Esileht Koolilaps 9 aastane tüdruk,lihtsalt valetab

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: 9 aastane tüdruk,lihtsalt valetab

Postitas:

Tütar käib kolmandas klassis. Õppida ei viitsi, hinded on veel suhteliselt head (4), samas kui ta õpiks oleks need paremad. Homme läheb mudilaskoor esinema, need lapsed, kes kooris, neil koolipäeva ei toimu ja kõik selle päeva õppimised lükkusid neljapäevaks. Lasin küll kirjalikud asjad ära teha, suulist osa vaadata, tutvuda. Nüüd õhtul aga tuli välja, et ta pole mudilaskooris käinud ja ei tea, kas muusikaõpetaja teda kaasa võtabki. Kui on aga koolipäev siis suulised asjad ju õppimata.
Ta käib muidu ka klaverit õppimas, tema enda soovil, nüüd siis õpetaja teatab, et pole kohal käinud. Paar esimest tundi vaid ja kui õp helistab, siis ei vasta. Koju tuleb aga ikka nii, nagu oleks käinud mudilaskooris või klaveritunnis.
Väsinud olla ei tohiks, sai see aata ära jäetud ka kaks huviringi, milles eelmine aasta käis.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mis meie teha saame?
Rääkige omavahel. Tütar võib valetada, sest ta lihtsalt kardab ema hukkamõistu. Kardab, et ei vasta sinu ootustele. Ei julge öelda, et ei taha mudilaskooris käia või klaveritunnis. Sest ise ju tahtis. Aga võimalik, et klaveritund ei olnud selline, nagu ta ette kujutas.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

natuke tihedam kontroll. Klaveriõpetaja peaks suhtlema ikka vanemaga, mitte lapsega, kui laps kadunud. Mina vähemasti küll ajasin ise klaveriõpetajaga asju, mitte ei jätnud lapse hooleks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei julge öelda, et ei taha mudilaskooris käia või klaveritunnis. Sest ise ju tahtis. Aga võimalik, et klaveritund ei olnud selline, nagu ta ette kujutas.

Rate this item:Submit Rating00

Minu lapsel oligi nii, tahtis väga muusikakooli minna, aga siis tuli pettumus, muusikakool polnud üldse selline nagu ette kujutas. Hiljem tunnistas, et puudus üsna paljudest klaveriundidest 3.aastal, õpetaja olevat lihtsalt nii kuri olnud, umbes näpud klaveri vahele stiilis kui valesti mängis. Järgmiseks aastaks klaveriõpetaja vahetamine ka palju ei päästnud, laps otsustas, et tema rohkem muusikakoolis käia ei taha.
Valetamine on muidugi halb, räägi lapsega, lisakontroll mingitest muudest allikatest kuluks ka ära, vähemalt nii kaua, kuni laps aru saab, et targem on kohe ära rääkida, mitte ennast valedega puntrasse mässida ja seetõttu veel suurematesse pahandustesse sattuda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millega ta siis tegeleb ja kus käib, kolmanda klassi õpilase käikudest peaks ikka sul täielik ülevaade olema.
Mul laps samuti valetas nii et silm ka ei pilgu, hinded vaevalt kolmed ja seda järsku. Laps mängis nutiseadmes ka öösel esimene kord avastasin kell 6 hommikul, rääkisime sai nagi aru, aga tegelikus oli midagi muud, teine kord avastasin kella kolme ajal, no palju on ju tahta et laps läheb hommikul kooli ja kirjutab kontrolltöö. Põhjus tuli likvideerida ja asi läheb korrda. Lapse nutiseadmes lihtsalt internet puudub. Lähengi uurima et kas saab ka asja teisiti lahendada

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 09:18; 15.10 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav teema, laps hakkas samas vanuses valetama huviringides käimise kohta. Küsimus on selles, et miks peab laps valetama, miks ei saa sinuga rääkida, kui tal mingi probleem on.

Räägi lapsega, miks ta ei taha käia.
Muusika ei ole selline hobi, mida peaks sundima, see peab ikka inimese seest tulema, laulurõõm ja soov pilli mängida.

Meil jäi ka mudilaskoor niimoodi ära, laps hakkas puuduma ja valetas kodus, et käis. Trenniga sama lugu. Kolmandas klassis aga hakkas kitarri õppima. Muidu on paras ludri ja venivillem, aga seda pilli ta armastab ja käib kohal ka ilma mingi sõjata. Ehk leidis lõpuks endale sobiliku huviala.
Äkki su laps pigem käiks kunstiringis/trennis/robootikas/võitluskunstides/näiteringis?

