Esileht Koolilaps 9 astasele poisile sünnipäevaks päts saia?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: 9 astasele poisile sünnipäevaks päts saia?

Postitas:

Mida mõtleksite lapsevanemast kes laseb kinkida oma lapsel sõbrale sünnipäevaks pätsi saia?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 14:05; 31.01 14:27; 31.01 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see, mis ma sellest teisest lapsevanemast arvan, polegi oluline, küll aga võiks mõelda, miks sõber lapsele sellise kingituse tegi, sellel peab mingi tagamõte(põhjus) olema

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 14:11; 31.01 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nu oleneb sellest, kas ostetud sai või omatehtud. Esimesel juhul mõtleks, et mingi nali ve? Teisel juhul, et tubli hakkaja poiss või siis asjalik ema, kes rahanappuse tõttu mõtles midagi isetehtut kinkida;)

Igatahes foorumisse teemat ei püstitaks, kinkija üle nalja ei viskaks, pigem suhtuks asja postitiivselt ning vajadusel selgitaks ka kingisaajale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see, mis ma sellest teisest lapsevanemast arvan, polegi oluline, küll aga võiks mõelda, miks sõber lapsele sellise kingituse tegi, sellel peab mingi tagamõte(põhjus) olema[/tsitaat]
Sai oli poest ostetud ja põhjus miks laps saia kinkis oli see et lego maksis liiga palju sai oli odav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 14:05; 31.01 14:27; 31.01 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sai oli ostetud poest,ja raha puudust selles pere kohe kindlasti pole.Laps kes saia ostis ütles,et lego oli kallim kui sai ja ta ei raatsinud lego osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 14:05; 31.01 14:27; 31.01 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sinu laps võiks sellele poisile karbi vürtsikilusid kinkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et lapsevanem ei teadnud asjast midagi, andis pojale raha, et mine osta kingitus. Poiss mõtles, et raha läheb endalgi vaja ja ostiski pätsi saia 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kirjutaksin \”tänukirja\”, võibolla kõikidele (klassikaaslaste vanemate e-aadresse ju ikka tead). Täna kingituse ja osalemise eest. Alles peale teie lapse tehtud kingitust mõistad sa Kirde saia võlusid ja ei unusta niivõrd originaalset lähenemist kunagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 15:10; 01.02 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh…aga kas siis ainult kingituse pärast kutsusidki? Meil oli kutsele eraldi kirjutatud, et kingituse puudumine ei ole põhjus lapse puudumiseks peolt. Tähtis on see, et sõbrad kohal!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sai oli ostetud poest,ja raha puudust selles pere kohe kindlasti pole.Laps kes saia ostis ütles,et lego oli kallim kui sai ja ta ei raatsinud lego osta. [/tsitaat]sel juhul- kuidas need vanemad asjasse puutuvad, et neist peaks miskit arvama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 14:11; 31.01 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii head nalja pole ammu lugenud, mina oleks kohe moosi saiu pakkunud.
mul lapse sünnal, oli poiss kes kinkis mingi asjakese ja lisas juurde asjalikult et vanemad andsid raha ja näe tema oli leidnud poes kõige odavama asjakese ja jäi raha ülegi. jumala uhke oli oma ärivaistu üle..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mida mõtleksite lapsevanemast kes laseb kinkida oma lapsel sõbrale sünnipäevaks pätsi saia?[/tsitaat]
Oleksin küsinud:\”Aga moos?\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mugistaksin naerda ja arvatavasti mõtleksin, kas väikesele lapsele nii palju iseseisvust anda on hea või halb.
Mulle tundub, et seda last üksi kinki ostma saata oli tiba vara või siis hoopis äkki talle maitseb väga sai ja koju tema \”tervislik\” emme saia ei osta. Omast arust ostiski sõbrale midagi väga erilist ja head 🙂 Laste asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mqa sain ka kõvasti naerda, oeh ,tuju läks kohe heaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no see on ju vimkaga kingitus…selle peale küll solvuda ega vihastada ei saa:)

mul ka lapsel sünna tulemas…kutsub omale igasugu karvaseid ja sulelisi. Ma siis ütlesin lapsele, et pole ju tähtis mida sõber kingib (olgu kas või pulgakomm) vaid see, et ta tuleb sinu peole ja teil on tore olla

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 09:21; 02.02 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

issand kui lahe…no miks mitte?!

alati peab lego või apple’i poe kinkekaart olema või?!

sa ka päris normaalne pole, et sellise teema siia teed – õudne asi nüüd. Peaasi ikka kingitud hobuse suhu vaadata ja seal habaid veel lugema hakata.

