Esileht Tööelu, raha ja seadused. 8,5 a lastega järjest kodus – õigus töötukindlustushüvitisele?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: 8,5 a lastega järjest kodus – õigus töötukindlustushüvitisele?

Postitas:

Sain just kõne Töötukassalt ja jutt umbes selline, et kuna minu eest pole viimase 36 k jooksul töötukindlustusmakseid laekunud, ei ole mul ka õigust hüvitisele. Oleks õigust miskit töötu abirahale, kui ma poleks juhatuse liige OÜ-s (OÜ-st aga pole ma saanud sentigi tulu). ja kas see 36 kuud ei peaks korrutatama 3-ga, kui mul on 3 last…

Kas minusuguseid on veel ja kas siis on tõesti nii, et kui oled lastega kodus (no lihtsalt on ju naise elus periood, kus ei saa tööl käia), siis ei sobi isegi töötuks, kellele ka väikest hüvitist makstaks? Palun jagage kogemusi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 11:10; 27.09 11:58; 02.10 12:52; 02.10 13:22; 03.10 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nii on.
Kui tahad töötu abiraha saada, tule juhatusest ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka saavad ka lastega emad tkh, lihtsalt oluline on, et neil oleks olnud vormistatud lapsehoolduspuhkus töökohast. Kui olla lhp-l siis pole oluline, kas 1, 2 või 3 lapsega järjest, lhp aeg loetakse välja.

Sinu puhul oleneb, mis tähendab “lastega kodus”. Kui lihtsalt kodus, siis need kuud lastega lihtsalt kodus olemist 36 k arvestusest välja ei jää. Kui olid lhp-l(tööleping peatatud) siis lhp kuud jäävad 36k lugemisest välja.

Seega täpsusta: kui oled olnud lhp-tel siis jätad need kuud arvestusest välja ja kontrollid, kas oled neid kuid arvestamata 36k jooksul vähemalt 12k töötanud. Kui oled, on õigus ka töötuskindlustushüvitisele, lihtsalt tuleb Töötukassale esitada korrektsed andmed, millal tööleping lõppes ja millal enne seda olid lhp-l.

Kui aga tööleping ammu lõppenud ja sa olid lihtsalt kodus mitte lhp-l( alla 3a lapsega kodus olemine pole alati lhp, lhp on see juhul, kui töökoht on ootel st tööleping olemas aga peatatud lapsega kodus olemise ajaks) siis tõesti tkh ei saa.

Töötutoetust saad(alla 8a lapsega kodus olemine on töötutoetuse mõttes võrdsustatud töötamisega) aga siis tõesti ei tohi olla OÜ juhatuse liige.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.09 11:31; 27.09 16:56; 10.10 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuse eest! No loomulikult pole ma “lihtsalt lastega kodus”, vaid mul oli ikka kehtiv töösuhe ja leping siiani (juunis lõppes – koondamisega). See OÜ-tamine on nagu ta on, lihtsalt üks nokitsemine laste kõrvalt, et päris lolliks ei läheks pudruste suude pühkimise ja koristamisega :). Ilma ju ka ei tohi nokitseda, siis oled maksuametil pinnuks silmas! See ei tohiks ju küll olla takistuseks, seda enam, et on ju näha, et pole sentigi saanud. Igatahes ma palusin personalijuhil saata täpsustavad andmed Töötukassale, ma loodan tõesti, et kaine mõistus kehtib meie seadusandluses, vastasel juhul ma sülitan igale järgnevale jutule ja valimiskampaaniale, et oleme lastesõbralikud, sünnitame lapsi ja emad, kes sünnitavad on kõige tähtsamad. Iga laps on kulla hinnaga ja plää-plää-plää.

Krt, mitte kellelgi pole isegi aimu, mida tähendab 8 aastat järjest lastega kodus olemine (välja arvatud emad, kes seda tõesti teavad!) ja kui mind seepärast lihtsalt välja lükatakse riiklikust toest, siis olen ma küll pühaviha täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 11:10; 27.09 11:58; 02.10 12:52; 02.10 13:22; 03.10 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei olnud 8 aastat kodus, olin kodus kõigest 1,6 aastat. Pärast vanemahüvitise lõppu soovisin minna tagasi tööle. Esimesel päeval koondati. Töötukindlustushüvitist küll maksti, aga kuna olin teinud ka veidi tööd LHP ajal, siis ei makstud seda mitte mu endise palga järgi, vaid arvestades neid väikeseid tööotsi. Nüüd otsin juba teist aastat sobivat tööd, sest väikese lapsega ei taha keegi inimest tööle võtta. Graafikuga tööd saaks, aga seda ei saa ma vastu võtta, muidu muutub olukord selliseks, et last sisuliselt ei näegi. Elatun juhutöödest, teenin kokku piisavalt palju, et mitte kvalifitseeruda erinevatele toimetulekutoetustele. Aga reaalsus on selline, et mõnel kuul on projekt, mille eest saan kätte korraga 1000 ja siis järgneb paar kuud, kui teenin vaid 300. Nüüd ootan seda et laps kasvaks suuremaks, saaks iseseisvamaks, oleks mul ka ehk parem võimalus uuesti tulusamat tööd leida. Rohkem ma mingeid lapsi ei kavatse saada.

