Esileht Pereelu ja suhted 9 aastase poisi halb käitumine

Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )

Teema: 9 aastase poisi halb käitumine

Postitas:

Pange tähele, see on isa uue naise versioon asjast. Saan aru, et tema 9a tütar pole selle mehe oma. Ehk saadaks oma 9a tütre oma isa juurde nädalavahetuseks, et 9a poiss saaks rahulikult oma isa juurde tulla? See pole ka kärgpere, mida sa kirjeldad vaid sinu loodud pere. Ise võtsid lapsega mehe.

Lapsed kaklevadki. Suur mure nüüd ma ei tea.

Lapsed kaklevad rusikatega? Mis perest Sa tuled, kus selline asi lubatud oli?

Aga kui poiss seletuseks ju ütles, et mis mul muud üle jäi, on juba suur häirekell, et see tüdruk ei olegi nii kukupai nagu teemaalgataja arvab. Emal ongi raske uskuda ja üldse seda võimalusy kaaluda, et tema oma lihane laps võib sama palju süüdi olla.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 22:05; 11.01 14:55; 11.01 16:08; 11.01 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult selgitasime välja miks asi kakluseni viis. Mõlemad said oma osa ära rääkida. Poiss ju kakleb koolis samamoodi, seega pole siin asi selles. Tegelikult on karm lugeda, et küll need uued emad on kurjad. Ega ikka ei ole küll. Olen algusest peale käitunud selle poisiga sõbralikult ja me saame hästi läbi.

+8
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 20:41; 11.01 00:15; 11.01 15:12; 11.01 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa tegemata töö lapsevanemana.
Edu mehel isaks kasvamisel! Ressursse, infot ja tuge pakutakse tänapäeval lademetes. Olgu ise veidi aktiivne ja huvitatud oma vastutuse kandmisest. Praegu ta seda täiel määral küll ei tee.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult selgitasime välja miks asi kakluseni viis.

Mis siis viis? Räägi meile ka.
Kuni sa ei räägi, kujutan ma endale kõige tõenäolisemana ette sellist asja, et tüdruk ütles poisile: “Sinu ema ei taha sind ja saatis su sellepärast meie juurde” Võibolla ta ei lisanud, ei öelnud häälega välja, et ka teie teda ei taha, et ka uues kodus on poiss kõigi ülejäänute jaoks ülearune, aga ta võis sedasi mõelda, sest sina mõtled nii ja lapsed tihti jagavad oma vanemate eelarvamusi. Sellised väljaütlemata mõtted aga paistavad välja inimese käitumisest, hääletoonist ja kehakeelest ja laps, keda elu on juba ennegi halvasti kohelnud, püüab paratamatult kinni just sellised negatiivsed alateadlikud signaalid.
Aga võibolla su tütar ütles selle ka välja. Jah, tema jaoks on tegu sissetungijaga, kuigi sisuliselt see poiss on pagulane. Tal pole teist kodu kui teie oma ja ka teie juures ei peaks teda koheldama sissetungijana.
Ja võibolla su tütar kordas seda ütlemist, mõnuga, sest nägi, et see häirib poissi.
Kuni lõpuks teine laps plahvatas. Tal on närvid niikuinii katkemiseni pingul, seal on väga vähe vaja.

Paranda mind, kui mu oletused olid valed.

Jah, teraapiasse ja nõustamisse tuleb saata mõlemad, samuti peaksite minema pereteraapiasse.

+17
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.01 14:03; 11.01 14:04; 11.01 14:07; 11.01 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult selgitasime välja miks asi kakluseni viis.

Mis siis viis? Räägi meile ka.

Kuni sa ei räägi, kujutan ma endale kõige tõenäolisemana ette sellist asja, et tüdruk ütles poisile: “Sinu ema ei taha sind ja saatis su sellepärast meie juurde” Võibolla ta ei lisanud, ei öelnud häälega välja, et ka teie teda ei taha, et ka uues kodus on poiss kõigi ülejäänute jaoks ülearune, aga ta võis sedasi mõelda, sest sina mõtled nii ja lapsed tihti jagavad oma vanemate eelarvamusi. Sellised väljaütlemata mõtted aga paistavad välja inimese käitumisest, hääletoonist ja kehakeelest ja laps, keda elu on juba ennegi halvasti kohelnud, püüab paratamatult kinni just sellised negatiivsed alateadlikud signaalid.