Trenniga on meil keerulisem- trenni olen teinud talle kohustuslikuks. Talle ei meeldi sport ja see on üks paras maadlus meil, et ta trennis käiks. Tihti helistas treenerile ja küsin üle, kas laps käis trennis.
On muidu istuva eluviisiga poiss, kipub kühmu jääma, sellel teemal ma alla ei anna.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 10:16; 15.10 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teisalt, miks peaks lapsel kolada laskma sihitult? Trenn ja muusikakool on ometi kasulikud tegevused. Mis kasu annab lapsele jõlkumine kusagil kaubanduskeskuses?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 10:44; 15.10 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Istute lapsega kahekesi laua taha ja ilusti räägid temaga ja küsid, et miks ta ei käi seal mudilaskooris ja klaveritundides jne.
Ta võibolla ei tahagi enam käia nendes huviringides aga ei julge sulle ehk öelda ja sellepärast teeb näo nagu ta käiks seal kohal.
Kui minu laps nii käituks siis ma küsiksin ta käest kas ta tahab veel seal käia või ei ja kui ei taha siis ütleksingi, et ta ei pea käima aga ärgu valetagu, et käib ja et sulle kui emale, võib kõigest alati rääkida, et sa ei saa pahaseks ja see pole paha asi kui enam ei taha ringides käia.
Ja pole vaja last ka hukka mõistma hakata, et ,, aga sa ju ise tahtsid seal käia ,, jne. Siis laps tunnebki ebakindlust ja tekibki selline valetamine. Minu laps käis 5ndast eluaastat kuni 9nda eluaastani väga erinevates trennides. Aga ainult ühes korraga. Vahel käis pool õppeaastat tantsimas ja siis tahtis minna võimlema jne. Mulle oli see okei, sest peaasi on see, et lapsele endale meeldib ja ta tõesti tahab sinna minna. Mulle ta alati ütles kui ta rohkem näiteks võimelda ei tahtnud, vaid tahtis mingit muud trenni teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teisalt, miks peaks lapsel kolada laskma sihitult? Trenn ja muusikakool on ometi kasulikud tegevused. Mis kasu annab lapsele jõlkumine kusagil kaubanduskeskuses?

Kasulikud jah, aga sunniviisiliselt loomingulise alaga tegelemine (mida muusika on) ei ole hea mõte. Muusikahuvi tuleb ikka inimesest endast, see kas on või ei ole. Teine asi on see, kui laps tegelikult armastab muusikat ja tekivad mingil hetkel raskused muusikaõpingutes. Siis võiks motiveerida jätkama.
Aga sundida kedagi klaverit õppima, kes seda ei taha (et laps kaubanduskeskuses ei jõlguks), on halb mõte.

Ei pea kolama sihitult, tuleks leida huvialad, mis lapsele reaalselt meeldivad.

Minu 11aastasel poisil on kaks ringi: muusikakool (2p nädalas) ja trenn (3p nädalas)- katabki kõik päevad ära, aga pole ka liiga palju.
8aastane tütar tahab rohkem käia huviringides (nagu öeldud, meie peres on kohustuslik vaid 1 trenn, mille laps ise valib- ülejäänu vabatahtlikkuse alusel, aga kui on valitud, siis tuleb käia): kunstikool, muusikakool, ujumine, saksa keel ja mudilaskoor.

Kuni ma pojaga mängisin politseid, jätsin arvutiaja karistuseks ära, kui puudus huviringist (muusikast v trennist), riidlesin jne- siis ta tihti puudus, valetas mulle käimise kohta jne. Ju siis tundis, et ma surun talle neid peale.

Valisin siis teise strateegia. Ütlesin, et ära siis käi rohkem huviringides. Ma ei taha tühja maksta ja selline valetamine-mittekäimine ei ole OK. Et tuleb siis muusikakoolist ja trennist ära, kui soovib. Seepeale mõtles pikalt ja ütles, et tahab ikka tegelikult käia, mõlemas.
Pärast seda ei ole kordagi puudunud. Ehk kui laps tundis, et need on TEMA valikud ja tema vastutus, siis suhtumine muutus.