Väikeste lastega emasid kotitakse igal sammul. Reaalsus on selline, et sinust üritatakse vabaneda esimesel võimalusel, kui oled lapse saanud või kui saadakse teada, et sul on laps. Oled nagu pidalitõbine oma lastega. Ja kui tahad lapse kõrvalt tööl käia, siis igal juhul olgu töö esikohal, laps vaadaku ise, kuidas hakkama saab. Ja nii ongi see vana süsteem ikka kehtiv, et eks siis mees peab peret ülal pidama. Kui naine lapse saab, siis oleks justkui invaliid kodus.

Jah, ma olen kibestunud, need kaks aastat stabiilse töö otsimist on meele mõruks teinud. Lehvitatakse küll kenade loosungitega, aga reaalsus on hoopis midagi muud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no aga see on ju su oma valik olnud! jah, ma saan aru, et nõme, aga ei ole vaj akurta, et “kellelegi pole õrna aimu, mida tähendab 8a kodus olal”. Sa ju teadsid ette, et oled kodus, kui teed 3 last järjest. Käinu siis vahepeal tööl, kui see oli nii hull, et nüüd vajad preemiat. Oot, aga sa saad ju preemiat! sa saad ju 300 euri lisatoetust paljulapselise perena! see ongi see toetus 3 lapse eest, ei ole ju täielikult välja lülitatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sinu eest pole kindlustusmakseid tehtud, siis loomilikult ei saa ka kindlustust. Ja kui sul on ettevõte ehk oled ettevõtja, ei saa sa ju ka töötu olla-su kasum ja raha sõltuvad vaid sinust endast. Head töötegemist.
ps sina ja su lapsed on saanud minu kulul ravikindlustuse. Ja lastetoetusr ja lasteaia ja kooli. Võta heaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 13:48; 03.10 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vale jutt nii kägudel, kui ka töötukassa kanal.

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/riigikohus-tunnistas-pohiseadusvastaseks-juhatuse-liikmete-tootuhuvitisest-ilma-jatmise?id=78183358

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 14:30; 27.09 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spetsiaalselt helistasin sinu pärast sinna töötukassasse ja täpsustasin…

Kui sind koondati eelmisest kohast, siis see lastega kodusolnud aeg pikendab 36kuud (ei loeta sinna sisse). Ehk siis, kui sa ennem dekreetpuhkusele minekut töötasid 36 kuud, siis saad töötuna arvele võtta ka juhul, kui olen juhatuse liige ettevõttes. Ja hakkad saama töötuskindlustus hüvitist (dekreetpuhkusele eelneva palga pealt).

Muidu üks kägu kirjutas selle pikemalt ja selgemini välja. Töötutoetust juhatuse liige ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 14:30; 27.09 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuse eest! No loomulikult pole ma “lihtsalt lastega kodus”, vaid mul oli ikka kehtiv töösuhe ja leping siiani (juunis lõppes – koondamisega). See OÜ-tamine on nagu ta on, lihtsalt üks nokitsemine laste kõrvalt, et päris lolliks ei läheks pudruste suude pühkimise ja koristamisega :). Ilma ju ka ei tohi nokitseda, siis oled maksuametil pinnuks silmas! See ei tohiks ju küll olla takistuseks, seda enam, et on ju näha, et pole sentigi saanud. Igatahes ma palusin personalijuhil saata täpsustavad andmed Töötukassale, ma loodan tõesti, et kaine mõistus kehtib meie seadusandluses, vastasel juhul ma sülitan igale järgnevale jutule ja valimiskampaaniale, et oleme lastesõbralikud, sünnitame lapsi ja emad, kes sünnitavad on kõige tähtsamad. Iga laps on kulla hinnaga ja plää-plää-plää.

Krt, mitte kellelgi pole isegi aimu, mida tähendab 8 aastat järjest lastega kodus olemine (välja arvatud emad, kes seda tõesti teavad!) ja kui mind seepärast lihtsalt välja lükatakse riiklikust toest, siis olen ma küll pühaviha täis.

??? Mis mõttes on sind ilma jäetud riiklikust toest? Riiklik tugi oli sulle 3 lapse sünnitamise eest makstud vanemahüvitis kokku 4,5 aastat + lapsehooldustasu, mis 3 lapse korral on täiesti arvestatav summa. Mina ei pea seda õigeks, et kui inimesele hüvitatakse osa 4,5 aasta jooksul saamata jäänud palgast, siis nõuab ta hiljem veel ta töötuskindlustushüvitist. See, et sa vahepeal üldse ei töötanud, oli sinu isiklik valik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.09 15:34; 28.09 12:15; 02.10 14:05; 02.10 18:05; 02.10 18:13; 03.10 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega tulebki öelda, et olid lhp-l. Seda infot Töötukassal hetkel ju pole.

Sest siis Töötukassa arvutab ilusasti uuesti, jätab lhp kuud välja ja uurib, kas siis oled 36k jooksul 12k töötanud nagu nõutud st kas enne 1.korda lhp-le jäämist sealt tagasi vaadatuna 3a jooksul oled kokku vähemalt 1a töötanud

siis on õigus tkh-le.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.09 11:31; 27.09 16:56; 10.10 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka saavad ka lastega emad tkh, lihtsalt oluline on, et neil oleks olnud vormistatud lapsehoolduspuhkus töökohast. Kui olla lhp-l siis pole oluline, kas 1, 2 või 3 lapsega järjest, lhp aeg loetakse välja.