Aga võibolla su tütar ütles selle ka välja. Jah, tema jaoks on tegu sissetungijaga, kuigi sisuliselt see poiss on pagulane. Tal pole teist kodu kui teie oma ja ka teie juures ei peaks teda koheldama sissetungijana.

Ja võibolla su tütar kordas seda ütlemist, mõnuga, sest nägi, et see häirib poissi.

Kuni lõpuks teine laps plahvatas. Tal on närvid niikuinii katkemiseni pingul, seal on väga vähe vaja.

Paranda mind, kui mu oletused olid valed.

Jah, teraapiasse ja nõustamisse tuleb saata mõlemad, samuti peaksite minema pereteraapiasse.

Nõus. Ega me muidu saagi kaasa rääkida, kui me põhjust ei tea.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 22:05; 11.01 14:55; 11.01 16:08; 11.01 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pange tähele, see on isa uue naise versioon asjast. Saan aru, et tema 9a tütar pole selle mehe oma. Ehk saadaks oma 9a tütre oma isa juurde nädalavahetuseks, et 9a poiss saaks rahulikult oma isa juurde tulla? See pole ka kärgpere, mida sa kirjeldad vaid sinu loodud pere. Ise võtsid lapsega mehe.

Lapsed kaklevadki. Suur mure nüüd ma ei tea.

Oot nagu…? Tüdruk tuleks oma kodust, oma tavapärasest keskkonnast, minema saata, et poiss saaks tulla ja sel ajal peremehetseda? Milles see tüdruk süüdi on, et teda karistama peab?
Minu arvates on jama olukord. Ema on poisi oma elamisest välja saanud ja nüüd on ta siis isa juures. Tagasi ema juurde elama ta vaevalt et enam oodatud on. Selliste sinu-minu laste pärast tulekski kohe suhte alguses selgeks rääkida, mis saab siis kui nt mehe lapse ema last enam ise kasvatada ei taha.
Halb stsenaarium on see, et poisi pärast läheb pere katki. Keegi ei taha oma koju mingit kaklevat ja probleeme tekitavat jõmpsikat.

+8
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 12:43; 11.01 16:16; 13.01 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh. Riid tekkis sellest, et üks spinner ja mõlemad tahtsid mängida sellega.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 20:41; 11.01 00:15; 11.01 15:12; 11.01 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh. Riid tekkis sellest, et üks spinner ja mõlemad tahtsid mängida sellega.

Väga hea, et jagasid. Kelle oma see oli? Tüdruku?
See, et mõlemad ühe ja sama asjaga mängida tahab, on üsna tavaline.
Küll aga vendade-õdede(ka sama pere) suhtes peaks olema teatud asjad, mida lapsed ei PEA jagama.
Meil on ka kärgpere ja kui ma nüüd ausalt vastan, siis meil on nii, et ma emana pean oma lihast last palju rohkem noomima/keelama. Ilmselt seepärast, et ta on noorem aga hoolimata 5a koos eksisteerinuna on poiste vahel kadedus ikka veel üsna suur. Ja oh seda lõputut vaidlemist( “aga mul on see parem” jne).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 22:05; 11.01 14:55; 11.01 16:08; 11.01 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh. Riid tekkis sellest, et üks spinner ja mõlemad tahtsid mängida sellega.

Jah, kindlasti 😀

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 14:17; 11.01 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh. Riid tekkis sellest, et üks spinner ja mõlemad tahtsid mängida sellega.

Jah, kindlasti ????

