Esileht Pereelu ja suhted 9-17 tööl käijad, kuidas on Teie päevaplaan?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: 9-17 tööl käijad, kuidas on Teie päevaplaan?

Postitas:

Tere kõigile!

Minu elus on jõudnud kätte pöördeline moment. Saan lõpuks ebastabiilse graafiku pealt tööle, kus saan käia e-r 9-17.
Sellega seoses tekkis mul küsimus, kuidas jagada aega ja teha päevaplaani nii,et kõik oleksid rahul?
Sellega juba arvestan, et ärkama peaks vähemalt 06, et jõuaks valmistada hommikusööki ja maja soojemaks kütta.
Positiivne on see, et saan noorema lapse iga päev ise lasteaeda viia.
Hästi tore oleks kuulda, kuidas on teiste päevad seatud nii, et jõuaks süüa teha, koristada, iseendale aega pühendada, lastega mängida jne.
Mida teete enamasti süüa õhtuti? Ise olen harjunud kõikide koduste roogadega.
Koju hakkaksin jõudma enamasti 18.30 +/- 30 minutit.
Tänud, kes viitsivad kogemusi jagada 🙂 Ei tahaks, et nii vahvast sündmusest saaks mulle ja perele stressiallikas 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.10 18:29; 30.10 19:03; 30.10 21:32; 31.10 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

9-17 on ju väga hea graafik, klassikaline tööpäev on ikka 8-17 või 9-18.

Teemasse aidata ei oska, armastan graafikuga tööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan, ootan siis vastuseid edasi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.10 18:29; 30.10 19:03; 30.10 21:32; 31.10 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see töö on sul nii kaugel, et 2 tundi koju lähed? see on küll jama.
endal on nii, et hommikuti ma mingeid majapidamistöid ei tee. magame viimse võimaluseni. ainult väga suure külmaga kütan ka hommikuti ahju, muidu mitte, mis tast kütta kui päeval kedagi kodus pole. peale tööd siis teen kõike mida vaja. süüa teen tavalisi asju, tavaliselt ikka nii et järgmiseks päevaks ka jätkub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikul magan viimse hetkeni. Ärgates joon kovi, söödan lapsed, riietume ja lasteaeda.

Tööl olen kolmeni. Poest läbi ja kiiresti koju. Joon kohvi ja kiiresti ettevalmistused õhtusöögiks.

Nelja ajal lähen poistele järgi. Oleme veel tunni õues. Seejärel koju. Hiljemalt 18.30 oleme kodus. Seejärel kiiresti söök valmis. Sööme.

Poisid mängivad tunnikese, harva vaatavad telerit. Ise toimetan – koristan, riided homseks korda jne. Seejärel liitun poistega, teeme midagi koos.

Poole üheksa ajal hakkame sättima magama. Üheksa panen poisid magama. Ise vaatan uudised ära ja siis teen veel paar tundi kodus tööd, sest olen ju nii vara koju tulnud.

