Esileht Ilu 9-aastasel tüdrukul vuntsid, mida teha?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: 9-aastasel tüdrukul vuntsid, mida teha?

Postitas:

Minu praegu 9-aastasel tütrel on suhteliselt tume ja tugev karvakasv (see tuleb suguvõsast, mul endal on ka, aga mitte nii tugev kui tütrel), nii kätel kui jalgadel, ka ühe koha peal seljal, juba sünnist saadik. Need aga ei häiri niiväga, rohkem häirib teda, et tal on ka suhteliselt tumedad vuntsid. Millega neid võiks eemaldada?
Enda karvu (jalgadelt, aga ka näolt) eemaldan karvaeemalduskreemiga aga nii väikesele lapsele sellist keemiat ei tahaks peale määrida.
Mida soovitate?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin minna kuskile salongi, kus kulme niiditehnikas trimmitakse. Sedasama saab vuntsikestega. Olen eluaeg oma kulme ise pinsettidega kitkunud ja rahul olnud, kuid nüüd huvi pärast läksin niiditama ja veel nädal hiljemgi on kulmuümbrus ilus puhas karvadest.
Miinus on muidugi, ef esimene kord võib veidi ebamugav olla, mitte otseselt valus küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan alustada arstist. Kontrollida hormoone. Väga tugev karvakasv peaks avalduma alles teismeeas. Samas tänapäeval algab teimeiga natuke varem. Kuidas on lood päevadega, ega veel päevi pole?

Enne karvaeemalduse kasuks otsustamist tasub küsida, kas last ennast häirib? ära sisesta lapsele komplekse, mida tal pole, isegi kui sind häirib. Ta on tüdruk – küll see üks hetk teda häirima hakkab, siis tegelege. Seni aga mitte. Sh kui see teda häirib, siis saad lasta tal endal valida, kuidas tahab toimetada – alustades pintsettidest kodus, pleegitamine, salongis või kodus vahaga, kreemiga jne

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 14:21; 23.01 16:11; 28.01 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pleegitav kreem on selleks, sobib ka lastele – Jolen Creme Bleach.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelpuberteedikul on vara veel vuntsideks, tasuks küsida günekoloogilist nõu – las teha hormoonanalüüsid, määrata kas laps on õiges kaalus, ega tal eelsoodumust diabeedile ja pcosile ei ole

laseriga saab karvu otse nääpsust eemaldada laserepilatsioonil, 5 protseduuriga püsib tulemus pikalt hea.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne karvaeemalduse kasuks otsustamist tasub küsida, kas last ennast häirib? ära sisesta lapsele komplekse, mida tal pole, isegi kui sind häirib. Ta on tüdruk – küll see üks hetk teda häirima hakkab, siis tegelege. Seni aga mitte. Sh kui see teda häirib, siis saad lasta tal endal valida, kuidas tahab toimetada – alustades pintsettidest kodus, pleegitamine, salongis või kodus vahaga, kreemiga jne

Saan su mõttest aru ja ei poolda isegi selliseid protseduure nii väikeste laste puhul, aga paraku see häirimine tekib lapsel endal alles siis kui teda norima hakatakse ja siis on juba hilja midagi ette võtta. Lapsed on nii õelad, siis võib veel omakorda õli tulle visata see kui ta lõpuks laseb ära eemaldada, leitakse jälle uus koht, kus norida.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne karvaeemalduse kasuks otsustamist tasub küsida, kas last ennast häirib? ära sisesta lapsele komplekse, mida tal pole, isegi kui sind häirib. Ta on tüdruk – küll see üks hetk teda häirima hakkab, siis tegelege. Seni aga mitte. Sh kui see teda häirib, siis saad lasta tal endal valida, kuidas tahab toimetada – alustades pintsettidest kodus, pleegitamine, salongis või kodus vahaga, kreemiga jne

Saan su mõttest aru ja ei poolda isegi selliseid protseduure nii väikeste laste puhul, aga paraku see häirimine tekib lapsel endal alles siis kui teda norima hakatakse ja siis on juba hilja midagi ette võtta. Lapsed on nii õelad, siis võib veel omakorda õli tulle visata see kui ta lõpuks laseb ära eemaldada, leitakse jälle uus koht, kus norida.