Haiged inimesed!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga muhe minu meelest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps kingitust ostma saata, tuleb teda juhendada, mida silmas pidada ostu sooritades, millega arvestada (kuidas valitud eset kingituse saajaga kokku viia, kas valitud ese sobib saajaga, hinna ja eseme omavaheline suhe jne – see on keeruline kunst, mis ei pruugi kohe õnnestuda). Üks asi on lahe nali hetkel, aga tegelikult see laps ebaõnnestus ülesande sooritamisel. Ostu eesmärk oli sünnipäevakingitus muretseda – see tähendab teatud summas väljaminekuid, mitte rõhuda odavuse peale (oleks ka paki tikke võinud tuua või valge ümbriku või 10 sendise marketi kilekoti vms, mis veelgi odavam). Lapsele jääb see saia kinkimise lugu eluks ajaks külge – kõrvalseisjatele võib tähendab see \”ihnsat meelt\”, \”egoismi\” vms ebasotsiaalseid omadusi. Lapsevanem jättis lapse ettevalmistamata olukorda ja seadis lapse suht kehva seisu ka tuleviku mõttes (ega sõbrad seda saia-lugu ka ei unusta ja kas nemad oskavad sellesse läbi huumoriprisma suhtuda?). Me ei tea, kuidas kohapeal, saia üle andes, inimesed reageerisid ja milline mulje kinkijale sellest jäi. Juhul kui laps nägi nalja ja naeru, siis ta võib seda sammu ka edaspidi korrata (sest see oli ju lahe, näe täiskasvanud naersid ja patsutasid õlalegi), kui ei, siis oleks vaja teda ikkagi teavitada/õpetada, mis on sünnis ja mis ei ole. Vanemate kohus on lapsele sellest rääkida, ei ole aus teadmatuses lapse üle naerda ja lasta tal tehtud apse korrata, see on vastutustundetu käitumine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 15:10; 01.02 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]lapsel praktiline mõtlemine praegusel raskel ajal, mõtles, et leiba jõutakse osta, aga võib-olla saiarahast jääb puudu ja no tõigi saia.[/tsitaat]
Võib ka olla, et poisi ema ei luba lapsel kodus saia süüa. Poisi jaoks oli sai midagi erilist.
Usu, selliseid lapsevanemaid on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvatavasti laps ostis selle saia omal algatusel ja lapsevanem ei olnud sellest üldse teadlik. Ei usu, et mõni lapsevanem soovitas lapsel kingituseks sai osta. Antud juhul arvatavasti lapsevanem andis lapsele kingi ostmiseks raha, aga laps kulutas selle millegi muu peale ja järelejäänud raha eest ostis saia.
See tähendab seda, et lapsevanem peaks oma lapse tegevust rohkem kontrollima, kingituse oleks pidanud ostma lapsevanem või siis tegema seda lapsega koos, aga mitte andma lapsele raha, kontrollimata, mida laps selle eest kingituseks ostab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vähemalt sain ma oma lastele lugeda teema ette ja arutada, mis on sobiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle kinkisid sõbrad sünnipäevaks uksemati. samas näiteks tõi vanaema lapselaspele kingiks pätsi leiba – lapse lemmik leiba (mitte enda tehtud).
Ei reageeriks kuidagi, kuna võin sellega solvata kinkijat/tema vanemaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 18:46; 02.02 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

muide mu enda laps oleks kinkinud sõbrale pooliku kommikarbi, õnneks sain sabast kinni, kui juba sätiti pakkima. Selgitus – karp (väga vinge ja välismaalt toodud, plastikust) meeldis sõbrale väga ja seega otsustas laps selle talle kinkida. Leppsime kokku, et kingib ikka uue asja ja karbi annab kunagi hiljem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 18:46; 02.02 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades, et minu laps jumaldab saia nii, et võib niisama terve pätsi ära süüa, siis rõõmus oleks 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke võiks aega võtta ja selle lapsega rääkida. Pole küll sinu laps, aga ikkagi võiks küsida, kuidas asi oli. Et sinu laps on äkki solvunud, et sõber tõi talle saia, sest ei raatsinud päris kingtust osta. Et ei ole oluline, et kingitus oleks kallis lego, vaid see, et sõber ostab sellise asja, mis tema sõbrale ikka meeldib, mitte sellise, mis on lihtsalt odav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 12:50; 03.02 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Võib ka olla, et poisi ema ei luba lapsel kodus saia süüa. Poisi jaoks oli sai midagi erilist.
Usu, selliseid lapsevanemaid on.[/tsitaat]

