Esileht Beebi ja mitmikud 8.nda elukuu paiku

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: 8.nda elukuu paiku

Postitas:
Kägu

Kas umbes 8.nda elukuu paiku hakkabki enamustel beebidel unega üks jamamine? Varem ma nagu seda une regressiooni ei uskunud, aga nüüd küll ei oska midagi muud pakkuda mis võiks viga olla. Tegelikult on laps olnud sünnist saati kehva magaja. Varem jäi oma voodis ilusti ise magama. Ärkas küll 5 korda öösel aga panin luti suhu ja uinus uuesti. Nüüd on aga üks suur jama selle unega. Enam ei ole nõus oma voodis uinuma. Tõuseb voodis püsti ja kisab. Ajab end käpuli ja peksab peaga vastu voodipulkasid. Hüsteerias nutab. Võtan enda kõrvale ja uinub koheselt. Samas polekski sellega probleemi et mu kõrval magab.. peaasi et magab. Aga nüüd on lihtsalt nii et ärkab öösel kell 2 üles ja enam ei uinu. Tahab ringi roomata ja end püsti ajada. Endal silmad ceel kinni. Ja võibki olla hommikul kaheksani nii. Siis magab jälle pool tunnikest. Laps lihtsalt istub enamus ööst üleval. On see selle normaalne? Millal see üle läheb? Oleme mehega nii magamata. Ärkab samuti juba peale ööunne jäämist tunni pärast üles. Tuleb lutt suhu panna ja magab edasi. Kuni siis kella kaheni öösel.. siis päris üleval. Päevauned on kokku 2.5 h päeval..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, enamusel lastel esineb sellist etappi. Meil noorimal oli u 4-6k suurem öine müttamine, nüüd ta ka 8k ja pigem üksikud ööd. Vanimal lapsel hakkas ka 8k ja kestis kuni 10k, kui mul üle viskas ja otsustasin – kui ei maga, siis mittemagada võid võrekas ka. Ha, magas seal kohe edasi ????‍♀️ Ka praegu mõnikord on toiminud peale mõningast müttamist võrekasse tõstmine (äkki meie vahel palav?), aga mitte alati. Keskmise lapsega ei mäletagi, kas tegi seda – ta sõi öösiti 2h vahega kuni 11k, nii et suht zombi olin nagunii…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka 8-kuune laps ja viimasel ajal rahutu ööuni olnud, tihti mingi aja öösel üleval. Läksime hiljuti kahele päevaunele üle, seega ilmselt üks osa ka veel sellega kohanemine. Täna just lugesin, et ajaliselt selles vanuses umbes ka arenguhüpe, mis võib samuti tingida kehvema une. Küllap üle läheb, praegu püüame ise vaheldumisi lisauninakuid teha.

Kas olete juba kahe une peale üle läinud? Meil näib pärast seda paremaks minevat, aga samas laps ise näitas selgeid märke sellest, et ta vähemateks unedeks valmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil sai laps 7-kuuseks just ja nüüd teist päeva ka kahele unele üle läinud. Eile veel lootsin, et saan ta õhtul varem magama, aga selle viimase une tegi ta 2,5tunnise ja ikka läksime 21:30 magama. Vaatab, kuidas täna läheb. Aga kuna tegu rinnalapsega, siis öösel ikka iga 2-3 h tagant üleval ja siis tissiotsas jääb jälle magama. Jube tüütu. Ei vaja ta seda sööki enam öösel nii palju, aga ise ka magama ei oska jääda. Ei saa lasta tal öösel karjuda ka, sest naabrid kõrval tahavad ka elada.
Meil hetkel mingit erilist muutust pole olnud. Võib-olla alles tuleb. Laps hakkas alles roomama. Lõunaunne võib ta jääda ka ilma tissita, aga öösel see ei toimi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Beebi ja mitmikud 8.nda elukuu paiku