Esileht Koolilaps 9a. ajab, et tahab puutetundlikku telefoni (omal mobla olemas)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: 9a. ajab, et tahab puutetundlikku telefoni (omal mobla olemas)

Postitas:

Ja pea iga päev ajab peale, et millal mulle ostetakse puutetundlik telefon – et koolis kõigil teistel on (no see on muidugi liialdatud, et kõigil).
Esimesse klassi minnes sai ta meie emt’i perepaketiga liita ja sai sellega tasuta kaasa kõige algelisema Samsungi, millega saab ainult helistada ja ei midagi muud. Ja telefoni ei kasuta ta millekski muuks kui vaid minule helistamiseks ja sedagi mitte igapäevaselt – seega pole tal uue telefoni vajadust absoluutselt.
Ütleb, et tahab muusika pärast. Aga selleks on tal ju mp3 mängija olemas, ütlen talle. Aga see ei ole jälle puutetundlik, kurdab. 😀

No ja räägin talle siis, et uusi asju ostetakse, kui neid tõesti vaja on – et ei osteta midagi ainult selle pärast, et kellelgi teisel on. Jaa-jaa, saab aru, selleks korraks. Järgmine päev aga jälle sama küsimus – millal temale ostetakse puutetundlik telefon. Just nagu me poleks kunagi sel teemal rääkinud. 😀

No kuidas põhjendada selle ostu mittevajalikkust, et see talle kauemaks kui päevaks mõistetav oleks? 🙂 Ega ilmselt ei põhjendagi … mäletan endagi kooliajast et enne ikka rahu ei saanud, kui sai omalegi muretsetud sellised dressid, tossud, jope, kingad nagu teisedki kandsid – see tegi ikka KÕIGE õnnetumaks kui sul neid ei olnud! ja ei aidanud siin ükski tark vanemate jutt, *aesj*

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 09:30; 18.02 09:40; 18.02 12:19; 18.02 18:53; 19.02 10:02; 21.02 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean , et minu laste klassis on kahel lapsel nutikas telefon ja osadel siis LOtte, Limpa jne. 1 klassiga tegu.

Kumba puutetundliku ta tahab? Lotte telefon on odav aga väga imelik kasutada kui juba nutikat proovinud oled. KUi ta tahab nutikat, siis las korjab suurema summa ise ja teie siis lisate natuke.

Mõni laps võib ka nii kaukele minna, et olemasolev telefon \”kaob\” ära või \” varastatakse\” ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Monic kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma tean , et minu laste klassis on kahel lapsel nutikas telefon ja osadel siis LOtte, Limpa jne. 1 klassiga tegu.

Kumba puutetundliku ta tahab? Lotte telefon on odav aga väga imelik kasutada kui juba nutikat proovinud oled. KUi ta tahab nutikat, siis las korjab suurema summa ise ja teie siis lisate natuke.

Mõni laps võib ka nii kaukele minna, et olemasolev telefon \”kaob\” ära või \” varastatakse\” ära.[/tsitaat]Lotte telefonist ei tea ta midagi, firma nimedest ei teata neil ka mitte midagi veel – oluline on, et oleks puutetundlik. 😛

Ja ise ei saaks ta kusagilt raha korjata, taskuraha tal veel ei ole, ta ei ole huvi tundnud. Kui osta, siis ma ikka ise peaks ostma. Ausalt öeldes ma isegi ei tea, mis need kõige odavamad puutetundlikud maksavad – tänapäeval vist ei tohiks nad kallid olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 09:30; 18.02 09:40; 18.02 12:19; 18.02 18:53; 19.02 10:02; 21.02 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 10 aastane tütar ja hakkas ka mingi moment peale ajama, et tema tahab puutekat (seni kasutas Lottet), et siis saab ta muusikat kuulata, videoid vaadata ja intrnetis käia ja muidugi väideti, et KÕIGIL teistel on.

Üritasin ka alguses lapsele selgeks teha, et milleks uus kui vana toimib … aga ega sellest jutust kasu polnud. Samuti ei tahetud kuulda midagi sellest, et hetkel pole raha selliseks väljaminekuks.

