Esileht Koolilaps 9.klassi lõpuekskursioon

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: 9.klassi lõpuekskursioon

Postitas:

Kas teie 9.klassi õpilased lähevad klassiga ekskursioonile? Kuhu, millise hinnaga, mitmeks päevaks minnakse. Jagage ideid. Tänan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps käis Prahas. Olid vist kuskil 4-5 päeva ja maksis mõnisada eurot + taskuraha. Jäi väga rahule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil otsustasid õpetaja ja lapsevanemad, et mingeid kaugeid maid ette ei võeta. Need jäägu perega avastamiseks. Läti on ainus kõnealla tulev välismaa. Sihtpunkt pole veel paigas, aga mina olen igatahes rahul. Eesmärk on ikkagi ju klassiga koos aega veeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 19:07; 06.10 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käisid Pakri saarel telkidega, jäid ka rahule. Hind oli suhteliselt kallis nii lähedase sihtkoha kohta, aga jäi alla 100 euro.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laste koolis on aastatepikkune traditsioon, et 9. klassid käivad koos Rootsi-kruiisil. maksab alla 100 €.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisid Pariisis.
Ei mäleta, mis maksis – 1000 oli vist kõik kokku (lennupiletid, kindlustus, hotell, tasulised muuseumid, metroopiletid, laevasõit, buss oli ka tellitud paariks päevaks jms.). Lõunasöögid ostsid ise juurde. reis kestis kokku 10 päeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 13:10; 05.10 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu laps lõpetas kevadel põhikooli ja nende õpetaja ütles, et nädalapikkuseks eksukursiooniks ei ole neil küll aega. Praktiliselt kevadeni võetaks mõnedes ainetes alles kogu õppeprogrammi läbi. Märtsis-aprillis on koolidesse sisseastumiskatsed ja vestlused, ning sellel perioodil ei saa kuhugi minna ning mai lõpul juba eksamiteks valmistumine. Juuni algul eksamid ja enne lõpetamist ei jõua ka enam kuhugi minna, sest viimased eksamid suhteliselt lõpetamise eelsed ning igaksjuhuks tuleb jätta varu ka järeleksamitele. Millal siis on mõnedes koolides aega 10 päevaseks ekskursiooniks?
Mina olen aru saanud oma tutvusringkonnas, et oluline on noortel koosolemine ja kusagil Eestis mingil saarel paar päeva olla on neil väga tore. Nii et päris palju eelistatakse seda varianti. Läti on ka koht, kus palju põhikooli lõpuklassid käisid ja Peterburgis ka.
Sorry, aga kõige mõttetum on Rootsi kruiis – lapsed on mööda laeva laiali või peavad lahedaks koosolemiseks pressima ennast suure kambaga kajutisse. Laeval palju võõrast rahvast ka ja see ei ole nagu oma klassiga koos olemine. Meie klassis igatahes välistati see variant kohe.
Oleneb kõik vanemate rahakoti paksusest, aga mingi 2-3 päevane reis kas siis lähiriikidesse või Eestis on väga Ok. Minu lapse klassis olid vist kõik piisavalt oma peredega reisinud, et mingit nädalast reisi ei hakatud kauplemagi, käisid Lätis ja neil oli väga tore koos. Oleneb ka õpetajast, kui pikka reisi ta teha tahab ja kui pikka reisi tema arust teha on võimalik, et õppetöö ei kannataks. Sellest peaks ilmselt reisi planeerimisel alustama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis oli kohe selge, et lõpuekskursioon toimub pärast lõpetamist ehk pärast lõpuaktust. Ekskursioon ise oli Berliini, kuna tegu saksa keele kooliga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal siis on mõnedes koolides aega 10 päevaseks ekskursiooniks?

Meie omad käisid peale kooliaasta lõppu, suvel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 13:10; 05.10 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastevanemate koosolekul räägiti Pariisist, 9 päeva ja umbes 1300 eurot. Avaldasin arvamust, et minu meelest on see reis üheksandike jaoks liiga pikk ja vanemate jaoks kallis, aga kahjuks jäin vähemusse …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 18:41; 05.10 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean ennast üle keskmise aktiivseks ja õpilastest hoolivaks klassijuhatajaks, aga enam kui kahepäevast ekskursiooni ma küll õpetajana ette ei kujuta. Üks asi on see, et ca nädal aega nii ööl kui päeval õpilaste eest vastutada on närvesööv (isegi kui mõni kolleeg on abiks). Teiseks ei soovi ma väikeste laste emana üle paari päeva järjest tööl veeta (sest ka ekskursioon on kahtlemata töö). Kolmandaks tundub ebaeetiline laste lapsevanematel oma ekskursioon kinni maksta ja oma rahast ma seda ei teeks, kuna eelistan reisida oma pere või sõpradega ja kui mul juba 1000 eurot vaba raha on, kulutan selle kindlalt perereisiks.

