Esileht Tööelu, raha ja seadused. 8kuud rase ja töötukassa

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: 8kuud rase ja töötukassa

Postitas:

Nimelt lóppes mul tährajaline tööleping 2kuud tagasi. Praegu 8kuud rase. Kui leping lõppes siis läksin ja vótsin end töötuna arvele. Esimesed kuud otsisn tööd ja tahtsin tööd teh. Kuid nyyd olen juba kohe kohe 9dal kuul ja ausaltöeldes mõttetu tööd otsida aga samas see väike kopikas mida töötukassa maksab on suureks abiks küll. Kuidas nüüd töötukassa vastuvõtule minna? Kas pean ütlema,et tegelt ma enam ei taha tööd aga raha tahaks ikka?:D või peab lõpuni välja rääkima,et otsin meeleheitlikult tööd? eks nad ise ka saavad aru ju et mul kohe kohe sünnitegevus hakkab pihta.

Kuidas toimida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütlesin 20. nädalal, et olen rase, kuu veel proovisin tööd leida, aga kuna ei õnnestunud ja olin loobunud soovitas konsultant end arvelt maha võtta ja nii ka tegin, kahju oli küll, et varasema 400€ asemel oli edasine ‘kuupalk’ 0€, aga mis siis ikka, aus värk vähemalt, sest rasedana tööd leida on ikka väga keeruline.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 22:09; 05.11 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega enne sünnitust jääks veel vaid 1 kohtumine põhimõtteliselt?

Ma küll läheks kohale ja otsiks tööd. Ja ütledki et raseduse lõpus veidi nõudmised muutunud ja täiskohaga erialast tööd ehk ei leia, otsid kodust tehtavat andmesisestust vmi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütlesin 20. nädalal, et olen rase, kuu veel proovisin tööd leida, aga kuna ei õnnestunud ja olin loobunud soovitas konsultant end arvelt maha võtta ja nii ka tegin, kahju oli küll, et varasema 400€ asemel oli edasine ‘kuupalk’ 0€, aga mis siis ikka, aus värk vähemalt, sest rasedana tööd leida on ikka väga keeruline.

miks küll? täiesti aus oleks olnud arvel edasi olla, pole sinu süü, et keegi sind tööle ei võta sellisena.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 23:30; 05.11 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pean ütlema,et tegelt ma enam ei taha tööd aga raha tahaks ikka?

Mispärast sa seda ütlema peaksid? Otsi ikka tööd julgelt, see, kas keegi sind palkab, pole enam sinu mure. Kui raha on vaja, milleks seda maha visata?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 06:14; 05.11 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui saad töötuskindlustushüvitist ja ei soovi sellest ilma jääda, sis otsidki tööd ega lase end arvelt maha võtta. Jah, ka viimast päeva rasedana või üleeile sünnitanuna käid visiidil ja jätkad.

Kui lased tkh katkestada, siis seda kahjuks n ö edasi ei saa kui katkestad ja n lapsega VH lõppedes uuesti arvele võtad.

Võidki otsida osakoormusega tööd, tööd kodus vms.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 07:07; 05.11 10:17; 06.11 07:40; 06.11 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No eks töötukassa inimesel on ka silmad peas ja näeb, et sa oled rase 😀

Kui see sult tükki küljest ei võta seal kord kuus kohal käia, siis käi edasi. Usun, et nad on ka inimesed ja saavad olukorrast aru ja ei kiirusta ise suarvelolekut lõpetama. No ja kui lõpetavadki su arveloleku ise ära – kas sellel on sinu jaoks vahet, kas lõpetasid ise või teevad seda ise mingil põhjusel? Ega nad sult tagasiulatuvalt raha tagasi ei küsi, kui sa just mingeid valeandmeid pole esitanud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütlesin 20. nädalal, et olen rase, kuu veel proovisin tööd leida, aga kuna ei õnnestunud ja olin loobunud soovitas konsultant end arvelt maha võtta ja nii ka tegin, kahju oli küll, et varasema 400€ asemel oli edasine ‘kuupalk’ 0€, aga mis siis ikka, aus värk vähemalt, sest rasedana tööd leida on ikka väga keeruline.

miks küll? täiesti aus oleks olnud arvel edasi olla, pole sinu süü, et keegi sind tööle ei võta sellisena.

No soovitati nii, sest mind potentsiaalseks töötegijaks enam ei peetud ja võtsin siis soovitust kuulda. Üsna tobe oleks seal iga kuu edasi käia olnud, öeldes, et ei, ma ei ole käinud intervjuudel/proovipäevadel jne.

No eks töötukassa inimesel on ka silmad peas ja näeb, et sa oled rase ????

Kui see sult tükki küljest ei võta seal kord kuus kohal käia, siis käi edasi. Usun, et nad on ka inimesed ja saavad olukorrast aru ja ei kiirusta ise suarvelolekut lõpetama. No ja kui lõpetavadki su arveloleku ise ära – kas sellel on sinu jaoks vahet, kas lõpetasid ise või teevad seda ise mingil põhjusel? Ega nad sult tagasiulatuvalt raha tagasi ei küsi, kui sa just mingeid valeandmeid pole esitanud.

