Esileht Koolilaps 8 klassi loovtöö

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: 8 klassi loovtöö

Postitas:
Kägu

Tere

Tahtsin uurida kuidas erinevates koolides on 8 klassis tehtava loovtööga. Meie koolis peab terve töö valmis olema 5. novembril kuigi kaitsmine kevadel. Olen teistelt emadelt teistest koolidest kuulnud, et seal on a la novembriks pealkiri, hüpotees ja ajakava jne. Sooviksingi tgaaisidet erinevate koolide kohta, kuidas asi korraldatud on. Meil kuidagi oleks nagu osad etapid vahele jäänud.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lastel on pidanud töö valmis olema kevadeks. Kuidas see saab 8. klassi töö olla, kui novembri alguseks peab valmis olema – sel juhul tulnuks ju juba eelmisel õppeaastal alustada. Novembriks pidi meie omadel olema teema valitud ja tööplaan tehtud.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi õpetajalt.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on see töö 7 klassis ja novembriks peab olema teema valitud. Kaitsmine on alates märtsist.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Tahtsin uurida kuidas erinevates koolides on 8 klassis tehtava loovtööga. Meie koolis peab terve töö valmis olema 5. novembril kuigi kaitsmine kevadel. Olen teistelt emadelt teistest koolidest kuulnud, et seal on a la novembriks pealkiri, hüpotees ja ajakava jne. Sooviksingi tgaaisidet erinevate koolide kohta, kuidas asi korraldatud on. Meil kuidagi oleks nagu osad etapid vahele jäänud.

Minu poja koolis lükati loovtöö 9 klassi edasi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu lapse koolis pidi hakkama 7. alguses teemat valima ja kaitsmine oli kevadel. reaalsus oli see, et siis kaitsesid vaid ca 60%, järgmine sats tegi seda 8. kevadel ja nüüdseks (kui läheb juba 9. klass) on ikka paar tükki klassis, kellel tegemata 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis peab terve töö valmis olema 5. novembril kuigi kaitsmine kevadel.

Küsi koolist täpsemalt järgi. Tundub, et siin on midagi tõlkes kaduma läinud. Võimalik, et õpilased pidid töö valima ja tegema hakkama juba 7. klassis, aga sinu laps unustas või ei viitsinud. Võimalik, et novembris on nn eelkaitsmine ja selleks ajaks peavad olema teatud osad tööst valmis olema.

Teiste lapsevanemate kogemustest on vähe abi, sest igas koolis omad nõuded.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolist muidugi jumala eest ei saa küsida?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse koolis räägiti koguaeg, et hakkasid pärast 7 kl. suvel juba loovtööd tegema. Nii on kooliajal kergem, kui osa tööd juba valmis.
Need kes olid tublid ja tegitki varakult töö valmis kaitsesid detsembris. Teised kaitsesid kevadel. Nende koolis ei olnudki varianti, et ei kaitse ja lûkkad 9 kl. edasi.

Arvan ka, et see 5 nov.  peab teema valmis olema ja juhendaja valitud. Või siis tõesti pidi eelmisel aastal alustama ja sinu laps pole seda lihtsalt teinud.
Kirjuta klassijuhatajale või suhtle mõne teise lapsevanemaga.
Samas muidugi 8 klassi laps on juba nii suur, et ajab ise oma asju.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult küsisin ka koolist. Sealt vastati, et kuna on suur õpetajate puudus, siis nad ei jõua kevadel kontrollida. Meil koolis tehti isegi üleskutse lapsevanematele, et kes vähegi midagi oskab, tuleks tunde asendama, sest õpetajaid lihtsalt pole. Just esmaspäeval tuli selline kiri.

Nad said 7. klassi mai lõpus valida teema ja juhendaja aga tänu koroonale jõudsid nad peale seda koolis käia täpselt 11 päeva ehk reaalselt midagi teha ei jõudnud.