Äkki meie kogemus kuidagi abiks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 10:16; 15.10 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei tundu teemaalgataja sugugi liiga range lapsevanem või selline ema, kellega laps ei julgeks rääkida. Väga range ema oleks lapse jutu muusikakooli ja trenni pooleli jätmisest juba eos läbi lõiganud ning kasvõi käekõrval viinud. Musikaalsus on ometi looduse poolt antud anne, seda peaks igal juhul arendama. Klaveri mängust võib saada isegi elukutse. Trenn annab jällegi enesekindlust ja arendab.

Lapsega peaks vestlema, perspektiivitunnet tekitama. Rääkima, et iga hea asi millega tegeleda, on millekski hea. Looderdamisele, et ah täna ei viitsi minna, peab kriipsu alla tõmbama, nagu ka valetamisele. Kusagil see laps ju aega veedab, on ehk halvad sõbrad leidnud. Mida koolis öeldakse? Kas klassijuhataja märkab midagi? Kas kiusatakse? Kusagil on suurem probleem, nii väike laps ei otsusta lihtsalt heast peast mitte millegagi enam mitte tegeleda ja apaatne olla. Tegemist pole teismelisega, kes muusikakoolis käimise asemel poiss- sõbraga aega veeta eelistaks. Samuti kahtlen, et laps selles vanuses ise ja meelega teadlikult valetaks. Kas on keegi sõber, kes seda nn õpetab? Mingi suurema lapse mõju alla äkki sattunud? Kamp kiusab? Midagi on lahti selle lapse elus. Kui koolis on asjad halvasti, siis esimesena ei jookse ka emale rääkima kuna võib olla häbi seda teha. Samas ei soosi koolikiusamine ka kooli väliseid tegevusi ega õppetööd. Alusta uurimisest ning arvesta, et laps ei pruugi sulle end avada.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 10:44; 15.10 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

valetamine on ealine iseärasus. selles vanuses hakatakse valetama. lihtsalt tuleb laps rahulikult vahele võtta ja ta rahulikult suunata seda tegema, mida peab. hiljem valed lähevad keerulisemaks ja läbimõeldumaks.
tuima järjekindlusega võtad teda vahele. kui on suur jama, karistad rahulikult millegagi: koduarest, arvutikeeld vms.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav teema, laps hakkas samas vanuses valetama huviringides käimise kohta. Küsimus on selles, et miks peab laps valetama, miks ei saa sinuga rääkida, kui tal mingi probleem on.

Räägi lapsega, miks ta ei taha käia.

Muusika ei ole selline hobi, mida peaks sundima, see peab ikka inimese seest tulema, laulurõõm ja soov pilli mängida.

Meil jäi ka mudilaskoor niimoodi ära, laps hakkas puuduma ja valetas kodus, et käis. Trenniga sama lugu. Kolmandas klassis aga hakkas kitarri õppima. Muidu on paras ludri ja venivillem, aga seda pilli ta armastab ja käib kohal ka ilma mingi sõjata. Ehk leidis lõpuks endale sobiliku huviala.

Äkki su laps pigem käiks kunstiringis/trennis/robootikas/võitluskunstides/näiteringis?

Trenniga on meil keerulisem- trenni olen teinud talle kohustuslikuks. Talle ei meeldi sport ja see on üks paras maadlus meil, et ta trennis käiks. Tihti helistas treenerile ja küsin üle, kas laps käis trennis.

On muidu istuva eluviisiga poiss, kipub kühmu jääma, sellel teemal ma alla ei anna.

Päris nii ei ole ikka ju et muusika tuleb sinu seest ja trenn on kasulik. Tuleb ikka vaadata mis on selle põhjus, et muusika enam ei tule lapse seest ja sport ei tundu kasulik olevat. meil oli näiteks nutiseadmes mängimine, mängis nii kaua et ´ajataju kadus, klaveritund ununes jne. Laulmise tund õnneks ei ununenud, sealt oleks vastasel juhul hoiatuskiri tulnud ja järgmine kiri oleks olnud, et rohkem pole sellel lapsel tundi asja. õnneks laulmine talle meeldib ja sellega ta ei riskinud, võtsin põhjuse ära ja muusika tulebki lapse seest, väsinud ka enam pole seega saab ka trenni minna.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 09:18; 15.10 16:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps 9 aastane tüdruk,lihtsalt valetab

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.