Esileht Koroonaviirus COVID-19 95% intensiiviravi vajajatest on vaktsineerimata

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 139 )

Teema: 95% intensiiviravi vajajatest on vaktsineerimata

Postitas:
Kägu

Äkki sa sellest räägid lähamalt? Kuidas jõuab ‘viirus verre’ ja mis siis edasi saab?

<arst>

Naturaalsel nakatumisel võib viirus vereringesse jõuda paljunedes näiteks sinu enda lümfisüsteemi kaudu – ja sealt edasi juba kus iganes viiruseosake leiab omakorda raku, kuhu ennast sisendada, et seal siis reprodutseerima hakata. Vereringes ja terves organismis kipuvad need peatuspunktid olema kriitilistes kohtades – kopsud, neerud, süda, aju…

Inimestes, kes on oma süsteemi muudel moodustel või muid haigusi lähiajal põdenenuna juba piisavalt läbi põletanud, on viirusel seda vägga mõnus teha. Su süsteemil pole vunki, et viiruse tegevust piisavalt efektiivselt takistada.

Kuidas muudmoodi ränk koroona sulle südame- või ajujahjustusi põhjustada saab? Eks ikka sellega, et osad viirusepisikud suurest armeest jõuavad mingis olulises organis rakkudesse siseneda, ning su oma immuunsüsteem peab nüüd seda selleks lammutama hakata, et viirust hävitada. (Kusjuures see, kuidas need trombid tekivad, on ka omaette seiklus. https://www.bmj.com/content/373/bmj.n954 )

Ja siiit… Tulevaaad…. Tsütotoksilised t-rakud. Pew, pew, pew, HÄVITAGE KÕIK NAKATUNUD RAKUD! Selle käigus aga saab su oma organism ka viga – aga point on selles, et su vägivaldne immuunsüsteem üritab sind tema võimuses oleval parimal viisil elus hoida.

Komplekssüsteemid on ilusad.

Kusjuures selle koroonaviiruse on väga huvitav osa just see, kuidas ogavalgul on see funktsioon, mis aitavad viirust rakku sisestada, väga efektiivseks aretatud. Fun stuff. https://www.nature.com/articles/s41392-020-0184-0

<Rooma Paavst>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ju kirjutas selgelt: Suvaliste inimeste (ja laste) vaktsineerimine ei aita neid riskigruppi kuulujaid kuidagi. Ja sellest ei räägi meil küll keegi. Mõtteid lugeda ei oska, aga kuidas eestikeelse tekstiga lood on?

Ja miks sellest kirjutama keegi peaks? Jajaa, sõnadest võib ju aru saada, aga mõte on veider. Eriti kuna lause sõnastus annab mõista, nagu ma oleks väitnud kuskil, et keegi kirjutab sellest (ärgu ma pläragu, et ei kirjuta). Pole siin teemas ei mina ega keegi muu rääkinud suvaliste inimeste vaktsineerimisest kirjutamisest (huh, mis sellest üldse kirjutada oleks?). Seega – ära hüppa liiga ägedalt, see lause oli vägagi segane, mitte selge nagu sa üritad väita. Vaata, mis põiega hüppamise peale juhtus ühes lastelaulus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naturaalsel nakatumisel võib viirus vereringesse jõuda paljunedes näiteks sinu enda lümfisüsteemi kaudu – ja sealt edasi juba kus iganes viiruseosake leiab omakorda raku, kuhu ennast sisendada, et seal siis reprodutseerima hakata. Vereringes ja terves organismis kipuvad need peatuspunktid olema kriitilistes kohtades – kopsud, neerud, süda, aju…

Kuna meie teema siin on siiski vaktsineerimine, siis oled sa unustanud ühe olulise detaili siit pildilt – vaktsineerimise tagajärjel tekkinud antikehad, mis sinu kirjeldatud hetkeks juba suure sõjakisaga neid viirusi taga ajavad ja notivad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna meie teema siin on siiski vaktsineerimine, siis oled sa unustanud ühe olulise detaili siit pildilt – vaktsineerimise tagajärjel tekkinud antikehad, mis sinu kirjeldatud hetkeks juba suure sõjakisaga neid viirusi taga ajavad ja notivad.