Kuskil 11 ja 12 vahel lähen ka ise magama, sest hommikul tuleb kl 6 tõusta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koos lastaias või poeskäimisega tuleb tõesti 2h reisimist kokku. Samas ei ole see 2h ka midagi hullu, saab oma mõtteid mõlgutada 🙂
Kuidas muidu saab söök kiiresti valmis? 🙂 Enamasti on ikka ettevalmistamine (a’la kartulite koorimine jms) siis ahjus küpsetamine või praadimine või keetmine jne. Või peaks, kui aega jääb üle, kertulid järgmiseks päevaks ette koorima jne? No süüa plaanin niikuinii teha nii, et jätkusk paariks päevaks. Ühel päeval suurem kokkamine, teisel päeval pigem soendamine 🙂
Jaa, muidu magaks hommikul ehk isegi viimse hetkeni, samas tahaks ju maja soojaks kütta ja hommikusööki valmistada ja iseennast korda teha jne 🙂
Ja kuhugi peab ju koristamine ka mahtuma, eriti kui peres ka loomad ja ei saa koristamist ka vaid kord nädalas teha 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.10 18:29; 30.10 19:03; 30.10 21:32; 31.10 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üksi või mees on ka? iga päev ma poes ei käiks, puhas ajaraisk. Meie käime vaid kord nädalas, jääb nädala peale mitu tundi õhtust aega alles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen väga hädas, ei saa kuidagi hakkama. Olen selline laisk inimene, et tahaks vahel puhata ka. Koristamise asemel siis loen parem tunnikese raamatut õhtul, ega muuks aega ei jää.
Hommikul tõuseme kell 7, kell 8 kodunt välja. Õhtul kell 18 tagasi. Riietevahetus, meigieemaldus, söögitegemine kuni kell 19. Siis mõned kodutoimetused: pesu pesema, kuiv pesu kappidesse, laste õppimises aitamine ja kontrollimine. Üle päeva käime poes, tavaliselt kella 19-20 vahel. Otse töölt tulles ei taha minna, siis näljasena ostaks teab mida kokku. Kusagil kella 20-21 vahel tahaks tunnikese endale, loekski midagi. Tihti see ei õnnestu, kui lastel vaja mõne raskema koolitööga abi, või kui poes käime. Kell 21 vaatan uudiseid, siis kell 21.30 hakkan ajama lapsi magama, kell 22 vaatab vbl veel natuke telekat (Castle vms) ja kell 22.30 magama.
Aega üldse ei ole, oma aega. Mõtlen, et ööpäevas on 24 tundi. 8 magan, 8 tööl. Kuhu jääb see 8, mis peaks olema inimese oma aeg? Väga palju aega kulub tegelikult tööle mineku ja sealt tuleku peale. Lasteaiast läbi minekuga koos peaaegu tund. Kust võtavad aega need, kel on hobid ja trennid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Tööl olen kolmeni.

[/tsitaat]

Mismoodi see teemasse haakub? Teemaalgataja tahtis just teada nende päevaplaani, kes pika päeva on. Sa jõuad ju selle paar vaba tunniga paljugi teha..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristan laupäeval, nädala sees on nagu on, lükkan koerakarvad varbaga nurka jne:D, pesu ei pese iga päev ja ei tee suurt õhtusööki ka iga päev, nii leiab 2x nädalas aja tunnike trennis käia, siis on mõnus olla:). Mina käin poes kohe töölt tulles kl 17, nimekiri näpus ja püüan kiirelt ainult vajaliku haarata, pood on suht töö kõrval.
Äratus on meil nii 6.30, 7.30 kooli- tööle jooks, 3 last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ärkan, panen teleka mängima, et laps saaks ise üles ärgata. Siis lähen ennast korda tegema. Vahepeal kui laps ärganud siis panen talle riided valmis, et ta saaks ennast riidesse panna. Teen endale kohvi siis lapse juuksed korda. Kui aega jääb üle kaisutame multikate ees. Kui aeg parajane paneme ennast riidesse ja minek.
Mina hommikuti lapsele süüa ei tee, kuna lasteaias on hommikusöök olemas!
Samuti lasen tal ise toimetada hommikuti… ise valib mõnikord riided valmis. Nii juba 3 a. peale.
Nüüd ta juba suudab oma aega ja tegemisi planeerida (praegu 5a.) Ei teki tülisid, et keegi kuhugi ei jõua ja kodus saab tema ka oma asjad õigeks ajaks tehtud. Nt. mänguasjavalimine jms.

Õhtul tulen koju, teen tavaliselt kerget süüa (supid, kastmed kartul, makaron) Midagi sellist mis võtab aega 30min. Muidu ei jää aega õhtul olemiseks. Suurem pidulaud on nädalavahetuseti.
Meie magama mineku aeg on kuskil 21.00 paiku. muidu ei tõusa hommikuti Ülesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma ei tea, kas Sulle sellest abi on, aga kirjutan oma päevaplaani:

5.30 äratus, koeraga välja, tagasi tulles pesemine, hommikusöök, soeng.
7.50 lapse äratus, sättimine, söök, kammimine (3.klass)
7.40 laps kooli, minu make up, vestlen mehega (see on väga tähtis, kuna on mõnus kahekesi olemise aeg).
8.00 kodused tööd (kartulikoorimine, tolmuimemine, pesu kuivama jms)
8.40 kodust välja
9 – 17 tööl (vahepeal lapse trenni viimine 3X nädalas)
17 – 18 pood, koeraga väljas, kui jõuab.
18 – … lapsele järgi, koju, koeraga välja, kui enne ei jõudnud, toiduvalmistamine, laps õpib seal lähedal, aitan, kui vaja, õhtusöök, kudumine, lapse ja koeraga mängimine, telesaated…
21.00 laps magama, ise lugema, telekat vaatama jms (mees tavaliselt klammerdub arvuti külge ja eriti ei suhtle).
22 või 22.30 hiljemalt vajun ära.