Nõus, selliseid vanemaid, on. Mina näiteks. Lapsel vats ees, no kuidas ma toon saia koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Natuke võiks aega võtta ja selle lapsega rääkida. Pole küll sinu laps, aga ikkagi võiks küsida, kuidas asi oli. Et sinu laps on äkki solvunud, et sõber tõi talle saia, sest ei raatsinud päris kingtust osta. Et ei ole oluline, et kingitus oleks kallis lego, vaid see, et sõber ostab sellise asja, mis tema sõbrale ikka meeldib, mitte sellise, mis on lihtsalt odav.[/tsitaat]

Kas nii?
Sünnipäev on täies hoos, kui Peetri ema viipab veidi eemalt Antsu enda juurde. Kutsunud Antsu koahle, hakkab Peetri ema rääkima:
\”No räägi nüüd välja, kuidas see asi oli.\”
Ants: \”Misasi?\”
Peetri ema: \”Noh see kingituse asi. Vaata Ants, sa oled juba suur poiss ja saad juba maailma asjadest ühtteist aru…See kingitus, mis sa tõid…no iseenesest on ju sai väga hea asi. Meiegi sööme kodus saia! Aga…kas sa ei arva, et saia KINKIMINE on kuidagi…ebaviisakas? Näiteks mina arvan, et meie Peetrike võib olla praegu VÄGA solvunud. Ja…ja…ja võibolla Peetrike ei tahagi enam sinu sünnipäevale tulla! Mõtle, mis tunne oleks sul endal saia kingituseks saada! Oleks ju halb? No vot, seepärast ma tahtsingi uurida, et kas ikka su EMA teab, et sa Peetrikesele saia kinkisid. Ega me ei oodanudki, et see on Lego või midagi…aga no sai! Mõnikord peaksid sa vbl mõtlema rohkem oma sõpradele, kui enda peale!\”

Okei, see manitseva häälega peetud kõne Peetrikesele lihtsalt kangastus mulle seoses sinu kommentaariga. On lapsena piisavalt palju saadud selliste aktivist- tädikeste käest manitseda. Küll selle eest, et ei laenanud naabritüdrukule oma lemmiknukku (tema ema tuli manitsema), küll selle eest et rahvast täis kohas kellelegi kogemata varbale sai astutud. Ma vihkan selliseid manitsejaid. Ja usu mind, pole lapsele ebameeldivamat asja, kui täiskasvanu tänitamine. Laps ei julge ja ei oska ennast kaitsta.
Kust sina tead, miks just sai sai kingitud? Oled kuulnud ütlust, et kingitud hobuse suhu ei vaadata? Keegi eespool lahendanuks asja väga vaimukalt küsimusega: \”Aga kus moos on?\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oli nii armas:D
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]muide mu enda laps oleks kinkinud sõbrale pooliku kommikarbi, õnneks sain sabast kinni, kui juba sätiti pakkima. Selgitus – karp (väga vinge ja välismaalt toodud, plastikust) meeldis sõbrale väga ja seega otsustas laps selle talle kinkida. Leppsime kokku, et kingib ikka uue asja ja karbi annab kunagi hiljem. [/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul paps tegi kunagi nalja ja kinkis mulle jõuludeks kartuli…ilusa mullase kartuli, mis oli kenasti pakitud kuldsesse kotti.

ma ikkagi arvan, et selle kingi taga on huumor…kahju, et kõik sellest aru ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 09:21; 02.02 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sellel sõbral nüüd sünnipäev tuleb ja sinu laps näiteks kleepsudega läheb (nagu siin alles hiljuti teema oli), tuleb tema ema perekooli ja kukub kiruma, et kas on normaalne, kui laps sünnipäevaks kleepsud kingib.

Ja sel emal pole halli aimugi, et tema enda laps saiaga külla läks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Koolilaps 9 astasele poisile sünnipäevaks päts saia?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.