Sinu puhul oleneb, mis tähendab “lastega kodus”. Kui lihtsalt kodus, siis need kuud lastega lihtsalt kodus olemist 36 k arvestusest välja ei jää. Kui olid lhp-l(tööleping peatatud) siis lhp kuud jäävad 36k lugemisest välja.

Seega täpsusta: kui oled olnud lhp-tel siis jätad need kuud arvestusest välja ja kontrollid, kas oled neid kuid arvestamata 36k jooksul vähemalt 12k töötanud. Kui oled, on õigus ka töötuskindlustushüvitisele, lihtsalt tuleb Töötukassale esitada korrektsed andmed, millal tööleping lõppes ja millal enne seda olid lhp-l.

Kui aga tööleping ammu lõppenud ja sa olid lihtsalt kodus mitte lhp-l( alla 3a lapsega kodus olemine pole alati lhp, lhp on see juhul, kui töökoht on ootel st tööleping olemas aga peatatud lapsega kodus olemise ajaks) siis tõesti tkh ei saa.

Töötutoetust saad(alla 8a lapsega kodus olemine on töötutoetuse mõttes võrdsustatud töötamisega) aga siis tõesti ei tohi olla OÜ juhatuse liige.

Hmm, huvitav olin kahel korral töötukassas arvel ja perioodil mil laps oli kindlasti alla 8-aastane, hüvitise saajate hulka mind küll ei arvatud, siin peab mingi lisakonks asjal olema…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 27.09.2017 23:05 Kas mitte midagi ei saanud? Ega töötuskindlustust ja töötutoetust korraga nagunii ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hm, ütled, et OÜ’st ei saa sa sentigi, aga maksuameti pärast peab sul äriühing olema? Siin on vastuolu – kui su firma miskit sisse ei too, siis ei ole ka tulu, tõõjõukulusid, käivet jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 08:30; 02.10 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel – riik teeb täiesti õigesti, kui ei maksa töötukindlustushüvitist neile, kes pikalt töötanud ei ole. Riigi elementaarne eesmärk ja poliitika peab olema tööhõive suurendamisele suunatud. Kui riik hakkaks teadlikult tööst pikalt eemal olnud inimestele massiliselt töötuskindlustushüvitist maksma, siis tekitaks see ainult mugavustsoonis looderdajaid juurde. Teiseks on pikalt räägitud ka sellest, et lapsehoolduspuhkusel järjest pikalt viibivad lapsevanemad jäävadki rongist maha ja neil on raske hiljem üldse tööd leida, seega on ka teine põhjus, miks riik on huvitatud, et lapsevanemad vahepeal ka töötaksid või vähemalt teeksid mingit tööd lepingu alusel kodus laste hooldamise kõrvalt.
Seega on see ainuõige otsus, et järjest 8,5 aastat mitte töötanud inimesele töötuskindlustushüvitist ei maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.09 15:34; 28.09 12:15; 02.10 14:05; 02.10 18:05; 02.10 18:13; 03.10 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vale jutt nii kägudel, kui ka töötukassa kanal.

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/riigikohus-tunnistas-pohiseadusvastaseks-juhatuse-liikmete-tootuhuvitisest-ilma-jatmise?id=78183358

sa paned ühte patta töötutoetuse ja töõtuskindlustushüvitise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 13:06; 30.09 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei olnud 8 aastat kodus, olin kodus kõigest 1,6 aastat. Pärast vanemahüvitise lõppu soovisin minna tagasi tööle. Esimesel päeval koondati. Töötukindlustushüvitist küll maksti, aga kuna olin teinud ka veidi tööd LHP ajal, siis ei makstud seda mitte mu endise palga järgi, vaid arvestades neid väikeseid tööotsi. Nüüd otsin juba teist aastat sobivat tööd, sest väikese lapsega ei taha keegi inimest tööle võtta. Graafikuga tööd saaks, aga seda ei saa ma vastu võtta, muidu muutub olukord selliseks, et last sisuliselt ei näegi. Elatun juhutöödest, teenin kokku piisavalt palju, et mitte kvalifitseeruda erinevatele toimetulekutoetustele. Aga reaalsus on selline, et mõnel kuul on projekt, mille eest saan kätte korraga 1000 ja siis järgneb paar kuud, kui teenin vaid 300. Nüüd ootan seda et laps kasvaks suuremaks, saaks iseseisvamaks, oleks mul ka ehk parem võimalus uuesti tulusamat tööd leida. Rohkem ma mingeid lapsi ei kavatse saada.

Väikeste lastega emasid kotitakse igal sammul. Reaalsus on selline, et sinust üritatakse vabaneda esimesel võimalusel, kui oled lapse saanud või kui saadakse teada, et sul on laps. Oled nagu pidalitõbine oma lastega. Ja kui tahad lapse kõrvalt tööl käia, siis igal juhul olgu töö esikohal, laps vaadaku ise, kuidas hakkama saab. Ja nii ongi see vana süsteem ikka kehtiv, et eks siis mees peab peret ülal pidama. Kui naine lapse saab, siis oleks justkui invaliid kodus.