Minu päev erineb Sinu omast selle poolest, et ma jõuan tööle ja koju 10 minutiga, kui vaja. Minu päeva teeb aga lühemaks see, et ma jään õhtuti üsna varakult magama.

Vaevalt see nüüd Sulle midagi annab, aga endal oli huvitav kirja panna ja natuke analüüsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.10 09:23; 31.10 13:20; 31.10 14:39; 31.10 15:08; 31.10 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tööpäevad olid 8-17. Olin pikki aastaid unistanud inimese moodi töölkäimisest. Peagi aga sain aru, et niimoodi tööl käies ei ole mul enam mingit vabadust. Graafikuga käies (parim graafik on pikk ja lühike nädal) on palju rohkem vaba aega. Nädalasees jõuab ikka väga palju ära teha kui kedagi kodus ees tolgendamas:)ei ole.
7 äratus
7:30 kodust välja
17 kodupoole
17:30 kodus, maja kütmine, suvel on õues oma maja juures tööd küll ja rohkem veel, söögitegemine
siis potsatad rampväsinult teleri ette või vaatad laste koolitükid üle
Ning ongi kell 21 ja on aeg magama minna.
Koristamised jäävad nädalavahetusse ja sellega on ka nädalavahetus tuksis.
Poeskäimised tegin ma lõunaajal, et hiljem oma niigi vähest aega mitte kulutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 09:30; 31.10 12:35; 31.10 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm… ma saan aru, et teemaalgatajal on mees ka (‘saan noorema lapse iga päev ise lasteaeda viia’).

Mulle tundub naljakas ja veider, et keegi mõtleb 9-17 töölkäimisest kui vahvast sündmusest :S Meie peres on praegu suureks stressiallikaks, et mees läks 9-17 kontoritööle, seni oli tal vaba tööaeg ja suure osa ajast töötas kodus. Kuna samuti on sõit pikk, siis pigem kujuneb tal tööloleku ajaks 8-18 või isegi 18.30. Kui ta veel poest ka läbi käib, siis kauemgi. Väsinud on ta loomulikult ka.

Mina töötan samuti täisajaga, aga töötan kodust. Ja nüüd ongi nii, et mina olen justkui ‘kodune’, st koristamised, pesupesemised ja söögitegemine on minu rida, sest saan neid muude asjade vahepeal sujuvalt teha. Kui hakkaks süüa tegema alles siis, kui mees tuleb, oleks koolilapsed ammu röstsaiast kõhud täis söönud :S Päeval pean neile niikuinii midagi süüa andma. Söögitegemine võtab oma aja, sest poolfabrikaate ja valmistoitu meie peres ei sööda.

Häiriv on ka see, et kui mees lõpuks tuleb, siis mina peaks justkui ‘valvel’ olema: oma tegemised vastavalt planeerima või pooleli jätma, et üldse temaga suhelda saaks. Paljud õhtud mööduvadki nii, et vahetame omavahel vaid hädapärast infot ja hakkab tekkima tunne, et nagu polegi enam millestki rääkida ja ma ei tahagi enam temaga suhelda, olen omaette. Tekib nagu kibestumus, et mingi võõras mees käib minu kodus söömas ja magamas 🙁

Niisiis, küsimus kontoriinimestele, millal leiate oma päevaplaanis veel aega oma mehega koos olla ja suhelda? Soovitusi ootan ka, kuidas oma elu korda saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.10 10:23; 31.10 12:55; 31.10 14:13; 31.10 14:44; 31.10 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean mainima, et järgnevad paar aastat kodu minu jaoks tõesti nagu hotell, kus käin ainult magamas – sest lisaks tööle on ka kool. Esialgu veel lapsi ei ole, aga kui oleks, siis ilmselt ka nemad mind eriti ei näeks. Seega eelneva ja järgneva paari kuu graafik on umbes selline koos kooliga. Uuel semestril uus graafik, mis ilmselt ei näe sugugi parem välja 🙂

Päevaplaan terve töönädala lõikes:
7.15 heliseb kell
8.00-8.15 kodust välja
9.00 tööl
17.00 töölt minema

Ja edasi läheb huvitavaks.

