Esileht Ilu ja tervis 9-aastasel lapsel munasarjad valusad? :O

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: 9-aastasel lapsel munasarjad valusad? :O

Postitas:

Tere! Lähen esimesel võimalusel lapsega arstile, aga olen mures! Lapsel munasarjade kohapeal on valus, isegi õrnalt peale vajutades on väga valus. Kas kellelegi on olnud selliseid kogemusi? Kas peaksin hoopis EMO-sse minema?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Lähen esimesel võimalusel lapsega arstile, aga olen mures! Lapsel munasarjade kohapeal on valus, isegi õrnalt peale vajutades on väga valus. Kas kellelegi on olnud selliseid kogemusi? Kas peaksin hoopis EMO-sse minema?

Mõlemal pool? Või ühel pool? Miks arvad, et just munasarjade kohal? Pimesool, muud sooled, neerud, kõik võivad ju olla. Ma helistaks 1220 ja küsiks nõu. Kohe. Milleks last piinata.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.10 20:54; 18.10 23:28; 19.10 01:24; 20.10 21:08; 21.10 10:37; 22.10 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1220 ei anna sulle mõistlikku nõu, päriselt.
Kui tallinlane oled, mine lastehaiglasse, kui mujal, mine emosse või anna lapsele valuvaigistit vastavalt kaalule siis
Lapse kaal x 15mg paratsetamool
Lapse kaal x 10mg ibuprofeen

Gaasivalu ei või olla? Pussutada saab?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 21:42; 19.10 00:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1220 ei anna sulle mõistlikku nõu, päriselt.

Annab kindlalt paremat nõu kui mitte midagi ja üsna tõenäoliselt ka paremat nõu kui perekool.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.10 20:54; 18.10 23:28; 19.10 01:24; 20.10 21:08; 21.10 10:37; 22.10 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki hoopis sooled umbes, kõht kinni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1220 ei anna sulle mõistlikku nõu, päriselt.

Annab kindlalt paremat nõu kui mitte midagi ja üsna tõenäoliselt ka paremat nõu kui perekool.

Sealne nõu oleks ilmselgelt – kutsuge kiirabi. Seal ei ole arste, telefoniotsas istuvad äsja lõpetanud õekesed, kellel kogemust null..

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 21:42; 19.10 00:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1220 ei anna sulle mõistlikku nõu, päriselt.

Annab kindlalt paremat nõu kui mitte midagi ja üsna tõenäoliselt ka paremat nõu kui perekool.

Sealne nõu oleks ilmselgelt – kutsuge kiirabi. Seal ei ole arste, telefoniotsas istuvad äsja lõpetanud õekesed, kellel kogemust null..

Ära jampsi. Iga kord kui olen sinna helistanud, on vastanud pigem vanurid kui “äsja lõpetanud õekesed”. Äsja lõpetanutele on paremat rakendust kui telefonivalve.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.10 20:54; 18.10 23:28; 19.10 01:24; 20.10 21:08; 21.10 10:37; 22.10 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda kuulen sellisest asjast. ???? Kuidas just sellist valu tuvastada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks just munasarjad?

Kui alakõhus kuhugi vajutades ka on nii valus, et lapsel väga valus, siis munasarjad mul küll esimesena pähe ei tuleks. Pimesoolepõletik, soolesulgus, gaasid – eks sa pead ise otsustama, kas minna kohe emosse.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MNiks sa esimesena just munasarju arvad? Kummal pool ja kuidas? Kui peale vajutades on väga valus, siis ikkagi ütleb iga normaalne arst sulle, et minge igaks juhuks emosse, välistama esmalt pimesoolt (see võib kiirata ka mujale kõhtu kui ainult paremal pool).
Ja 1220 annab täitsa nõu, ainult harva olen mingi tänitamise osaliseks saanud, aga enamasti vastavad pigem keskealised või vanemad ja ametilt perearstid, pole mulle mingit noorukest tudengit-õde kunagi sattunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 17:49; 21.10 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ainult harva olen mingi tänitamise osaliseks saanud,

pidevalt helistad või, miks?
Teema on veider, ma ei tea isegi enda munasarjade asukohta ja kuidas nende valu tunda peaks andma. Nüüd on algataja muidugi kadunud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd on algataja muidugi kadunud.