Ühtlasi ei pruugi laps emale seda üldse rääkimagi tulla, et noritakse vaid kannatab vaikides.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 15:18; 24.01 16:40; 26.01 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin minna kuskile salongi, kus kulme niiditehnikas trimmitakse. Sedasama saab vuntsikestega. Olen eluaeg oma kulme ise pinsettidega kitkunud ja rahul olnud, kuid nüüd huvi pärast läksin niiditama ja veel nädal hiljemgi on kulmuümbrus ilus puhas karvadest.

Miinus on muidugi, ef esimene kord võib veidi ebamugav olla, mitte otseselt valus küll.

See on paljudel väga valus. 9-aastasele lapsele küll sellist asja ei soovitaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaharibad näole – nt Veet, neid saab ka toidupoest. Ei ole valus, kui nendega karvaeemaldust teha pärast korralikku niisutamist (nt pärast sauna).

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mini epilaator näole https://www.amazon.co.uk/SUPRENT-Remover-Waterproof-Battery-Painless/dp/B07C2Q66TL/ref=mp_s_a_1_75?keywords=face+epilator+for+women&qid=1579764635&sprefix=face+epilator&sr=8-75

Neid palju erinevaid ja pole kallid ka, tasub kommentaare lugeda sest neid erineva kvaliteediga. Mul sarnane ja no ei jõua ära kiita. Enne vahatasin kodus plaastritega aga jube tüütu oli. Selle pisikese epilaatoriga hea mugav nägu üle teha, pole valus ja ei pea muretsema ka et karvakasv hullemaks läheks.. ei lähe. Soovitan!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 09:34; 24.01 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mini epilaator näole https://www.amazon.co.uk/SUPRENT-Remover-Waterproof-Battery-Painless/dp/B07C2Q66TL/ref=mp_s_a_1_75?keywords=face+epilator+for+women&qid=1579764635&sprefix=face+epilator&sr=8-75

Neid palju erinevaid ja pole kallid ka, tasub kommentaare lugeda sest neid erineva kvaliteediga. Mul sarnane ja no ei jõua ära kiita. Enne vahatasin kodus plaastritega aga jube tüütu oli. Selle pisikese epilaatoriga hea mugav nägu üle teha, pole valus ja ei pea muretsema ka et karvakasv hullemaks läheks.. ei lähe. Soovitan!

Selle tööpõhimõte on ju nagu pardlil, lõikab karvad naha pinnalt, aga ei tõmba välja. Lapsele ma pigem seda ei soovitaks, sama mis raseerimine.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne karvaeemalduse kasuks otsustamist tasub küsida, kas last ennast häirib? ära sisesta lapsele komplekse, mida tal pole, isegi kui sind häirib. Ta on tüdruk – küll see üks hetk teda häirima hakkab, siis tegelege. Seni aga mitte. Sh kui see teda häirib, siis saad lasta tal endal valida, kuidas tahab toimetada – alustades pintsettidest kodus, pleegitamine, salongis või kodus vahaga, kreemiga jne

Saan su mõttest aru ja ei poolda isegi selliseid protseduure nii väikeste laste puhul, aga paraku see häirimine tekib lapsel endal alles siis kui teda norima hakatakse ja siis on juba hilja midagi ette võtta. Lapsed on nii õelad, siis võib veel omakorda õli tulle visata see kui ta lõpuks laseb ära eemaldada, leitakse jälle uus koht, kus norida.

Lapsi tuleb õpetada, kuidas kiusamise ja norimisega toime tulla. Ma ei usu, et on ükski laps, kes ühtki korda pole kurtnud vanemale, et lasteaias on keegi talle midagi halvasti öelnud, kasvõi korra. Sest lapsed ikka tülitsevad. Ja nendel hetkedel on oluline, kuidas sa õpetad last toime tulema.