ESMASPÄEV on trenni päev, seega peale tööd:
18.00 – 21.00 trenn
22.00 jõuan koju
Kiire õhtusöök ja pesu jm
00.00 magama

TEISIPÄEV on ainuke normaalne päev, kui saan kohe peale tööd otse koju.
Teen vajalikke asju kodus ja mõnikord kasutame teisipäeva mehega koosolemiseks või millegi koos tegemiseks.

KOLMAPÄEV
14.00 Mõningatel nädalatel lahkun töölt juba kell kaks, et minna loengusse, kui ei siis vt järgmine punkt.
17.30 – 20.00 ütleme nii, et olen ka trennis (ei ole klassikalises mõttes füüsiline trenn)
21.00 jõuan koju. Siis kiire õhtusöök (mõnikord klaas veini mehega) ja pesu jm.
23.30 – 00.00 tuttu

NELJAPÄEV
17.00 – 18.30 Loeng, mille pärast tulen veidi varem ka töölt ära
19.30 jõuan koju. Teen mõningad hädavajalikud majapidamistööd, õhtusöök, pesu.
23.30 Magama

REEDE
17.00 – 20.00 loengud
21.00 jõuan koju. Siis kiire õhtusöök (mõnikord klaas veini mehega) ja pesu jm.
23.00 magama

LAUPÄEV
7.45 heliseb kell
8.20 lahkun kodust
9.00 – max 19.45 loengud
20.15 koju, õhtusöök jm majapidamistööd. Mõnikord veidi kauem üleval ja mehega koosolemise aeg, niisama miilustamine.
01.00 – 02.00 magama
Laupäeval mõnikord lõpeb ka varem, need on pidupäevad.

PÜHAPÄEV
Vabadus :)! Mis loomulikult hõlmab endas kõigi vajalike majapidamistööde tegemist ja poes käimist, kust siis ostame terve nädala menüü valmis (jooksvaid asju muretseb mees nädala sees).

Seega, hea, et mul veel last ei ole. Ta unustaks ilmselt ära, mis nägu ema on 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töö 8:00 – 16:00

6:30 – Äratus, dushi alla, kohvi, puder keema
7:00 – Äratan pisema kui ta juba ise üles pole ärganud
7:30 – Koos pisemaga äratame vanema lapse
7:40 – Jalutame pisemaga lasteaeda., kust edasi siirdun tööle.
16:00 – Tööpäev läbi ja koju. Vahest lähen lasteaiast läbi, aga enamasti on vanem laps või mees ise lapse ära toonud. Mees on poes ka käinud.
16:30 – 20:00 – Õhtune kodune aeg. Siia sisse jääb õhtusöök, olesklemine, vanema lapse trenniviimine. Paar korda nädalas lähen ise ka trenni, enamasti vastu 8t.
20:00 – pisem tuttu ja algab oma tegemiste aeg.

Laup, pühap – nii nagu juhtub. Pesu pesta, koristada, muru niita, …. omad tegemised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 11:16; 31.10 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu päevaplaan

u 6.37 äratus, lähen lapsi (8a ja 12a) äratama.
Panen 8a tütrele kooliks riided valmis (kui pole juba õhtul pannud), äratan teda veel 2 korda
Hommikused pesemisprotseduurid
Kui on kogunenud mõnda värvi pesu rohkem, siis panen pesumasinasse ja taimeriga paari tunni pärast pesema (et naabreid mitte kl. 7 sellega üles ajada)
Teen 8a juustesse patsid ja ergutan lapsi, et nad bussile jõuaks
Mina ja lapsed hommikul ei söö, mees sööb, aga tema tõuseb 7.30-7.50 ajal ja tegeleb enda asjadega, k. a. hommikusöögiga ise
7.35 Panen riidesse
7.45 sõidan tööle
8-17 tööpäev, tavaliselt läheb õhtul kauem
u 17.30 kuni 18.30 hakkan töölt koju sõitma, u 2 korda nädalas käin ka toidupoest läbi
Jõuan koju, hakkan kiiresti süüa tegema või soojendan eelmisest päevast jäänud sooja söögi
Samal ajal üritan suhelda lastega – kuidas koolis läks jne.
Suurem tütar paneb end trenniks valmis – küsin trenni kohta.
2-3 korda nädalas käin õhtul trennis