Jah, ma olen kibestunud, need kaks aastat stabiilse töö otsimist on meele mõruks teinud. Lehvitatakse küll kenade loosungitega, aga reaalsus on hoopis midagi muud.

Mul 3 last, igaühega olen kodus olnud 2 aastat, neil on suuremad vanusevahe ,ei ole neid järjest sünnitanud. Ja tööle olen läinud 3 korda nii ,et kodus on kaheaastane kes pidevalt haige.2 korda nii , et eelmist töökohta pole olnud ootamas. Mitte ühestki otsast pole tunda saanud halba kohtlemist, keegi pole viltu vaadanud , et mul on lapsed. lisaks võtan korra kuus puudega lapse päeva. asi vist ikka on sinu enda suhtumises ja oskustes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei olnud 8 aastat kodus, olin kodus kõigest 1,6 aastat. Pärast vanemahüvitise lõppu soovisin minna tagasi tööle. Esimesel päeval koondati. Töötukindlustushüvitist küll maksti, aga kuna olin teinud ka veidi tööd LHP ajal, siis ei makstud seda mitte mu endise palga järgi, vaid arvestades neid väikeseid tööotsi. Nüüd otsin juba teist aastat sobivat tööd, sest väikese lapsega ei taha keegi inimest tööle võtta. Graafikuga tööd saaks, aga seda ei saa ma vastu võtta, muidu muutub olukord selliseks, et last sisuliselt ei näegi. Elatun juhutöödest, teenin kokku piisavalt palju, et mitte kvalifitseeruda erinevatele toimetulekutoetustele. Aga reaalsus on selline, et mõnel kuul on projekt, mille eest saan kätte korraga 1000 ja siis järgneb paar kuud, kui teenin vaid 300. Nüüd ootan seda et laps kasvaks suuremaks, saaks iseseisvamaks, oleks mul ka ehk parem võimalus uuesti tulusamat tööd leida. Rohkem ma mingeid lapsi ei kavatse saada.

Väikeste lastega emasid kotitakse igal sammul. Reaalsus on selline, et sinust üritatakse vabaneda esimesel võimalusel, kui oled lapse saanud või kui saadakse teada, et sul on laps. Oled nagu pidalitõbine oma lastega. Ja kui tahad lapse kõrvalt tööl käia, siis igal juhul olgu töö esikohal, laps vaadaku ise, kuidas hakkama saab. Ja nii ongi see vana süsteem ikka kehtiv, et eks siis mees peab peret ülal pidama. Kui naine lapse saab, siis oleks justkui invaliid kodus.

Jah, ma olen kibestunud, need kaks aastat stabiilse töö otsimist on meele mõruks teinud. Lehvitatakse küll kenade loosungitega, aga reaalsus on hoopis midagi muud.

Mul kibeles ka vastata sellele naisele, kes ärapanevalt justkui vastas. Kas lugesid teema läbi? Sul on ju üks laps, teemaalgatajal kolm. Võrrelda pole võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kibeles ka vastata sellele naisele, kes ärapanevalt justkui vastas. Kas lugesid teema läbi? Sul on ju üks laps, teemaalgatajal kolm. Võrrelda pole võimalik.

lapsed ei sega töölesaamist, kui inimene suudab töö- ja eraelu lahus hoida
3 last tähendab tavaliselt pidevaid hoolduslehti, lasteaiapidusid, arstilkäike jne. samas selle töö peavad teised kolleegid samal ajal ära tegema.
vat siis tekibki kolleegides ja tööandjates vimm titemammade vastu
osad vanemad aga suudavad laste haiguste ajaks hoidjad orgunnida, arsti juurde saavad õhtused ajad jne. nendega ei ole kunagi probleeme, töö on tehtud ning kolleegidki rahul.
teemaalgataja ei ole 8,5 a riigile mitte sentigi makse maksnud, on see aeg saanud tuhendeid eurosid toetusi ja ikka vingving. mina maksumaksjana ei taha sellist toetada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa teemaalgataja mõttemaailmast aru.
oled loonud endale töökoha ja sa nagu ei peakski seda töökohaks??
riik pole mingi emmede klubi suurtoetaja ja palgamasin.
vabandust jah, aga sa räägid toonil, nagu oleks keegi sulle võlgu laste saamise eest.
sul on töökoht, kusjuures veel selline, millest paljud unistavad – kodune töö nimelt.
siin pidevalt otsib keegi kodust tööd, krt, anna siis mõnele sellisele inimesele oma töökoht, tema töötab, sina siis maksa talle palka, eks siis näeme, kui ruttu su patriotism lahtub, kui keegi tuleb sult tigedalt küsima, et “ma olen ju ema, miks sa ei taha mulle selle eest maksta”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.09 19:48; 30.09 19:53; 02.10 17:58; 02.10 23:28; 03.10 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja ei ole 8,5 a riigile mitte sentigi makse maksnud, on see aeg saanud tuhendeid eurosid toetusi ja ikka vingving. mina maksumaksjana ei taha sellist toetada