Kellel tulevad sõjakisaga, kellel ei tule. Kahjuks need veres olevad antikehad kipuvad kuude jooksul ära kaduma, ja siis on vaja buustida, et need seal koguaeg valmis oleks.

Ja vaktsineerimise teel saavutatud tehisimmuunsus paraku ninas-neelus juba kisama ei saa hakata – oleks super tore, kui saaks, aga paraku on välja tulnud, et nada – need ep oska sinna vaadatagi, ega ei saa enne tegutsema hakata, kui viirus on juba kaugemale levinud.

Mõnele teeb antikehade valmis olemasolu vereringes läbipõdemise märkamatuks. Või viie päeva asemel ähib näiteks kolm. Raskemini haigestunutel, kellel antikehad käituvad, nagu ette nähtud, on see vahe juba tuntavam – ei ole tõesti enam küsimus selles, kui mugavalt sa selle viiruse läbi põletad, vaid siin võib olla vahet kas põed kodus või haiglas, isegi elu ja surm – ka üks päev kiirem läbipõdemine võib olla see üks, mida vaja, et inimene selle üle elaks.

Selles mõttes vägev tõesti.

Aga kas need, kes oma tervislikku seisundit tundes ei hooli, kuna nende jaoks on see kõigest trendikas mugavusküsimus, eriti suure trumliga veneruletti mängida tahavad, oleks justkui juba arutelu mingil teisel tasemel. Kellele kust maalt see risk ennast ära tasub – mõni inimene kuuletub kõhutundele.

Koledaid asju juhtub, kui teed kellegi teise tungival soovil oma kõhutundele vastu, ja lähebki halvasti… Mis vägivaldne äng ja viha sellele järgneb – üksi sellele mõtlemine võib juba inimesele seljavalu tekitama hakata (või peaks ütlema, kõhu?).

Ja mine tea, kõik 65+ pole sama puuga löödud. Mõnel pole isegi pere, kellega kontaktis on. Ta ei hooli enam, ja keegi ei hooli. Või mis erinevatel põhjustel satuvad vanad inimesed üldse hooldekodudesse? Kas nad on üksikud? Või on perekond ta mugavuse mõttes nö mägedesse surema saatnud?

Nendest, kes selle viiruse olemasolu üldse ei usu ja seeläbi teisi ohustavad – ma ei oska isegi ette kujutada, miks nad seda teevad, miks nad sellised on. Mine tea, pisut nihilistlikud? Vihased ja kiuslikud? Muidugi neid on, aga ma ei usu, et neid väga palju on. Paraku siit-sealt sotsiaalmeediast jääb mulje, nagu selleks inimeseks peetakse igat loobujat.

See on üsna solvav vale pilt!

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sellest ei räägi meil küll keegi, ära plära. Ikka mingi üldine kõigile suunatud “võtke ennast kokku ja minge vaktsineerima” jutt.
Millest “sellest”? Ma ei loe su mõtteid.

Millest sa aru ei saa? Ma kirjutasin täpselt selle sinu lõigu alla, mida ma kommenteerin. Mine loe oma teksti uuesti, kui meelest ära läks, mida eespool plärasid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ju kirjutas selgelt: Suvaliste inimeste (ja laste) vaktsineerimine ei aita neid riskigruppi kuulujaid kuidagi. Ja sellest ei räägi meil küll keegi. Mõtteid lugeda ei oska, aga kuidas eestikeelse tekstiga lood on?

Ja miks sellest kirjutama keegi peaks? Jajaa, sõnadest võib ju aru saada, aga mõte on veider…

Küllap oli siin viide asjaolule, et valitsus hindab tervet seda olukorda pigem üleüldise vaktsineerituse taseme pealt, mitte selle, et keda see siis tegelikult ohustab ja kes neid haiglaid ummistab, ja kui mõtekas on kellelgi seda süsti saada – sest kõigil, nagu mingit loogikatpidi aru saada, ei ole seda mõtet saada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest sa aru ei saa? Ma kirjutasin täpselt selle sinu lõigu alla, mida ma kommenteerin. Mine loe oma teksti uuesti, kui meelest ära läks, mida eespool plärasid.