1) Trennipäeval panen end valmis, riietun trenniks
19.00-21.00 trenn
Koju jõudes käin du¨i all, vahel söön sooja sööki, panen söögi külmkappi, koristan köögi, võtan pesumasinast pesu välja ja panen kuivama.
Mees ja lapsed juba magavad, kui lapsed ei maga, siis kupatan nad ruttu voodisse.
Kui mees veel ei maga, siis vaatame koos mõnda saadet või räägime niisama veidi juttu
Vaatan veel telekat, et saaks omaette ka rahulikult olla
Magama umbes kl. 23.30 ja 01.00 vahel

2) Kui ei ole trennipäev, siis
teen süüa rahulikumalt, midagi, millega läheb veidi rohkem aega
u 19.00 mees jõuab koju, sööme
Võtan pesumasinast pesu välja, võib-olla koristan natuke kööki või võtan kergelt tolmuimejaga elutoa-köögi-esiku üle või triigin pesu. Alati vaatan õhtul telerit (kas tegutsemise ajal või kui midagi ei tee, siis niisama)
Uurime, kas 8a on kõik ära õppinud, tavaliselt ei ole ja siis õpib – hoian kergelt silma peal, et ta kõik ära teeks
u kl 20.30.-21 jõuab suurem tütar trennist, sunnin teda veidi sööma, küsin, kuidas läks ja räägime niisama 10 min. Vahel lähen talle autoga trenni järele.
kl 21 paiku üritan lapsed magama suunata, suurem tütar läheb võib-olla veidi hiljem
Mees läheb 22 paiku magama, mina istun veel üleval ja naudin seda, et saan üksi rahulikult olla
Magama umbes kl 23.30 ja 01 vahel.

Nädalavahetusel suurem koristamine.
Peale selle kas perega aja veetmine vabas õhus, raamatulugemine, muud kokku lepitud üritused ja sünnipäevad või tütrega võistlustel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kui on kogunenud mõnda värvi pesu rohkem, siis panen pesumasinasse ja taimeriga paari tunni pärast pesema (et naabreid mitte kl. 7 sellega üles ajada)
[/tsitaat]

Julged pesumasina tööle panna selleks ajaks kui kedagi kodus ei ole?
Mina küll ei riski enam. Korra olen sõbrantsi põlemaläinud pesumasinat näinud ja endal läks alles mõni aeg tagasi. Õnneks ma ei olnud jõudnud veel välja minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 09:30; 31.10 12:35; 31.10 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu päevaplaan:
äratus 7.30, siis lapsele võileivad ja laps üles ajada, vahel lähen ise magan veel tunnikese, vahel tõusen kohe üles.
jõuan tööle kas 9 või 10, sellest olemevalt lahkun kas 17 või 18 ajal.
kui lahkun 17 siis peale tööd poodi, kodus miskit sööki, mis on umbes 18.30 valmis. pärast seda on minu aeg, vaatan telekat, loen, panen pesu pesema, vajadusel triigin, parandan vms. magama lähen 23-01 ja hommikul samamoodi taas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

naljakalt kuidagi tuleb siit teemast välja, et mehega omavahel olemise ja suhtlemise aega ei jää nendesse päevaplaanidesse üldse. ainult 1-2 kägu mainis, et mehega suhtlemise aeg on ka oluline.

pole siis ime, et nii palju kõrvalsuhete üle kurdetakse…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.10 10:23; 31.10 12:55; 31.10 14:13; 31.10 14:44; 31.10 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]naljakalt kuidagi tuleb siit teemast välja, et mehega omavahel olemise ja suhtlemise aega ei jää nendesse päevaplaanidesse üldse. ainult 1-2 kägu mainis, et mehega suhtlemise aeg on ka oluline.

pole siis ime, et nii palju kõrvalsuhete üle kurdetakse…[/tsitaat]

Mehed on ju Soomes tööl:))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 09:30; 31.10 12:35; 31.10 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