Miks mitte? Täiesti võimalik ju. Minu kaksikutest pojad kaklevad ka mõnikord ühe asja pärast, mida nad mõlemad tahavad korraga saada. Täna kakeldi nt sellepärast, kumb saab mängida mingi robotiga.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida vähem laste tülidesse/ vaidlustesse sekkuda, seda parem. Nii suured lapsed teavad täpselt kes alustas ja mis täpselt toimus.
Üks kaebab, teine kaitseb ennast, keegi saab riielda, ebaõiglus teeb haiget ja tekitab trotsi.
Täiskasvanu peab olema erapooletu ja õpetama lapsed vabandama. Mingu eraldi tubadesse ja mängigu üksinda kuniks ära lepitud. Lapsed ei pea pikka viha, aga juba maast madalast peab oskama vabandada.
Lapsed olgu võrdsed!!! See teeks kogu teie pere rõõmsamaks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad lapsed 9-aastased? Hmm…

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 21:42; 11.01 21:46; 12.01 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetage see halva käitumise õigustamine kärgperenduse tõttu. Kasvasid minu ema ja onu kasuisaga- normaalsed inimesed. Kasvasin mina nii, et isal uus naine- normaalne inimene. On minu poeg nii kasvanud, et vanemad lahus- parema käitumisega last annab otsida.

Siis oleks sõjaajal pooled lapsed pidanud käitumishäirega olema, kellel isa surnud vms.

On, mis on, muidugi on lapsele parem kasvada terves peres, aga see ei ole mingi õigustus niimoodi käituda! Et las teeb mis tahab, vaesekesel on pere katki? Ma saaks aru 2/3-aastasel mingist taolisest regressioonist, aga nii suure lapse puhul ei saa küll kõike sellega vabandada!

Aga peamist süüd näen siiski emal- ma ei kujuta ette, et kui mu lapsel tekivad probleemid, siis nendega tegelemise asemel saadan lapse jalust ära. Mis ema see on!?!?!?

Kas emal on mingil põhjusel rohkem vaja lapse probleemiga tegelda kui isal? Väikelast on niigi ema üksi kasvatanud, isal on ehk ka mingid kohustused?

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 21:42; 11.01 21:46; 12.01 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kolme poisi ema. Kõik on juba vanemad kui 9 ja meil ka nö kärgpere.
Lahutasin kui vanem poiss oli 9 ja see oli ikka hull aeg. Mitu aastat järjest.Eriti hulluks läks kui mulle uus kaaslane tekkis. Kel omal pole tundlikku last olnud, ei mõista seda.
Siin on vaja spetsialistide abi. See laps ei oska oma tunnetega toime tulla ja sellepärast lööb vanemate lahutus, kooliminek ja nüüd ka koduvahetus. Seda on tema jaoks liiga palju, rutiin on lõhutud. Teil kulub palju aega et lapse turvatunnet taastada. Suhtle kooliga, otsi psühholoog. Pereterapeut. Parim on kui kõik täiskasvanud koostööd teevad. Oma meest suuna targalt kui ta ei oska.Jõudu!
Tallinnas on näiteks Perekeskus Asula tänaval kust peaks abi saama.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 10:23; 12.01 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pange tähele, see on isa uue naise versioon asjast. Saan aru, et tema 9a tütar pole selle mehe oma. Ehk saadaks oma 9a tütre oma isa juurde nädalavahetuseks, et 9a poiss saaks rahulikult oma isa juurde tulla? See pole ka kärgpere, mida sa kirjeldad vaid sinu loodud pere. Ise võtsid lapsega mehe.

Lapsed kaklevadki. Suur mure nüüd ma ei tea.

Lapsed kaklevad rusikatega? Mis perest Sa tuled, kus selline asi lubatud oli?

Kuule hüsteerik. Ma tulen täiesti tavalisest perest. Kasvasin 90ndatel ja mul on aasta noorem vend. Temaga sai kakeldud ja koos mängitud. Sõbranna kakles oma vennaga samuti, käiku läksid isegi hari ja harjavars. Kõigist kasvasid normaalsed inimesed. Point on selles, et lastel ikka juhtub.

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 08:45; 12.01 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad lapsed 9-aastased? Hmm…

Nagu on aru saada, pole TA laps selle mehe oma, nii et ei mingit hmm’i.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetage see halva käitumise õigustamine kärgperenduse tõttu. Kasvasid minu ema ja onu kasuisaga- normaalsed inimesed. Kasvasin mina nii, et isal uus naine- normaalne inimene. On minu poeg nii kasvanud, et vanemad lahus- parema käitumisega last annab otsida.

