Esileht Koolilaps 9 klassis suvetööl, edasi õppimine

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: 9 klassis suvetööl, edasi õppimine

Postitas:
Kägu

Tere,

Olen nüüd täitsa mures, – sissejuhatuseks- poiss on olnud väga laisk ja lohakas. Ta õppimine on olnud koguaeg piiripeal. Nüüd siis on jõudnud sinnamaani, et 9 klassi lõpetatud ( põhimõtteliselt) aga ta jäi suvetööle ka augustis matemaatikas. Ja praegu vaatan, et tal pole nö lõputunnistust, seega pole võimalik ka kandideerida järgmisse kooli. Näiteks TTHK-s lõppeb sisseastumine juba juuli lõpus. Kuidas edasi üldse? Mis ma teen selle poisiga? Kui kuskile sisse ei saa siis jääbki aasta koduseks? Istuma jäämine ei tule kõneallagi ( olen koduvalt seda mõtet talle pakkunud, aga ta keeldub kategooriliselt). Oeh. Mis teha?

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu puudulikku oli? Kuni 2 puudulikuga sai lõpetada vanema kirjaliku avaldusega. Meil oli sel aastal ühes eliitkoolis see teema…. ja imestan, et päris mitmel.

Kas ta ise on valmis ikka suvetöö ära tegema? Et tahab teha? Teab, et teine variant on, et Sinu nõudmisel jääb istuma? Kas ta ise tegelikult tahab edasi minna õppima?

Kutseõppe võimalused Tallinnas | Tallinn  siin on Tallinna kutsekoolid. Ma vaataks veel üle Eesti ka.

Meil oli ka probleem, aga suvetööle õnneks ei jäänud. Ja kutsekas on ka sees juba ning vastu võetud. Aga see pinge oli peal küll, et kas ikka saab kuhugi… Mõnes Tallinna kutsekas on vastuvõtt ka augustis.

Kas tal on mõni eriala, kuhu oleks valmis minema? Sest kutsekoolis tuleb ka ikkagi õppida, et saada kutsekeskharidus. Muidu kukub välja. Kui mingit huvi pole millegi vastu, siis ma soovitaks mõelda pigem nii, et valida eriala, millest on enda jaoks elus kasu.

 

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahab ikka minna, unistab autoremondi luksepaks saamisest. Aga THKK lõpeb juba kuu lõpus ära sisse astumine. Valik on ka Rakvere ameti kool, lõppeb vastuvõtt augusti lõpus…

Ehk olekski hea uus keskkond, sest Tallinnas tal vaid sõbrad ja mingi skeidi hängimine… Kirjutasin klassijuhatajale, et mis teha, kas lõpetada kahtedega. Eksamid sooritas isegi enam-vähem tulemustega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul jäi samuti poiss augustis eksamit tegema. Kooli vestlus oli mõni päev varem ja läks ikka kohale. Kõik läks ilusasti, sooviti eksamiks edu ja jäädi tunnistust ootama. Noh, seda pole ta neile seni viinud, nüüd juba kool läbigi. Usun, et saab läbi rääkida, kohale võiks ju ikka minna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kui 2 “2”, siis saab lõpetada.

Mina helistasin kutsekooli õppedirektorile, kellele rääkisin loo ära ja uurisin, kas selliste hinnetega võetakse.

Veel peale autoremondi… äkki huvitab midagi ehituskoolist? Seal ju ka poistele sobivad erialad peale põhikooli, kus saab ka kutsekeskhariduse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kutsekooli suvalise eriala peale ei ole mõtet minna. Ilma huvita ja lihtsalt õppimata langeb ka sealt välja.

Kas tal endal ei ole mingit mõtet, mõni asi kindlasti meeldib rohkem, teine vähem? Erialade valik on lai – teenindus, metallid, puid jne, jne.

Ehituskooli saab vabadele kohtadele kandideerida veel augusti lõpus.

Teine variant – tööle? On ka töökohti olemas, kuhu saab alaealiselt, kasvõi McDonalds – sinna võetakse alates 16. eluaastast.

Üks on kindel, kui ta võtab nn vaheaasta, et ei õpi ega tööta, see on kõige hullem variant.

 

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kogemus siis selline. Poisi huvi ka autotehnik ja lõpetas 9.klassi ühe kahega.  Keskmine hinne muidu 4,2. Käitumine eeskujulik, hoolsus hea.

