Esileht Imetamine 9-kuune ja imetamine/magamine

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: 9-kuune ja imetamine/magamine

Postitas:

Tere, olen tõsiselt hädas ja väsinud.
Laps sünnist saati on kohutavalt halvasti maganud. Meil pole iial olnud mitmetunniseid beebiunesid, isegi öösel mitte. Päeval suikus tissi otsas, võtsin ära nibu, magas heal juhul 10 min. Vahet pole, kas hoidsin süles edasi v tõstsin ära, viimasel juhul võis isegi kohe üles ärgata. Nibu suus hoides magas kauem.
Öösiti sama – magas meie juures, et ma ise natukenegi magada saaksin ja nii oligi sageli, et nibu suus magas. Mõned ööd olid paremad, nii et võtsin rinna suust ja magas mõnda aega ikka ka ise. Mõnikord isegi mitu tundi.
Nii palju siis eellugu.
Praeguseks on laps 9-kuune ja ma olen kohutavalt väsinud. Etapis, kus tunnen, et olen valmis midagi muutma. Aga ma ei oska ette kujutada mida ja kuidas.
Päevasel ajal lähen teda magama panema, rinna otsas. Jääb magama ära ja kui ära tulen kõrvalt, magab heal juhul 20 min, kui sedagi. Misjärel jääb uni pooleli ja laps on viril. Kui annan teist rinda peale ärkamist, jääb mõnikord uuesti magama, kuid ära tulles ärkab jälle. Kui kõrvale jäädagi, magab u tunni, poolteist.
Ta oli pikalt, ikka mitu ndl haige. magas öösiti veelgi halvemini. Praegu on tervis parem, kuid tulemus, et magab sisuliselt terve öö nibu suus. Ma tõesti enam ei jaksa.
Kuidas midagi muuta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 12:24; 12.02 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvesta sellega, et millegi muutmine on väga palju jõudu nõudev tegevus. Sellise asja muutmine ka pikaajaline tegevus. Aega võib minna mitu kuud enne kui normaalselt magada saad. Kui sul seda jõudu iga päev ja öö intensiivselt lapse unedega tegeleda ei ole, ära parem hakka alustamagi.

//Ja mulle Sinu kirja põhjal tundub, et Sul ei ole seda jõudu praegu. Vaadake kevadel, kui päike väljas ja uut energiat annab – siis on parem. Ja siis saab ta kõik oma päevauned õues magada (värskes õhus on lastel uni kõvasti parem), sellest tulenevalt võivad paraneda iseenesest ööuned ja lootus on, et asjad laabuvad ilma suuremate ponnistusteta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuga oli umbes sama lugu. Vahe oli vaid selles, et laps magas esimesed 4 kuud superhästi. Kell 22 jäi magama, ärkas 5 aeg, sõi ja magas 9-ni veel edasi. Siis 5-7 kuud oli asi puhta hull. Ainult jorises ja ärkas iga veidi aja pärast. Punnitas öösel pidevalt ja nutuhooge oli ka palju.Nu ütleme nii, et kui kell 21 jäi magama, siis iga tunni-paari tagant oli üleval ja vajas jälle tissi. Nädal tagasi ma lihtsalt enam ei jaksanud ja tegin sellise teo, et peale sööki panin ta voodisse ja lasingi lihtsalt 10 min kisada, siis läksin võtsin sülle lohutasin, andsin rinda, jäi magama ja panin jälle voodisse. Nii ikka mitu korda, kuni lõpuks jäi voodisse magama. Täna on siis nädal möödas ja laps magab oma voodis. Kell 21 jääb magama peale rinna andmist. Ja siis ärkab kuskil 4 paiku, sööb ja jääb uuseti oma voodisse magama.
Teine asi, mis ma veel tegin, oli d-vitamiini ära vahetamine. Lasin arstil kirjutada välja retsept devitoli vitamiinile. Sest tundus, et meil öist punnitamist tekitas apteegis olev apoviti d-vitamiin. sest nüüd laps magab rahulikul, ei ägise ega punnita.
Vast oli natuke abi. Kindel on vaid se, et lapse jonnile ei tohi kohe reageerida ja muidugi peab jonnil ja kisal ka vahet tegema. Aga küll sa aru saad, kuna laps juba tõesti südamest karjuma hakkab ja kuna lihtsalt protesteerib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud vastajaile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 12:24; 12.02 11:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Imetamine 9-kuune ja imetamine/magamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.