Siis oleks sõjaajal pooled lapsed pidanud käitumishäirega olema, kellel isa surnud vms.

On, mis on, muidugi on lapsele parem kasvada terves peres, aga see ei ole mingi õigustus niimoodi käituda! Et las teeb mis tahab, vaesekesel on pere katki? Ma saaks aru 2/3-aastasel mingist taolisest regressioonist, aga nii suure lapse puhul ei saa küll kõike sellega vabandada!

Aga peamist süüd näen siiski emal- ma ei kujuta ette, et kui mu lapsel tekivad probleemid, siis nendega tegelemise asemel saadan lapse jalust ära. Mis ema see on!?!?!?

Kas emal on mingil põhjusel rohkem vaja lapse probleemiga tegelda kui isal? Väikelast on niigi ema üksi kasvatanud, isal on ehk ka mingid kohustused?

Jah, mina emana tunnen, et ma ei suudaks iial oma last probleemides ilma oma toeta jätta/kodunt mujale elama saata. Väga tore, kui isa KA tegeleb, aga minu emasüda lihtsalt ei lubaks distantseeruda. Ei iial!

Ja kui ka see ema enda sisemine tunne kõrvale jätta, siis on ikkagi tobe, et just probleemixe tekkides laps ära saadeti. Et seni, kuni hästi käitus, kõlbas, aga isa tegelegu nüüd sellega, mis ema poolt tehtud/tegemata jäetud? Ma loodan, et Sa saad mu mõttest aru. Kuigi see teine, ratsionaalne pool on minu jaoks pigem teisejärguline, emana ma lihtsalt tõesti ei kujuta ette, et mu lapsel on probleemid, mured ja ma saan rahulikult magada nii, et ma ei ole tema kõrval, toetamas teda lahenduste leidmisel.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.01 11:16; 11.01 14:40; 12.01 12:10; 12.01 12:16; 12.01 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, pidage hoogu!
Ka TA laps on ju seisus, kus tema pere enam ei ole. Kus tema ema pole enam ainult tema päralt. Kohanemine uue eluga ja puha, temal on ju ka ainult üks kodu, kus ta peaks saama ennast turvaliselt tunda. Niipalju kallutatud ja eelarvamustega kommentaare…

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pange tähele, see on isa uue naise versioon asjast. Saan aru, et tema 9a tütar pole selle mehe oma. Ehk saadaks oma 9a tütre oma isa juurde nädalavahetuseks, et 9a poiss saaks rahulikult oma isa juurde tulla? See pole ka kärgpere, mida sa kirjeldad vaid sinu loodud pere. Ise võtsid lapsega mehe.

Lapsed kaklevadki. Suur mure nüüd ma ei tea.

Lapsed kaklevad rusikatega? Mis perest Sa tuled, kus selline asi lubatud oli?

Kuule hüsteerik. Ma tulen täiesti tavalisest perest. Kasvasin 90ndatel ja mul on aasta noorem vend. Temaga sai kakeldud ja koos mängitud. Sõbranna kakles oma vennaga samuti, käiku läksid isegi hari ja harjavars. Kõigist kasvasid normaalsed inimesed. Point on selles, et lastel ikka juhtub.

Miks hüsteerik. Jah, võibolla korra on okei, et juhtus, aga kas tõesti vanemad selle peale selgeks ei teinud, et selline asi ei ole mitte mingil juhul lubatud ja et füüsiliselt ei väljendata oma arusaamu? Mul piisas korra kasuvennaga kättpidi kokku minna, kui tehti selgeks, et kui edaspidi taskurahata/koduarestis istuda ei taha, siia igasugune füüsiline kaklemine on keelatud. Ka lapsi ei karistatud meil füüsiliselt.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.01 11:16; 11.01 14:40; 12.01 12:10; 12.01 12:16; 12.01 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh. Riid tekkis sellest, et üks spinner ja mõlemad tahtsid mängida sellega.

