Esileht Beebi ja mitmikud 9 kuuse graafik

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: 9 kuuse graafik

Postitas:
Kägu

Palun jagage oma 9 kuuse lapse graafikuid. Mitte kuidagi ei saa last kahele lõunaunele, sest magab ainult 30-40 minuti kaupa. Loen, et peab ööpäevas saama magada umbes 14-15 tundi. Kui ööuni on u 20.00-7.00 ( koos mitme ärkamise ja nutmisega), siis päeval peaks magama u 2x2h. No kuidagi ei maga päeval 2 tundi järjest.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sama vana beebi teeb samuti ikka veel 3 uinakut, kuigi igalpool räägitakse, et peaks juba 2 und tegema päevas.

 

Kaua ta sul korraga üleval jaksab olla? Minu oma üle 2h 45min ikka naljalt ei jõua üleval olla, väsib liiga ära. Probleem vast ongi ehk selles, et ärkveloleku aknad on liiga lühikesed ja seepärast ka uinakud? Kahjuks ei tea ise ka mida teha..

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei võtaks neid “peab magama” soovitusi absoluutse tõena. Minu puhul tekitasid need liigset stressi, sest üks lastest pole kunagi piisavalt söönud ega maganud nende tabelite järgi. Nüüd koolieelikuna on jätkuvalt kehvema isuga ja väiksema unevajadusega.

Mis puudutab päevaune pikkust, kas on olukordi kus laps magab paremini ja pikemalt. Meil olid nt vankris uned lühikesed (20-30 min), aga nt kaisus magas hea meelega mitu tindi jutti. Planeerisingi päeva selliselt, et vähemalt üks uni oleks korralik (ise samal ajal magasin lapse kõrval, lugesin või näppisin telefoni). Samas kui laps on kolme lühikese unega puhanud ja heas tujus, siis miks peaks ilmtingimata neid kaks olema?

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna uned on lühikesed, siis jaksab üleval olla ka vähem kui peaks. Hädaga venitab vahest kolm tundi ära, aga üldiselt ikka 2,5 ja siis hakkab silmi nühkima ja jorutama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii vana võiks päeval magada 2, kõige rohkem 3h. Siis on ööuni magusam.

Kas oled proovinud 10 minuti kaupa ärkveolekuid pikemaks venitada ja last harjutada pikema ärkvelolekuga? Kui tavaliselt on 2. 5h siis las edaspidi olla 2h45min. Kui ära harjub siis jälle natuke kauem.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lühemad uned on, siis tulebki neid uinakuid rohkem. Kaua ta ärkvel on vahepeal? Ma olen lugenud seda, et kui tahad unesid vähendada, tuleks hommikust esimest ärkvelolekuakent pikendada. Ehk see teeb selle esimese une pikaks ja siis mahub teine ka peale lõunat.
Minu oma nt magab vaid vankris, muidu toas ma jääkski magama panema ja ta magaks vaid pool h.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu beebi tavaline päev:

6.00 ärkab

8.30 esimene uni

10.00 ärkab

13.00 teine uni

14.00-14.30 ärkab

18.00 ööuni

Vahel teeme kolmanda une ka seal 16-17 vahel, kui teine uni jääb lühikeseks (mõnikord ainult 30-45 min), siis jääb ööunne 19-20 ajal. Ärkab aga ikka üldiselt 6 aeg. Vahel harva magab 7ni.

Öösiti ärkab keskmiselt 3-6 korda.

Keskmiselt magab 13-14 tundi ööpäevas. Alati maganud vähem, kui normid ette näeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu 9kuune:

äratus 7

2.45-3h ärkvel

1h und

3.5-3.75h ärkvel

1.5h und

3.5-4h ärkvel

 

enne magas samuti 40 minuti unesid ja ärkas öösel sageli ja üleval olla ei jaksanud. 7kuusena sai villand ning küsisin unenõustajalt abi. tema nõu oli – peab harjutama last kauem üleval olema. koos lapsega huvitavad tegevused, õues käimine, harjutuste tegemine. niisama nurgas istudes hakkab tõesti ruttu virisema aga see võib ka igavusest olla. täida ärkvelolek huvitavate tegevustega ning treeni last kauem üleval püsima, siis läheb ka uni paremaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu mõlema lapsega klappis umbes selles vanuses ja kahe unega hästi 234 režiim (ärkveloleku ajad 2(,5)+3(,5)+4(,5)h).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära aja õpikust näpuga järge! Õpikud on “keskmise” järgi, aga keskmise kujunemiseks on vaja mõlemat äärmust ka.