Minul endal on ka vuntsid teismeeast saadik. Keegi ei norinud. Üks hetk leidsin, et häirivad mind ja kitkusin ise välja, olin siis umbes 15.

just ema ei tohiks olla see, kes ütleb lapsele, et tema välimuses on midagi valesti, teeme enne korda kui teised norivad. Selline teguviis ei mõjuta mitte ainult lapse arvamust oma vuntsidest, vaid üleüldse suhtumine välimusse – ema jaoks on oluline, et ma näeksin teatud viisil välja. Ema jaoks on oluline, et ma oleksin ilus.

väga palju tütarlaste komplekse ongi pärit just kodust vanematelt ja vanavanematelt, kes teevad märksui stiilis “sa oled liiga kõhna, söö” või “vaata kuidas sa seisad” “ära käitu nii, tütarlapsed nii ei käitu” jne. See kõik õõnestab lapse enesekindlust. Mina praegu võitlen vanavanemate ja tädidega, et pole nende asi minu 5-aastase kallal tänitada r-tähe pärast, justkui see paneks ta r-i ütlema.

+5
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 14:21; 23.01 16:11; 28.01 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas peab üldse välja tõmbama? Kitkumine ja vahatamine on ju valusad. 9 aastasele soovitaks just taolist seadet või siis üldse mitte midagi teha.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 09:34; 24.01 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne karvaeemalduse kasuks otsustamist tasub küsida, kas last ennast häirib? ära sisesta lapsele komplekse, mida tal pole, isegi kui sind häirib. Ta on tüdruk – küll see üks hetk teda häirima hakkab, siis tegelege. Seni aga mitte. Sh kui see teda häirib, siis saad lasta tal endal valida, kuidas tahab toimetada – alustades pintsettidest kodus, pleegitamine, salongis või kodus vahaga, kreemiga jne

Saan su mõttest aru ja ei poolda isegi selliseid protseduure nii väikeste laste puhul, aga paraku see häirimine tekib lapsel endal alles siis kui teda norima hakatakse ja siis on juba hilja midagi ette võtta. Lapsed on nii õelad, siis võib veel omakorda õli tulle visata see kui ta lõpuks laseb ära eemaldada, leitakse jälle uus koht, kus norida.

Lapsi tuleb õpetada, kuidas kiusamise ja norimisega toime tulla. Ma ei usu, et on ükski laps, kes ühtki korda pole kurtnud vanemale, et lasteaias on keegi talle midagi halvasti öelnud, kasvõi korra. Sest lapsed ikka tülitsevad. Ja nendel hetkedel on oluline, kuidas sa õpetad last toime tulema.

Minul endal on ka vuntsid teismeeast saadik. Keegi ei norinud. Üks hetk leidsin, et häirivad mind ja kitkusin ise välja, olin siis umbes 15.

just ema ei tohiks olla see, kes ütleb lapsele, et tema välimuses on midagi valesti, teeme enne korda kui teised norivad. Selline teguviis ei mõjuta mitte ainult lapse arvamust oma vuntsidest, vaid üleüldse suhtumine välimusse – ema jaoks on oluline, et ma näeksin teatud viisil välja. Ema jaoks on oluline, et ma oleksin ilus.

väga palju tütarlaste komplekse ongi pärit just kodust vanematelt ja vanavanematelt, kes teevad märksui stiilis “sa oled liiga kõhna, söö” või “vaata kuidas sa seisad” “ära käitu nii, tütarlapsed nii ei käitu” jne. See kõik õõnestab lapse enesekindlust. Mina praegu võitlen vanavanemate ja tädidega, et pole nende asi minu 5-aastase kallal tänitada r-tähe pärast, justkui see paneks ta r-i ütlema.

Ja kuidas siis õpetaksid toime tulema 9-aastast, keda koolis vuntside pärast noritakse?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 15:18; 24.01 16:40; 26.01 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne karvaeemalduse kasuks otsustamist tasub küsida, kas last ennast häirib? ära sisesta lapsele komplekse, mida tal pole, isegi kui sind häirib. Ta on tüdruk – küll see üks hetk teda häirima hakkab, siis tegelege. Seni aga mitte. Sh kui see teda häirib, siis saad lasta tal endal valida, kuidas tahab toimetada – alustades pintsettidest kodus, pleegitamine, salongis või kodus vahaga, kreemiga jne

Saan su mõttest aru ja ei poolda isegi selliseid protseduure nii väikeste laste puhul, aga paraku see häirimine tekib lapsel endal alles siis kui teda norima hakatakse ja siis on juba hilja midagi ette võtta. Lapsed on nii õelad, siis võib veel omakorda õli tulle visata see kui ta lõpuks laseb ära eemaldada, leitakse jälle uus koht, kus norida.

