Esileht Koolilaps 9a ei maga üksi

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: 9a ei maga üksi

Postitas:

Minu 4,5a ja 9a magavad mõlemad oma toas oma voodis. 9a tuleb öösel meie kaissu ainult siis, kui on haige v näeb öösel halba unenägu. Vahest olen ka ise öösel tema juurde läinud. Küll aga siin eelpool üks kommenteerija mainis Kättemaksukontorit ja selle keelasime meie ka 9a ära, sest tekkisid hirmud ja uneprobleemid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arust ei ole väga midagi teha. ma siis paneks lapse voodi oma tuppa, vähemalt ei tuleks siis ehk voodisse.

minu laps magas minuga samas voodis, kuni oli 3. siis magas meiega samas toas oma voodis, kuni sai 6. natuke enne kuuendat sünnipäeva kolis oma tuppa ja pärast seda puudub tal igasugune soov meie voodisse tulla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 12:31; 29.10 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Johhaidii, tõesti, küll on ikka igaüks omaette tark :).

Kas tõesti keegi arvab, et ühelegi lapsele siin teemas ei ole selgitatud kõiki neid asju: kodus pole midagi karta, keegi ei lähe kuskile ära jne. Uksed jäetakse loomulikult lahti, nutiseade pannakse paar tundi enne magamaminekut käest ära. Laps jääb isegi oma toas magama, aga keset ööd hiilib koos oma tekiga ikka meie tuppa. Kui voodis ruumi pole, magab põrandal edasi. Kui küsime, miks ometi, siis vastab, et tahab lihtsalt koos meiega olla. Ja see ei tähenda, et me päeval oleksime lahus ja lapsega ei tegeleks. Vastupidi, töötame mõlemad mehega kodus ja oleme igal hetkel olemas ning abiks.

Muid iseseisvusmine probleeme lapsel pole, õpib 1. klassist saati iseseisvalt ning saab kooli ja huviringidesse ise mindud, autojuhiks ei pea keegi olema. Alailma genereerib ja korraldab midagi. Sõprade juures ööbis julgelt juba enne kooli algust. Kõiges muus vanema vennaga väga sarnane, kellega oma toas magamise probleemi polnud.

Vaata, siin on vahe vahel, kas keset ööd tuleb teie juurde, aga teemaalgatajal ei jää ju ise magama. Teemaalgataja peaks lapsega psühholoogi juurde minema, kes selgitab välja probleemi tõelise olemuse.

Psühholoog ei tee kunagi paha. Ikka võib seal ära käia. Aga kui psühholoogi juures tuleb välja, et tegu on ülitundlikkuse ja loomupärase (sünnipärase) kõrge ärevusega, siis mis sa edasi teed? Muidugi probleemi olemust on hea teada, aga vahest pole võimalik midagi selle nö parandamiseks ka teha. Tablette näiteks ülitundlikkuse ja sellega kaasneva vastu pole võimalik võtta.

See lähedusevajadus kasvab välja. Nii nagu paljudest allergiatestki välja kasvatakse.

Kõik lapsed ei ole ühtmoodi.

Nagu varasemast postituses ütlesin, siis minu laps magas mu kõrval 10 aastat. Ja siis ikkagi läks oma voodisse oma tuppa ja jäi ka sinna. Tutvusringkonnas tean juhust, kus poisslaps magas oma ema kõrval 16-aastaseni. On praegu 40-aastane pereisa täiesti toimiva ja üle keskmise parema eluga (st ei ole mingi veidrik, alkohoolik ega muud taolist).

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.10 10:47; 25.10 14:48; 26.10 10:11; 27.10 14:12; 29.10 09:49; 30.10 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siin muud ei olegi kui uks ööseks lukku, küll lõpuks aru saab, et pole mõtet sinna ronida. Oma toas magama õpetamise aeg on mööda lastud ja nüüd laps manipuleerib teiega.

Ma küll ei kujuta ette, et mu 9 aastane öösel meie vahele magama tuleks. Me magame mehega alasti, 9a magab samuti paljalt, see oleks ikka väga perversne kui ta ennast meie vahele suruks. Mul on ka õigus rahulikule unele ja oma voodile. Meil on muidugi ema-isa tuba olnud selline no go zone, sinna lastel asja ei ole.

Meil on kolm last ja mitte kunagi  ei ole keegi neist meile voodisse kippunud, kõik on hakanud oma toas magama alates 1aastaseks saamisest. Ka mina ise lapsena, ei maganud vanemate voodis, ma ei tulnud selle pealegi, et sinna ronida.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 14:34; 28.10 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me magame mehega alasti, 9a magab samuti paljalt, see oleks ikka väga perversne kui ta ennast meie vahele suruks.

Miks te kõik alasti magate?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 14:43; 28.10 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kolm last ja mitte kunagi ei ole keegi neist meile voodisse kippunud, kõik on hakanud oma toas magama alates 1aastaseks saamisest. Ka mina ise lapsena, ei maganud vanemate voodis, ma ei tulnud selle pealegi, et sinna ronida.

Oh, küll te olete ikka tublid. Ei jõua lausa ära kiita. Lihtsalt kõik ei ole nii tublid. Mis siis nüüd teha? Uksed lukku ja las lapsed nutavad öösel seal taga, peaasi, et kaissu ei lastaks.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 23:02; 27.10 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me magame mehega alasti, 9a magab samuti paljalt, see oleks ikka väga perversne kui ta ennast meie vahele suruks.

Miks te kõik alasti magate?

Päriselt huvitab? Kergelt perversne küsimus…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 17:08; 27.10 20:33; 28.10 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me magame mehega alasti, 9a magab samuti paljalt, see oleks ikka väga perversne kui ta ennast meie vahele suruks.

Miks te kõik alasti magate?

Päriselt huvitab? Kergelt perversne küsimus…

Kui vastus/põhjus viitab millelegi perverssele, siis ehk tõesti.
Aga küsimus on tavapärane uudishimu, kas on tõesti nii palav või… Isegi laps magab alasti.
Sest enamasti magatakse ju siiski ööriides, juba aastasadu nii.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 14:43; 28.10 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juba huvi tunti, siis lapsest saadik ma vihkan igasugu ööriideid, magamise ajal lähevad seljas keerdu ja siis unise peaga muudkui säti, sest muidu pole mugav magada. Öösärgid olid lapsena hommikuks nagu sall kaela ümber, kui kuskil külapeal magan pikema T- särgiga, siis on hommikul täpselt sama lugu, särk on rullis kaenla all, lisaks olen keerutanud seljaosa ette ja esiosa taha, no ei ole mugav magada kui selline viltune rull on kaenlaaugus.

9a laps on aga suur higistaja, magab tühja tekikoti või linaga, igasugsed ööriided tekitavad lisakihi, millega hakkab tal nii palav, et ajab öökima.  Ma ei näe probleemi alasti magamises, igaühel on oma tuba, kuhu öötundidel teistel asja ei ole.

Sai uudishimu rahuldatud?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 14:34; 28.10 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu seisukoht tundlike laste emana: peaasi, et magab.

Loomulikult on mõistlik see võimalikult mugavaks teha. Meie omad magavad 1.20 voodites, siis mahub kõrvale kaisutama. Hooti on probleemid magamajäämisel, öösel rändavad harva.

Mingid klounivideod või muu häiriva materjali ma lihtsalt keelaks ära siis. Eks see ole tavaline, et päeval ja eriti seltskonnas on mõni vaatepilt naljakas, öösel üksi meenutades kõhe. Aga kui närvikava ei kannata, siis lihtsalt ei vaata. Olgu või ema paha selle pärast.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me magame mehega alasti, 9a magab samuti paljalt, see oleks ikka väga perversne kui ta ennast meie vahele suruks.

Miks te kõik alasti magate?

Päriselt huvitab? Kergelt perversne küsimus…

Kui vastus/põhjus viitab millelegi perverssele, siis ehk tõesti.

Aga küsimus on tavapärane uudishimu, kas on tõesti nii palav või… Isegi laps magab alasti.

Sest enamasti magatakse ju siiski ööriides, juba aastasadu nii.

Tänapäeval on leiutatud erinevaid küttesüsteeme ja tekke.

Miks peab öösärgiga magama?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 17:08; 27.10 20:33; 28.10 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Johhaidii, tõesti, küll on ikka igaüks omaette tark :).

Kas tõesti keegi arvab, et ühelegi lapsele siin teemas ei ole selgitatud kõiki neid asju: kodus pole midagi karta, keegi ei lähe kuskile ära jne. Uksed jäetakse loomulikult lahti, nutiseade pannakse paar tundi enne magamaminekut käest ära. Laps jääb isegi oma toas magama, aga keset ööd hiilib koos oma tekiga ikka meie tuppa. Kui voodis ruumi pole, magab põrandal edasi. Kui küsime, miks ometi, siis vastab, et tahab lihtsalt koos meiega olla. Ja see ei tähenda, et me päeval oleksime lahus ja lapsega ei tegeleks. Vastupidi, töötame mõlemad mehega kodus ja oleme igal hetkel olemas ning abiks.

Muid iseseisvusmine probleeme lapsel pole, õpib 1. klassist saati iseseisvalt ning saab kooli ja huviringidesse ise mindud, autojuhiks ei pea keegi olema. Alailma genereerib ja korraldab midagi. Sõprade juures ööbis julgelt juba enne kooli algust. Kõiges muus vanema vennaga väga sarnane, kellega oma toas magamise probleemi polnud.

Vaata, siin on vahe vahel, kas keset ööd tuleb teie juurde, aga teemaalgatajal ei jää ju ise magama. Teemaalgataja peaks lapsega psühholoogi juurde minema, kes selgitab välja probleemi tõelise olemuse.

Psühholoog ei tee kunagi paha. Ikka võib seal ära käia. Aga kui psühholoogi juures tuleb välja, et tegu on ülitundlikkuse ja loomupärase (sünnipärase) kõrge ärevusega, siis mis sa edasi teed? Muidugi probleemi olemust on hea teada, aga vahest pole võimalik midagi selle nö parandamiseks ka teha. Tablette näiteks ülitundlikkuse ja sellega kaasneva vastu pole võimalik võtta.

See lähedusevajadus kasvab välja. Nii nagu paljudest allergiatestki välja kasvatakse.

Kõik lapsed ei ole ühtmoodi.

Nagu varasemast postituses ütlesin, siis minu laps magas mu kõrval 10 aastat. Ja siis ikkagi läks oma voodisse oma tuppa ja jäi ka sinna. Tutvusringkonnas tean juhust, kus poisslaps magas oma ema kõrval 16-aastaseni. On praegu 40-aastane pereisa täiesti toimiva ja üle keskmise parema eluga (st ei ole mingi veidrik, alkohoolik ega muud taolist).

Siis tuleb tegeleda selle probleemiga, laps ei kasvagi sellest välja kui ta teab, et ta saab magada ema juures. Ei tekigi motiivi oma voodis uinuda.  Te ju tahate, et lapsed käiksid laagris, ööbiksid vaheduseks sõprade juures?  Kui seal saavad ise hakkama, siis ei ole vajadust, vaid laps kasutab ära. Ei usu, et 9-10 (16) aastane laps ei ole ühtegi ööd väljaspool kodu maganud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.10 20:45; 26.10 08:25; 29.10 07:33; 29.10 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on tõesti toas nii soe (umbes 23 kraadi), et ööriietega pole hea magada. teine variant oleks ilma tekita ja riietega, aga kuidas see parem oleks. varem proovisin ööseks kütte välja keerata, aga siis oli päevasel ajal liiga jahe, kuna põrand ei lähe nii ruttu soojaks ega jahtu maha.

kui laps meie voodisse tuli, siis tuli ikka oma tekiga ja ühte äärde, mitte keskele, nii et midagi perversset ka polnud. vaevalt et ta üldse teadis, et me alasti oleme.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 12:31; 29.10 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seal saavad ise hakkama, siis ei ole vajadust, vaid laps kasutab ära. Ei usu, et 9-10 (16) aastane laps ei ole ühtegi ööd väljaspool kodu maganud.

Kui laps magab väljaspool kodu, siis ta ei ole eraldi, üksi pimedas toas. Eraldi lapse magamistuba on ikka väga hiljutine nähtus. Pered ja hõimud on alati koos maganud. Alguses koopas, hiljem mingis onnis ja majakeses.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.10 10:47; 25.10 14:48; 26.10 10:11; 27.10 14:12; 29.10 09:49; 30.10 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seal saavad ise hakkama, siis ei ole vajadust, vaid laps kasutab ära. Ei usu, et 9-10 (16) aastane laps ei ole ühtegi ööd väljaspool kodu maganud.

Kui laps magab väljaspool kodu, siis ta ei ole eraldi, üksi pimedas toas. Eraldi lapse magamistuba on ikka väga hiljutine nähtus. