Esileht Ajaviite- ja muud jutud 9.mai tähistamisest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )

Teema: 9.mai tähistamisest

Postitas:
Ragne

Minu arvates võiks Pronkssõduri juurde 9.maiks üles panna fotonäituse Ukraina pommitatud linnadest – Kiievist, Mariupolist, Lvivist jne. Kuna üle kõige ihkab idanaaber videosid “natsistide” “vägivallast” “süütute vene rahvusest inimeste” vastu, siis sinna meil minna ilmselt ei tasu. Aga kui fotonäitus näitab suurte kirjadega ” vene vägede poolt maatasa pommitatud Mariupol” ja “vene vägede poolt pommitatud Ukraina pealinn ja Vene riigi häll”, siis vaevalt see Vene meediasse jõuab. Politsei peaks muidugi valvama, et seal laamendama ei hakataks, kuid ehk jõuab reaalne pilt kasvõi mõne siinse putinimeelse pähe. Üsna kohatu oleks neil ka hõisata võidust selliste piltide taustal.

Ja oleks minu teha, ma keelaks praegu ka igasuguse sümboolika -kõik z tähed, georgi lindid, sõjaväevormi ja pilotkad, keelaks ka marsid ja rahvakogunemise isegi surnuaial. Mingu kohale ja asetagu oma lilled ja mälestagu surnuid, aga koguneda ei tohi ja agressiivselt marssida ja räusata ei tohi. Siis on selge ka, kas nad tahavad mälestada või ülbitseda. Mis teie arvate?

 

+84
-6
Please wait...

Postitas:
Seliiina

ahhhh, nagu sa arvad, et see neid veenab…Tegelikult see fotonäituse mõte pole üleüldse paha, ainult mitte pronkssõduri kõrvale ja mitte just täpselt 9.mail. Saaks meie uhked “võitjad ja vabastajad” ka aimu, mis seisus nad maailma silmis praegu on, agressor ja sõjard. Õnneks on neid vene veterane suht vähe järele jäänud juba.

Mingu kohale ja asetagu oma lilled ja mälestagu surnuid, aga koguneda ei tohi ja agressiivselt marssida ja räusata ei tohi.

Ja ma arvan, et selle peale on praeguste südnmuste valguses politsei aegsasti juba mõelnud ja arvestanud rahvarahutuste ohuga.

+24
-3
Please wait...

Postitas:
Ragne

Midagi ei ole mõelnud, Maris Lauri rääkis hääle värisedes täna Terevisioonis, et me ei tahaks, et sümboolikat kantaks ja me vestleksime nendega ja et meile ei meeldiks ja muu selline tühipaljas arg loba. Ei saa agressori vastu sõnadega, me oleme ise ka muutunud sellisteks uinunud lääne lumehelbekesteks juba, et loodame, et vestleme ja palume ja siis mõrtsukas meid ei tapa.. Mõrtsukas, täpselt nagu putini režiimgi, toitub piinatava valust  ja sellisest argusest ja naudib argade palveid ja peab seda vaid nõrkuse tunnuseks, mis tähendab, et võib veel agressiivsemalt rünnata ja piinata. Üks USA senaator sõnastas selle hästi – iga kord kui NATO kinnitab, et me kaitseme NATO territooriumi, saab putin kinnitust, et kogu ülejäänud maailm on talla vallutamiseks vaba…

+36
-6
Please wait...

Postitas:
lyne

Eelmisel aastal pronkssõdur uppus oma nelkidesse, pole mõtet loota, et sel aastal on midagi teisiti. Selline lömitamine punaterroristide ees aastast aastasse tekitab paljudes eestlastes viha ja sel aastal on üsna suur oht, et kismaks seal ka läheb. Räägime, mämmutame, noomine, parem ärme teeme üldse midagi? Paneme silmad kinni, laulame ja äkki läheb mööda? No mida…

Mul on tahtmine sinna Depo juurde Ukraina ja Eesti lipuga seisma minna.

+49
-3
Please wait...

Postitas:
partisan

ega ajupestud putinistid ei usuks nagunii seda sinu fotonäitust

+27
-3
Please wait...

Postitas:
Ragne

Noh, kremli trollid ei maga… Ei usuks, ärme tee midagi, laseme neil koonduda ja provotseerida, kannatame ära, kui tulevad “päästma”, laseme end “päästa”..

+16
-2
Please wait...

Postitas:
K4gu

Kõik ei usu, mõned võibolla jäävad mõtlema. Idee pole üldse paha. Iseasi, et need pildid ilmselt kistaks kiiresti maha.

+19
0
Please wait...

Postitas:
annianni

Iseenesest OLEKS ju hea mõte, paraku parandab küürakat vaid haud. Ehk siis nad peaksid neid fotosid:

a) lavastuseks/fototöötluseks

b) ukrainlaste enda kätetööks

C) “need va natsid ongi selle ära teeninud”

d) kes teab, mida haige aju veel võiks genereerida

+25
0
Please wait...

Postitas:
taivopalm

Mina olen nii aru saanud, et venelased eestis jagunevad kolmeks. Üks osa pooldab Putinit (neid on raske ümber veenda), teine osa saab aru mis Ukrainas tegelikult toimub (elavad nagu eestlased enam vähem samas infoväljas), kolmas osa ei taha sel teemal üldse suhelda ja püüab jaanalinnu kombel pea liiva alla peita (juskui sõda lakkaks sellest olemast). Viimased kaks gruppi sõda kindlasti ei poolda, esimeses grupis on kindlasti sõja pooldajaid. Kuidas need komandikud täpselt jaotuvad, ma ei tea. Aga ma arvan, et üle poole Eesti venelastest on kursis, mis reaalselt Ukrainas toimub, iseasi kelle poolt nad selles sõjas on. Kas fotonäitus annaks efekti? Ehk natuke ikka, aga samas on sel näitusel oht, et tekiks mingi konflikt ja kaklus pronkssõduri juures.

+18
-1
Please wait...

Postitas:
km70

Ka marsi korraldaja on nõus, et marss peab ära jääma. Respekt. Järelikult ei ole tegu riiukukkedega (korraldajate poolelt) ega paduputinistidega. Et aga marsile kohale võinuks tulla riiukukki, see on selge.

+27
-5
Please wait...

Postitas:
Jaagular

Asi ei ole paduputinismis. Loomulikult on need korraldajad paduputinistid. Vandid haistavad lihtsalt ebameeldivat vastasseisu. Hetkeseis , sh rahvusvaheline, ei ole neile soodne.

+25
0
Please wait...

Postitas:
Mahvalda

Mul on tahtmine sinna Depo juurde Ukraina ja Eesti lipuga seisma minna.

Eesti lipuga  on seda juba juba tehtud:

https://www.delfi.ee/artikkel/12845410/politsei-viis-eesti-lipu-lehvitaja-minema

Eelmisel aastal ei lubatud  mundris ajateenijatel kasarmussegi  liikuda.

 

 

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Nustik

Mu meelest võiks terve kaitseväe tuua sinna korda valvama.

+16
0
Please wait...

Postitas:
lehmalellepoeg

Arvatavasti ei veena neid sellega ümber – eespool oli juba välja toodud, miks – et lavastus, natsid ise teevad jne.

Teiseks on suur võimalus, et hakkavad jälle märatsema. Ja miski ütleb mulle, et seekord eestlased seda neil rahus teha ei laseks.

Kolmandaks, ma olen FB gruppides lugenud nende arvamusi ja no nad ei hakka never aru saama, et miks näiteks eestlastele see 9. mai tähistamine ei meeldi. Täielik empaatiavõimetus selles osas – nemad olid vabastajad, ilma nendeta ei oleks meil praegu tõenäoliselt üldse riikigi ja miks eestlased seda ei tähista, tahate, et natsid maailma valitseks või?

+24
0
Please wait...

Postitas:
km70

Asi ei ole paduputinismis. Loomulikult on need korraldajad paduputinistid. Vandid haistavad lihtsalt ebameeldivat vastasseisu. Hetkeseis , sh rahvusvaheline, ei ole neile soodne.

Just see tähendabki, et nad paduputinistid ei ole, kui nad mingeid praktilisi külgi asjadel näevad. Paduputinlane ajaks rinna kummi, karjuks uraaa ja tormaks džotile.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Ragne

Lihtsatel venelastel on raske (kui mitte võimatu) tunnistada, et Venemaa on praegu ise fašistlik riik. Samas on Venemaal praegu kõik fašismi tunnused:

Fascism is a form of far-right, authoritarian ultranationalism characterized by dictatorial power, forcible suppression of opposition, and strong regimentation of society and the economy.