6.38 äratus. Seejärel lapsed üles, otsin neile riided, panen lastele kerge söögi lauale. 7.20 väljub mees lastega lasteaia pooole. Siis käin mina kärmelt pesus, söön, 8-ks pean tööl olema.
17 saab tööpäev läbi, 18 olen lastega kodus, teen söögi. Seejärel vajadusel poeskäik, trenn, mingi lastega meisterdamine, õues või külas käimine vms. 20.30 suunan lapsed pesust läbi, siis hakkab isa neile unejuttu lugema ja uinutama. Mina pesen nõud, lükkan suurema puru põrandalt ära, teen oma joogaveerandtunni ja siis hakkab minu aeg – kord-kaks nädalas vaatan telekat, enamasti loen, teen tööasju, suhtlen netis. Magama lähen 1 paiku. Nädala vahetuseti magan vähemalt lõunani, siis tegeleb lastega mees. Koristame siis, kui väga hulluks läheb, keskmiselt kord nädalas. Pesu ei triigi, pesumasina ja kuivati täitmine ja tühjendamine ei võta üle paari minuti.
Mees käib 8-17 tööl, lisaks täiskoormusega ülikoolis, seega on tema praegu igapäevamajapidamisse vähe kasatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 13:10; 31.10 16:40; 31.10 19:16;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]naljakalt kuidagi tuleb siit teemast välja, et mehega omavahel olemise ja suhtlemise aega ei jää nendesse päevaplaanidesse üldse. ainult 1-2 kägu mainis, et mehega suhtlemise aeg on ka oluline.

pole siis ime, et nii palju kõrvalsuhete üle kurdetakse…[/tsitaat]

Ei jää jah. Minu mees töötab pingelisel juhtival tööl ja tema ei aita mind kodus üldse. Kogu kodune elukorraldus ja kodutööd on puhtalt minu ülesanne. Ta töötab tihti kodus hilisõhtuni arvutis. Magama tuleb ta tavaliselt pärast südaööd, mina lähen palju varem ja tõusen hommikul palju varem üles ka. Nii alandlik ma ei ole, et planeeriksin oma une arvelt mehele bronnitunni. Mina suhtlen mehega hommikul enne tööle minekut ja see on väga viljakas aeg. Oleme puhanud ja heas tujus. Mehele meeldib kohvi juues mulle ajalehest asju ette lugeda, mina teen sel ajal endale nägu pähe ja toimetan köögis midagi õhtuks ette valmis. Me oleme juba keskeas inimesed ka, asjad on niimoodi paika loksunud. Kõrvalsuhteid pole täheldanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.10 09:23; 31.10 13:20; 31.10 14:39; 31.10 15:08; 31.10 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsi pole, abielus, elame mehega kahekesi.
8.10 äratus
8.5-9.00 tööle sõit
9.00-16.00 tööl
16.00-18.00 kodus söögitegemine, koristamine, tööasjade tegemine arvutis
18.00- mees kodus, suhtleme, joome vahel veini, vaatame koos telekat või filme
23- magama
Laupäev, pühapäev vabakava, kuid üldiselt koristame koos, käime palju teatris, külas ja võtame ise külalisi vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate suur suur aitähh! Mul on nii hea meel lugeda kõike, mis olete kirja pannud. Mis tundub ühele tähtsusetu, on teisele väga tähtis 🙂
Mul on hea meel, et saan lugeda kellaajaliselt päevaplaane.
Jaa, mul on mees, 2 last, koer ning hooldatav vanainimene. Mees on supertubli, kõik vajalikud tööd on tehtud ning ka tema käib vähemalt 9-17 tööl (paar korda nädalas isegi 7-20 vms).
Ise olen juba arvestanud nii palju paika, et :
06 äratus, tuli alla, toit soenema, ennast korda, koer õue.
06.50 lapsed üles, sööma, riidesse, multikad
07.30 minek lasteaia ja kooli poole.

Me liigume jalgsi lasteaeda ja kooli ning peale seda lähen mina ühistranspordiga edasi.
Jah, loodan, et te mind, kui täitsa peast põrunut ei vaata, kuid iga elumuudatus tekitab ikka väikestviisi segaduse ja siis tahaks aina küsida ja küsida ja küsida 🙂
Jään huviga teemat jälgima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.10 18:29; 30.10 19:03; 30.10 21:32; 31.10 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]naljakalt kuidagi tuleb siit teemast välja, et mehega omavahel olemise ja suhtlemise aega ei jää nendesse päevaplaanidesse üldse. ainult 1-2 kägu mainis, et mehega suhtlemise aeg on ka oluline.

pole siis ime, et nii palju kõrvalsuhete üle kurdetakse…[/tsitaat]

See mehega suhtlemise aeg ei ole lihtsalt kellaajaliselt paika pandud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 11:16; 31.10 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkisid samad küsimused, kui pärast lapsesaamist tagasi tööle läksin- et mis valemiga leiavad töölkäivad lapsevanemad veel aega trenniks/hobideks/sõprade jaoks???