1.Käisime Rakvere Ametikoolis, sinna võetakse sisse väga vähe õpilasi. Neil mingi oma poliitika seal. Kehvematele pakutakse aastaks õppima asuda rehvitehniku eriala. Kui on tõestanud, et õppimine huvitab siis uuel õppeaastal saab kandideerida sõiduautotehnikuks. Minu pojale pakuti seda viimast varianti ja sinna sai sisse. Mina olen selles suhtes pessimistlik, et aastase rehvitehniku kutse omandamisel õpid ainult kutset, tava tunde pole. Aga no jätsime selle siis tagavaraks.

2.Käisime TTHK s. Sinna võetakse autotehnikuks 60+ õpilast. Sel hetkel oli 80 kandideerijat, minu poiss oli 50 kohal. Ausalt öeldi ära, et vaevalt et sellele erialale sisse saab. Test on 02.08. Soovitati kandideerida Kehtna. Ja seal peale aastast õppimist võimalus TTHKsse üle minna, kuna nende koolis on hiljem ikkagi väljakukkujaid  ja hiljem on vabu kohti.

3. Kandideeris Kehtnasse, seal on test 12.08.

Edu Teile!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakun veel välja natuke teisest küljest variandi, kuigi meie pere otsustas siiski istuma mitte jätta ja laps kutsekoolis.

Kas olete mõelnud, et kui jääb istuma, siis mitte oma kooli vaid täiesti teise kooli? Vaatategi, kuhu saaks veel augustis ja valib ise selle kooli, kus kordab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

Olen nüüd täitsa mures, – sissejuhatuseks- poiss on olnud väga laisk ja lohakas. Ta õppimine on olnud koguaeg piiripeal. Nüüd siis on jõudnud sinnamaani, et 9 klassi lõpetatud ( põhimõtteliselt) aga ta jäi suvetööle ka augustis matemaatikas. Ja praegu vaatan, et tal pole nö lõputunnistust, seega pole võimalik ka kandideerida järgmisse kooli. Näiteks TTHK-s lõppeb sisseastumine juba juuli lõpus. Kuidas edasi üldse? Mis ma teen selle poisiga? Kui kuskile sisse ei saa siis jääbki aasta koduseks? Istuma jäämine ei tule kõneallagi ( olen koduvalt seda mõtet talle pakkunud, aga ta keeldub kategooriliselt). Oeh. Mis teha?

see on jube raske iga jah. Aga laps muidu piisavalt nutikas sinu meelest? Nutikas, aga laisk? V-o raputaks aasta töötamist ta mõistusele, no et see lihttöölise elu pole meelakkumine ja ehk tasuks siiski haridus hankida? Aga siis peate endale kindlaks jääma ja ta tööle saatma

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ma tahaks ka ideaalis, et ta jääks kooli kordama uues koolis. Aga ükski kool ei võta teda nende hinnetega vastu. Ta tahtis kooli vahetada juba 7-ndas klassis, sest praegune kool on kodust 2 linnaliini bussisõidu kaugusel. Aga kõik kodulähedased koolid ütlesid, et pole kohti. Kuhu peaks pöörduma? Sest kui a la kui praegusest koolist paberid välja võtta siis ju tegelt on kohustus kodulähedasel koolil ta vastu võtta või ei?

 

Ma vahe aastat ei tahaks talle lubada, sest 16-17 aastase jaoks on lihtne mingi lihttöö. Teeb tõukeratta trenne praegu juba raha eest ja ta nii sillas on 5€ tunnipalga juures.. Mingi vanuseni see töötasu võib tunduda piisav ja siis järgmine aasta lõpuks ei lähegi kooli enam, sest tundub lihtne raha teenida.. Aga kui juba vanus 25+.. siis see lihttöö ei olegi enam nii lihtne ja lõbus. Vaid hakkab aduma, et selle teenistuse juures omaette elamine ei ole fun, vaid kogu töötasu lähebki vaid põhikohustuste ja toidu alla..

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

Olen nüüd täitsa mures, – sissejuhatuseks- poiss on olnud väga laisk ja lohakas. Ta õppimine on olnud koguaeg piiripeal. Nüüd siis on jõudnud sinnamaani, et 9 klassi lõpetatud ( põhimõtteliselt) aga ta jäi suvetööle ka augustis matemaatikas. Ja praegu vaatan, et tal pole nö lõputunnistust, seega pole võimalik ka kandideerida järgmisse kooli. Näiteks TTHK-s lõppeb sisseastumine juba juuli lõpus. Kuidas edasi üldse? Mis ma teen selle poisiga? Kui kuskile sisse ei saa siis jääbki aasta koduseks? Istuma jäämine ei tule kõneallagi ( olen koduvalt seda mõtet talle pakkunud, aga ta keeldub kategooriliselt). Oeh. Mis teha?

Saadad Võru kutsekasse.