Miks ta peakski siin enam passima, kui probleem ilmselt lahendatud või lahenenud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.10 20:54; 18.10 23:28; 19.10 01:24; 20.10 21:08; 21.10 10:37; 22.10 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasel parem jala peal hüpata. Kui tekib tugev valu, siis on pimesoolikas.

Igasugused soovitused hüpata jne – ma ei tea, kust aegade hämarusest need pärit küll on? Mul oli enne kooliminekut palju kõhuvalusid. Mäletan ükskord, kui olin 6-a, siis maal pärast sööki jälle kõht hullult valutas. Siis ka täiskasvanud väga põhjalikult ei süvenenud, lapse asi, ikka kõht valutab, eks. Keegi siis soovitas, et hüppa veidi ühe koha peal. Tulemus – oksendasin terve põranda täis ja kohe läks sõit haiglasse. Kolm nädalat raviti mind. Mis mul täpselt viga oli, sellest ma kunagi aru ei saanudki. Arstidki vist nii täpselt ei teadnud, aga sain kahe erineva asja vastu ravi ja kõhuvaludest lahti.

Ühesõnaga, valu on ikkagi millegi tundemärk ehk sümptom, seega tuleb uurida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasel parem jala peal hüpata. Kui tekib tugev valu, siis on pimesoolikas.

Igasugused soovitused hüpata jne – ma ei tea, kust aegade hämarusest need pärit küll on?

Ühe jala peal hüppamine on levinud ja arstidegi poolt kasutatav viis tuvastada pimesoolepõletikku.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.10 20:54; 18.10 23:28; 19.10 01:24; 20.10 21:08; 21.10 10:37; 22.10 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsel on kõht valus ja valutab ja vajutades on väga valus, siis minnakse lapsega emosse, seal pole midagi tegelikult helistadagi, sest telefoni teel ei hakka ükski arst sul midagi diagnoosida üritama ja selliste kahtlaste asjadega, mis võivad olla tõsised, soovitab ka 1220 ikkagi arstile näitama minna. EMOs saab kiirelt põletikuproovi, kogenud lastearstid vaatavad läbi, mis võib olla, mitte et ema umbkaudu arvab munasarju (mis ülisuure tõenäosusega siiski EI ole põhjus) ja laseb lapsel kannatada kuni pimesool lõhkeb vms.
Või vähemalt perearstile, aga mina eelistaks lastehaigla emo kogenud lastearsti. Kunagi käisin ise lapse kõhuvaluga seal, et ikka äkki pimesool jne, arst juba meid kabinetti sisse astumas nähes ütles, et mingit pimesoolt siin pole, laps kõnnib sirgelt ja kindlalt, kõhtu palpeerides naerab, et kõdi on jne, lihtsalt gaasivalu ja kõhukinnisus oli. Selge pilt ja süda rahul. Ja kinnitati, et kui lapsel ikka kõht valutab, niiet nutab, siis igal juhul on kindlam näitama minna.

Kolme väikelapsega ja veel väikelapse hädadega kogenematuna sai ikka 1220 helistatud päris mitu korda jah, helistas ka laste isa.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 17:49; 21.10 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1220 soovitab ju arsti juurde pöörduda. Või on keegi mingit teistmoodi nõu saanud?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põiepõletik võib ka sellist valu ülespoole anda.
Loodan, et teemaalgataja ikka pöördus kas siis emosse või vähemalt perearsti poole selle probleemiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1220 soovitab ju arsti juurde pöörduda. Või on keegi mingit teistmoodi nõu saanud?

Selles, et arsti poole on vaja pöörduda, pole küll keegi kahelnud. Küsimus on, kas on kiirelt vaja EMOsse minna või võib perearsti vastuvõtu ära oodata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.10 20:54; 18.10 23:28; 19.10 01:24; 20.10 21:08; 21.10 10:37; 22.10 22:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis 9-aastasel lapsel munasarjad valusad? :O