Esileht Koolilaps 9. klass lõpetatud, oma kooli ei saanud sisse, tunnistusel kolmed….

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: 9. klass lõpetatud, oma kooli ei saanud sisse, tunnistusel kolmed….

Postitas:

Olime teemaalgatajaga sarnase valiku ees eelmisel õppeaastal, kui minu poeg lõpetas 9. klassi. Minu poeg oli kuni 7. klassini nelja – viieline, 8. klassis oli keemia aastahinne kolm, äkki oli midagi veel, ei meenu, aga 9. klassi lõppedes olid peaaegu kõik hinded kolmed. 9. klassis lõid minu pojal eriti välja murdeea tunnused, leidis mingi kamba, kellega ringi hulkuda, ei läinud kooli, puudus palju. Hakkasin ise teda kooli viima, kuid ikka peale esimesi tunde tihti lahkus koolist jne. Probleeme oli palju, otsisin teda mööda linna taga ja kuna teda õppimine enam ei huvitanud, vedas ennast siiski kuidagi kolmedega läbi. Oma kooli gümnaasiumisse ta sisse põhikooli lõputunnistusega ei saanud.
Kandideeris peale 9. klassi Tallinna Polütehnikumi ja Tallinna Tööstushariduskeskusesse. Tööstushariduskeskusesse sai sisse autoremondi eriale, IT erialasid, mida ta ise tahtis õppida, on seal ka, aga dokumente sisse viies öeldi, et IT erialadele sellise lõputunnistusega pole mõtet kandideerida. Polütehnikumis oli suur konkurss, aga läbi ime ta seal praegu õpib. Katsete alusel ta polütehnikumi sisse ei saanud, aga kõik kutsuti kohale, kes kandideerisid ning siis loeti ette, kes kooli vastu võeti ja kes mitte. Minu poeg jäi ukse taha. Peale seda, kui sissesaajad teatavaks tehti, öeldi, et veebiarendaja kohale on neil veel paar vaba kohta ja kõik mittesissesaajad kutsuti veelkord vestlusele ja tehti mõned katsed. Siis enam hindeid ei vaadatud, aga mitmekümne mittesissesaanud õpilase hulgast sai nendele lohutuskohtadele kolm õpilast, üks oli minu poeg, kellega oli vestlusel väga rahule jäädud ja oli tundunud kõige motiveeritum olema seda eriala õppima.
Esimesel poolaastal polütehnikumis oli ta oma kursuse üks paremaid õpilasi, tamp oli kõva, pingutas ja sai hakkama, koroona ajal koduõppel lasi ta ennast lõdvaks, tekkis vaheaja tunne ning tulid sisse mõned kolmed, aga üldiselt lõpetas ta esimese kursuse hästi.
Mida ma selle pika jutuga öelda tahtsin on see, et proovida ja kandideerida tasub igale poole, kuhu vähegi on huvi minna, isegi sinna, kuhu tundub, et kindlasti sisse ei saa, on ka häid juhuseid ja võib juhtuda, et saab sisse sinna, millest ei julge lootagi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kunagine väga hea ja tark eesti keele õpetaja ütles, et gümnaasiumisse minnakse ikka selle mõttega, et hiljem minna ülikooli õppima.
Kui tal pm kõik hinded 3-ed siis kutsekool on minu arust hea valik talle. Gümnaasiumis kolmelisel ikka raske.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kunagine väga hea ja tark eesti keele õpetaja ütles, et gümnaasiumisse minnakse ikka selle mõttega, et hiljem minna ülikooli õppima.

Kui tal pm kõik hinded 3-ed siis kutsekool on minu arust hea valik talle. Gümnaasiumis kolmelisel ikka raske.

