Esileht Koolilaps 9-aastase tüdruku areng

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: 9-aastase tüdruku areng

Postitas:

Mulle tundub lapse käitumise põhjal juba pool aastat, et puberteet hakkab lähenema. Nüûd ütles tütar, et tal on intiimpiirkonnas karvad kasvama hakanud. Rinnad hakkavad samuti vormi võtma. Laps sai just 9-aastaseks. See tundub kõik kuidagi veidi vara. Kas ma peaks arstiga konsulteerima või on see siiski normaalne? Endal hakkasid mul rinnnad 11-aastaselt kasvama, muud asjad tulid hiljem alles

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täiesti tavaline aeg esimesteks märkideks. mäletan, et olin 9-aastaselt suvel spordilaagris ja mul olid kaasas ainult ujumispüksid ning mega piinlik oli ujumas käia, kuna rinnad olid juba märgatavad. päevad algasid, kui oli 11. (praegu on imelik mõelda, et 70.-80. aastatel käisid tüdrukud rannas ujumispükstega. isegi trikood mul ei olnud.)

mu oma lastel hakkasid samamoodi rinnad umbes selles vanuses kasvama ja paar-kolm aastat hiljem algasid päevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel samamoodi, pole midagi vara. Hormoonid hakkavad tööle. Lastešampoon ei pese enam pead puhtaks. Samas kahel tema sõbrannal polnud veel 12-aastaselt midagi pluusi alt näha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just sattusin sellel teemal lugema, et vahel on esimesed puberteedi ilmingud juba enne kooli! Enda tütrel algasid 11aastaselt päevad, enne seda eelnesid siis muud asjad – aasta varem kui mul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 9-aastasel hakkasid päevad juba. Kurb, et see areng nii ruttu toimus aga midagi parata pole.
8-aastaselt hakkasid kasvama rinnad, klassiõe ema veel teatas targalt, et tegemist on rasvarindadega (ehk et laps on jubedalt ülekaalus ja sellest siis rinnad, ometi laps on pigem alakaaluline).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka tütar 9 ja käisin temaga arstlikus kontrollis. Arst üles kohe, et oleks viimane aeg hakata last ette valmistama muutusteks. Ta ütles veel, et kui lapse kaal on seal 30+, siis võib täiesti rahuliukulkt valmis olla esimesteks päevadeks. Paar kuud enne pidavat ka higi lõhnama hakkama. Minu laps on küll veel väga pisike, ta kaalub alles 21kg, kuid ma näen täiesti puberteedile iseloomulkkike jooni tema käitumise muutuses viimase poole aasta jooksul. Samuti vajab nüüd ka pea paar korda nädalas pesu. Minu lapse klassis käivad ka juba väga suurt kasvu lapsed, mõni tüdruk on mulle juba ninani (ise160cm). Neid on küll koomiline vaadata kõrvalt… ise väga lapsekesed veel, kuid kasvult ja kehavormidelt juba naise mõõtu..ja nad vaesekesed lähevad alles kolmandasse 🙁

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse klassis käivad ka juba väga suurt kasvu lapsed, mõni tüdruk on mulle juba ninani (ise160cm). Neid on küll koomiline vaadata kõrvalt… ise väga lapsekesed veel, kuid kasvult ja kehavormidelt juba naise mõõtu..ja nad vaesekesed lähevad alles kolmandasse ????

?!?!?! ????

Mina olin 12-aastaselt sama pikk kui praegu. Minu 5-aastane tütar on 126 cm ja 25 kg. Äkki mul on hoopis koomiline vaadata Sinu beebit meenutavat päkapikku, ise juba vanuse poolest peaaegu teismeline?! Vaeseke! (Sorri, tegelikult loomulikult ei ole — erinevalt Sinust suudan ma neutraalselt suhtuda sellesse, et inimesed, sh lapsed või isegi eriti lapsed, on erinevad. Aga tõesti ärritas selline rumal halvustamine Sinu poolt.)

