Esileht Koolilaps 9 a. tüdrukul punnkõht

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: 9 a. tüdrukul punnkõht

Postitas:

Kas normaalne? No selline punnkõht nagu väikelastel mõnikord on. See tekitab tal seljaga ja jalgadega probleeme. Käisime võimlemas ja seal see juhendaja ütles, et sellisest lõdvast kõhust saavad alguse paljud hädad.
Laps ei ole maias ega õgard. Sööme palju juur- ja puuvilju. Menüü on täisväärtuslik ja kommi- krõpsu- coca tarbimist meil kodus ei ole (no vääga harva kui mingil põhjusel satuvad sellised asjad meie koju). Olen ise kodune ja seega tean, mida laps sööb. Lisaks käib ta 3 x nädalas ujumas, 1 x kehalise tunnis, 1 x tantsutunnis. Koolist koju kõnnib jala (10-15 min), mõnikord läheb ka jala. Kodus ka on selline liikuv, kargab ja tantsib siin.
Kas see punnkõht vajab kuidagi tähelepanu? Mida teha? Miks see nii on? Ikka korralik vats on ees, ei ole ilus ausaltöeldes. Muidu tüdruk nagu ponks aga see kõht. Ei tahaks, et varsti paksmaoks narrima hatakatakse või seljahädad süvenevad. Kuskile lisatrenni veel panema? Koos kõhulihaseid trimmima õhtuti? Andke nõu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina laseksin perearstil suunata laste gastroenteroloogile, et kontrollida, ega tegemist pole tsöliaakiaga. Selle üks tunnuseid ongi punnis kõht.
Kõigepealt välistaks siis tervisehädad ja alles siis uuriks (lisa)trenni võimalust vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 16:22; 24.01 08:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand,lapsel on iga selline kus ta alles areneb. Mul sama vana tütar ja ütleks ka, et tal on kõht väheke punnis mitte küll silmpaistvalt. Samuti sööme puuvilju ja nänni ei leidu.Ta ise vahest tunneb vist end paksuna, üritab diieti pidada aga siis teen talle selgeks, et see normaalne, et sa sööd. Ta kasvab ja ju organism vajab seda toitumist, seega ei tee ma söömis mõtet maha ja ei tekita lapsele komplekse!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Issand,lapsel on iga selline kus ta alles areneb. Mul sama vana tütar ja ütleks ka, et tal on kõht väheke punnis mitte küll silmpaistvalt. Samuti sööme puuvilju ja nänni ei leidu.Ta ise vahest tunneb vist end paksuna, üritab diieti pidada aga siis teen talle selgeks, et see normaalne, et sa sööd. Ta kasvab ja ju organism vajab seda toitumist, seega ei tee ma söömis mõtet maha ja ei tekita lapsele komplekse![/tsitaat]
Nii lihtne ei pruugi see ka olla. On ikka vahe kas on kerge kõhuke ees või ongi konkreetselt kõht punnis. 9a ei tohiks enam ammu olla seda \”titekõhtu\”.
Kui võimlemas juhendaja (füsioterapeut?) juba ütleb, et asi ei ole õige, siis mina küll pööraks sellele tähelepanu. Muide, olen ise kunagi füsioterapeudi taolise kommentaari kõrvust mööda lasknud. Laps oli siis 4a kui öeldi, et lapsel eakohasest suurem kõht. Et tasub kontrollida. Perearst ju selles kunagi probleemi ei näinud ja nii ta jäi. Kuni laps oli 6a ja täiesti juhuslikult, teiste prolneemidega haiglas uuringul olles tehti igaks juhuks ka tsöliaakia proovid, mis olidki positiivsed! Nüüd on laps juba mitu aastat dieedil olnud. Kui oma dieedist ilusti kinni peab siis ka pole mingit kõhtu ees enam. Aga kohe on näha ka kui on gluteeni saanud- kõht lähebki suht ruttu punni ja tulevad gaasid.
Sellepärast arvan siiski, et tasub paluda perearstilt suunamist gastroenteroloogile. Muidugi võib punnkõhu põhjuseid palju olla, selle võiks välja selgitada siiski oma ala spetsialist, kas on probleem või ei.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 16:22; 24.01 08:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las laps olla ilma pluusita või liibuva pluusiga ja seisab. Vaata ta asendit selle pildi järgi.
http://sites.google.com/site/maieanne/vaagen.jpg
Kui ta seisab nii nagu vasakpoolsel pildil, siis see on nimmelordoos, mis tekitabki ette suurenenud kõhu.
Niiviisi seletada on seda keeruline aga loodan, et saad aru, proovi näiteks esialgu enda peal korrigeerida. Pane üks käsi kõhu peale ja teine seljale, nimme peale. Kõhu peal olevat kätt lükka üles ja sissepoole. Peaksid tundma kuidas selg läheb sirgu ja puusad tulevad ettepoole. See on õige asend, mida ongi kujutatud parempoolsel pildil. Kui ise seisad õigesti, siis lase end lõdvaks, puusad ette ja korrigeeri asendit siis. See aitab sul lapsele seletada.
Kui nüüd kehahoiaku korrigeerimisega lapse asend muutus – kõht kadus eest ja selg läks sirgeks, siis selles ongi tõenäoliselt probleem. Sellisel juhul peab ta hakkama võimlema. Et tal motivatsiooni oleks, siis tehke koos. Kõhulihased, seljalihased, kassiharjutus. Kui ei tea kuidas käivad, küsi, seletan.
Ja muidugi peab ta hakkama siis enda asendit kogu aeg kontrollima. Alguses on raske, aga lõpuks jääb sisse, räägin omadest kogemustest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Issand,lapsel on iga selline kus ta alles areneb. Mul sama vana tütar ja ütleks ka, et tal on kõht väheke punnis mitte küll silmpaistvalt. Samuti sööme puuvilju ja nänni ei leidu.Ta ise vahest tunneb vist end paksuna, üritab diieti pidada aga siis teen talle selgeks, et see normaalne, et sa sööd. Ta kasvab ja ju organism vajab seda toitumist, seega ei tee ma söömis mõtet maha ja ei tekita lapsele komplekse![/tsitaat]
Ja 9-aastasel enam tõesti ei tohiks olla seda \”titekõhtu\”. See peaks ära kaduma kuskil 5-7-aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Koolilaps 9 a. tüdrukul punnkõht

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.