Esileht Tööelu, raha ja seadused. 8,5 a lastega järjest kodus – õigus töötukindlustushüvitisele?

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: 8,5 a lastega järjest kodus – õigus töötukindlustushüvitisele?

Postitas:

Mida sa vassid? Mis mõttes sinu ettevõte ja koondamine? Iseennast koondasid? Kuidas see ei olnud vaba valik? Sa ei saanud ju ettevõtte pidamisega hakkama ja nüüd nõuad riigilt töötuskindlustushüvitist!

Sa vist ei oska lugeda. Inimene ju kirjutas, et töökoht, kust koondati ja tema enda ettevõte on kaks ise asja.

Kui inimene omab ettevõtet, siis ei saa ta kuidagi olla tavatähenduses töötu, et end töötukassas arvele võtta ja hüvitist nõuda. Sa nagu tõsiselt arvadki, et on OK, kui kõik ettevõtete omanikud regaksid end ühel hetkel töötuks ja nõuaksid töötukindlustushüvitist ja nii aastate jooksul korduvalt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.09 15:34; 28.09 12:15; 02.10 14:05; 02.10 18:05; 02.10 18:13; 03.10 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene omab ettevõtet, siis ei saa ta kuidagi olla tavatähenduses töötu, et end töötukassas arvele võtta ja hüvitist nõuda. Sa nagu tõsiselt arvadki, et on OK, kui kõik ettevõtete omanikud regaksid end ühel hetkel töötuks ja nõuaksid töötukindlustushüvitist ja nii aastate jooksul korduvalt?

Jälle sa lugeda ei mõista. Ma pole midagi sellist kuskil väitnudki.Pealegi on ju õigus ettevõtte omanikul, kui ta tulu ei saa, ka töötuskindlustushüvitisele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 14:36; 02.10 19:31; 02.10 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinu ettevõtlus on siis selline, et tahad ainult kuludesse kanda asju -samas aga tulu sellest saamata. Milleks sa ostad siis asju kulusse, kui tulu ei ole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 08:30; 02.10 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinu ettevõtlus on siis selline, et tahad ainult kuludesse kanda asju -samas aga tulu sellest saamata. Milleks sa ostad siis asju kulusse, kui tulu ei ole?

Ma ei ole küll see, kelle käest küsid..aga ega mingit tulu ei olegi võimalik enne saada kui sa ei ole tegevusse panustanud ja mõningaid kulutusi teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 14:36; 02.10 19:31; 02.10 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ah, mõne jaoks on iga euro liikumine tulu saamine, mis sest, et kulutab ise. äri Eesti moodi, ja teemaalgataja cveel imestab, et pidi ukse kinni panema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.09 19:48; 30.09 19:53; 02.10 17:58; 02.10 23:28; 03.10 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju, et teemaalgataja viimane pikem selgitus nii ennast täis on. Ikka mina ja mina, minu mees ja meie makstud maksud. Ärge arvake, et te siin ainsad rikkurid ja ausad maksumaksjad olete, on ikka teisi ka.

Kunagi üks hea sõber ütles, et ei tasu kelkida, alati on keegi sinust tugevam/kiirem/targem. Sama kehtib ka rikkuse kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et sellistel on alati mees, kes maksab viis korda rohkem maksu, naisel aga täiest pees äri (mees ei õpeta siis äritegemist?) Ja naine nõuab riigilt kõikvõimalikke toetusi ja hüvitisi, sest tal on lapsed ( kes kasvavad muidugi kõvadeks maksumaksjateks)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 13:48; 03.10 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ennasttäis teemaalgataja olen. Palun lugege nüüd uuesti neid ebaviisakaid ja ülbeid kommentaare, mida kõigepealt austatud perekooli mammad mulle kirjutasid ja siis mõelge, et kas mina ikka olen nii ülbe? See minu mehe makstud maksud sai mainitud seepärast, et inimene, kes siin arvas, et ta on kõva maksumaksja ja ei taha “minusuguseid” ülal pidada, et ta võiks rahuneda.

Selleks, et ettevõttest hakkaks kunagi tulu tulema, läheb väga-väga kaua aega. Seda enam, et räägime hobikorras nokitsemisest!!! Mind ei saa karistada seepärast, et tegelen ettevõtlusega õiguslikel alustel! Kas Sina, tarkpea, arvad, et kood kauneid mütse ja tuhanded eurod lendavad või? Kood ühe mütsi valmis, lähed ostad uue lõnga! Maksad reklaami eest, raamatupidamise aastaaruande eest ja ongi läinud!!! See 10 eurot, mis teenisid. Mis puudutab seda, et mu mees ei oska mulle ettevõtlust õpetada, siis on see jälle niivõrd krdi väiklane, et ajab oksele lausa. Mis ettevõtja minust oleks rahvusvahelisel tasemel??? 3 väikese lapsega???? LOLL oled või? Ja ma ei saa lambist alustada sama kaliibriga ettevõtet – seda enam, et teema pole minu! Iga inimene tegeleb ikka sellega, mis talle on südamelähedane.