Tütar mul muidu tubli ja kiituskirjadega, nii et ise ta lohet vedanud pole, pigem on praegu paanikas, et kuidas jõuab. Iga päev on praegu kontrolltööd, ei teagi kust seda aega leida nii lühikese ajaga. September läks selle peale, et ta muudkui kirjutas juhendajale, aga too pole kuigi aktiivne. Nii et mures olen lihtsalt, tubli laps on mul ja muidu ma pole tema kooliasjadesse kunagi sekkunud.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolist muidugi jumala eest ei saa küsida?

Miinustab neid, kes seda soovitavad hoopis.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kool see selline on, kus kutsutakse suvalisi lapsevanemaid tunde asendama?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kool see selline on, kus kutsutakse suvalisi lapsevanemaid tunde asendama?

Kuna olen ka ise pettunud koolis, panen lausa tsitaadi:
<p style=”color: #222222; margin: 0cm 0cm 8pt; line-height: 15.6933px; font-size: 11pt; font-family: Calibri, sans-serif;”>Kahjuks ei ole argipäev Viimsi koolis nii helge. Nimelt näitas selle õppeaasta esimene kuu karmi tõsiasja, et asendustundide arv on tavapärasega võrreldes kahekordistunud. Kooli juhtkond on teinud selleks kõik, et meie lastel tunnid toimuksid ning nende haridustee võimalikult sujuv oleks. Küll aga hetkel on loodetavasti ajutiselt seis selline, et igasugune abikäsi asendusõpetajate näol on tänuväärt heategu. Ja meil kõigil on praegu võimalus anda oma panus!</p>
<p style=”color: #222222; margin: 0cm 0cm 8pt; line-height: 15.6933px; font-size: 11pt; font-family: Calibri, sans-serif;”>Vanemate algatusel kutsume üles kõiki, kes vähegi tunneb, et ta sooviks ja saaks tulla Viimsi kooli tunde asendama. Pole oluline, kas saad aidata üksikute tundide või terve päeva asendamisega, igaühe panus meilt, on suure väärtusega nii meie laste kui ka kogu koolipere heaks. Kool toetab meid ettevalmistusega tundideks ja tegelikult on see ka põnev ning väärt kogemus meie endi jaoks.</p>
 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kooli juhtkond on teinud selleks kõik, et meie lastel tunnid toimuksid ning nende haridustee võimalikult sujuv oleks. Küll aga hetkel on loodetavasti ajutiselt seis selline, et igasugune abikäsi asendusõpetajate näol on tänuväärt heategu

Väfa huvitav, et Viimsis lood nii viletsad. Kas möllab seal epideemia või on ei taha juhtkond lihtsalt asendustundide eest maksta (kuigi nad on oma sõnul ju teinud kõik). Või on pedagoogide read seepärast hõredad, et ega ikka õpetajapalgaga Viimsis ju ei ela ja seal elavatel rikkuritel pole ka olnud piisavalt soovi õpetajatega leibu ühte kappi panna?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kooli juhtkond on teinud selleks kõik, et meie lastel tunnid toimuksid ning nende haridustee võimalikult sujuv oleks. Küll aga hetkel on loodetavasti ajutiselt seis selline, et igasugune abikäsi asendusõpetajate näol on tänuväärt heategu

Väfa huvitav, et Viimsis lood nii viletsad. Kas möllab seal epideemia või on ei taha juhtkond lihtsalt asendustundide eest maksta (kuigi nad on oma sõnul ju teinud kõik). Või on pedagoogide read seepärast hõredad, et ega ikka õpetajapalgaga Viimsis ju ei ela ja seal elavatel rikkuritel pole ka olnud piisavalt soovi õpetajatega leibu ühte kappi panna?

Asi pole maksmises, vaid selles, et asendustunde ei jõuta lihtsalt ära anda. Neid annavad juba kõik kooli töötatajad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad said 7. klassi mai lõpus valida teema ja juhendaja aga tänu koroonale jõudsid nad peale seda koolis käia täpselt 11 päeva ehk reaalselt midagi teha ei jõudnud.