Jagan seisukohta. On üsna mõttetu minna gümnaasiumisse, sealt kuidagi läbi vedada ja sooritada lõpueksamid 20 +/- 5 punkti. Mõistlik oleks noorel leida teda huvitav eriala kutsehariduses ja alustada ameti õppimisest. Tupikteid meie haridussüsteemis pole, st kunagi pole liiga hilja õppida valitud eriala süvendatult. Mulle meeldib, et riik vähendab jõuliselt gümnaasiume ja panustab kutseharidusse.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pole huvipakkuvat eriala, siis soovitaksin küll püüda gümnaasiumisse saada. Kui laps ei tea, mida ta õppida tahab, siis mina eelistaks kolm aastat mõtlemisaega võtta. Võib-olla poisi õppeedukus paraneb kõvasti ja lähebki kõrgkooli. See jutt, et hariduslikke ummikteid pole, on jutuks hea küll. Reaalselr pole võimalik kutsekas sama head üldharidust saada, sest aega ju pole. Kes kutsekas riigieksamid väga hästi teeb, on ilmselt lisaõpet saanud.

Teemaalgataja – kuhu laps siis läks?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kunagine väga hea ja tark eesti keele õpetaja ütles, et gümnaasiumisse minnakse ikka selle mõttega, et hiljem minna ülikooli õppima.

Kui tal pm kõik hinded 3-ed siis kutsekool on minu arust hea valik talle. Gümnaasiumis kolmelisel ikka raske.

Jagan seisukohta. On üsna mõttetu minna gümnaasiumisse, sealt kuidagi läbi vedada ja sooritada lõpueksamid 20 +/- 5 punkti. Mõistlik oleks noorel leida teda huvitav eriala kutsehariduses ja alustada ameti õppimisest. Tupikteid meie haridussüsteemis pole, st kunagi pole liiga hilja õppida valitud eriala süvendatult. Mulle meeldib, et riik vähendab jõuliselt gümnaasiume ja panustab kutseharidusse.

Kahjuks on osa kutseharidust gümnaasiumi baasil. Ma saan aru, et seda süsteemi hakatakse muutma, aga praegu veel ei ole. Teiseks – keeruline on see, kas 16-aastane ikka teab, kelleks saada tahab. Gümnaasiumi annab ajapikendust selleks ja 19-aastane on juba küpsem otsustama.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes siin kolmede hulga pärast materdavad: ma arvan, et mu gümnaasiumi lõputunnistusel aastahinnetes oli “kolmesid” rohkem. Oli üks “viis” ja paar “nelja”. Ühesõnaga aastahinnete põhjal nagu puruloll.
Tegin kolm riigieksamit, neist kaks sain 85+ punkti, ühe 74 punkti.
Soovitud erialadele ülikoolis sain sisse, pärast oli veel tükk aega peamurdmist, mis siis valida.
Nii palju siis sellest, kui objektiivsed on koolis pandud aastahinded, vahet pole, kas põhikool või gümnaasium.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 13:45; 19.07 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lausa 10 tk:( Ise tahab väga gümnaasiumisse minna.

No sel juhul ytlekski lapsele, et nagu liiga hilja ärkad oma gymnaasiumisooviga. Enne ei märganud pingutada? Aastaid enne, muuseas.
See ei ole gymnaasiumimaterjal, päriselt.
Ainuke lootus on yldteada olematu tasemega gymnaasiumid, kus oma lastest kohti juhtumisi vabad.
Helista need läbi.
Konkursiga gymnaasiumitesse pole lootust.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kunagine väga hea ja tark eesti keele õpetaja ütles, et gümnaasiumisse minnakse ikka selle mõttega, et hiljem minna ülikooli õppima.

Kui tal pm kõik hinded 3-ed siis kutsekool on minu arust hea valik talle. Gümnaasiumis kolmelisel ikka raske.

Jagan seisukohta. On üsna mõttetu minna gümnaasiumisse, sealt kuidagi läbi vedada ja sooritada lõpueksamid 20 +/- 5 punkti. Mõistlik oleks noorel leida teda huvitav eriala kutsehariduses ja alustada ameti õppimisest. Tupikteid meie haridussüsteemis pole, st kunagi pole liiga hilja õppida valitud eriala süvendatult. Mulle meeldib, et riik vähendab jõuliselt gümnaasiume ja panustab kutseharidusse.