Oma eelmise lõpuklassiga käisime Kihnu saarel. (üks öö)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastevanemate koosolekul räägiti Pariisist, 9 päeva ja umbes 1300 eurot. Avaldasin arvamust, et minu meelest on see reis üheksandike jaoks liiga pikk ja vanemate jaoks kallis, aga kahjuks jäin vähemusse …

Mul laps nooreke, nii et see teema ei ole veel päevakorras… aga kuidas see enamus oma tahtmise siis saavutab? Et kellele 1300 eurot liiast, see jäägu maha, vahet pole (mis klassi ühtsusest siin juttu saab olla?) Et võtku laenu reisi peale? Ja tõesti – panna õpetaja vastutama üheksaks ööpäevaks järjest karja pubekate eest… et lihtsalt koosolekul otsustati nii ja kõik, või? Ja teemast tuleb välja, et nii pikk ja kauge reis pigem reegel, kui erand… Minu jaoks kummastav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps nooreke, nii et see teema ei ole veel päevakorras… aga kuidas see enamus oma tahtmise siis saavutab? Et kellele 1300 eurot liiast, see jäägu maha, vahet pole (mis klassi ühtsusest siin juttu saab olla?)

Sageli jääb keegi nagunii maha, inimestele ei sobi kõigile üks ja sama aeg, mõnel on trennid, võistlused või muud põhjused, vägisi ju kedagi ometi reisima ei sunnita. Küll aga leian ise ka, et nii kallis ja pikk reis üheksandas klassis ei ole mõistlik, ma isegi ei kujuta ette, mis juhul see oleks mõistlik- Pariisiga tutvumiseks piisab ju ka väiksemast ajast ja ehk saaks nii reisi ka odavamaks, kuigi bussireis kestab kauem ja on odavam kui lennureis. Aga kui 99% vanematest on sellised pillajad või nii rikkad, et neile tundub selline kulu mõistlik, arvestades, et 9. klassi lõpetamisega kaasnevad ju ka muud kulud (lõpupidu, lõpetamisriided, tüdrukutel sageli ka juuksur ja/või kosmeetik, sageli teeb lend ka koolile ja/või klassijuhatajale kingituse, reisil kulub lisaks kogutud summale ju veel raha), siis mis parata. Ise arvan, et kahepäevane eesti reis on piisav, võib minna ka mõnda naaberriiki, aga on ilmselt ka seltskondi, kellega tasub ainult ühepäevasele väljasõidule minna (kuhu siis minna ei tahetagi, sest milleks, kui juua ei saa).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastevanemate koosolekul räägiti Pariisist, 9 päeva ja umbes 1300 eurot. Avaldasin arvamust, et minu meelest on see reis üheksandike jaoks liiga pikk ja vanemate jaoks kallis, aga kahjuks jäin vähemusse …

Mul laps nooreke, nii et see teema ei ole veel päevakorras… aga kuidas see enamus oma tahtmise siis saavutab? Et kellele 1300 eurot liiast, see jäägu maha, vahet pole (mis klassi ühtsusest siin juttu saab olla?) Et võtku laenu reisi peale? Ja tõesti – panna õpetaja vastutama üheksaks ööpäevaks järjest karja pubekate eest… et lihtsalt koosolekul otsustati nii ja kõik, või? Ja teemast tuleb välja, et nii pikk ja kauge reis pigem reegel, kui erand… Minu jaoks kummastav.

Jah, loomulikult nii ongi, et kellele 1300 eurot palju tundub, selle laps reisile ei lähe. Enamus lapsevanemaid leidis, et see summa ei ole ju nii suur ja reis ei ole nii suurte laste puhul ka üleliia pikk, nii et lõpureis Pariisi on sisuliselt juba ära otsustatud (hind varieerub +/- 150 eurot olenevalt osalejate arvust).