Sa tsiteerisid kogu mu postitust (ja veel ka eelmist, millele mina vastasin), mitte täpset lõiku. Ei loe ma endiselt su mõtteid selle kohta, mida täpselt sa pläramiseks pidasid. Kui sa muidugi ise ka enam aru ei saa, mida kirjutasid, siis on teine asi.

Küllap oli siin viide asjaolule, et valitsus hindab tervet seda olukorda pigem üleüldise vaktsineerituse taseme pealt, mitte selle, et keda see siis tegelikult ohustab ja kes neid haiglaid ummistab, ja kui mõtekas on kellelgi seda süsti saada – sest kõigil, nagu mingit loogikatpidi aru saada, ei ole seda mõtet saada.

Ma ei arva, et ta sellest rääkis. See “see” pidi ikka ju miski olema, mida mina äsja väitsin.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tsiteerisid kogu mu postitust (ja veel ka eelmist, millele mina vastasin), mitte täpset lõiku. Ei loe ma endiselt su mõtteid selle kohta, mida täpselt sa pläramiseks pidasid. Kui sa muidugi ise ka enam aru ei saa, mida kirjutasid, siis on teine asi.

Ok, ma teen sulle, tuhimile, siis puust ja punaseks, sest näha on, et sa ise ei jaga välja, millest jutt.

SINA KIRJUTASID:
Ja on need perearstid laulnud ka neid riske, sealhulgas kehakaalu juttu, aga vaata, sellega on nii, et ega 40+ KMI pealt üleöö 25 peale jõua, onju. Selle peale läheks aastaid. Seega pole kaalust alla võtmine praeguse kriisi jaoks mingi lahendus. Lahenduseks on vaktsineerimine, mida saab teha üleöö, paar kuud ootamist ja oht jälle grammike väiksem.

ja mina kirjutasin:
Jah, aga kelle vaktsineerimine? Suvaliste inimeste (ja laste) vaktsineerimine ei aita neid riskigruppi kuulujaid kuidagi. Ja sellest ei räägi meil küll keegi, ära plära. Ikka mingi üldine kõigile suunatud “võtke ennast kokku ja minge vaktsineerima” jutt.

Nüüd said pihta või on veel järeleaitamist vaja?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

SINA KIRJUTASID: Ja on need perearstid laulnud ka neid riske, sealhulgas kehakaalu juttu, aga vaata, sellega on nii, et ega 40+ KMI pealt üleöö 25 peale jõua, onju. Selle peale läheks aastaid. Seega pole kaalust alla võtmine praeguse kriisi jaoks mingi lahendus. Lahenduseks on vaktsineerimine, mida saab teha üleöö, paar kuud ootamist ja oht jälle grammike väiksem. ja mina kirjutasin: Jah, aga kelle vaktsineerimine? Suvaliste inimeste (ja laste) vaktsineerimine ei aita neid riskigruppi kuulujaid kuidagi. Ja sellest ei räägi meil küll keegi, ära plära. Ikka mingi üldine kõigile suunatud “võtke ennast kokku ja minge vaktsineerima” jutt. Nüüd said pihta või on veel järeleaitamist vaja?

Ja see oli normaalselt ja arusaadavalt kirjutatud sinu arust? Asesõna “see” või “selle” kasutatakse ikka viimati jutuks olnu kohta, viimati rääkisid sa suvaliste inimeste vaktsineerimisest.  😀 Vaata, ka teine Kägu ei saanud aru, kuigi ta arvas, et sai.

Sa siis väidad, et kehakaalu langetamise vajalikkusest ei räägi meil ükski perearst, kõik on vait kui sukad? Ma ei tea nüüd, kas ma tõesti peaksin nii rumala väite peale hakkama sulle näiteid otsima? Ei viitsi. Kehakaalust räägib ajakirjandus, iga ülekaaluline, kes perearstile või töötervishoiuarstile nina näitab, saab noomida … ja ka seda on kirjutatud küll ja veel, kes on koroona riskigrupid. Ikka et diabeet ja vererõhk ja ülekaal. Mina ei tea, kuidas on võimalik, et sa seda ei kuule-näe.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka et diabeet ja vererõhk ja ülekaal. Mina ei tea, kuidas on võimalik, et sa seda ei kuule-näe.

