Esileht Beebi ja mitmikud 8-kuune hammustab

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: 8-kuune hammustab

Postitas:

Tere!
Mure järgmine. Laps sai hiljuti 8 kuuseks ning suhu lõikusid 4 ülemist hammast. Paar kuud tagasi, kui esimesed alumised hambad lõikusid, siis alguses kippus imetamise ajal rinda näksama. Sellest saime lahti kasutades imetamise katkestamise tehnikat. Rinda imetamise ajal hammustama ei kipu, aga nt süles istudes läbi riiete proovib hammustada küll. Kätest, jalgadest jm rääkimata. Tahtsin uurida, et kas on kedagi, kellel on olnud sama probleem ja ehk on mõni soovitus kuidas reageerida/tegutseda nii, et saaks sellest harjumusest lahti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 21:33; 12.02 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keelates.

Kuigi pean tunnistama, et erinevalt kahest eelmisest lapsest ei ole ma sel korral ka rinna hammustamisest imetamise katkestamisega lahti saanud. Ilmselt ei kaogi see enne, kui rinnaga lõpp (ja sinna on kuskil 1-2 kuud veel).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks laps sai ilusti aru, et mind hammustada ei tohi ja peale paari eksimust enam ei teinud. Eks ta lihtsalt ei osanud oma hammastega kuidagi olla.

Teisele lapsele tegi minu kiljatamine nalja ja see ei aidanud, kui imetamise katkestasin. Kui edasi andsin, siis ikka hammustas ja naeris. Hammustas ta mind peaaegu 3a kõikvõimalikest kohtadest.

Kolmas hammustas ka edasi, vaatamata katkestamisele ja väiksele noomimisele. Temalt sain veel rusikaga pähe ka, kui julgesin “ai-ai ja ei-ei” öelda. Hetkel ta enam rinda ei saa, aga aeg-ajalt ikka tuleb hammustama, kui midagi keelan.

Seega, väga individuaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil aitas vastu hammustamine. Siis sai aru küll, et on valus. Ühe korra saingi nii kurjaks, et pahandasin ja hammustasin vastu. Alles siis jõudis lapsele kohale, et paha on. Enne oli ka ikka hihihiii….jube naljaks ju kui emme kiljatab. Ei saa need pisikesed veel näoilmest aru ja sellest, mis tähendab, et on valus, kui ette ei näita. Valus on tühi sõna tema jaoks enne kui sellele sisulist tähendust ei anna.

Tundub jube loll, aga no nii on. Kaua sa siis keelad ja kannatad. Okei, keelad esimesed kolm korda, neli, viis. Aga kümnendal korral on ikka mõõt täis küll.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 15:01; 11.02 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil aitas vastu hammustamine. Siis sai aru küll, et on valus. Ühe korra saingi nii kurjaks, et pahandasin ja hammustasin vastu. Alles siis jõudis lapsele kohale, et paha on. Enne oli ka ikka hihihiii….jube naljaks ju kui emme kiljatab. Ei saa need pisikesed veel näoilmest aru ja sellest, mis tähendab, et on valus, kui ette ei näita. Valus on tühi sõna tema jaoks enne kui sellele sisulist tähendust ei anna.

Tundub jube loll, aga no nii on. Kaua sa siis keelad ja kannatad. Okei, keelad esimesed kolm korda, neli, viis. Aga kümnendal korral on ikka mõõt täis küll.

Usu mind, 8-kuune ei saa aru, et emme hammustab teda vastu, et näidata, et tema hammustamine valus on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil aitas vastu hammustamine. Siis sai aru küll, et on valus. Ühe korra saingi nii kurjaks, et pahandasin ja hammustasin vastu. Alles siis jõudis lapsele kohale, et paha on. Enne oli ka ikka hihihiii….jube naljaks ju kui emme kiljatab. Ei saa need pisikesed veel näoilmest aru ja sellest, mis tähendab, et on valus, kui ette ei näita. Valus on tühi sõna tema jaoks enne kui sellele sisulist tähendust ei anna.

Tundub jube loll, aga no nii on. Kaua sa siis keelad ja kannatad. Okei, keelad esimesed kolm korda, neli, viis. Aga kümnendal korral on ikka mõõt täis küll.

Usu mind, 8-kuune ei saa aru, et emme hammustab teda vastu, et näidata, et tema hammustamine valus on.

Meil tekkis see mure kuskil 10-kuuselt ja minu arvates sai aru küll. Jah, eks nii pisikestel on iga kuu tohutu arenguhüpe ja äkki siis 8-kuune tõesti veel ei saa. Aga 2-kuud vanem sai suurepäraselt aru sellisest põhjus-tagajärg seosest. Meil rohkem hammustamist ei kordunud. Ühe korra veel proovis päris õrnalt ja ise veel vaatas, mis nägu ma teen. Sai riielda. Ja sellega asi lõppes ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 15:01; 11.02 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 10-kuune hammustas 3a-ni. Ei aidanud vastu hammustamine, keelamine ega rääkimine. Lasteaiast sain kogu aeg vihaseid kirju ja pilte 🙂 saadeti psühholoogi juurde ja kahtlustati et meie peres pole kõik hästi :)))

3-aastaselt toimus lapse kõne hüppeline areng ja hammustamine ning löömine oli päeva pealt kadunud. Ah jaa, lapsel on erakordselt head ja tugevad hambad (vanaemasse, kes oli omal ajal ka jube hammustaja:))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ka hammustas. Mitte söömise ajal, aga ronis sülle ja lõi hambad mulle õlga, kaela, põske jne. Kusjuures ta hammustas nii kõvasti, et pooltel kordadel oli veri väljas. Ja rääkisin mis ma rääkisin, tema ainult naeratas. Vanust ma enam ei mäleta, eks ta umbes aastane oli. Mina hakkasin ka lõpuks vastu hammustama. Kolme korraga sai selgeks, et hammustamine pole mõistlik tegevus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu kogemusi jagamast ja kaasa mõtlemast. 8-kuust ma ilmselt vastu hammustama ei hakka, aga jätan selle meelde juhuks kui vanemaks saab ja halb harjumus ei kao. Hetkel olen proovinud nii, et kui minu lähedal on, siis jälgin käitumist ja nagu suu hammustamiseks avab, lükkan endast natuke eemale ja ütlen, et hammustada ei tohi. Ei tohi tähendust ta juba adub vähemalt sellel tasandil, et see on miski mis täiskasvanutele ei meeldi (kas teda see alati huvitab, on omaette teema ????). Tavaliselt ta vaatab mulle siis korra otsa (vist kontrollib, kui tõsiselt ma seda mõtlen) ja siirdub uue tegevuse juurde. Paar päeva olen suutnud nüüd vähemalt hammustamist ära hoida, eks näis kuidas edasi läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 21:33; 12.02 22:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud 8-kuune hammustab

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.