kuidas sina tead, kui palju teemaalgataja on enne laste saamist riigile makse maksnud? ma sain ka viie aasta jooksul kolm last, aga enne seda käisin ca 15 a 12 tundi päevas töõl ja maksin makse märksa rohkema kui keskmise palga pealt. ja nagu sellest veel vähe oleks, on mu abikaasa maksnud minu kodusoleku ajal makse ca viie keskmise palga pealt. oleks ju õigustatud ütlema, et ma ei taha maksta makse mingite miinimumpalgaliste heaks? aga ei ütle. meil Eestis on solidaarne kindlustusssüsteem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 13:06; 30.09 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui teemaalgataja oleks riigile suuri makse maksnud, siis seda teemat poleks siin, siis oleks tal töökoht, palk jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.09 19:48; 30.09 19:53; 02.10 17:58; 02.10 23:28; 03.10 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vist teemast välja, aga mäletan enda lastega kodus oldud aega. Mul sündisid 3,5-aastase vahega lapsed. Seetõttu olin pikalt järjest kodune. Kuna teisel lapsel avastati raske, ravimatu haigus, pikendas see koduoldud aega veelgi. Ometigi, üritasin tööle minna, kui teine laps oli kolmeseks saanud. Ei suutnud kuidagi tööd leida. Sel ajal nii pikalt tööturult eemal olnutel oli raske tööle naasta. Pöördusin töötukassasse. Sealne ametnik mõnitas ja sõimas mind. Pidas mind laiskvorstiks, kes ei ürita ega püüagi tööle minna. Koju tulles nutsin bussis. Kuna laste isaga ma abielus ei olnud, oli ka haigekassa lõppenud. Ehkki olin muidu terve inimene, siis kord oli vaja siiski arstil käia. Ma ei teadnud, et haigekassa oli kuu aega tagasi lõppenud. Seega, sain perearsti õelt sajatusi ja mõnitusi, et üritasin neid tüssata, kuna olin saanud tasuta teenust ajal, kui haigekassa oli just lõppenud. Õde sõimas mind, et tööle on vaja minna, mitte kodus logeleda. Kusjuures, tal oli õigus – haigekassa oli just, kuu aega tagasi lõppenud ning oleksin pidanud teenuse eest maksma. Kuid ma ei jätnud maksmata meelega, vaid kogemata, teadmatusest. Ja tagantjärele loomulikult tasusin arve.

Ma pole mitte iialgi laisk olnud. Paar kuud hiljem sain tööle. Nüüd olen samas asutuses töötanud 17 aastat. Mitte ühtegi haiguslehte ega niisama logelemise päeva pole töö juurest võtnud. Vaatamata sellele, et minu neljast lapsest kahel on raske haigus ja puue. Aga siiani on meeles see mõnitamine inimeste poolt, kes tegelikult mind ei tundnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nüüd Sa arvad küll veits palju endast. Miks Sa arvad, et meie pere ei panusta Eesti riiki? Või et ma omal ajal ei panustanud rohkem, kui täna võibolla terve su suguvõsa? (See oli nüüd käole, kes arvab, et lasen vaid liugu tema makstud maksudel :))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 11:10; 27.09 11:58; 02.10 12:52; 02.10 13:22; 03.10 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Teadmiseks kõigile, et mind võeti siiski töötuna arvele – tahaks justkui hea meelega kõvasti hõisata, eriti sellele inimesele, kes ei soovi mind maksumaksjana toetada 🙂

Ma ei ole EALES arvanud, et riik peaks minu lapsi kasvatama, ka olen täiesti vastu igasugustele abirahade taotlemisele, aga ma leian, et ma olen väärt olema see vähene aeg töötu, kes saab ka mingit toetust.

Mis puudutab minu ettevõtet, siis nii naljakas on lugeda kommentaare inimestelt, kes ei tea ettevõtlusest midagi. Arvate, et hakkate pulgakomme tegema ja raha lendab või müüte mett ja jälle voilaa, maksad endale hopsti 1000-eurost palka? Jah, käive on mingisugune, aga see ju läheb kõik sellele, et osta uued materjalid, maksta paratamatult mõned arved jne. Nagu ütlesin, on tegu rohkem nokitsemisega alal, mis mulle meeldib, mis pakkus nö akna täiskasvanute maailma, kui olin lastega kodus. Kui sellest peaks arenema midagi suuremat, siis tore ju on! Võibolla oligi mul just vaja saada töötuks, et taodelda ettevõtja toetust. Mis puudutab maksuametit, siis igal juhul on õige rajada oma äri seaduslikule alusele, mitte tegutseda nii, nagu seda täna tehakse, et ostad-müüd-ja-vahetad eraisikuna. Mille poolest siis need otseselt riigipetturid paremad on?