Mõnedel inimestel on vist tekkinud ettekujutus, et pelgalt sellest piisab, et keegi ülekaalulisele ütleb, “sa peaksid rohkem oma tervise eest hoolitsema.” Job done, käed tolmust-tööst puhtaks, kilod kukuvad üle öö.

See on tõsi, et tervise ja harjumuste muutmine ei käi päris nii, et võtad päevapealt uue režiimi ette, saadad ülejäänud elu ja harjumused pikalt ning siis tervis hakkab sajaga tulema. Selleks, et harjumused saaks üldse muutuma hakkama, peab kõigepealt ka teda ümbritsev keskkond muutuma – ja enamus inimestel ei käe see sõrmenipsuga.

Paljudes seltskondades või peredes võib juhtuda isegi hoopis nii, et üks teavitab, et tahaks mingit dieeti ja trennirežiimi proovida, aga siis teised ütlevad julgestuseks vaid nii palju, “niikuinii kukud läbi.”

Elustiili ei saa muuta mingi ratsionaalse mõttega. Sellepärast ei ole ka arstide võimuses oma patsiente sel teemal tugevamini mõjutada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aus.

https://www.delfi.ee/artikkel/94837045/kaja-kallas-vaktsineerimata-inimeste-vabadusi-tuleks-piirata-arutuse-all-on-ka-ravikulude-tagasi-noudmine

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei ole aus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei ole aus.

See on sinu arvamus. Minu arvamus on näiteks see, et kui haiglas on töökorras 10 hingamisaparaati koos personaliga, ja kui need kõik on hõivatud, osa nendest vaktsineerimata covidihaigetega ja tuleb nüüd sisse inimene, kes vajab hingamisaparaati mingil muul põhjusel või on vaktsineeritud covidi vastu, siis helistatakse kõige viletsama mittevaktsineeritud patsiendi omastele ja palutakse oma sugulana haiglast kohe minema viia.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei ole aus.

See on sinu arvamus. Minu arvamus on näiteks see, et kui haiglas on töökorras 10 hingamisaparaati koos personaliga, ja kui need kõik on hõivatud, osa nendest vaktsineerimata covidihaigetega ja tuleb nüüd sisse inimene, kes vajab hingamisaparaati mingil muul põhjusel või on vaktsineeritud covidi vastu, siis helistatakse kõige viletsama mittevaktsineeritud patsiendi omastele ja palutakse oma sugulana haiglast kohe minema viia.

Olles omandanud arstikutse, tänan oma õpetajaid.

Tõotan oma au ja südametunnistuse nimel, et pühendun arstitöös inimese abistamisele ja humaansuse põhimõtete teenimisele. Minu tegevuse sihiks olgu rahva tervise säilitamine ja edendamine, haiguste ennetamine, haigete ravimine ning nende kannatuste leevendamine.

Lähtun oma töös arstiteaduse põhimõtetest ja kasutan vaid selliseid raviviise, mille tulemuslikkus on teaduslikult ja eduka praktika kaudu tõendatud. Uuringu või raviviisi soovitamisel austan patsiendi tahet ning teavitan teda nii selle oodatavast kasust kui ka võimalikest ohtudest.

Suhtun oma kolleegidesse austusega ega keeldu abist, kui nad oma patsiente ravides minu poole pöörduvad. Täiendan pidevalt oma teadmisi ja oskusi ning jagan neid oma kolleegidega. Hoian kõrgel arstikutse au nii patsientide kui ka kogu ühiskonna ees.

Pean hoolikalt saladuses, mida patsiendiga seoses mulle on usaldatud. Täidan oma arstikohust ühtviisi kõigi patsientide suhtes, kedagi eelistamata. Miski ei saa mind sundida oma oskusi kasutama arstieetika põhimõtete vastu.

Et siis kirjutame ümber siin ja kohe?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean hoolikalt saladuses, mida patsiendiga seoses mulle on usaldatud. Täidan oma arstikohust ühtviisi kõigi patsientide suhtes, kedagi eelistamata. Miski ei saa mind sundida oma oskusi kasutama arstieetika põhimõtete vastu. Et siis kirjutame ümber siin ja kohe?