Aga nagu mulle antud miinustest aru saan, siis paljude jaoks on sellise pikkuse ja maksumusega reis siiski OK.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 18:41; 05.10 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks oli minu lapse klassis piisavalt mõistlikke vanemaid ja ka klassijuhataja. Lõpuekskursiooni mõte on koosolemine ja selleks ei pea kallilt ka ja kaugele sõitma. Lapsed veetsid kolm päeva tursimitalus – tegid lõket, matkasid, laulsid jms. Kõik olid rahul. Klassiekskursioon peab olema jõukohane absoluutselt igale perele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noorema lapse klass koos paralleeliga käis eelmisel aasta suvel peale lõpupidu Londonis. Maksis 400 eur + taskuraha. 5 päeva. Lapsed olid väga rahul, käisid Londonis väga palju ringi ja ainult tasuta muuseumides + London Eye. Päris kõik kaasa ei käinud – kellegi oli võistlus ja keegi oli lapsena Londonis elanud. Õpetajatele oli tasuta, aga oma klassijuhataja ei tahtnud minna, läks aineõpetaja.
Vanem laps käis 3 aastat tagasi Prahas ja oli ka väga rahul. Maksis 300 euro ringis ja kestis 6 päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, loomulikult nii ongi, et kellele 1300 eurot palju tundub, selle laps reisile ei lähe. Enamus lapsevanemaid leidis, et see summa ei ole ju nii suur ja reis ei ole nii suurte laste puhul ka üleliia pikk, nii et lõpureis Pariisi on sisuliselt juba ära otsustatud (hind varieerub +/- 150 eurot olenevalt osalejate arvust).

Aga nagu mulle antud miinustest aru saan, siis paljude jaoks on sellise pikkuse ja maksumusega reis siiski OK.

Seda lugedes olen ma veel rohkem rahul oma lapse klassi lastevanemate ja õpetajaga. Minu jaoks on see ebanormaalne, et lõpuekskursioonil ei saaks mõni laps selle liiga kalli hinna tõttu osaleda. Miks siis ei võiks pered ise juba oma lastega reisile minna? Kuidas seal klassis muidu üldine õhkkond on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 19:07; 06.10 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapse eksukursioon tuleb Londonisse. Maksumuseks 300 eurot, 4 päeva. Lisandub ühistransport, London Eye ja taskuraha. Loodaks ca 450 euroga hakkama saada.

Iseenesest kindlasti kõige odavam ei ole, aga teisalt oleme meie abikaasaga mõlemad juba Londonis käinud ja on üsna tore, et ei pea ühise perereisina (just rahalises mõttes) seda uuesti praegu ette võtma 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline teistmoodi küsimus ka – kas te (eriti klassi saatjad, klassijuhatajad) ei karda minna 20+ lapsega välismaale praegusel ajastul, kus pidevalt midagi juhtub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie omad lähevad kevadel Gotlandile. Kruiisilaevast ja grupi laiali hajumisest nii palju, et ise käisime omal ajal klassiga ühel Eesti väikesaarel telkidega ja ütleme nii, et ka oli terve klass saare peal laiali.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tädilapsed käisid Naissaarel, osad ööbisid telkides, osad majas ning osad olid mingis köetavas telgis. Naissaarel mindi kastiautoga merekindluste juurde giidiga esksursioonile ja loodusesse matkama. Õhtul tehti veel fotojahti ja teatevõistlusi, grilliti, tehti sauna ja lõket ning saareteemalist viktoriini.

Lastega tegeles nooremapoolne tütarlaps, hiljem selgus, et ametikoolis väljaõppinud noorsootöötaja -animaator. Lapsed olid koguaeg koos, omapead eriti hulkuma ei lastud, v.a. fotojaht, kus nad võistkondades pidid etteantud teemadel fotolavastusi tegema. Hommikul vaadati pidid koos üle ja parimad pidid said tunnustuse…

Lapsed said ise grillida. Süüa sai 3x, järgmisel hommikul toodi Monica laevaga tagasi. Lõunaks läksime neile vastu Kalasadamasse, kus teelegi sai pandud.

Hinnad olid erinevad, sõltuvalt kes kus ööbis, vahemikus 40-70 eur ja kõik oli hinnas (laevasõit, 3 toidukorda, majutus, vagunsaun, võistkonnamängud, giid, lastega tegeleja).

Seekord oli ka 2 klassi koos, 40+ õpilast +4 õpetajat aga õpetajatel muret eriti ei olnud, 90% ajast olid lapsed õpetajate silme all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps 9.klassi lõpuekskursioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.