Paraku on lihtsat venelast aastakümneid  kasvatatud ainult orienteerituna sõjale ja usus, et nemad on vabastajad ja kõik tahavad ka “vabaks” saada. Tegelikult on nad seda maailmarevolutsiooni ju levitanud üle 100 aasta ja ega enne sedagi pole seal muud ihatud kui võõraid territooriume…

Ja Venemaad iseloomustab vanasõna, et parim kaitse on rünnak – kui süüdistad teisi fašismis, saab ehk ära peita selle fakti rumalate eest, et vene riik ise on pea ainus fašistlik riik maailmas praegu. Süüdistad keemiarelva tootmises – saad ise keemiarelva kasutada lootuses, et teised usuvad, et nemad pole teinud. Süüdistad venelaste genotsiidis ukrainlasi – saad ise teostada OMA RAHVA genotsiidi Ukrainas ja loota, et maailm usub. Jne jne.

Kui maailm ei too pead liiva alt välja ega sõnasta ümber kommunismi kuritegusid ja poole Euroopa vallutamist peale II maailmasõda vallutuseks ega tunnista, et vene riik on fašistlik, siis ei muutu ju midagi.. Hävitavad Ukraina ära ja tulevad edasi Euroopasse, meile, Poola, Soome, Berliini…

Seda nad ootavadki, et lääs oma demokraatias ja sõnavabaduses laseks endast tankiga üle sõita ja meie oleme kuidagi (vähemalt Balti riikide ja Poola seas) viimaseks jäänud oma ettevõtmistega…  Kaja Kallas üksi võitleb välismaal, siseriiklikult käib hääle väristamine ja uimerdamine ja teiste riikide sabas sörkimine..

Aga lihtne venelane, kes elab siin ja naudib lääne ühiskonna hüvesid ja vabadusi, ei saa ise ka enam aru, et kui siia “vabastama” tullakse, saavad ju nemad esimesena pommirahe kaela… Millegipärast nad usuvad seda udujuttu ja sõjalist võimsust ja “vabastamist”, aga seda, et pommid nende endi majale langevad ja siis neil enam ühtki vabadust ega elugi pole, sellest aru ei saa mitte…

+40
0
Please wait...

Postitas:
km70

Keelata seda keegi ei julgenud, jäädigi lootma, et äkki nad ikka ei tule marssima. Korraldajal oli rohkem mune, kui meie “keelajatel”. Tundub, et isegi marsi korraldaja austab eestlaste tundeid rohkem.

Mis mõttes ei julgenud? Eile ju keelati ära.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
nimetamats

Ka marsi korraldaja on nõus, et marss peab ära jääma. Respekt. Järelikult ei ole tegu riiukukkedega (korraldajate poolelt) ega paduputinistidega. Et aga marsile kohale võinuks tulla riiukukki, see on selge.

Sain õieti aru ,et Narvas EKRE ikka korraldab marsi? (Sealne korraldaja ju oli valimistel nende nimekirjas!)

+7
-9
Please wait...

Postitas:
felis_catus

Me võiksime 9. maiks hoopis keeleseaduse pisut rangemaks teha ja selle täiel määral jõustada.

9. mai puhul võiks rääkida nii eesti kui vene keeles nii telesaadetes kui mujal sellestki, mis eestlaste ja Eestimaaga juhtus okupatsiooni ajal. 9. maiga lõppes küll sõda, kuid okupatsioon kestis edasi ja nii mõnigi suurem küüditamine oli veel ees.

Mul ei ole venelaste vastu midagi, küll aga sovjetismi vastu. Kõigile oleks parem, ka venelastele endile, kui sovjetikultuur ajaloohämarustesse vajuks.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kathryyne

Läänemaailm tähistab vaid 8. maid kui sôja lôpu aastapäeva.

Miks meil IKKA VEEL nn vôidupüha tähistatakse?!

 

+11
0
Please wait...

Postitas:
taivopalm

Küüditamisest räägitakse ikka igal aastal, aga pigem märtsis ja juunis, kui on küüditamise aastapäevad. Mis puutub 9.maisse, siis mida vähem sellele tähelepanu pööratakse, seda parem. See sõda lõppes 77 aastat tagasi. Venelased räägivad sellest lihtsal põhjusel, et see on nende viimane saavutus, mille üle saab uhkust tunda. Eestlased võiks tähistada rohkem Euroopa päeva 8.mail. Venelasi keelata nelkidega pronkssõduri juurde minemast me ei saa ja ei olegi mõtet. Las nad käivad seal. Sellest ei ole vaja teha meedias mitmeid uudisklippe.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Seliiina

Euroopa päev on ka siiski 9.mail ja seda enam võiks rääkida ja tähistada seda.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Epsukas Pojaga

Väga õiged mõtted teemaalgatajal. Ja see surematu polgu marss tuleks ära keelata. Lõplikult. Süda läheb pahaks vaadates neid noori vene vormides ja kõike muud, mis seal toimub. Sellisel asjal ei tohi meie riigis kohta olla. Viigu sinna ausamba juurde lilli, aga see olgu ka kogu lubatud tegevus,

+29
0
Please wait...