Noo, aga see arst ei saa ju ühtviisi kõigi patsientide suhtes oma arstikohust täita, kedagi peab eelistama igal juhul, kui haigeid on 11, aga aparaate 10. Mis sinu arust see eelistuse alus siis olla tohib ja mis ei tohi? Vaktsineeritus ei tohi olla, aga vanus tohib? Mis veel tohib? Nahavärv või rahvus tohib? Aga kehakaal? Aga jalanumber? Või suguhaiguste olemasolu? Mis on see näitaja?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noo, aga see arst ei saa ju ühtviisi kõigi patsientide suhtes oma arstikohust täita, kedagi peab eelistama igal juhul, kui haigeid on 11, aga aparaate 10. Mis sinu arust see eelistuse alus siis olla tohib ja mis ei tohi? Vaktsineeritus ei tohi olla, aga vanus tohib? Mis veel tohib? Nahavärv või rahvus tohib? Aga kehakaal? Aga jalanumber? Või suguhaiguste olemasolu? Mis on see näitaja?

Ah, vaja hea käru probleem, tulevad kõik utilitaristid välja, kes demonstreerivad oma moraalitunnetuse puudust.

Kes saab mida teha, et sellist situatsiooni üldse vältida – ja seda muudel moodustel, kui vaktsineerimine, kuna sundvaktsineerimine ei ole valikus.

Piirikontroll, pidev kiirtestimine, varajane kodune ravi. Töötab mujal kohtades maailmas, peaks nagu siin ka töötama.

Aga siis ei saa ju kuuest miljonist vaktsiinist lahti ja tekib jäätmeprobleem. Mis pole kaugeltki terviseküsimus ega ka moraaliküsimus.

Miks te Hippokratese vannet alla hääletate? Ei ole miski teie jaoks püha… Jah, liiga vana ja aegunud printsiip meie progressiivse maailma jaoks?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noo, aga see arst ei saa ju ühtviisi kõigi patsientide suhtes oma arstikohust täita, kedagi peab eelistama igal juhul, kui haigeid on 11, aga aparaate 10. Mis sinu arust see eelistuse alus siis olla tohib ja mis ei tohi? Vaktsineeritus ei tohi olla, aga vanus tohib? Mis veel tohib? Nahavärv või rahvus tohib? Aga kehakaal? Aga jalanumber? Või suguhaiguste olemasolu? Mis on see näitaja?

Ah, vaja hea käru probleem, tulevad kõik utilitaristid välja, kes demonstreerivad oma moraalitunnetuse puudust.

Kes saab mida teha, et sellist situatsiooni üldse vältida – ja seda muudel moodustel, kui vaktsineerimine, kuna sundvaktsineerimine ei ole valikus.

Piirikontroll, pidev kiirtestimine, varajane kodune ravi. Töötab mujal kohtades maailmas, peaks nagu siin ka töötama.

Aga siis ei saa ju kuuest miljonist vaktsiinist lahti ja tekib jäätmeprobleem. Mis pole kaugeltki terviseküsimus ega ka moraaliküsimus.

Miks te Hippokratese vannet alla hääletate? Ei ole miski teie jaoks püha… Jah, liiga vana ja aegunud printsiip meie progressiivse maailma jaoks?

mujal maailmas, ja mitte eriti kaugel,  töötab vaktsineerimine, miks meil ei peaks töötama.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te Hippokratese vannet alla hääletate? Ei ole miski teie jaoks püha… Jah, liiga vana ja aegunud printsiip meie progressiivse maailma jaoks?

vanne üksi ei ravi kedagi. kui ressurssi ei ole, siis lihtsalt ei ole. võid ise kodus vanduda ja peale puhuda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te Hippokratese vannet alla hääletate? Ei ole miski teie jaoks püha… Jah, liiga vana ja aegunud printsiip meie progressiivse maailma jaoks?

vanne üksi ei ravi kedagi. kui ressurssi ei ole, siis lihtsalt ei ole. võid ise kodus vanduda ja peale puhuda.