Lapse palvel läksime siiski neid puutekaid vaatama. Ennastki huvitas, et kui palju nad siis maksavad ja just sel ajal oli emt-s pakkumine millega käis kaasa 2 tasuta puutekat (neist üks nuti) … no ja siis polnud enam midagi vaieldad või seletada, seda enam et paketivahetus tõi kaasa ka odavama kuutasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 8a pole telefoni ja ei osta ka kuna ta kaotas oma uue Samsungi ära ja meil oli kokkulepe, et kui hoida ei oska siis uut ka ei saa. Ja nii ongi. Kui ta Eesti koolis käis siis oli ka tihti-,,Aga teistel on ka..”. Mina ütlesin talle konkreetselt:,,Sina ei ole teised!”Pole kordagi ostnud talle midagi kuna teistel on ka, lollid on need vanemad, kes aga alluvad sellele! Aga Eestlastel ongi tegelikult loll komme elada põhimõttega ,,Naabrist parem!”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas oskab laps taskuraha soovida kui ta ei ole seda mitte kunagi saanud?

Minu lastel on taskuraha, alustasime juba pool aastat enne kooli, et nad saaks harjutada. Nad ei osta ninni, nänni. KOrjavad ja siis ostavad midagi, mida soovivad, Hiljuti osteti fotokas.

Lase siis lapsel selgitada mida ta puutetundliku all mõtleb. Ma pigem arvan, et juu ta ikka nutitelefoni tahab.
Mulle pakkus Elisa ka puutetundlike kui neile üle lähen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 11:22; 18.02 17:45; 21.02 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas oskab laps taskuraha soovida kui ta ei ole seda mitte kunagi saanud?[/tsitaat]kes ütles, et ei ole kunagi saanud? On küll saanud – kui läks 1.klassi, siis hakkas taskuraha saama, kuid kuna tal polnud üldse huvi seda kasutada, need rahad olid tal ka segamini mängurahadega ja alatasa kadunud või andis kellelegi mängukaaslasele, siis lõpetasin selle andmise ära. Korduvalt sai pakutud, et kas ei taha minna poodi kommi või jäätist vm ostma, või mingit väikest mänguasja – ei olnud tal kunagi huvi seda teha. No mida ma topin talle seda raha ainult mööda tuba ära kaotamiseks. 🙂
Küsisingi, et kas sul ei ole vaja enam lisaks seda raha kogumiseks ja ütles, et ei ole tal seda vaja jah.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 09:30; 18.02 09:40; 18.02 12:19; 18.02 18:53; 19.02 10:02; 21.02 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arvates on see paljuski vanemate suhtumise küsimus, et selle \”kõigil teistel on\”-ga peale käiakse. mul on vanemad lapsed täiskasvanud, üks pubekas ja üks 1.kl ja mul ei meenu mitte kordagi, et seda oleks mingi asja omamise põhjenduseks toodud- asju ostetakse ikka isikliku vajaduse, mitte teiste järgi.
mis puutub mobiilidesse, siis esimene puutetundlik ilmus meie koju eelmise aasta sept, siis ka pooljuhuslikult- 18a piiga läks omale uut tel ostma ja kuna see oli just sooduspakkumises, siis nii see ostetud saigi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 7.aastane lunib ka juba pool aastat. Ta seda ei vaata, mis \”teistel\” on, aga kuna mul endal on, ja ta teab täpselt, kui palju võimalusi on puutetundliku nutitelefoniga, siis lunibki.