Postitas:
Anonymous

Ei tea jah, kuidas nad ei mõista, et  sõja olukorras “vabastatakse” just neid esmajärjekorras eluasemest, sest esimesena jääb ette Ida-Virumaa ja siis võetakse argpükslikult ette suured paneelikate elamurajoonid. Aga ikka lehvitaks oma kartulimardika lindikest – kallis Putin alanda meid. Masohhism vist.

Aga noh eks meil siin koroona ajal tekkisid ka mingid kõigutamatud umbusklikud, kes jäägitult oma liidri sonimist uskusid ja selle järgi joondusid. Või võtkem kasvõi mammad, kes lapsele mmsi sisse kallavad, sest nad usuvad mingit ossumpossum liidrit ja nad on valmis ka lapse elu tema nimel ohverdama. Nad on veendunud , et arstid, teadlased kõik valetavad. Samasugune on pimeusk Putinisse.

+16
-3
Please wait...

Postitas:
lehmalellepoeg

Väga õiged mõtted teemaalgatajal. Ja see surematu polgu marss tuleks ära keelata. Lõplikult. Süda läheb pahaks vaadates neid noori vene vormides ja kõike muud, mis seal toimub. Sellisel asjal ei tohi meie riigis kohta olla. Viigu sinna ausamba juurde lilli, aga see olgu ka kogu lubatud tegevus,

See on tegelikult ikka okse, praegu päris paljud venelased virisevad, et miks igal pool ukraina lipud jms, et miks keegi ei mõtle, et see haavab nende tundeid vms. Ja samas on ok iga aasta punaste lippude ja vormidega ringi marssida ilma, et keegi eestlaste tunnetele mõtleks.

+30
0
Please wait...

Postitas:
devil24

Selge on see, et mingeid kogunemisi ei ühel, ega teisel rindel lubada sel päeval ei tohi. Aga teeks, nagu vandid ise teevad – valetades, hämades. Seda koroonatrummi on ju nüüd aastaid löödud, asi see, siis orgunnida sujuvalt ka selleks ajaks. Pandeemia ajal kõik kogunemised keelatud nii sees, kui väljas-ikka rahvatervise huvides. Mupo /politsei korda pidama ja kõigile räige rahatrahv, kui rohkem kui 2 inimest 2m pikkuste vahedega kusagil liikumas on. 😈

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Artikkel https://www.postimees.ee/7488174/uks-surematu-polgu-tallinna-marsi-korraldajatest-keeldub-uritust-ara-jatmast

hakkasin vaatama, et mis tüüp see Sergei Tšaulin on ja avanes selline õudus

https://www.propastop.org/2018/05/28/3852/

https://www.propastop.org/2018/06/04/3879/

https://www.propastop.org/2018/06/14/3909/

https://www.propastop.org/2018/07/05/3988/

5. osa

https://www.propastop.org/2018/07/23/4039/

lisaks

https://www.ohtuleht.ee/1058046/viies-kolonn-eestis-elab-venemaa-kodanikke-kel-on-relvaluba-kodus-terve-arsenal-ning-kuni-5000-padrunit-see-on-meile-koigest-sportlik-hobi

+1
0
Please wait...

Postitas:
Tervist

Miks me Moskva aja järgi seda päeva tähistame. Võidupüha peab olema ikka õigel päeval. Kui kirjutati kapitulatsioon alla 8.mai, siis tulebki tähistada 8sandal mail. Okupatsiooniaegseid pühasid ei peaks tähistama.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
temake

Kõige absurdsem asi siin on see, et keegi ei tegele peamisega-Putini võimult kukutamisega, vaid pigem nagu iseenda olemasolu õigustamisega ja mingite asjaolude leevendamisega

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Kes teda kukutama peaks kui isegi meie venelased millestki aru ei saa

https://kanal2.postimees.ee/pluss/video/?id=339827

perekoolikate poolt imetletud äge naine on seal väga pahuras tujus.

+4
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )


Esileht Ajaviite- ja muud jutud 9.mai tähistamisest