[/quote]
Siis olekski pidanud praktilise osa suvel valmis tegema. Kirjaliku osa nüüd sügisel, kus juhendaja saab vormistamist aidata.
Ega juhendaja ju muud ei teegi, kui vaatab , et kirjalikus osas on kõik nõuete järgi.
Või mis Sinu lapse teema siis on, et selle praktilise osa tegemisel juhendaja abi on vaja?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad said 7. klassi mai lõpus valida teema ja juhendaja aga tänu koroonale jõudsid nad peale seda koolis käia täpselt 11 päeva ehk reaalselt midagi teha ei jõudnud.

See ongi lapsele iseseisev töö, nad ei teegi seda kooli ajast ega õppetöö raames.
Juhendaja on siis see, kes vaatab aeg-ajalt tehtud asju üle ja annab lihtsalt nõu, kui mõne vea või puuduse kuskil leiab.
Töö peab laps ikka ise valmis tegema. Enamasti tehaksegi suvel suurem töö ära ja kooli-aasta alguses siis lihvitakse vormistust paika.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidage nüüd, loovtöö on ikka koolitöö osa, suvevaheajast seda küll tegema ei pea.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel oli vist septembri lõpuks pealkiri, aga lõpetamine jäi koroonaaega, nii et see venis lõpuks. Teiste kogemused suurt ei aita. Tean nt ka sellist lugu, kus üks ei viitsinud tööd lõpetada ja kool tegi asja enda jaoks mugavamaks – kandis läbi, et koroona tõttu ei saanud teha. Päris koolitöö osaks ma loovtööd ei nimetaks selles mõttes, et saab arvestada, et seda tehakse ilmtingimata kooliajast. Mu laps tegi eranditult vaheaegade ajast. Ega neid diivaneid ja toole jne mis seal remonditi, ikka väga ei tee nii kaheksanda-üheksanda tunni eest. Praegu on selles mõttes veel omaette aeg, et tasubki teha sellised asjad vabal ajal ära – iial ei tea, millal jälle kool võib kinni minna. Sõltub sellest ka, et kas tähtaeg oli suvevaheaja alguses teada või selgus nüüd.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kool see selline on, kus kutsutakse suvalisi lapsevanemaid tunde asendama?

Kuna olen ka ise pettunud koolis, panen lausa tsitaadi:

<p style=”color: #222222; margin: 0cm 0cm 8pt; line-height: 15.6933px; font-size: 11pt; font-family: Calibri, sans-serif;”>Kahjuks ei ole argipäev Viimsi koolis nii helge. Nimelt näitas selle õppeaasta esimene kuu karmi tõsiasja, et asendustundide arv on tavapärasega võrreldes kahekordistunud. Kooli juhtkond on teinud selleks kõik, et meie lastel tunnid toimuksid ning nende haridustee võimalikult sujuv oleks. Küll aga hetkel on loodetavasti ajutiselt seis selline, et igasugune abikäsi asendusõpetajate näol on tänuväärt heategu. Ja meil kõigil on praegu võimalus anda oma panus!</p>

<p style=”color: #222222; margin: 0cm 0cm 8pt; line-height: 15.6933px; font-size: 11pt; font-family: Calibri, sans-serif;”>Vanemate algatusel kutsume üles kõiki, kes vähegi tunneb, et ta sooviks ja saaks tulla Viimsi kooli tunde asendama. Pole oluline, kas saad aidata üksikute tundide või terve päeva asendamisega, igaühe panus meilt, on suure väärtusega nii meie laste kui ka kogu koolipere heaks. Kool toetab meid ettevalmistusega tundideks ja tegelikult on see ka põnev ning väärt kogemus meie endi jaoks.</p>