Meil käib selliste asjade saamiseks kokkulepete tegemine – tuleb nö \”välja teenida\”, olla väga hoolas õpilane, kodus abiline jne. Lisaks siis on \”kalliste ja toredate\” asjade saamiseks sünnipäev – laps ise siis arvestab sellega, et sünnipäevaks palub kõigilt nänni asemel näiteks puutetundliku telefoni fondi raha kingiks. Vanaemad-sõbrad on kõik sellega väga rahul – jääb mõttetu nänni ostmine ära.
Jah, seda \”kõigil on, ainult minul pole\” küll kuidagi läbi ei laseks, aga minul täiskasvanuna teeb ka puutetundlik nutitelefon elu oluliselt lihtsamaks, seega miks mitte ka lapsele. Koolitöödeski käib ja lunib minu käest telefoni/arvutit, kuna töövihikus näiteks on ülesanne \”vaata iga päev http://www.emhi.ee lehelt ilmaennustust\”, asjad on ju palju lihtsam ära teha, kui on endal vahendid olemas. Töövihikutes on tihti küsimusi igasuguste loomade/lindude jms asjade kohta, mida mina ega lapsed küll peast ei tea ja õpikus vastuseid pole, siis otsime wikipediast. Wiki aga on kah puutekaga täiesti kasutatav.
Enne telefoni saamist peame muidugi pikalt veel rääkima sellest, et ta ennast telefoniga mängima ei unustaks..
Aga jah – mu 7ne küll Lottet/Limpat ei taha, need ju ikka üsna titekad. Vaja \”päris\” 🙂 Ka välimuselt..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 9-aastane ostis endale kasutatud puutetundliku telefoni (mingi valget värvi Nokia). Koos kõigi dokumentidega, peaaegu et uue. Enne seda müüs vana telefoni osta.ee-s ka maha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 14:56; 19.02 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lotte telefoni on ka ilma lotte pildita, et ongi päris telefon.
Mina ei tea mis vahe on lotte tel ja päris nuti puutekal?
Kas keegi selgitaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lunijate emad, lapsed on teist nutikamad. Miks te nõustute ja järele annate? Nemad oskavad põhjendada ja teie mitte? See on alles algus, mida nad kõike tahtma hakkavad. Valesse auku investeerite minu meelest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus, et lapsed küll tahavad seda, aga peale esimest nädalat otsivad vana jälle välja. Puutetundlik on nii ebamugav ja minu poegade klassides on väga vähe neid, kes seda peale päevast proovimist tõsiselt kasutama on jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lotte ssamsungil peab neid asju suht tugevalt vajutama, tegelikult on selleks kaasas pulk. Ekraan on ka väiksem, samas ka kinnastega kasutatav.
Wifit minuteada ei toeta.
Nutikas telefon kasutab wifit- Eestis on tasuta alasid väga palju aga päris ilma netipaketita ei ole minu jaoks nutikal mõtet.
Ekraan on suur, värviline ja selge (olenevalt firmat ja suurusest ka)
Kinnastega kasutada ei saa kui sa just vastavad kindad ei osta või sõrmi e-lõngaga üle ei silma.