Jah 3 last oli minu vaba valik! Aga koondamine mitte. 8-aastaga muutub teatud sektoris tööelus palju ja paraku ei sõltu see kuidagi minust. Olen normaalse haridusega ja olin kõrge töötasuga. Töötasin 10 a järjest nii, et seesamune ninast väljas. Ületunnid olid MUST HAVE igapäevaselt ja oh-sa-jeerum, arvate, et mina ei ole pidanud ise lastetuna kandma topeltkoormist nö titemammade arvelt, kel oli koguaeg vaja kodus olla haigete lastega või lipata emadepäeva koogisöömisele? Ma ei nurisenud, kui, siis omaette ja just seepärast, et tean oma mehe kõrvalt, kel on oma ettevõte, kui raske on, kui oled just töötajale kõik selgeks teinud, siis ta lahkub – just seepärast ei hakanud ma vahepeal ka tööle ronima, seda enam, et järjestikkust laste sünnitamist soodustab ju ka riiklik süsteem ning ega seda vanuseasjagi polnud kuhugi enam lükata. Samas sünnitasin ju riigile 3 kodanikku juurde ja nemad hakkavad tulevikus omi makse maksma.
Kokkuvõttes tõesti ei leia ma, et oleksin nii halb inimene, et ei vääri ka osa sellest rahast, mida riigikassasse makstakse ja sellest väga suure osa maksab ka minu mees. Ka oli mul omal ajal selline palk, mida enamus perekoolis istujatest näinudki pole, nii et juba ainuüksi seepärast leian, et olen seda väärt.

Ja kui esimese lapsega sai siin PK-s ka ikka käidud, siis nüüd on täpselt 7-aastane paus olnud, aga “rõõm” on tõdeda, et mitte midagi ei ole muutunud. Saad 1-2 asjakohast vastust ja ülejäänud pistavad lihtsalt kaagutama asjast, millest neil aimugi pole ning no solidaarsust ja mõistmist teistelt emadelt, kes peaks ju teadma lastest ja emadusest kõike, naljalt juba ei leia.

Aga kui siin keegi tõesti nii väga muretseb, et tema kui maksumaksja raha minu taskusse kukub, siis ära muretse. Mu mees maksab rohkem makse igakuiselt, kui Sina seda elu jooksul suudaksid. Aga selles ei olnud praegu teema 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 11:10; 27.09 11:58; 02.10 12:52; 02.10 13:22; 03.10 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Teadmiseks kõigile, et mind võeti siiski töötuna arvele – tahaks justkui hea meelega kõvasti hõisata, eriti sellele inimesele, kes ei soovi mind maksumaksjana toetada ????

Ma ei ole EALES arvanud, et riik peaks minu lapsi kasvatama, ka olen täiesti vastu igasugustele abirahade taotlemisele, aga ma leian, et ma olen väärt olema see vähene aeg töötu, kes saab ka mingit toetust.

Mis puudutab minu ettevõtet, siis nii naljakas on lugeda kommentaare inimestelt, kes ei tea ettevõtlusest midagi. Arvate, et hakkate pulgakomme tegema ja raha lendab või müüte mett ja jälle voilaa, maksad endale hopsti 1000-eurost palka? Jah, käive on mingisugune, aga see ju läheb kõik sellele, et osta uued materjalid, maksta paratamatult mõned arved jne. Nagu ütlesin, on tegu rohkem nokitsemisega alal, mis mulle meeldib, mis pakkus nö akna täiskasvanute maailma, kui olin lastega kodus. Kui sellest peaks arenema midagi suuremat, siis tore ju on! Võibolla oligi mul just vaja saada töötuks, et taodelda ettevõtja toetust. Mis puudutab maksuametit, siis igal juhul on õige rajada oma äri seaduslikule alusele, mitte tegutseda nii, nagu seda täna tehakse, et ostad-müüd-ja-vahetad eraisikuna. Mille poolest siis need otseselt riigipetturid paremad on?

Jah 3 last oli minu vaba valik! Aga koondamine mitte. 8-aastaga muutub teatud sektoris tööelus palju ja paraku ei sõltu see kuidagi minust. Olen normaalse haridusega ja olin kõrge töötasuga. Töötasin 10 a järjest nii, et seesamune ninast väljas. Ületunnid olid MUST HAVE igapäevaselt ja oh-sa-jeerum, arvate, et mina ei ole pidanud ise lastetuna kandma topeltkoormist nö titemammade arvelt, kel oli koguaeg vaja kodus olla haigete lastega või lipata emadepäeva koogisöömisele? Ma ei nurisenud, kui, siis omaette ja just seepärast, et tean oma mehe kõrvalt, kel on oma ettevõte, kui raske on, kui oled just töötajale kõik selgeks teinud, siis ta lahkub – just seepärast ei hakanud ma vahepeal ka tööle ronima, seda enam, et järjestikkust laste sünnitamist soodustab ju ka riiklik süsteem ning ega seda vanuseasjagi polnud kuhugi enam lükata. Samas sünnitasin ju riigile 3 kodanikku juurde ja nemad hakkavad tulevikus omi makse maksma.
Kokkuvõttes tõesti ei leia ma, et oleksin nii halb inimene, et ei vääri ka osa sellest rahast, mida riigikassasse makstakse ja sellest väga suure osa maksab ka minu mees. Ka oli mul omal ajal selline palk, mida enamus perekoolis istujatest näinudki pole, nii et juba ainuüksi seepärast leian, et olen seda väärt.

Ja kui esimese lapsega sai siin PK-s ka ikka käidud, siis nüüd on täpselt 7-aastane paus olnud, aga “rõõm” on tõdeda, et mitte midagi ei ole muutunud. Saad 1-2 asjakohast vastust ja ülejäänud pistavad lihtsalt kaagutama asjast, millest neil aimugi pole ning no solidaarsust ja mõistmist teistelt emadelt, kes peaks ju teadma lastest ja emadusest kõike, naljalt juba ei leia.

