskendusin endasuguste inimeste aitamisele. Sh ohvriabi, inimkaubanduse ohvrid, lähisuhte vägivald jne. Kaht puudega last kasvatan ise oma peres, kui nemad täiskasvanueale lähenevad, on plaanis adopteerida veel üks. Lisaks tahaksin väga sel aastal vabatahtlikuna appi minna erivajadustega laste kooli, et sealsetele kasvatajatele puhkust anda.

Anna andeks, aga ma ei usu seda. Inimene, kes on natukenegi inimkaubandusega kokku puutunud, saab aru, et sellised artiklid ei vähenda inimkaubandust. Vastupidi, kuulsus ja õigustavad artiklid meedias tõukavad aina uusi naiivseid noori sellele teele.

Juba siis, kui neiud narkoveoga vahele jäid, ilmus neist palju artikleid ja telesaateid. Kõik arutati läbi, kus koolis käisid, millistest peredest olid, võeti õpetajate ja koolikaaslaste arvamused. Paar aastat tagasi tehti terve telesaade, kus võttemeeskond koos ühe tüdruku isaga käis lausa Peruus vanglas kohapeal. Ja isa terve Eesti silme all nuttis ja palus tüdrukult andeks. Vabanemise puhul jälle mitu artiklit, kus lausa väidetakse, et Peruu kohus ei olevatki mingi õige kohus ja tüdrukud polevat üldse süüdi.

Loomulikult paistab kogu see ajalehelugude ja telesaadete hulk lihtsameelsematele inimestele sulaselge tähelennu ja kuulsusena. Vanglaelu õudusi või mingeid muid ebameeldivusi ei ole ju üheski artiklis vaevutud kirjeldama. Vastupidi, kõik tundub üliäge – sõidad Peruusse, saad maailma näha, sinust tehakse telesaateid, terve Eesti räägib sinust, saad kuulsaks, kõik tunnevad kaasa, saad välismaal elada ja võib juhtuda, et sõuad lausa abieluranda mõne ägeda välismaa mehega – muidugi tahaks iga igavlev nooruk sellist seiklust. Pole võimatu, et kuskil Eestis pakib juba mõni järgmine kooliskäimisest tüdinenud neiu või noormees kohvrit, et samasugust vahvat elu kogeda. Jäägu see nende ajakirjanike südametunnistusele, kes narkovedajatest liiga ilusaid lugusid vorbivad.

Mina olen palju ja sinu jutt on asjatundmatu.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Ma tahaks näha neid noori, kes loevad neid artikleid ja vaatavad seda saadet ning mõtlevad “täitsa lõpp kui lahe! Mina tahan ka minna narkot vedama. Saab tasuta reisile ja hiljem kuulsaks! Ma olen nõus küll 8 aastat Peruu vanglas istuma”.

No tõesti.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
kelmikas

Teine sai juba suvel vabaks tingimusel, et elab karistusaja lõpuni seal riigis ja käib ennast näitamas. Anneli tahtis koju saada ja istuski kauem.

+4
0
Please wait...

Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 8 aastat vanglas