Esileht Koolilaps 9 aastase käeline areng nõrk

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: 9 aastase käeline areng nõrk

Postitas:

Mure selles, et 9 aastase poisi käeline areng nõrk. Esiteks on käekiri väga kole ja kohe paistab välja, et käed nagu kohmakad. Paelte sidumise õppis nüüd lõpuks ära. Saan aru, et oleks pidanud juba väikemaga laskma tal rohkem paberist välja lõigata ja värvida jne. Aga mida saaks nüüd veel teha? Kas ikka samad tegevused? Kas üldse saab enam asja paremaks või on liiga hilja?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei ole hilja. Kõik on õpitav. Pane tal sõrmed tööle. Leia, mis teda huvitab ja kasuta seda ära. Ainult harjutades tuleb edu. 🙂

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikeste legode kokkupanek; punktiiri järgi joonistamine (on olemas spetsiaalsed vihikud); numbrite järgi värvimine; pintsettidega pisikeste detailide sorteerimine; plastiliini, mesilasvaha jm voolimismasside mudimine; heegeldamine; punumine jne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pillimäng arendab samuti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Tallinnas olete pöördu sellisesse keskusesse nagu TegevuTe, seal on väga head noored tegevusterapeudid, kes kindlasti leiavad põnevaid lahendusi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas nutitelefoniga on? Sellel liiguvad näpud nii osavasti, et vaata ja imesta?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin juba palju häid soovitusi. Lohutuseks niipalju, et kui minu poeg oli 9-aastane, siis ma oleks võinud täpselt samasuguse postituse teha – algklassides oli meil ikka palju nuttu kirjatehnika pärast ja paelte sidumine oli ka kaua probleem. Praegu aga õpib see poiss Kunstiakadeemias 🙂 Temaga läks nii, et mingil hetkel sattus talle hea kunstiõpetaja, kes oskas näha, et kuigi poisi käeline areng on ehk aeglane, on tal n-ö kunstnikusilma – ja pani mulle südamele et ma suunaks poega kunstiga tegelema. Nii läkski, poiss läks lastekunstikooli ja käeosavus arenes kiirelt. Poisid vist tihtipeale arenevadki selles osas aeglasemalt – neile tuleb lihtsalt aega anda ja samal ajal ka arengut toetada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joonistamine, rebimistehnikas tööd, voolimismass jne.
Legode kokkupanemine peenmotoorikat paremaks ei tee. Vähemalt nii selgitas mulle tegevusterapeut.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps 9 aastase käeline areng nõrk