Esileht Koolilaps 8a ja taskuraha

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: 8a ja taskuraha

8aastane tüdruk on nüüd hakanud rääkima, et tema tahaks ka endale regulaarset tasuraha ja pangakaarti. Läheb II klassi. Elame Tallinnas, koolis käib ühistranspordiga äärelinnast kesklinna st poodidesse ikka satub 🙂 Sularahaautomaatide lähedusse samuti.
Mõnel klassiõel olla juba eelmine aasta pangakaart ja kindel taskuraha olnud.

Laps raha väärtust üldiselt eriti ei tunneta. Selles mõttes mul pole midagi selle vastu, et talle väikest taskuraha andma hakata, eks ta selle kaudu raha kasutamist õpibki. Küsimused on
1) kas esialgu see pangakaart on ikka hea mõte, äkki peaks alustama sulast? mis klassis teie lapsed endale pangakaardi said?
2) kas (k)anda raha nädala või kuu kaupa?
3) kui palju see nädala/kuu summa võiks olla? eeldusel, et see on ainult tema enda n-ö lõbu- või kuluraha, konkreetselt süüa ostma vms ta selle eest ei pea?

Raha on lapsel muidugi ennegi olnud, arvutab veatult ja poes saab praktiliste tegevustega kenasti hakkama. Aga alati on see käinud nii, et annan mingi kindla summa (euro, kaks) mingi asja jaoks ja ülejäägi siis olenevalt olukorrast on kas pidanud tagasi tooma või võinud endale jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]8aastane tüdruk on nüüd hakanud rääkima, et tema tahaks ka endale regulaarset tasuraha ja pangakaarti. Läheb II klassi. Elame Tallinnas, koolis käib ühistranspordiga äärelinnast kesklinna st poodidesse ikka satub 🙂 Sularahaautomaatide lähedusse samuti.
Mõnel klassiõel olla juba eelmine aasta pangakaart ja kindel taskuraha olnud.

Laps raha väärtust üldiselt eriti ei tunneta. Selles mõttes mul pole midagi selle vastu, et talle väikest taskuraha andma hakata, eks ta selle kaudu raha kasutamist õpibki. Küsimused on
1) kas esialgu see pangakaart on ikka hea mõte, äkki peaks alustama sulast? mis klassis teie lapsed endale pangakaardi said?
2) kas (k)anda raha nädala või kuu kaupa?
3) kui palju see nädala/kuu summa võiks olla? eeldusel, et see on ainult tema enda n-ö lõbu- või kuluraha, konkreetselt süüa ostma vms ta selle eest ei pea?

Raha on lapsel muidugi ennegi olnud, arvutab veatult ja poes saab praktiliste tegevustega kenasti hakkama. Aga alati on see käinud nii, et annan mingi kindla summa (euro, kaks) mingi asja jaoks ja ülejäägi siis olenevalt olukorrast on kas pidanud tagasi tooma või võinud endale jätta.
[/tsitaat]las paar ndl toimetab sulas. edasi pangkaart (mille 1. või ka 2. kaotab kohe ära või läheb katki :). ma arvan, et alustada võiks 10 eurost kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti alguses sularaha ja nädalakaupa. Näiteks 2 eurot nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai pangakaardi enne kooli. Sinna peale läheb püsikorraldusega iga kuu 5¤ minu poolt ja isa paneb teist sama palju (teinekord annab sulas). Aga me oleme maakad, meil siin ainult kaks poodi.
Minu lapsel püsib raha kaardil kauem kui sularaha rahakotis. Ka pole ta kaarti kaotanud, lõhkunud ega automaadile söötnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 19:00; 20.08 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil poeg ka teise klassi minemas. Taskuraha saab iga esmaspäev 5.- eurot. Tegime talle ka koolikaardi, aga see tal kodus. Ütleb, et meeldib sularaha rohkem.
Aga ega ta eriti ei kuluta raha. Hetkel kogunenud umbes 250.- eurot, hoiab kodus kassas. Kui kuhugi minek, siis võtab rahakoti kaasa nii 10-20 euroga.
Koolis eelmine aasta oli vahest raha kaasas, kuid siis juhtus see, et ostis ka sõpradele kommi ja juua. Siis ütlesin küll, et igal on oma raha ja tema ei pea sõpradele ostma. Võib enda juurest anda, aga ekstra sõpradele ostma ei pea.
Kuna enamasti viime ja toome lapse koolist, siis otseselt ei olegi kooli raha kaasa vaja võtta. Aga kui teame, et peab ise koju tulema, siis ikka on raha natuke kaasas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tublid kokkuhoidlikud lapsed.
Meile preili (kohe 2 klass) jookseb kohe kui raha saab kooli puhvetisse, vahet pole kas anname 1euri või 5 euri nädalas- kohe on see laristatud.
Anname pühapäeviti. Hetkel 1euri, järgmisest kuust saab 2.
(Kaardi tegime kui läks 1 klassi, aga seda ei kasutata ja seisab kodus)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tublid kokkuhoidlikud lapsed.
Meile preili (kohe 2 klass) jookseb kohe kui raha saab kooli puhvetisse, vahet pole kas anname 1euri või 5 euri nädalas- kohe on see laristatud.
Anname pühapäeviti. Hetkel 1euri, järgmisest kuust saab 2.
(Kaardi tegime kui läks 1 klassi, aga seda ei kasutata ja seisab kodus)[/tsitaat]
Mina olen koolpuhveti ära keelanud. Laps võrdles ise ka hindu poe omadega. Võtab kodust kommi kaasa. Saab 1,5 euri nädalas, väga kokkuhoidlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss, 10-aastane, kasutab nii sularaha, kui pangakaarti. Kuus taskuraha 20 eurot. Kogunenud pangakaardile 130 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar (8a ja üsna lühike, alla 130cm) proovis paar päeva tagasi ise poes maksta. Ise valvasin seljataga (kassapidaja pani lausa kassa kinni selleks ajaks :D). Esiteks on raha andmise koht ülikõrgel ja sealt raha tagasi võtmine oli üsnagi keerukas (võttis palju aega).