Ja KELLE spinner see oli siis? Ja kes võttis kelle oma ilma küsimata? Kas tuli poiss külla ja hakkas tüdruku asju kiskuma või hakkas tüdruk poisi asju kiskuma? JA miks pole 9-aastased veel selgeks saanud, kuidas asjadega kordamööda mängimine käib jne…
Loomulikult on lapsel probleemid vanemate lahutusest ja kõigest sellest kammist, mis teil toimub. Igal inimesel oleks selle solgutamise peale närvid läbi ja kui muidu ei oska, tuleb psühholoogile nõu saama minna, kuidas last toetama hakata.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mina emana tunnen, et ma ei suudaks iial oma last probleemides ilma oma toeta jätta/kodunt mujale elama saata. Väga tore, kui isa KA tegeleb, aga minu emasüda lihtsalt ei lubaks distantseeruda. Ei iial!

Ja kui ka see ema enda sisemine tunne kõrvale jätta, siis on ikkagi tobe, et just probleemixe tekkides laps ära saadeti. Et seni, kuni hästi käitus, kõlbas, aga isa tegelegu nüüd sellega, mis ema poolt tehtud/tegemata jäetud? Ma loodan, et Sa saad mu mõttest aru. Kuigi see teine, ratsionaalne pool on minu jaoks pigem teisejärguline, emana ma lihtsalt tõesti ei kujuta ette, et mu lapsel on probleemid, mured ja ma saan rahulikult magada nii, et ma ei ole tema kõrval, toetamas teda lahenduste leidmisel.

Sina, sina, sina… Teema polnud ju sinust. Me ei tea, mis seisus see ema on. Isa peab valmis olema, et ühel hetkel ema ei saa hakkama, ei suuda või mis iganes. Nüüd on isa kord rohkem pingutada. Seda juhtub ka tavaperedes.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetage see halva käitumise õigustamine kärgperenduse tõttu. Kasvasid minu ema ja onu kasuisaga- normaalsed inimesed. Kasvasin mina nii, et isal uus naine- normaalne inimene. On minu poeg nii kasvanud, et vanemad lahus- parema käitumisega last annab otsida.

Siis oleks sõjaajal pooled lapsed pidanud käitumishäirega olema, kellel isa surnud vms.

On, mis on, muidugi on lapsele parem kasvada terves peres, aga see ei ole mingi õigustus niimoodi käituda! Et las teeb mis tahab, vaesekesel on pere katki? Ma saaks aru 2/3-aastasel mingist taolisest regressioonist, aga nii suure lapse puhul ei saa küll kõike sellega vabandada!

Aga peamist süüd näen siiski emal- ma ei kujuta ette, et kui mu lapsel tekivad probleemid, siis nendega tegelemise asemel saadan lapse jalust ära. Mis ema see on!?!?!?

Kas emal on mingil põhjusel rohkem vaja lapse probleemiga tegelda kui isal? Väikelast on niigi ema üksi kasvatanud, isal on ehk ka mingid kohustused?

Jah, mina emana tunnen, et ma ei suudaks iial oma last probleemides ilma oma toeta jätta/kodunt mujale elama saata. Väga tore, kui isa KA tegeleb, aga minu emasüda lihtsalt ei lubaks distantseeruda. Ei iial!

Ja kui ka see ema enda sisemine tunne kõrvale jätta, siis on ikkagi tobe, et just probleemixe tekkides laps ära saadeti. Et seni, kuni hästi käitus, kõlbas, aga isa tegelegu nüüd sellega, mis ema poolt tehtud/tegemata jäetud? Ma loodan, et Sa saad mu mõttest aru. Kuigi see teine, ratsionaalne pool on minu jaoks pigem teisejärguline, emana ma lihtsalt tõesti ei kujuta ette, et mu lapsel on probleemid, mured ja ma saan rahulikult magada nii, et ma ei ole tema kõrval, toetamas teda lahenduste leidmisel.

Miks isad seda vabalt ette kujutavad?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 21:42; 11.01 21:46; 12.01 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetage see halva käitumise õigustamine kärgperenduse tõttu. Kasvasid minu ema ja onu kasuisaga- normaalsed inimesed. Kasvasin mina nii, et isal uus naine- normaalne inimene. On minu poeg nii kasvanud, et vanemad lahus- parema käitumisega last annab otsida.

Siis oleks sõjaajal pooled lapsed pidanud käitumishäirega olema, kellel isa surnud vms.