Lapsi tuleb õpetada, kuidas kiusamise ja norimisega toime tulla. Ma ei usu, et on ükski laps, kes ühtki korda pole kurtnud vanemale, et lasteaias on keegi talle midagi halvasti öelnud, kasvõi korra. Sest lapsed ikka tülitsevad. Ja nendel hetkedel on oluline, kuidas sa õpetad last toime tulema.

Minul endal on ka vuntsid teismeeast saadik. Keegi ei norinud. Üks hetk leidsin, et häirivad mind ja kitkusin ise välja, olin siis umbes 15.

just ema ei tohiks olla see, kes ütleb lapsele, et tema välimuses on midagi valesti, teeme enne korda kui teised norivad. Selline teguviis ei mõjuta mitte ainult lapse arvamust oma vuntsidest, vaid üleüldse suhtumine välimusse – ema jaoks on oluline, et ma näeksin teatud viisil välja. Ema jaoks on oluline, et ma oleksin ilus.

väga palju tütarlaste komplekse ongi pärit just kodust vanematelt ja vanavanematelt, kes teevad märksui stiilis “sa oled liiga kõhna, söö” või “vaata kuidas sa seisad” “ära käitu nii, tütarlapsed nii ei käitu” jne. See kõik õõnestab lapse enesekindlust. Mina praegu võitlen vanavanemate ja tädidega, et pole nende asi minu 5-aastase kallal tänitada r-tähe pärast, justkui see paneks ta r-i ütlema.

Ja kuidas siis õpetaksid toime tulema 9-aastast, keda koolis vuntside pärast noritakse?

Siis peaks sellest teada andma klassijuhatajale ja normisega tuleb tegeleda koolis. Kõik inimesed on erinevad ja seda tuleks aktsepteerida.
Norimises pole süüdi lapsed vaid nende vanemad, kes on neile eeskuju andnud.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu lugeda, et kannatagu ära :O Mul olid sündides juba näiteks laiad mustad kulmud ja mu ema ei huvitanud minu välimusega seotu ja kannatasin vaikides seda narrimist põhikoolis. Lõpuks kuskilt lugesin (olid 90ndad), et kulme kitkutakse. Oi see tulemus oli õudne- kaks ebakorrapärast peenikest triipu. Ja iga kord sain karvanääpsupõletiku tavaliselt ja siis oli vahel kulmu alt põletikust paistes ka. Vuntse kannatasin veel kauem kahjuks.

Ma läheks lapsega toreda kosmeetiku juurde, kes vahaga need eemaldaks ja konsulteeriks perearstiga edasi, et kas oleks vaja häiret tõsta või ongi saabunud puberteet sellisel viisil.

Lapsed võivad olla nii uskumatult õelad ja ma oma tütrele küll ei tahaks sellist valu. Miks ometi peaks ta kannatama narrimist asja kohta, mida saab parandada? Ma saaks aru, mingi selline asi, mida muuta ei saa ja annangi endast parima, et ta lepiks oma eripäraga.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 22:40; 26.01 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed ei ole kõik ilusad ja head. Kõik inimesed ei hakka kunagi aktsepteerima seda, et inimesed on erinevad. See, et sa klassijuhtajaga räägid ja tema vanematega räägib, ei tähenda, et normine lõpeb. Võib tegelikult hullemaks minna sellest hoopis.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 15:18; 24.01 16:40; 26.01 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

just ema ei tohiks olla see, kes ütleb lapsele, et tema välimuses on midagi valesti, teeme enne korda kui teised norivad. Selline teguviis ei mõjuta mitte ainult lapse arvamust oma vuntsidest, vaid üleüldse suhtumine välimusse – ema jaoks on oluline, et ma näeksin teatud viisil välja. Ema jaoks on oluline, et ma oleksin ilus.