Hakkasin mõtlema, et kuidas teie lapsed kaardiga maksavad? Kaardilugejad on üsna kõrgel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]helesinine012 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu tütar (8a ja üsna lühike, alla 130cm) proovis paar päeva tagasi ise poes maksta. Ise valvasin seljataga (kassapidaja pani lausa kassa kinni selleks ajaks :D). Esiteks on raha andmise koht ülikõrgel ja sealt raha tagasi võtmine oli üsnagi keerukas (võttis palju aega).

Hakkasin mõtlema, et kuidas teie lapsed kaardiga maksavad? Kaardilugejad on üsna kõrgel. [/tsitaat]Meil kohalikes poodides ei olle selliseid kõrgeid kassasid, aga kui oleme sellisesse sattunud, siis kassapidajad on kaardlugeja alati allapoole lapse jaoks tõstnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 19:00; 20.08 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kaarti ei teeks veel. Vaataks enne, kuidas sulaga läheb. Minu 9-aastane saab esmaspäeva hommikul 2 eurot. ise siis teab, kas paneb rahakotti või laseb otse kassasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul tuli äkitselt endale pähe, et võiks hakata lapsele taskuraha andma (laps sai hiljuti seitse ja läheb nüüd kooli). ja olen väga rõõmus, et selline uitmõte tekkis (laps ei tundnud raha vastu mingit huvi, ei küsinud, ei saanud väärtusest aru jne. kuigi arvutab väga hästi).
õnnelik sellepärast, et nüüd ta on hakanud seostama teoreetilist arvutamist selle praktilise poolega ja nüüd suvel on just olnud suurepärane aeg selleks.
oleme nüüd suvel väikelinnas ja siis ta lidubki pea iga päev kolme poe vahel – tal on vist kogu sortiment peas. loeb oma raha kokku, võrdleb, kaalub alternatiive, loeb sooduspakkumisi. ühesõnaga – täielik matemaatika praktika.
meil kõik sulas (kaart tuleb ehk teises klassis) – taks on 2 euri nädalas ja kui koolis hakkab käima, siis 3 euri. ja uskumatu, aga ka selle kahe euriga on võimalik koguda. ja uskumatu kui koonrid võivad (osad) lapsed olla, kui tegemist on nende ENDA RAHAGA. ja minu totaalselt \”rahavõõras\” laps on paari kuuga kogu maailma väga hasti jagama hakanud.

pika jutu kokkuvõte – muidugi hakka lapsele andma taskuraha – rahast arusaamise praktika mõttes tasub see igas mõttes ära. ma isiklikult soovitan ikka alguses sularahas – euroga on enamus raha sentides ja juba see kokkulugemine/kõlisev paun on omaette rõõm. ja siis aasta pärast on uus huvitav asi – pangakaart.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul 2 last, 10a ja 8a – raha saavad kuu alguses kumbki 20 euri – see siis terveks kuuks (ehk siis see lastetoetus 38.- ümmardan 40ni ja annan lastele). siiani saavad hakkama, koguvad ja aegajalt tahavad suuremate rahatähtede vastu vahetada 🙂 varsti on lastel rohkem raha kui mul, peaks ise ka seda taktikat kasutama hakkama – on teinekord hea võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6-aastaselt hakkas taskuraha saama. üsna regulaarselt. pangakaardi tegin siis ka. esialgu ei julenud ta seda kasutada, aga 7-aastaselt enam polnud probleemi.
nüüd 9-aastaselt saab kooliajal 2 eurot nädalas. sulas. eks ta ise vaatab, mis sellega teeb. see on ju tema raha. mõni nädal kulutab kogu raha ära, mõni nädal jääb kõik alles. pangakaart on igaks juhuks.
1 korra on kaardi ära kaotanud. aga see kõik käib minu arvates raha ja kaartidega ümberkäimise õppe juurde.
minu arvamus on, et las pigem nö \”raiskab\”. küll tasapisi õpib.
see on ka imelik, et sõbranna ei julenud külla tulnud 12-aastasele 20 eurot linnaraha kaasa anda, et kindlasti ostab kogu raha eest kohe komme. et pigem ma andku teada, mis kino ja teater maksis, ta kannab üle. eks igal inimesel on oma vaatenurk kasvatusele.
lollused tuleb ikka õiges vanuses ära teha. isegi sai ju lapsena igas’t jama ostetud.
ahjaa- minu laps on teatanud, et ma peaks ta taskuraha suurendama. teised saavat rohkem. esialgu mul seda plaanis teha pole. samas on võimalik, et teeme mingi kokkuleppe, mille alusel ta hakkab omale mõningaid vajaminevaid asju oma taskuraha eest ostma (n: koomiksid) ja siis olen valmis küll rahakogust suurendama. võib juhtuda, et esimesel kuul pole millegi eest ajakirju osta. a sellest kahjutundest, et ilma jäi, õpibki arvestama ja hoidma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mul 2 last, 10a ja 8a – raha saavad kuu alguses kumbki 20 euri – see siis terveks kuuks (ehk siis see lastetoetus 38.- ümmardan 40ni ja annan lastele). siiani saavad hakkama, koguvad ja aegajalt tahavad suuremate rahatähtede vastu vahetada 🙂 varsti on lastel rohkem raha kui mul, peaks ise ka seda taktikat kasutama hakkama – on teinekord hea võtta.[/tsitaat]

Ümardan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps 8a ja taskuraha

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.