Aga kui siin keegi tõesti nii väga muretseb, et tema kui maksumaksja raha minu taskusse kukub, siis ära muretse. Mu mees maksab rohkem makse igakuiselt, kui Sina seda elu jooksul suudaksid. Aga selles ei olnud praegu teema ????

Mida sa vassid? Mis mõttes sinu ettevõte ja koondamine? Iseennast koondasid? Kuidas see ei olnud vaba valik? Sa ei saanud ju ettevõtte pidamisega hakkama ja nüüd nõuad riigilt töötuskindlustushüvitist!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.09 15:34; 28.09 12:15; 02.10 14:05; 02.10 18:05; 02.10 18:13; 03.10 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa vassid? Mis mõttes sinu ettevõte ja koondamine? Iseennast koondasid? Kuidas see ei olnud vaba valik? Sa ei saanud ju ettevõtte pidamisega hakkama ja nüüd nõuad riigilt töötuskindlustushüvitist!

Sa vist ei oska lugeda. Inimene ju kirjutas, et töökoht, kust koondati ja tema enda ettevõte on kaks ise asja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 14:36; 02.10 19:31; 02.10 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, minu hädad algasid ka kui mind koondati. Tulemusena sain nii kaugele,et töötasin 6 kohtades ja hetkel olen töötu ja samuti ilma töötukindlushüvitist. Seda sain kevadel ja nüüd on see 0 seisus. Tõepoolest kasvatad lapsi ja sind koondatakse ja suhtutakse, et oled ise süüdi, et ei suuda lapsehoidjad palgata või laps on liiga haige jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Teadmiseks kõigile, et mind võeti siiski töötuna arvele – tahaks justkui hea meelega kõvasti hõisata, eriti sellele inimesele, kes ei soovi mind maksumaksjana toetada ????

Ma ei ole EALES arvanud, et riik peaks minu lapsi kasvatama, ka olen täiesti vastu igasugustele abirahade taotlemisele, aga ma leian, et ma olen väärt olema see vähene aeg töötu, kes saab ka mingit toetust.

Mis puudutab minu ettevõtet, siis nii naljakas on lugeda kommentaare inimestelt, kes ei tea ettevõtlusest midagi. Arvate, et hakkate pulgakomme tegema ja raha lendab või müüte mett ja jälle voilaa, maksad endale hopsti 1000-eurost palka? Jah, käive on mingisugune, aga see ju läheb kõik sellele, et osta uued materjalid, maksta paratamatult mõned arved jne. Nagu ütlesin, on tegu rohkem nokitsemisega alal, mis mulle meeldib, mis pakkus nö akna täiskasvanute maailma, kui olin lastega kodus. Kui sellest peaks arenema midagi suuremat, siis tore ju on! Võibolla oligi mul just vaja saada töötuks, et taodelda ettevõtja toetust. Mis puudutab maksuametit, siis igal juhul on õige rajada oma äri seaduslikule alusele, mitte tegutseda nii, nagu seda täna tehakse, et ostad-müüd-ja-vahetad eraisikuna. Mille poolest siis need otseselt riigipetturid paremad on?

Jah 3 last oli minu vaba valik! Aga koondamine mitte. 8-aastaga muutub teatud sektoris tööelus palju ja paraku ei sõltu see kuidagi minust. Olen normaalse haridusega ja olin kõrge töötasuga. Töötasin 10 a järjest nii, et seesamune ninast väljas. Ületunnid olid MUST HAVE igapäevaselt ja oh-sa-jeerum, arvate, et mina ei ole pidanud ise lastetuna kandma topeltkoormist nö titemammade arvelt, kel oli koguaeg vaja kodus olla haigete lastega või lipata emadepäeva koogisöömisele? Ma ei nurisenud, kui, siis omaette ja just seepärast, et tean oma mehe kõrvalt, kel on oma ettevõte, kui raske on, kui oled just töötajale kõik selgeks teinud, siis ta lahkub – just seepärast ei hakanud ma vahepeal ka tööle ronima, seda enam, et järjestikkust laste sünnitamist soodustab ju ka riiklik süsteem ning ega seda vanuseasjagi polnud kuhugi enam lükata. Samas sünnitasin ju riigile 3 kodanikku juurde ja nemad hakkavad tulevikus omi makse maksma.
Kokkuvõttes tõesti ei leia ma, et oleksin nii halb inimene, et ei vääri ka osa sellest rahast, mida riigikassasse makstakse ja sellest väga suure osa maksab ka minu mees. Ka oli mul omal ajal selline palk, mida enamus perekoolis istujatest näinudki pole, nii et juba ainuüksi seepärast leian, et olen seda väärt.

Ja kui esimese lapsega sai siin PK-s ka ikka käidud, siis nüüd on täpselt 7-aastane paus olnud, aga “rõõm” on tõdeda, et mitte midagi ei ole muutunud. Saad 1-2 asjakohast vastust ja ülejäänud pistavad lihtsalt kaagutama asjast, millest neil aimugi pole ning no solidaarsust ja mõistmist teistelt emadelt, kes peaks ju teadma lastest ja emadusest kõike, naljalt juba ei leia.