Mahutavusi ma ei tea . Nutikasse saab palju mänge ja rakendusi panna tasuta. Kasvõi külmadega oli minul tegelikult tuntav temperatuur esipaneelil.

Loen meile kus tahan, vajadusel saab ka gps-i kasutada jne.
Puuduseks on aku kiire tühjenemine kui kõiki võimalusi kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 11:22; 18.02 17:45; 21.02 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Lisberg kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lotte telefoni on ka ilma lotte pildita, et ongi päris telefon.
Mina ei tea mis vahe on lotte tel ja päris nuti puutekal?
Kas keegi selgitaks?[/tsitaat]

Mina saan nii aru, et niisama puutekad on nagu tavatelefonid, lihtsalt puutetundliku ekraani pealt käib asjaajamine. Nutikatega saab internetti kasutada, seega ka e-maile lugeda/saata, mänge ja ka muid kasulikke programme tõmmata jne. Siis on muidugi kasulik, kui kodus ka wifi on, netipakettide mahud vist väga suured ei ole.
Minu laps (9a) lunis ka mõnda aega, siis ei saanud ja jättis mõne aja pärast järele. Nüüd läks vana telefon katki ja uue sai jõuludeks nutika, kuna ta on vana nii hästi hoidnud ja üldse on tubli laps :). Kasutab päris agaralt neid võimalusi, sõnastikku näiteks, e-maile loeb, õnneks eriti palju ei mängi. Kahtlustan küll, et hetlel vaatab oma toas youtubest multikaid :(.
Ma saan aru, et teemaalgataja ei ole põhimõtteliselt puuteka vastu, aga ei taha seda niisama lunimise peale kohe osta, eriti kui töökorras telefon olemas. Sel juhul ma vist ütleks lapsele mingi konkreetse aja, millal ta endale selle saab (kui on võimalik osta, nutikate hinnad algavad natuke üle 100 eurost umbes). No näiteks kevadeks kooli lõpuks, kui hinded korras. Või sünnipäevaks, kui see tulemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie 9-aastane ostis endale kasutatud puutetundliku telefoni (mingi valget värvi Nokia). Koos kõigi dokumentidega, peaaegu et uue. Enne seda müüs vana telefoni osta.ee-s ka maha. [/tsitaat]jajah, usume jee -kindlasti on alaealistel lubatud ostas kaubelda. 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Lisaks siis on \”kalliste ja toredate\” asjade saamiseks sünnipäev – laps ise siis arvestab sellega, et sünnipäevaks palub kõigilt nänni asemel näiteks puutetundliku telefoni fondi raha kingiks.[/tsitaat]Eks meilgi sama lugu, et paremad asjad saab sünnipäevaks või jõuluvanalt.

Aga 2x aastas on ikka vähe tema jaoks, podiseb, et miks meie peame \”vaesed\” olema – et tema tahab, et meie oleksime rikkad ja saaksime alati kõike osta, siis kui meie tahame. Mis te selle teema kohta kostaksite lapsele?! 😛

Kusjuures me oleme keskmised, mitte vaesed aga kust tema seda teab, ta mu sissetulekut ei tea. 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 09:30; 18.02 09:40; 18.02 12:19; 18.02 18:53; 19.02 10:02; 21.02 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

EMT perepaketiga on praegu 2 telefoni tasuta, kui teed 2-aastase lepingu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 20:32; 19.02 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
kes ütles, et ei ole kunagi saanud? On küll saanud – kui läks 1.klassi, siis hakkas taskuraha saama, kuid kuna tal polnud üldse huvi seda kasutada, need rahad olid tal ka segamini mängurahadega ja alatasa kadunud või andis kellelegi mängukaaslasele, siis lõpetasin selle andmise ära. Korduvalt sai pakutud, et kas ei taha minna poodi kommi või jäätist vm ostma, või mingit väikest mänguasja – ei olnud tal kunagi huvi seda teha. No mida ma topin talle seda raha ainult mööda tuba ära kaotamiseks. 🙂
Küsisingi, et kas sul ei ole vaja enam lisaks seda raha kogumiseks ja ütles, et ei ole tal seda vaja jah.[/tsitaat]

Minul käib laps esimese klassis ja alates septembrist saab ka iga kuu taskuraha- 10 eur. Selleks, et raha igale poole niisama vedelema ei jääks, avasime talle pangas konto, kuhu saan vajadusel raha üle kanda ning tal on olemas ka rahakott, kus sularaha, pangakaarti, ID-kaarti… hoiustada. Minu laps ka raha koguaeg ei kuluta, aga olengi talle selgeks teinud, et see on sinu raha ja vajadusel võid minna jäätist ostma, aga kui soovid mingit mänguasja siis kogud selleks ise raha.
Kui kooliaasta alguses telefoni sai, siis oli kohe kokkulepe, et kui ära kaob või niisama uut tahab, siis ostab selle enda raha eest. Niimoodi õpib ta vastutama ja saab aru, et raha ja asjad ei kasva niisama puu otsas.