Nemad ise sinu arvelolekut ära lõpetada ei saagi. Nii ütles mulle minu konsultant, samas aga olles seal, küsis, kas saaksin telefonist saata kohapeal e-maili, et soovin arveloleku lõpetada ja ta siis kinnitab selle ja nii ma siis tegingi.
Kas nad just olukorrast aru saavad ja mõistavad, on kaheldav. Mõistmist oli küll, et ‘sa oled ju rase, ära kiirusta enam tööle, ole ja puhka kodus, kuni veel saab’, aga mõistmist rahalise koha pealt jäi justkui vajaka, sest no mis siis, et eelnevast palgast ainult 50% nii kätte sain, ka sellest oleks ju rohkem kasu kui ei millestki. Mul õnneks sääste kogutud ja ‘nälga’ ei jää, aga tean ka seda, et teistel nii ei pruugi olla ja sealse suhtumise peale võib ikka niigi koondamisest tekkinud masendus veelgi suureneda, kahjuks.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 22:09; 05.11 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mispärast sa seda ütlema peaksid? Otsi ikka tööd julgelt, see, kas keegi sind palkab, pole enam sinu mure. Kui raha on vaja, milleks seda maha visata?

Tööinimesed lähevad hiljemalt 30p enne sünnitustähtaega dekreeti ja sina soovitad sama kaugel oleval rasedal tööle kandideerida?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.11 09:39; 05.11 19:32; 05.11 23:38; 06.11 08:22; 06.11 10:49; 06.11 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mispärast sa seda ütlema peaksid? Otsi ikka tööd julgelt, see, kas keegi sind palkab, pole enam sinu mure. Kui raha on vaja, milleks seda maha visata?

Tööinimesed lähevad hiljemalt 30p enne sünnitustähtaega dekreeti ja sina soovitad sama kaugel oleval rasedal tööle kandideerida?

Aga võib-olla keegi otsibki just töötajat, kes tuleks näiteks uuest aastast tööle?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

…või otsib keegi töötajat, kes teeks pisut kodus n andmesisestust vms.

Ja on imerahulikke titasid ja tublisid emasid, kes töötavadki mõne tunni päevas kas koos beebiga kohal käies või siis kodus ( on pakendamist, käsitööd tehtud, arvutiga tööd)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 07:07; 05.11 10:17; 06.11 07:40; 06.11 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

…või otsib keegi töötajat, kes teeks pisut kodus n andmesisestust vms.

Ja on imerahulikke titasid ja tublisid emasid, kes töötavadki mõne tunni päevas kas koos beebiga kohal käies või siis kodus ( on pakendamist, käsitööd tehtud, arvutiga tööd)

Kuule, tainas, beebiga koos tööl käimine ei ole küll mingi ema tubliduse näitaja. Kohutavalt vastik ja naisi halvustav kommentaar.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mispärast sa seda ütlema peaksid? Otsi ikka tööd julgelt, see, kas keegi sind palkab, pole enam sinu mure. Kui raha on vaja, milleks seda maha visata?

Tööinimesed lähevad hiljemalt 30p enne sünnitustähtaega dekreeti ja sina soovitad sama kaugel oleval rasedal tööle kandideerida?

tööinimesele makstakse dekreetpuhkuse eest raha, aga töötule mitte.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 23:30; 05.11 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa mine sinna rahumeeli kohale ja otsi tööd. Kui keegi kobisema hakkab, siis ütled, et sa tahad väga-väga sünnitus ja raseduspuhkusele jääda, aga kui tööd pole, siis ei saa. See on sinu seaduslik õigus. Kui keegi pakubki tööd, sõlmid lepingu ja jääd esimesest päevast RSPle.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No soovitati nii, sest mind potentsiaalseks töötegijaks enam ei peetud ja võtsin siis soovitust kuulda.

Loll saab kirikuski peksa.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tööinimesele makstakse dekreetpuhkuse eest raha, aga töötule mitte.

Jah, tööinimesele on haiguslehe eest ette nähtud hüvitis. Sinu point?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.11 09:39; 05.11 19:32; 05.11 23:38; 06.11 08:22; 06.11 10:49; 06.11 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tööinimesele makstakse dekreetpuhkuse eest raha, aga töötule mitte.

Jah, tööinimesele on haiguslehe eest ette nähtud hüvitis. Sinu point?

Point on see, et elamiseks on raha vaja ja kui töötukassast saab, siis miks peaks töötu sellest loobuma? Dekreeti pole tal kuskilt jääda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 06:14; 05.11 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Point on see, et elamiseks on raha vaja ja kui töötukassast saab, siis miks peaks töötu sellest loobuma? Dekreeti pole tal kuskilt jääda.

Sul on vist toetuste liigid sassis.
Töötukassast saavad toetust tööotsijad. Teemaalgataja enda sõnul ei otsi.
Kui raha elamiseks pole, on sel juhul õige sotsiaaltoetust küsida.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.11 09:39; 05.11 19:32; 05.11 23:38; 06.11 08:22; 06.11 10:49; 06.11 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tööinimesele makstakse dekreetpuhkuse eest raha, aga töötule mitte.