Töö on 8.30 kuni 17.00. Töölesõit autoga 10 min.
Tõusime kell 7. Laps 8ks lasteaeda. Ise tööle.
17. töölt minema ja lapsele järgi.
18.00 kodus. Hakkasime süüa tegema, hiljemalt 19ks söödud. Mees koeraga välja.
Siis läksime vahel poodi, ca 3 korda nädalas.
Kui ei läinud, siis läksime ilusa ilmaga jalutama kõik koos.
20.00 lapsega mängimine, suhtlesin sõpradega arvutis.
21. magamasättimine. Ja põhimõtteliselt läksime ise ka magama pärast seda kuskil 22 paiku. Voodis lugesin veel tihti pikalt.

Kas kellegil on tõesti päevaplaanis veel eraldi \”mehega suhtlemine\”? 😀 /keegi küsis siin/.
Ma suhtlesin mehega kogu õhtu, tegime koos süüa, jalutasime jne.

Aga trennid? Kohvitamised? Kursused? Hobid?- mul ei jagunud lihtsalt aega! Vastasel juhul ma poleks oma lapsega-mehega üldse saanud ju koos olla. Kui ma oleks trenni läinud, oleksin sel päeval last näinud vaid paar tundi. Mul oli ta muidugi pisike ka, käisin tööl, kui ta oli kahe-kolmene.

Praegu olen teise lapsega kodune ja kujutan ette, et asi läheb veel pingelisemaks, kui nüüd tööle naasen.

Õnneks on mul töö, kus saan ukse seljatagant tõesti kell 17 kinni panna ja ületunde ei tee. AGA nüüd on olukord, kus abikaasa töötab Eesti teises linnas nädala sees ja ma pean kõike üksi tegema. Ehk- hullumaja tundub mulle :DD

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.10 13:58; 31.10 14:06; 31.10 14:45; 31.10 14:47; 31.10 17:13; 01.11 09:25;
To report this post you need to login first.

säästa end sellest igapäevasest poeskäigust! Samuti ürita söögid teha valmis nii, et kokkad kahel päeval, teistel pääsed soojendamisega.

Koristamine – mänguasjad jm laste kraam kokku kui lapsed magama lähevad. Hommikul enne tööleminekut kuluta veel 5 min kergeks korrastuseks, nii on kodu vähemalt töölt tulles korras.
Põhjalikum tolmuimemine – aitab korrast nädalas küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlen ausalt, et ma koristasin ainult nädalavahetustel, päris sassi muidugi ei lasknud kodul minna, aga ütleme nii, et nägi välja nagu boheemlaslik lohakus. Nõud pesin iga päev ära 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.10 13:58; 31.10 14:06; 31.10 14:45; 31.10 14:47; 31.10 17:13; 01.11 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See mehega suhtlemise aeg ei ole lihtsalt kellaajaliselt paika pandud.[/tsitaat]

Tahaksin veidi vaielda (mitte halva pärast, vaid oma mure pärast). Mulle endale tundub, et kui elu on igapäevaselt nii kellaajaliselt paika pandud, siis peaks ka koduse suhtlemise aeg olema kuidagi kellapealt või nii. Lastega suhtlemise aeg ju on sedamoodi välja toodud. Kuid igal pool öeldakse, et mehe-naise hea suhe on õnneliku pere alus.

Mina tunnen, et mulle jääb mehega suhtlemisel hommikusest unisest ja kiirustavast pooltunnist, õhtusest kodutööde ja lastega jagatud ajast ning sageli muude üritustega täidetud nädalavahetustest väheks. Polegi enam niisugust aega, mil mehega maha istuda ja tähtsaid asju arutada, tunnen, et mina ei kuula ja mind ka ei taheta kuulata. Ei oska lahendust leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )


Esileht Pereelu ja suhted 9-17 tööl käijad, kuidas on Teie päevaplaan?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.