Meie peres on paraku hetkel teemaks, et on \”hädasti\” vaja IPad’i, kuna teistel klassis on. Ei taha nüüd uskuda, et tervel klassil on, aga no kui ta tahab, siis ostku oma raha eest. Nüüd ta igatahes kogub selleks raha ning kuna tal oli just sünnipäev ja paljud külalised kinkisid põhiliselt raha, siis on tal selle tahvelarvuti raha peaaegu koos. Ja ma olen kindel, et kui ta selle ükskord siis oma raha eest ostetud saab, siis selle on hoopis suurem väärtus, kui see, et ema-isa poes lihtsalt heast peast selle raha välja käisid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Atheena kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
jajah, usume jee -kindlasti on alaealistel lubatud ostas kaubelda. :P[/tsitaat]

Otse loomulikult koos isa abiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 14:56; 19.02 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]EMT perepaketiga on praegu 2 telefoni tasuta, kui teed 2-aastase lepingu.[/tsitaat]kahjuks ei saa teha, eelmise lepingu tegime aasta tagasi 3ks aastaks ja selle tingimused katkeksid siis kui nüüd paketti vahetaks. 🙁

Ja vaatasin just selle uue paketi tingimused üle – kuutasu 15,95 või mis ta oligi … meie telefoniarve on jäänud seni 8-9 euro piiridesse. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 09:30; 18.02 09:40; 18.02 12:19; 18.02 18:53; 19.02 10:02; 21.02 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu poiss käib 4. klassis (Tallinnas) ja tal on ikka seesama Nokia mille ostsime kui 1. klassi läks.
hea ja tugev telefon, täiesti toimib.
puutekas läheks tal kohe katki või ta unustaks ennast liiga hea telefoniga vahetunnis mängima.
ei leia , et helistamiseks mingi puutekas peaks olema.
samas, tuttava laps kes läks maakoolis 2. klassi, sai juba teise telefoni, moodsama. ju see ikka mõtlemises kinni on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
kes ütles, et ei ole kunagi saanud? On küll saanud – kui läks 1.klassi, siis hakkas taskuraha saama, kuid kuna tal polnud üldse huvi seda kasutada, need rahad olid tal ka segamini mängurahadega ja alatasa kadunud või andis kellelegi mängukaaslasele, siis lõpetasin selle andmise ära. Korduvalt sai pakutud, et kas ei taha minna poodi kommi või jäätist vm ostma, või mingit väikest mänguasja – ei olnud tal kunagi huvi seda teha. No mida ma topin talle seda raha ainult mööda tuba ära kaotamiseks. 🙂
Küsisingi, et kas sul ei ole vaja enam lisaks seda raha kogumiseks ja ütles, et ei ole tal seda vaja jah.[/tsitaat]
Nooo. aga siis on sul ju väga lihtne. Ütled lapsele, et teed talel pangakonto ja sellele kaardi ja hakkad regulaarselt talle pangakontole taskuraha kanda. Kui aasta pärast näiteks on puutetundliku telefoni raha koos, võib ta selle eest telefoni osta, kui soovib. See on ju väga hea võimalus õpetada last natuke raha koguma, et midagi saada. Siis tekib ka arusaamine, et asjade saamiseks tuleb vaeva nha ja oodata, alati ei saa kõike kohe ja nüüd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