Minu ettevõte ei puuduta mitte kuidagi minu igapäevast põhisisssetulekut andvat töökohta, mis paraku selle pika perioodi jooksul, kui olen olnud kodune, koondati! See ei olnud minu VABA VALIK. Ka ei võtnud ma end KOHE töötuna arvele, et saada kõikvõimalikke toetusi (ma ei ole elus ühtegi toetust taodelnud), vaid olles ühe linna elanik (mitte Tln – eksisteerib teisi kohti ka Eestis), siis tõesti ei ole leidnud siin tööd, mis vastaks veidigi minu ootustele-oskustele-võimalustele ja otsustasin mitu kuud hiljem end siiski töötuna arvele võtta. See otsus ei tulnud kergelt!!!

Ülbus (teie poolt) sünnitabki ülbust (minu poolt)! Lugege oma ajulagedaid kommentaare palun, enamus teist ei saanud ju teema püstitusestki aru!

Teema on lõpetatud. Olen töötuna arvele võetud. Hakkan saama hüvitust. Meeldigu see siin osadele või mitte. Ja et need PÄRISELT ÜLBED inimesed siin südamerabandust ei saaks, siis võtke teadmiseks, et tegelen PÄRISELT ka tööotsingutega. Krdi naljaninad ikka – ma ei suuda ära kahetseda, et selle teema siia panin.

Aga hoolimata kõigest, tänan asjakohaste vastuste postitajad, oma kogemuste jagajaid ja neid, kes tegelikult ka aru said, millest ma kirjutasin või mis küsimusele vastust ootasin.

TEEMA lõpp – klähvige palju tahate 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 11:10; 27.09 11:58; 02.10 12:52; 02.10 13:22; 03.10 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, polegi midagi kommenteerida, kui naine on töötu ja mees maksab sadu tuhandeid ainuüksi maksudeks kuus… Palun tegele enda sotsialiseerumise ja inimühiskonda sulandumisega, sest sellise suhtumise ja käitumise juures sind kuhugi tööle küll võtta ei taheta. Kellegi kommentaar ei meeldi… ja siis? Loe järgmist, mitte hakka soppa pritsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema on sul nüüd nii lukku pandud, et postitaks või veel siia midagi. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.09 19:48; 30.09 19:53; 02.10 17:58; 02.10 23:28; 03.10 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinu ettevõtlus on siis selline, et tahad ainult kuludesse kanda asju -samas aga tulu sellest saamata. Milleks sa ostad siis asju kulusse, kui tulu ei ole?

Ma ei ole küll see, kelle käest küsid..aga ega mingit tulu ei olegi võimalik enne saada kui sa ei ole tegevusse panustanud ja mõningaid kulutusi teinud.

Milline loll alustab ettevõtet ilma korraliku kapitalita, nii et jätkub ettevõtluse alustamiseks ja ära elamiseks? Tundub, et inimesed ei tea ettevõtlusest siin midagi, küll aga armastavad selle koha pealt sõna võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.09 15:34; 28.09 12:15; 02.10 14:05; 02.10 18:05; 02.10 18:13; 03.10 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise labase suuvärgiga klähvits ei saagi kuskil tööd ju, peabki oma firma tegema, et ära elada, sest kaua see riik ikka neid toetusi maksab. Muidugi koondatakse selline haukuja igalt poolt esimesena..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuse eest! No loomulikult pole ma “lihtsalt lastega kodus”, vaid mul oli ikka kehtiv töösuhe ja leping siiani (juunis lõppes – koondamisega). See OÜ-tamine on nagu ta on, lihtsalt üks nokitsemine laste kõrvalt, et päris lolliks ei läheks pudruste suude pühkimise ja koristamisega :). Ilma ju ka ei tohi nokitseda, siis oled maksuametil pinnuks silmas! See ei tohiks ju küll olla takistuseks, seda enam, et on ju näha, et pole sentigi saanud. Igatahes ma palusin personalijuhil saata täpsustavad andmed Töötukassale, ma loodan tõesti, et kaine mõistus kehtib meie seadusandluses, vastasel juhul ma sülitan igale järgnevale jutule ja valimiskampaaniale, et oleme lastesõbralikud, sünnitame lapsi ja emad, kes sünnitavad on kõige tähtsamad. Iga laps on kulla hinnaga ja plää-plää-plää.

Krt, mitte kellelgi pole isegi aimu, mida tähendab 8 aastat järjest lastega kodus olemine (välja arvatud emad, kes seda tõesti teavad!) ja kui mind seepärast lihtsalt välja lükatakse riiklikust toest, siis olen ma küll pühaviha täis.

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 19:29; 10.10 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega tulebki öelda, et olid lhp-l. Seda infot Töötukassal hetkel ju pole.

Sest siis Töötukassa arvutab ilusasti uuesti, jätab lhp kuud välja ja uurib, kas siis oled 36k jooksul 12k töötanud nagu nõutud st kas enne 1.korda lhp-le jäämist sealt tagasi vaadatuna 3a jooksul oled kokku vähemalt 1a töötanud

siis on õigus tkh-le.

ei ole, kuna on OÜ juhatuse liige!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 19:29; 10.10 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ärgu siis olgu juhatuse liige

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.09 11:31; 27.09 16:56; 10.10 19:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 8,5 a lastega järjest kodus – õigus töötukindlustushüvitisele?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.