Mu enda ema nt on väitnud, et mingis x vanuses kõik tema lapsed magasid täoselt 2×2 h päevas ja öösel ei söönud -good for her. Aga siis vangutab pead, et kuidas mu lapsed teistmoodi magavad, et samas vanuses on lastel olnud nt hommikune ülipikk uni ja õhtune lühike uni js kolmas beebi on üldse kaootiline – päevas magab enam vähem sama palju tunde, aga kui pikk üks või teine uinak, ei tea.

Kui sind häirib 3 uinskut, kas oleks mõeldav ööuni 19 peale tuua (saan aru, kui peres ka suuremad lapsed ha siis ei sobi alati, kui 3a ei tohi enam häälekalt naerda…). Meie ka venitame õhtuid. Siis ka mees kodus, et kordamööda last lõbustada. Meil noorim hetkel 7k ja on ka üks maadlus see päevagraafik, et ööuni ei oleks liiga vara just suuremate laste tegemisi arvestades, aga ka mitte liiga hilja, et ise kustun enne ära…ootan ka pikisilmi 3 h ärkvelolekut, siis peaks asi kenasti 2 unele minema, kui ta sama hästi edasi magab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul magas laps sünnist saati 12h ööpäevaks. Öösel arvestasin ülevalolemiseks ka pikemat imetamist, ja nii see number sama on püsinud.

Päeval oli vastavalt vanusele 40min×4 või x3 jne. Kui uinakuid jäi 2 tk/1 tk, hakkas ta neid alles siis vahelduva eduga kokku liitma.

Praegu ca 20-kuusena on 1 uinak 1:20 ja öösel 21-7.

Ehk siis on olemas ka vähese unega lapsi, ning püüa end mitte süüdistada, et teed asju/unerežiimi/graafikut/rutiini jnejne valesti, vaid et laps tahabki vähem und.

Ainuke range soovitus oleks iga päev samal ajal ärgata – see aitab (teie mõlema) unerütmi stabiilsemaks reguleerida. Kui saad seda ajaliselt endale lubada, ja oled kurnatud, võib tasuda ära lapse kõrval lõunauinaku magamine – tõenäoliselt ta magab siis pikemalt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh kõigile vastuste eest. Proovin kauem üleval hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutagem sidekriipsu, nt 9-kuune.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tahaks ka ütelda, et kui laps ei ole silmnähtavalt väsinud ja viril, siis ju talle piisab praegustest unedest. Minu esimene laps oli aastaselt kindlalt ühe lõunaune peal (ma täpselt enam ei mäleta, mis vanuses täpselt see teine uni ära jääma hakkas) ja ööuni oli ka 21-7. Seega kokku 10+2(,5) tundi. Lõunaune magmise lõpetas 2,5selt: no lihtsalt ei õnnestu magama panna. Kui ta ärkas 7 ajal, siis enne kella 15 kuidagi magama ei jää ja kui siis magama lasta, ei jää õhtul magama. Praegu on juba koolis ja magabki kuidagi vähe, muidu igati tegus ja tubli laps.

Teine laps on seevastu totaalne unekott olnud kogu aeg. Viimases lasteaiarühmas veel paneb voodisse minnes silmad kinni ja magab 3 tundi jutti (magaks rohkemgi, aga aetakse üles, sest päevakava rohkem ei võimalda). Pole ka õhtul uinumisega mingeid probleeme.

Lapsed ongi erinevad. Need sooovituslikud uneajad ja toidukogused ja kõik muu on mingi harju keskmine. Kui laps areneb ja kasvab normaalselt, ei ole pidevalt viril ja su enda päevakava ei ole lapse oma tõttu totaalselt häiritud, pole põhjust väga muretseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Beebi ja mitmikud 9 kuuse graafik