9-a laps sai nutitelefoni kui eelmine vanadusse \”suri\”. Puutetundlik oli tema kaks aastat kestnud unistus ja isa soetas talle jõuluks LG T 505. Elisa võrk võimaldab mobiilse interneti \”kinni keerata\”, EMT näiteks mitte (pead võtma kuutasulise mobiilse neti kui ei taha suuri arveid interneti eest). Mu lapse telefonil on wifi olemas ja muu nett nulli keeratud. Esimesel nädalal olin päris hädas – laps istus ainult telefonis – youtube ja mängud. Möödas poolteist kuud, kasutusel peamiselt helistamiseks ja vahest harva muuks ka. Väljaminek oli alla 60 euro.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tohoh, kas tõesti EMT võrgus ei saa internetti blokeerida, ma ei tahaks seda uskuda. See sõltub minu arvates ikka telefoni mudelist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 20:32; 19.02 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
kes ütles, et ei ole kunagi saanud? On küll saanud – kui läks 1.klassi, siis hakkas taskuraha saama, kuid kuna tal polnud üldse huvi seda kasutada, need rahad olid tal ka segamini mängurahadega ja alatasa kadunud või andis kellelegi mängukaaslasele, siis lõpetasin selle andmise ära. Korduvalt sai pakutud, et kas ei taha minna poodi kommi või jäätist vm ostma, või mingit väikest mänguasja – ei olnud tal kunagi huvi seda teha. No mida ma topin talle seda raha ainult mööda tuba ära kaotamiseks. 🙂
Küsisingi, et kas sul ei ole vaja enam lisaks seda raha kogumiseks ja ütles, et ei ole tal seda vaja jah.[/tsitaat]
Minu meelest on teil seal vaja ikka nii asjade kui ka raha teemat õpetada. Kui laps oma raha hoida ei oska ja selle väärtusest aru ei saa, siis ei saa ta ka asjade väärtusest aru, mida ka lihtsalt niisama uue telefoni lunimine ju näitab! Praegu oleks suurepärane hetk seda õpetada. Kui ikka on uue telefoni soov, siis oppigu koguma. Sina ei pea kohe telefoni ostma, laps õpib raha väärtust tundma, õpib koguma, päris ja mängu rahal vahet tegema ja preemiaks on soovitud telefon! Super!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsed said puuteka jõuludeks. seni ka ajasid, et kõigil klassis on, vaid neil pole. no kui minu lapsed said ka nüüd telefoni, siis peab olemagi, et kõigil klassis on.
tegelikult tundub et neile väga meeldib ja telefonist on rohkelt lõbu.
ma vaatan, et endalegi kuluks ära. kuigi muidu ma kasutan telefonist vaid helistamist ja kõnede vastuvõtmist ja mõne sõnumi saatmist. sellise telefonikasutajana pole mul kõll tarvis puutekat. aga vaadates, kui põnev see tel on, siis hakkan ka tahtma. e vingn, et lastel on, ma tahan ka, kõigil on 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 10-aastane ostis jõulude ajal endale ka nutitelefoni. See on tema kolmas enda telefon. Kui esimesse klassi läks, siis ostsime talle Limpa telefoni – see oli siis tema unistus. Aga kohe tegime ka selgeks, et uue telefoni saab meie käest siis kui see teefon peaks otsad andma. Kui aga tahab varem uut, siis kogub ise raha. Üsna pea tahtis dinomobiili. Kuna aga Limpa töötas, siis koguski ise raha (taskuraha + kingiks saadud summad). Suve kaotas ta oma telefoni ära. Kuna, aga unistuste telefoni jaoks summat koos polnud, siis kasutas minu 5-aastat vanust vana Samsungi. Isegi ei palunud meid, et me talle uue ostaks. Jõulu alede aja saigi oma unistuste nutika kätte. Eks näis kui kaua nüüd aega läheb kui jäe uut tahtma hakkab. Aga õnneks tal süsteem selge :o)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub ka, et nüüd on hea hetk hakata rahaasju õpetama. Üldteada tõde on ju see, et kui sul ei ole raha, siis ei oska sa sellega ka ringi käia- see kehtib nii suurte kui ka väikeste inimeste kohta. 9-aastane on minuteada piisavalt suur, et juba aru saada, et asjad ei kuku lihtsalt niisama sülle. Minu tüdruk ei tulnud puutetelefoni-jutuga enne üldse minu juurde kui tal oli pool raha koos- alles siis ütles: \”mul on pool raha, kas sa toetaksid mind teise poolega?\” Ikka olin nõus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 12:35; 22.02 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss on jällegi pettunud oma Limpa puutetundlikus telefonis. Nõuab, et ma ostaks talle nuppudega telefoni, see olevat mugavam kasutada. Alguses oli ka puuteka vaimustus peal, nii saigi see kooli alguseks välja valitud, sest ise ka samas võrgus ja koos lastepaketiga tundus hea pakkumine sel hetkel. Aga tõepoolest, vähemalt Limpafonil on kõne vastuvõtmine pisut ebamugav (peab sõrmega liugurit libistama ja alati ei õnnestu see kiiruga), lisaks ei ole tal ühtegi normaalset mängu peal.
Nii et ega ikka ei ole küll \”kõigil\” puutetundlik telefon ja põhjusega. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Koolilaps 9a. ajab, et tahab puutetundlikku telefoni (omal mobla olemas)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.