Sa terve õppeaasta jooksul ei märganud, et lapsel on õppimisega jama?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ma tahaks ka ideaalis, et ta jääks kooli kordama uues koolis. Aga ükski kool ei võta teda nende hinnetega vastu. Ta tahtis kooli vahetada juba 7-ndas klassis, sest praegune kool on kodust 2 linnaliini bussisõidu kaugusel. Aga kõik kodulähedased koolid ütlesid, et pole kohti. Kuhu peaks pöörduma? Sest kui a la kui praegusest koolist paberid välja võtta siis ju tegelt on kohustus kodulähedasel koolil ta vastu võtta või ei?

Ma vahe aastat ei tahaks talle lubada, sest 16-17 aastase jaoks on lihtne mingi lihttöö. Teeb tõukeratta trenne praegu juba raha eest ja ta nii sillas on 5€ tunnipalga juures.. Mingi vanuseni see töötasu võib tunduda piisav ja siis järgmine aasta lõpuks ei lähegi kooli enam, sest tundub lihtne raha teenida.. Aga kui juba vanus 25+.. siis see lihttöö ei olegi enam nii lihtne ja lõbus. Vaid hakkab aduma, et selle teenistuse juures omaette elamine ei ole fun, vaid kogu töötasu lähebki vaid põhikohustuste ja toidu alla..

Vaadake ikkagi koos Tln Ehituskooli lehte, kas ta tahaks sinna minna. aga nad tahavad, et lõputunnistus oleks käes. Kui on kohti, siis saab puudulikuga ka. Seal veel 2.08 katsed.

Põhihariduse baasil

õppeaeg 3 aastat, 180 EKAP, kutsekeskharidusõpe

mind sellises vanuses laste emana hirmutaks ka üks vahe tööaasta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna selle sünniaasta aasta lapsi on palju ja koolid pole suutelised kõiki gümnaasiumisse vastu võtma ja meeldivat kutset selles vanuses ka pole siis meie peres oli korra teemaks isegi nn.õhtukool ja tööle.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi märkasin. Juba seitsmedas ja ka kaheksandas. Aga mis sa teed- räägi nagu seinaga. Ma rääkisin ja rääkisin ja rääkisin.. Rääkisin nii, et mul olid häälepaelad valusad juba. Nii rahulikult, kurjalt. Üritasin rääkida tulevikku visualiseerides.. Lausetega, a la.. Tee täna tööd ja näe vaeva, et tulevikus saaksid teha neid asju mis sulle meeldib. Või, et kooli tee on siiski elupikkust arvessevõttes üsna lühike. Aga tööelu on kuni kõrge elueani..

Näiteks sageli juhtus nii,  palusin tal õppima hakata.. Ja tund aega hiljem ta juba nokkis oma tõukeratta kallal.. Lisaks koroona aastad, mis mõjusid eriti laastavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku osadel lastel ei ole aju areng üheksandaks klassiks veel nii kaugele jõudnud, et ta suudaks rohkem kui mõni kuu ette oma elu planeerida. Nad võivad näidelda, et jajah, saan aru küll, aga sisuliselt nad ei suuda end sundida tulevikule mõeldes tegutsema, sest tulevik on liiga abstraktne. Selliste lastega ongi väga palju raskem ja ainus, mis aitab ongi see, et mingi päris pika aja istubki üks lapsevanem õhtul pärast tööd õppimise ajal kõrval ja ei lase lapse tähelepanu muule hajuda. Teine lapsevanem teeb siis süüa ja muid peres vajalikke tõid, pöörab rohkem tähelepanu pere teistele lastele. Või siis paned lapse õppima enese kõrvale kööki. Olen oma lapsega selle perioodi üle elanud. Ühel hetkel märkad, et saad juba ära käia ja lõpuks ka iseseisvalt õppima jätta. Lisaks puhtfüüsiliselt jälgid, et internet ei oleks saadaval pärast normaalset uinumisaega, et laps välja magaks. Kui laps keeldub õppimast, siis päriselt ka jääb internetiühendus ja taskuraha ära ( otsesed, selgelt hoomatavad tagajärjed). Kiidad protsessi käigus, annad talle positiivset tagasisidet, kui saab mingist järgmisedt väikesest sammust üle. See on tüütu, väga tüütu, paraku muidu on  hiljem veel raskem. Koroona ajal me põhimõtteliselt nii elasimegi, et kogu pika õhtu istusin pärast tööd ühe lapse kõrval ja suunasin teda tööle, sest rääkimine, rääkimine ja veelkord rääkimine omas null tulemust

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps 9 klassis suvetööl, edasi õppimine