Kahjuks on osa kutseharidust gümnaasiumi baasil. Ma saan aru, et seda süsteemi hakatakse muutma, aga praegu veel ei ole. Teiseks – keeruline on see, kas 16-aastane ikka teab, kelleks saada tahab. Gümnaasiumi annab ajapikendust selleks ja 19-aastane on juba küpsem otsustama.

Kurb, kui gümnaasiumit peetakse lihtsalt lapsepõlve pikenduseks. Õpetajad on hädas õpilastega, kellel pole tõsiseks õppimiseks ei võimeid ega soovi. Täpselt samuti saab seda lapsepõlve kutsekoolis pikendada, hiljem võib ju teise eriala õppida.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 19:41; 17.07 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes siin kolmede hulga pärast materdavad: ma arvan, et mu gümnaasiumi lõputunnistusel aastahinnetes oli “kolmesid” rohkem.

Esiteks on gümnaasiumi ja põhikooli nõudmistes suured erinevused. Põhikooli kolm pole gümnaasiumi kolmega võrdne sugugi. Põhikoolis tunnistusele kahe saamiseks peab üldse olema kas väga rumal või väga hoolimatu või selline, kes tundidesse ei jõuagi (see saab muidugi tavaliselt üldse ühe, aga kui mõnesse tundi juba jõuab, võib kahe välja venitada). Gümnaasiumis on muidugi ka neid, kes lihtsalt kohal ei käi ja seetõttu lõpuks ühtesid saavad tegemata tööde eest.
On ka erinevus, kas lõpuhinne tuli 3, kuid hinded olid 43433 (ja jooksvates hinnetes puudulikke pole või on nt 1 puudulik) või lõpuhinne tuli 3, aga kursusehinded olid 33333 (ja jooksvates hinnetes ka mitu puudulikku), samas ei saa öelda ka, et õpetaja midagi valesti tegi, kui mõlemale õpilasele lõpuhindeks kolme pani.
Gümnaasiumi lõpuhinded pannakse kolme aasta kursuste peale kokku, samas kui põhikoolis on enamik hindeid viimase aasta kolme trimestri koondhinded (v.a paar ainet, mis nt 8. või 7. ära lõpevad ja siis on 9. klassi lõputunnistusel selle aasta trimestrite koondhinne), seega kui poiss hiljemalt 9. klassis septembris ärkab ja taipab, et tahab gümnaasiumisse, on tal teoreetiliselt võimalik üsna hea tunnistus ju saada. Praktikas kahjuks see igas aines nii lihtne pole, kui eelmiste aastate teadmised on lünklikud ja õpiharjumus puudub. Samas, kui juba põhikooli lõpuklassis ei suuda see noor end kokku võtta, siis gümnaasiumis on see veel raskem, kuna nõudmised on hüppeliselt suurenenud.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 13:38; 17.07 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina seda nii väga hinnete järgi ei võtaks. Minu poiss praegu tegi nt oma kooli katsed vâga parema tulemusega kui viielised. Häid hindeid saab spikerdamise eest, siis meil leidub isegi 9. kl emasid, kes võitlevad laste viite eest ja nutavad kolmede pärast, on ka ähvardajaid.

Aga omast kogemusest ütlen, et kuskil jaanipäeva paiku peaks kohti vabanema. Minu poiss ka praegu 2 kohas kirjas ning mitu klassikaaslast ka.

Soovitan võtta ette Tln koolide nimekirja ja vaadata, mis meeldiks. Muidugi eliitkooli ei saa, aga tegelikult ikka enamus jätkab mujal ja läheb pärast ülikooligi.

Ära valeta. Katsete pingerida ei ole kuskil nimeliselt väljas, et saaksid seda väita. Teiseks “kui viielised” tähendaks, et tegi kohe kõikidest viielistest paremini või? Võib olla kellegist tegi paremini, aga kindlasti mitte paljudest.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 13:45; 19.07 23:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Koolilaps 9. klass lõpetatud, oma kooli ei saanud sisse, tunnistusel kolmed….