Mingi piir ikka on, kus emad tohivad õpetada lastele, kuidas end viisakalt sättida. Nagu näiteks juuste kammimine, katkiste juukseotste lõikuse olulisus, küünte lõikamine ja viilimine, akne puhul kosmeetikukülastus. Kas nende kohta arvad ka, et tervislikum oleks lapsel ringi joosta nii nagu loomulik on – küüned lõhenenud, juuksed pahmas peas ja “naturaalse” aknega? Kui midagi saab välimuses lihtsa vaevaga parandada, siis see ei ole mingi sõda loomulikkuse vastu, vaid tavaline inimeseks olemine (nagu ikka pestakse ja silutakse end veidike korda).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest peab olema just oma ema see, kes annab lapsele info võimalikest valikutest välimuse juures, et laps ei hakkas katsetama ja rumalusi tegema. Lõpuks ta ju ise valibki, kas soovib raseerida/epileerida/olla loomuliku karvaga, kas piirata kulme, kasvatada vuntsi, kasvatada juuksed pikaks, värvida neid kvaliteetsete värvidega salongis jne. Miks peab selline info tulema kuskilt mujalt ja tüdruk katse-eksituse meetodil jõudma mõistlike vahendite ja tehnikateni?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 22:40; 26.01 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest peab olema just oma ema see, kes annab lapsele info võimalikest valikutest välimuse juures, et laps ei hakkas katsetama ja rumalusi tegema. Lõpuks ta ju ise valibki, kas soovib raseerida/epileerida/olla loomuliku karvaga, kas piirata kulme, kasvatada vuntsi, kasvatada juuksed pikaks, värvida neid kvaliteetsete värvidega salongis jne. Miks peab selline info tulema kuskilt mujalt ja tüdruk katse-eksituse meetodil jõudma mõistlike vahendite ja tehnikateni?

Meenub aastate eest üks tüdruk kes oli end täiesti mõõdutundetult ja halvasti meikinud, tulemus nägi õudne välja. Silmnähtavalt ei olnud keegi teda seda tegema õpetanud, veel vähem rääkinud valikutest, laps tegi oma aruga nagu oskas. Hea et selle plätserduse sai lihtsalt eemaldada, aga kui teeb midagi mille taastumiseks läheb kaua? Kus selle narrimise ots!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja pole öelnud, et noritakse. Ta alles kardab, arvab eelarvamustega, et hakatakse norima. Tegelikult tänapäeval juba lasteaias tegeletakse palju rohkem kiusamisega ja teemaalgataja laps on just selles vanuses, kus need teemad on maast madalast aktuaalsed olnud. Ma ei usu, et tänapäeval nii palju kedagi prillipapaks sõimataks või lokilambaks, nagu meie omal ajal lateaias üle 30 aasta tagasi. Laisa silmaga lapsed kannavad klapiga prille ja lasteaias seletavad õpetajad ilusti asja teistele ära, mitte ei lasta piraadiks narrida vmt.

Kogu see narrimise teema tulebki sellest, kui lastele ei seletada, miks keegi on teistsugune.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 14:21; 23.01 16:11; 28.01 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Depilatsioon suhkru vahaga, jäävad karvad heledad

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin:
Need aga ei häiri niiväga, rohkem häirib teda, et tal on ka suhteliselt tumedad vuntsid.
Seega jah, need vuntsid häirivad teda ja see pole ainult minu kiiks.

Kasutasime Veet vaharibasid näole ja saime kenasti hakkam.
Last ei norita koolis vuntside pärast, ent pubekaiga on saabumas ning ennetame norimist ning tugevdame lapse enesekindlust sellega, et eemaldame (kui võimalik) häirivad asjad. Ise ma ei oleks (vähemalt mitte veel) kindlasti sellest juttu teinud, veel vähem hakanud rääkima, et kindlasti tuleb eemaldada, sest äkki on nõme või äkki hakatakse norima.

Perearstil oleme käinud, tema arvates on see kosmeetiline probleem, ei midagi muud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 12:24; 02.02 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pleegitav kreem on selleks, sobib ka lastele – Jolen Creme Bleach.

Igaks juhuks hoiatan, et kui mul kooliõde kunagi pleegitas, siis need päikese käes säravad lumivalged vuntsid torkasid tunduvalt rohkem silma kui naturaalsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Ilu 9-aastasel tüdrukul vuntsid, mida teha?