Aga kui siin keegi tõesti nii väga muretseb, et tema kui maksumaksja raha minu taskusse kukub, siis ära muretse. Mu mees maksab rohkem makse igakuiselt, kui Sina seda elu jooksul suudaksid. Aga selles ei olnud praegu teema ????

Mida sa vassid? Mis mõttes sinu ettevõte ja koondamine? Iseennast koondasid? Kuidas see ei olnud vaba valik? Sa ei saanud ju ettevõtte pidamisega hakkama ja nüüd nõuad riigilt töötuskindlustushüvitist!

koonadki iseennast, kui oled teinud 1-mehe-firma, kes siis sind koondab, huvitav, naabri- kalle või??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.09 19:48; 30.09 19:53; 02.10 17:58; 02.10 23:28; 03.10 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Teadmiseks kõigile, et mind võeti siiski töötuna arvele – tahaks justkui hea meelega kõvasti hõisata, eriti sellele inimesele, kes ei soovi mind maksumaksjana toetada ????

Ma ei ole EALES arvanud, et riik peaks minu lapsi kasvatama, ka olen täiesti vastu igasugustele abirahade taotlemisele, aga ma leian, et ma olen väärt olema see vähene aeg töötu, kes saab ka mingit toetust.

Mis puudutab minu ettevõtet, siis nii naljakas on lugeda kommentaare inimestelt, kes ei tea ettevõtlusest midagi. Arvate, et hakkate pulgakomme tegema ja raha lendab või müüte mett ja jälle voilaa, maksad endale hopsti 1000-eurost palka? Jah, käive on mingisugune, aga see ju läheb kõik sellele, et osta uued materjalid, maksta paratamatult mõned arved jne. Nagu ütlesin, on tegu rohkem nokitsemisega alal, mis mulle meeldib, mis pakkus nö akna täiskasvanute maailma, kui olin lastega kodus. Kui sellest peaks arenema midagi suuremat, siis tore ju on! Võibolla oligi mul just vaja saada töötuks, et taodelda ettevõtja toetust. Mis puudutab maksuametit, siis igal juhul on õige rajada oma äri seaduslikule alusele, mitte tegutseda nii, nagu seda täna tehakse, et ostad-müüd-ja-vahetad eraisikuna. Mille poolest siis need otseselt riigipetturid paremad on?

Jah 3 last oli minu vaba valik! Aga koondamine mitte. 8-aastaga muutub teatud sektoris tööelus palju ja paraku ei sõltu see kuidagi minust. Olen normaalse haridusega ja olin kõrge töötasuga. Töötasin 10 a järjest nii, et seesamune ninast väljas. Ületunnid olid MUST HAVE igapäevaselt ja oh-sa-jeerum, arvate, et mina ei ole pidanud ise lastetuna kandma topeltkoormist nö titemammade arvelt, kel oli koguaeg vaja kodus olla haigete lastega või lipata emadepäeva koogisöömisele? Ma ei nurisenud, kui, siis omaette ja just seepärast, et tean oma mehe kõrvalt, kel on oma ettevõte, kui raske on, kui oled just töötajale kõik selgeks teinud, siis ta lahkub – just seepärast ei hakanud ma vahepeal ka tööle ronima, seda enam, et järjestikkust laste sünnitamist soodustab ju ka riiklik süsteem ning ega seda vanuseasjagi polnud kuhugi enam lükata. Samas sünnitasin ju riigile 3 kodanikku juurde ja nemad hakkavad tulevikus omi makse maksma.
Kokkuvõttes tõesti ei leia ma, et oleksin nii halb inimene, et ei vääri ka osa sellest rahast, mida riigikassasse makstakse ja sellest väga suure osa maksab ka minu mees. Ka oli mul omal ajal selline palk, mida enamus perekoolis istujatest näinudki pole, nii et juba ainuüksi seepärast leian, et olen seda väärt.

Ja kui esimese lapsega sai siin PK-s ka ikka käidud, siis nüüd on täpselt 7-aastane paus olnud, aga “rõõm” on tõdeda, et mitte midagi ei ole muutunud. Saad 1-2 asjakohast vastust ja ülejäänud pistavad lihtsalt kaagutama asjast, millest neil aimugi pole ning no solidaarsust ja mõistmist teistelt emadelt, kes peaks ju teadma lastest ja emadusest kõike, naljalt juba ei leia.

Aga kui siin keegi tõesti nii väga muretseb, et tema kui maksumaksja raha minu taskusse kukub, siis ära muretse. Mu mees maksab rohkem makse igakuiselt, kui Sina seda elu jooksul suudaksid. Aga selles ei olnud praegu teema ????

Mida sa vassid? Mis mõttes sinu ettevõte ja koondamine? Iseennast koondasid? Kuidas see ei olnud vaba valik? Sa ei saanud ju ettevõtte pidamisega hakkama ja nüüd nõuad riigilt töötuskindlustushüvitist!

koonadki iseennast, kui oled teinud 1-mehe-firma, kes siis sind koondab, huvitav, naabri- kalle või??

Ainult sellisel juhul ei tule koondamine ootamatult ja selle kohta ei saa öelda, et see ei ole vaba valik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.09 15:34; 28.09 12:15; 02.10 14:05; 02.10 18:05; 02.10 18:13; 03.10 11:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 8,5 a lastega järjest kodus – õigus töötukindlustushüvitisele?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.