Jah, tööinimesele on haiguslehe eest ette nähtud hüvitis. Sinu point?

Point on see, et elamiseks on raha vaja ja kui töötukassast saab, siis miks peaks töötu sellest loobuma? Dekreeti pole tal kuskilt jääda.

Point on selles, et lastesaamist võiks planeerida siis, kui kindel tähtajatu töökoht olemas. Väikese lapse kõrvalt on tööotsimine ja alustamine kindlasti raskem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene on töötanud, töötuskindlustusmaksu maksnud jne siis on tal igati seaduslik õigus saada töötuskindlustushüvitist.
See ei ole almus vaid seaduslik toetus, mida ei muuda ei rasedus ega sünnitamine ega beebi olemasolu.

On tõesti nõme, et Töötukassa pole reguleerinud olukorda, kus vahepeal tohiks tkh katkeda kui inimene hooldab beebit…ja siis jätkuks.
Sellist võimalust pole st pärast edasi ei saa, kui just pole uuesti tähtajalise lepingu lõpp või koondamine.
Nüüd tulebki ka lõpurasedana ja beebiga tööotsingute kava täitmist jätkata või oled ette nähtud (just ette nähtud kuna kõik tingimused ju täidetud-maksu makstud, töölepingu lõpp õigel st abi lubaval põhjusel jne) rahast st abist ilma.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 07:07; 05.11 10:17; 06.11 07:40; 06.11 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene on töötanud, töötuskindlustusmaksu maksnud jne siis on tal igati seaduslik õigus saada töötuskindlustushüvitist.
See ei ole almus vaid seaduslik toetus, mida ei muuda ei rasedus ega sünnitamine ega beebi olemasolu.

Seaduse järgi on see õigus ikka tööotsijal. Kentsakas, et sinu arvates isegi sünnitamine ei häiriks tööotsimist.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.11 09:39; 05.11 19:32; 05.11 23:38; 06.11 08:22; 06.11 10:49; 06.11 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kentsakas, et sinu arvates isegi sünnitamine ei häiriks tööotsimist.

Ei ole kentsakas minu arvates, sest olen ise näiteks jätkanud töötamist omal soovil ja tean üsna mitut sellist ema veel. Kõik omal vabal tahtel, kodukontorist ja vaid seetõttu, et beebi lubas (oli hea laps, kes esimesed elukuud sõi ja magas, sh pikad ööuned jne ning edaspidigi 3-4t päeval värskes õhus monitoriga). Lisaks oli mul väga hea ja beebile pühendunud tugivõrgustik vajadusel mõneks tunniks alati võtta.

Inimesed on erinevad, elud erinevad, tööd erinevad.
Ei ole ainuvõimalik, et kõik on vähemalt 30p enne sünnitust töövõimetud ja siis 3 kuud pärast ei tee ka tööd ja üldse kuni lapse 1,5a saamiseni on vaid emmed. Kui on võimalik ja soov, miks nad ei tohi töötada, kuigi kodus beebi?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 07:07; 05.11 10:17; 06.11 07:40; 06.11 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on erinevad, elud erinevad, tööd erinevad.
Ei ole ainuvõimalik, et kõik on vähemalt 30p enne sünnitust töövõimetud ja siis 3 kuud pärast ei tee ka tööd ja üldse kuni lapse 1,5a saamiseni on vaid emmed. Kui on võimalik ja soov, miks nad ei tohi töötada, kuigi kodus beebi?

Oehh. Jutt käib ometi teemaalgatuse olukorrast, mitte kõigist “erinevatest” inimestest!
Teemaalgataja pole tegelikult huvitatud töökohast hetkel

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.11 09:39; 05.11 19:32; 05.11 23:38; 06.11 08:22; 06.11 10:49; 06.11 13:57;
To report this post you need to login first.

Inimesed on erinevad, elud erinevad, tööd erinevad.

Ei ole ainuvõimalik, et kõik on vähemalt 30p enne sünnitust töövõimetud ja siis 3 kuud pärast ei tee ka tööd ja üldse kuni lapse 1,5a saamiseni on vaid emmed. Kui on võimalik ja soov, miks nad ei tohi töötada, kuigi kodus beebi?

Oehh. Jutt käib ometi teemaalgatuse olukorrast, mitte kõigist “erinevatest” inimestest!

Teemaalgataja pole tegelikult huvitatud töökohast hetkel

no ja siis? töötukindlustusmaksu on ta ju maksnud ja tal on õigus kõigele, mis seadus võimaldab teistelegi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ja siis? töötukindlustusmaksu on ta ju maksnud ja tal on õigus kõigele, mis seadus võimaldab teistelegi

Ei, seaduse järgi ei maksta töötuskindlustushüvitist kõigile inimestele, kes ei tööta. Muid tingimusi on ka.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.11 09:39; 05.11 19:32; 05.11 23:38; 06.11 08:22; 06.11 10:49; 06.11 13:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 8kuud rase ja töötukassa