Osa lapsi kasvab kiiremini, osa aeglasemalt — ja kumbki variant pole kuidagi halvem, naeruväärsem või haletsusväärsem kui teine! Ega ennusta sageli isegi midagi erilist täisea kohta. Mul oli koolis aegu, kui minu ja pinginaabri pikkuste erinevus oli üle 20 cm (mina keskmisest kiirem, tema keskmisest aeglasem kasvaja), täiskasvanuna oleme mõlemad täpselt ühepikkused, 168 cm.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse klassis käivad ka juba väga suurt kasvu lapsed, mõni tüdruk on mulle juba ninani (ise160cm). Neid on küll koomiline vaadata kõrvalt… ise väga lapsekesed veel, kuid kasvult ja kehavormidelt juba naise mõõtu..ja nad vaesekesed lähevad alles kolmandasse ????

?!?!?! ????

Mina olin 12-aastaselt sama pikk kui praegu. Minu 5-aastane tütar on 126 cm ja 25 kg. Äkki mul on hoopis koomiline vaadata Sinu beebit meenutavat päkapikku, ise juba vanuse poolest peaaegu teismeline?! Vaeseke! (Sorri, tegelikult loomulikult ei ole — erinevalt Sinust suudan ma neutraalselt suhtuda sellesse, et inimesed, sh lapsed või isegi eriti lapsed, on erinevad. Aga tõesti ärritas selline rumal halvustamine Sinu poolt.)

Osa lapsi kasvab kiiremini, osa aeglasemalt — ja kumbki variant pole kuidagi halvem, naeruväärsem või haletsusväärsem kui teine! Ega ennusta sageli isegi midagi erilist täisea kohta. Mul oli koolis aegu, kui minu ja pinginaabri pikkuste erinevus oli üle 20 cm (mina keskmisest kiirem, tema keskmisest aeglasem kasvaja), täiskasvanuna oleme mõlemad täpselt ühepikkused, 168 cm.

Ära nüüd ärritu!

Mäletan ka ise oma lapsepõlvest ühte endast paar aastat nooremat naabritüdrukut, keda oligi koomiline vaadata – 12aastaselt oli täisnaisekeha, rinnakorv ilmselt miski C vmt, värvis juukseid, huuli tumelillaks, nagu toona oli moes, käis koolidiskodel ja musitas poistega ja samal ajal siis koduõue smängis klassiõdedega veel liivakastis lastemänge…

tegelikutl on päris karm, et tänapäeval kõik nii vara toimub. 9-10aastane laps ei ole kindlasti mõistuse poolest veel sealmaal, et nende teemadega tegeleda. See, et nad kuskilt telekas ja koolsi kuulevad varakult seksist, ei tähenda, et nad päriselt, päriselt aduvad, millega tegu. Aga niipea, kui tüdrukul tekivad välised puberteedimärgid, siis paratamatult kasvab poiste tähelepanu, on see siis positiivne või negatiivne (sama vanad poisid võivad ka narrima hakata, sest ei oska samuti olukorraga kuidagi toime tulla)

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka tütar 9 ja käisin temaga arstlikus kontrollis. Arst üles kohe, et oleks viimane aeg hakata last ette valmistama muutusteks. Ta ütles veel, et kui lapse kaal on seal 30+, siis võib täiesti rahuliukulkt valmis olla esimesteks päevadeks. Paar kuud enne pidavat ka higi lõhnama hakkama. Minu laps on küll veel väga pisike, ta kaalub alles 21kg, kuid ma näen täiesti puberteedile iseloomulkkike jooni tema käitumise muutuses viimase poole aasta jooksul. Samuti vajab nüüd ka pea paar korda nädalas pesu. Minu lapse klassis käivad ka juba väga suurt kasvu lapsed, mõni tüdruk on mulle juba ninani (ise160cm). Neid on küll koomiline vaadata kõrvalt… ise väga lapsekesed veel, kuid kasvult ja kehavormidelt juba naise mõõtu..ja nad vaesekesed lähevad alles kolmandasse ????

Meie piiga oli 9-aastaselt 158 cm pikk, nüüd sai 11-aastaseks ja lõpetas 4. klassi ning pikkus on 166 cm ning jalg 40 Mul endal jalg 38 Seega ei oleks ta Sulle ninani, vaid tunduvalt pikem. Ja tema klassis on kolm tüdrukut samas pikkuses. Kaal on tüdrukul 55kg. Tänapäeva lapsed arenevadki kiiremini. Ja lapsevanemad ei ole ülipikad, ema 172cm ja isa 182cm

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps 9-aastase tüdruku areng

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.