Terviseamet tehku I-MASK+ koduse ravi protokollis kasutatavad ravimid üle leti kättesaadavaks, ja enamusel polegi üldse probleemi selle koduse raviga.

https://covid19criticalcare.com/covid-19-protocols/i-mask-plus-protocol/

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te Hippokratese vannet alla hääletate? Ei ole miski teie jaoks püha… Jah, liiga vana ja aegunud printsiip meie progressiivse maailma jaoks?

vanne üksi ei ravi kedagi. kui ressurssi ei ole, siis lihtsalt ei ole. võid ise kodus vanduda ja peale puhuda.

Terviseamet tehku I-MASK+ koduse ravi protokollis kasutatavad ravimid üle leti kättesaadavaks, ja enamusel polegi üldse probleemi selle koduse raviga.

https://covid19criticalcare.com/covid-19-protocols/i-mask-plus-protocol/

terviseamet ei tegele ravimitele kasutusloa andmisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kasutusluba on olemas terves maailmas. üle leti ei müüda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kasutusluba on olemas terves maailmas. üle leti ei müüda.

kasutusluba on alati seotud näidustustega. ravimite retseptikohustus on olemas põhjusega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, vaja hea käru probleem, tulevad kõik utilitaristid välja, kes demonstreerivad oma moraalitunnetuse puudust. Kes saab mida teha, et sellist situatsiooni üldse vältida – ja seda muudel moodustel, kui vaktsineerimine, kuna sundvaktsineerimine ei ole valikus.

Hippokratese vannet ei anna minu teada piirivalvurid ega isegi mitte peaminister, vaid arstid. Seega saame rääkida ikkagi vaid arstide käsutuses olevatest võimalustest, mitte udutada “situatsiooni vältimisest” või piiri sulgemisest. Kui situatsioon on käes, siis on hilja seda vältima hakata ja arst peab midagi otsustama. Mida ta otsustab? Ära demagoogitse ja vasta küsimusele.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nt see põhjus, et siis EUA läbi ei saaks neid vaktsiine meile üldse anda.

vahelduseks veel pulli, mida mingi põhjusega üle leti ei saa

https://www.forbes.com/sites/ajherrington/2021/04/14/compounds-in-cannabis-show-promise-as-a-treatment-for-coronavirus-infections/?sh=3d826e0873b2

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen justkui lugenud, et Hippokratese vannet kaasajal ei antagi.

Vaktsineerimisvastased kujutavad ette, et jutt käib sellest, et haiglad töötavad ainsamagi piiranguta ja siis hakatakse kiusu pärast mittevaktsineeritute võimalusi piirama. Ei – jutt käib ikka piiratud oludest. Tegelikult on meie kõigi võimalused piiratud sellest, et haiglad peavad koroonahaigetega sahmerdama. Mu tuttav ortopeed lappis eelmisel tippajal ainult kukkujate luid. Ühtegi plaanilist asja ei teinud. Ortopeediaosakonna õed olid kõik koroonaosakonda suunatud. Teine ortopeed tegi operatsioone oma erakas. Vaktsineerituse alusel poleks nagu õiglane liigitada, aga väga suur  osa inimesi saab lähemal ajal teate plaanilise operatsiooni edasilükkumisest. Kas see on õiglane?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti 1,3 miljonist elanikust on ligi miljon inimest läbipõdenud-immuunsed või vaktsineeritud. Olukord haiglates on kordades hullem kui eelmisel aastal samal ajal, kui läbipõdenute arv oli kordades väiksem ning mitte ainsatki vaktsineeritut veel polnud.. Mis on pildil valesti?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sina aru ei saa, siis see ei tähenda veel, et näide ei haaku. Loomulikult näide haakub teemasse.

Jah, niipalju haakub, et näitab, kuidas mingisugust vahet ei ole, kas vaktsineerid v mitte. Haigestumune tõuseb vaktsineeritutel samas proportsioonis ????.

Kindlasti mitte. Vaktsineeritud haigestuvad väiksema tõenäosusega ja põevad kergemalt.

Loe neid veidi ülalpool toodud linkidel olevaid artikleid. Pole küll Delfi ega Jolleri jutt, aga äkki ikkagi kulutaksid 5 minutit oma ajast silmaringi laiendamisele? Täiesti ametlikel andmetel põhinevad uuringud selle kohta, kuidas vaktsineeritute suremus covidisse on juba lausa 80% suurem.