On, mis on, muidugi on lapsele parem kasvada terves peres, aga see ei ole mingi õigustus niimoodi käituda! Et las teeb mis tahab, vaesekesel on pere katki? Ma saaks aru 2/3-aastasel mingist taolisest regressioonist, aga nii suure lapse puhul ei saa küll kõike sellega vabandada!

Aga peamist süüd näen siiski emal- ma ei kujuta ette, et kui mu lapsel tekivad probleemid, siis nendega tegelemise asemel saadan lapse jalust ära. Mis ema see on!?!?!?

Kas emal on mingil põhjusel rohkem vaja lapse probleemiga tegelda kui isal? Väikelast on niigi ema üksi kasvatanud, isal on ehk ka mingid kohustused?

Jah, mina emana tunnen, et ma ei suudaks iial oma last probleemides ilma oma toeta jätta/kodunt mujale elama saata. Väga tore, kui isa KA tegeleb, aga minu emasüda lihtsalt ei lubaks distantseeruda. Ei iial!

Ja kui ka see ema enda sisemine tunne kõrvale jätta, siis on ikkagi tobe, et just probleemixe tekkides laps ära saadeti. Et seni, kuni hästi käitus, kõlbas, aga isa tegelegu nüüd sellega, mis ema poolt tehtud/tegemata jäetud? Ma loodan, et Sa saad mu mõttest aru. Kuigi see teine, ratsionaalne pool on minu jaoks pigem teisejärguline, emana ma lihtsalt tõesti ei kujuta ette, et mu lapsel on probleemid, mured ja ma saan rahulikult magada nii, et ma ei ole tema kõrval, toetamas teda lahenduste leidmisel.

Miks isad seda vabalt ette kujutavad?

Ma ei tea, ma pole isa. Arvan, et kõik isad ei kujuta ka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.01 11:16; 11.01 14:40; 12.01 12:10; 12.01 12:16; 12.01 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh. Riid tekkis sellest, et üks spinner ja mõlemad tahtsid mängida sellega.

Ja KELLE spinner see oli siis? Ja kes võttis kelle oma ilma küsimata? Kas tuli poiss külla ja hakkas tüdruku asju kiskuma või hakkas tüdruk poisi asju kiskuma? JA miks pole 9-aastased veel selgeks saanud, kuidas asjadega kordamööda mängimine käib jne…

Loomulikult on lapsel probleemid vanemate lahutusest ja kõigest sellest kammist, mis teil toimub. Igal inimesel oleks selle solgutamise peale närvid läbi ja kui muidu ei oska, tuleb psühholoogile nõu saama minna, kuidas last toetama hakata.

Siin ei ole küsimus selles kelle oma spinner on. Juured on sügavamal. Tegeleda tuleb kohe, ja mõlema lapsega. Poisil on elukorralduse muutus jalad alt löönud ja tüdrukul sama teema. Tuleb harjuda uue pereliikmega igapäevaselt. Ka beebi lisandumine tekitab samu reaktsioone vanemates lastes. Tähelepanu vajadus.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 10:23; 12.01 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõtt öelda oli see teist korda mulle teada olevalt, et ta minu last lõi. Minu oma ei tee seda kunagi, kuna olen teda üritanud kasvatada viisakaks kodanikuks. Kui selline asi veel peaks juhtuma, siis ilmselt tulekski mõelda sellele, et saab karistada ja läheb nurka mõtlema. Mõtlen aga kus kohast selline süüdimatus tuleb. Igakord kui siin olles mees poisile midagi ütleb või üritab selgeks teha, siis muudkui vaidleb. Kõrvalt on seda karm kuulata ja ilmselt ma paneks juba paika kui saaks.

Kui sind laste konflikti ajal kõrval ei olnud, siis ära ole nii kindel, et sinu laps täiesti süüst puhas on. On ennegi need pailapsed vanemate selja taga parajad ussid olnud. Kaevata ta juba oskab, nagu näha:)

Tegelikult päris kummaline suhtumine sinu poolt, et sinu tütar on igal juhul hea ja mehe poeg paha ja süüdimatu, keda peab karistama ja paika panema. Uuriks ehk enne järele, millest lastel tüli tekkis. Mulle tundub, et üritad ka meest tema poja vastu üles keerata. Ehk peaksid neile rohkem isa-poja aega võimaldama, mitte nii, et poiss end sissetungijana tunneb.