Olen ka Viimsi Kooli lapsevanem. Nii palju kui mina tean, on tegemist vanematekogu enda algatusega, et pakkuda koolile veidigi abi väga keerukas olukorras (mitte aga selleks, et vanemad kooli avalikkuse ees mustaksid). Jah, Viimsi Koolis on COVID ja ka kõikvõimalikud muud nohu-köha viirused (millega õpetaja ju praegusel ajal samuti tööd teha ei tohi) septembri esimesest nädalast alates väga tugevalt sees ja kool peab igal nädalal asendama sadu tunde. Ka minu oma 1. klassi lapse õpetaja oli juba üle kahe nädala haige, iga päev eri tundides 4-5 asendajat. Mis siis teha? Ausalt öeldes 1. klassis, kui niikuinii on asendajad (selge, et oma õpetaja on konkurentsitult parim variant), pole küll suuremat vahet, kas matemaatikatundi annab käsitööõpetaja või hoopis mõni lapsevanem. Ning ka põhikooli osas ei arvaks ma, et laulmisõpetaja oleks matenaatikatunnis ilmtingimata parem ajutine asendaja kui insenerist või majandusanalüütikust lapsevanem. Minu arust küll on Viimsi Kool teinud väga suuri pingutusi, et olukorraga toime tulla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Pidage nüüd, loovtöö on ikka koolitöö osa, suvevaheajast seda küll tegema ei pea.

Loovtööd ei tehta ju ometi tundide ajal. Ikka lisaks koolitööle. Minu laps justnimelt tegi suvevaheajal. Esiteks tegi ta midagi, millest talle ise kasu oli ja teiseks oli suvel aega palju vabamalt käes kui kooliajal. Ega loovtöö pole mingi teadustöö ju.</p>

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ühes teises Viimsi valla koolis tööl, aga meil õnneks olukord nii jube pole. Ma ise palun endale asendusi anda, aga kohe põhimõtteliselt keeldutakse, kuigi olen pedagoog ja ka vastava haridusega.

Loovtöödega oleme me nii kaugel, et teemad on valitud ja juhendajad ka, aga mitte midagi rohkem toimunud ei ole. Ma pole oma juhendatavaid kordagi näinud. Ju on arvamusel, et aega küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

8.klassi loovtöö on tegelikult mahult ühe nädalavahetuse (äärmisel juhul kahe) töö. Kui novembriks peab valmis olema, siis ongi viimane aeg tööle hakata ja jõuab valmis küll.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidage nüüd, loovtöö on ikka koolitöö osa, suvevaheajast seda küll tegema ei pea.

Ei pea, aga tihti valitakse teema, mida saab vaid suvel teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

8.klassi loovtöö on tegelikult mahult ühe nädalavahetuse (äärmisel juhul kahe) töö. Kui novembriks peab valmis olema, siis ongi viimane aeg tööle hakata ja jõuab valmis küll.

See oleneb ikka teemast. Mõnel on nt ürituse planeerimine ja läbiviimine ja seal peab nt varem planeerima hakkama, et kõik sujuks. Mõnel on mingi meisterdamine, mis ka võib rohkem aega võtta. Tavaliselt on nii, et algul tundubki, et kõik saab ruttu ära teha, aga töö käigus selguvad mingid aspektid, mille ajumahukus ei paistnud enne välja, vahel läheb ka midagi natuke nässu ja selle parandamine võtab planeeritust rohkem aega, samuti, kui töö tegemiseks on vaja koostööd teistega teha, siis peab tegema juba varem kokkuleppeid, et õigel ajal saaks asjad toimuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean nt ka sellist lugu, kus üks ei viitsinud tööd lõpetada ja kool tegi asja enda jaoks mugavamaks – kandis läbi, et koroona tõttu ei saanud teha.

See ei olnud kooli mugavus, vaid täiesti ametlik haridusministeeriumi pakutud võimalus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks teha loovtööd suvel? Kõige parem loovtöö selline, millega laps niikuinii tegeleb, mis talle niikuinii huvi pakub. Toredate asjadega võib ju suvel tegeleda? Kirjaliku osa jõuab sügisel ära teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega loovtöö pole mingi teadustöö ju.

Loovtöö võib olla ka uurimus ja sel juhul on siiski tegemist üsnagi teadustöö laadse asjaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haridusministeerium pakkus küll sellist võimalust, aga lihtsalt laiskuse varjamine polnud nende mõte. Sellel juhul tegi üks oma töö ära ja sai väga hea hinde, ülejäänud kaks jätsid tegemata ja nendele märgiti, et koroona tõttu ei saanud teha. Ega kool ka rumal olnud. Miks mitte võimalust kasutada, kui see on antud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Koolilaps 8 klassi loovtöö