Silmaringi arendav tõesti, aga selles osaks, kui lihtne on pealtnäha aruka, aga meelega kallutatud ja pooliku sisuga inimesi lollitada.

Pane nt tähele, et kevadisi andmeid vabandatakse sellega, et siis oligi väga vähe vaktsineerituid, praeguste juures jäetakse aga mainimata, et vaktsineerimata inimesi ongi vähe, eriti riskigruppides. Sisuliselt sain teada, et kui pea kõik on vaktsineerimata, siis on ka enamik surnutest vaktsineetimata, ja vaktsineeritute arvu kasvades kasvab ka surnud vaktsineeritute hulk, ehk ei midagi uut ega huvitavat.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti 1,3 miljonist elanikust on ligi miljon inimest läbipõdenud-immuunsed või vaktsineeritud. Olukord haiglates on kordades hullem kui eelmisel aastal samal ajal, kui läbipõdenute arv oli kordades väiksem ning mitte ainsatki vaktsineeritut veel polnud.. Mis on pildil valesti?

Pildil on valesti sinu loogikapuudus. Sa võrdled eelmise aasta septembrit käesoleva aasta omaga ja imestad, miks on haiglas rohkem inimesi??? Eelmise aasta oktoobri alguses oli päevas paarkümmend nakatumist. Nüüd on 900. Loogiline, et ka haiglaravi osakaal on erinev. Eelmise aasta oktoobris olid piirangud, üritusi ei toimunud, kohvikud-teatrid ei töötanud, ettevõtted olid kodukontorites. Selle aasta oktoobris pole neid piiranguid. Võrdle parem veebruari märtsiga, näed, et sama nakatumistaseme juures on haiglas 3-4 korda vähem inimesi kui siis oli!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiste kohta tahaks küll infot lugeda, et palju kehakaal ja haigused ja mis kõik veel.

Aga palu neid vabatahtlikke oleks, kes oleks nõus enda kohta käiva info andma Terviseametile jagamiseks? Eriti vahva on see, kui teiste kohta tahavad andmeid need, kes ise leiavad, et küsida – oled vaktsineeritud või ei – on vabaduste rikkumine, ahistamine jnejne. Aga teised ladugu kogu oma info letti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiste kohta tahaks küll infot lugeda, et palju kehakaal ja haigused ja mis kõik veel.

Aga palu neid vabatahtlikke oleks, kes oleks nõus enda kohta käiva info andma Terviseametile jagamiseks? Eriti vahva on see, kui teiste kohta tahavad andmeid need, kes ise leiavad, et küsida – oled vaktsineeritud või ei – on vabaduste rikkumine, ahistamine jnejne. Aga teised ladugu kogu oma info letti.

Küllap on mõeldud seda niipidi, et kui avalik peaks olema vaktsineerituse staatus, oleks aus, kui muud asjasse puutuvad tervisemarkerid oleks ka vabalt kõigile teada.

Inimesed tahavad teada, kas see haigus ikka ohustab neid ja nende lähedasi sinna haiglasse sattumast, kui on kuuldaval jutud, et sinna satuvad ja ummistust põhjustavad suuremas joones diabeedikud jm.

See tähendaks ka seda, et KÕIKIDE vaktsineerimine on täiesti alusetu. Protsendi taga ajamine on täiesti alusetu. Ja valitsus teeb seda ainult sellepärast, et selle numbri jahtimine on neile lihtsam.

Mida on siin õiglast selles, lihtaslt selleks, et riigil oleks lihsam näpuga joont ajada, peavad inimesed, keda see viirus ei ohusta ega ähvarda haiglasse saatmast, vaktsineerimisega kaasnevat (olgugi siis kui vähetõenäolist) terviseriski võtma?

See on solvav laiskus valitsuse poolt. Eriti, kuna nad pole valmis võtma seda riski koos sinuga (kompensatsioon, kasvõi eluaegne, peaks sellel mingid tagajärjed olema – mis vb teeb sind invaliidseks selle kohapealt, mis ameti või erialaga siiani tegelenud oled – see on leibkonna jaoks väga suur risk, siiski).

Kas sellest on tõesti nii raske aru saada?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 139 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 95% intensiiviravi vajajatest on vaktsineerimata