Kaevata ta juba oskab? Mida lolli! Kas oma emale helistamine on “kaebamine”?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kärgpere elu elanud üle 10 aasta. Enda kogemustest ja vigadest õppides soovitaksin järgmist:
1) Kui mõlemad lapsed elavad teil, siis peab neil mõlemal olema oma tuba, kus oma tahtmist järgi toimetada, sõpru külla kutsuda ja vanemaga privaatselt suhelda. Kui on 3-toaline ja 2 last, siis kolige elutuppa magama vms, aga mõlemad lapsed peavad saama oma toa.
2) Tülis asjade pärast on eesõigus asja kasutamiseks asja omanikul. Kui ta lubab teisel lapsel oma asju kasutada, on tore. Kui ei, siis ei tohi sundida jagama.
3) Tavaperes tuleb eelkõige tagada, et vanemad oleks õnnelikud. Siis pere püsib. Kärgperes peavad eelkõige olema rahul lapsed, sest nemad sellist elu ei valinud.
4) Kärgpere vanemate lapsed pole õed-vennad ja ei pea olema ka sõbrad. Omavaheline suhtlus peab olema viisakas ja vägivallatseda ei tohi. Samuti ei tohi vanemad sundida neid koos aega veetma. Sest taas jälle, lapsed pole seda elu valinud.
5) Mistahes lahkarvamuse korral vanema kaaslase lapsega, helistab laps oma vanemale, mitte ei ründa teist last (viimane kehtib ka bioloogiliste õdede-vendade lahkarvamuse puhul).

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 20:47; 13.01 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärgpere vanemate lapsed pole õed-vennad ja ei pea olema ka sõbrad. Omavaheline suhtlus peab olema viisakas ja vägivallatseda ei tohi. Samuti ei tohi vanemad sundida neid koos aega veetma. Sest taas jälle, lapsed pole seda elu valinud.

Kas mitte-kärgperes on lapsed ise endale elu valinud st. saavad otsustada õdede- vendad või tubad arvu üle?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mitte-kärgperes on lapsed ise endale elu valinud st. saavad otsustada õdede- vendad või tubad arvu üle?

Ei saa ka tavaperes valida. Või noh, oleneb perest. Tubade jaotuses on minu lapsed siiski kaasa rääkida saanud.
Kohanemise mõttes on oluline vahe, kas õde-vend saabub lapse ellu 3-kilose armsa pambuna või 9-aastase volaskina.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 20:47; 13.01 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kärgpere elu elanud üle 10 aasta. Enda kogemustest ja vigadest õppides soovitaksin järgmist:

1) Kui mõlemad lapsed elavad teil, siis peab neil mõlemal olema oma tuba, kus oma tahtmist järgi toimetada, sõpru külla kutsuda ja vanemaga privaatselt suhelda. Kui on 3-toaline ja 2 last, siis kolige elutuppa magama vms, aga mõlemad lapsed peavad saama oma toa.

Ulme, PEAVAD või? Ema saadab oma lapse kodust minema, teades, et isa juures pole ruumigi, ja isa pere leidku lahendus. Magamistoast loobumine on küll viimane asi, mida tegema peaks. Mis edukast paarisuhtest saaks edasi rääkida kui praegu nii teha? Naise laps ja mehe laps (koos oma emaga) elavad kukil, peavad-peavad-peavad, aga mees ja naine ise?
Ma ei teeks ühtegi elukorralduse muudatust. Kui kolmetoaline, siis on elutuba, magamistuba ja naise lapsel oma tuba. Poisi paneks esialgu elutuppa elama, nii, nagu ta ilmselt ka külas käies on olnud. Asi ei pruugi nii ju üldse jäädagi, võimalik, et varsti ema juures oma kodus tagasi.

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 12:43; 11.01 16:16; 13.01 11:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )


Esileht Pereelu ja suhted 9 aastase poisi halb käitumine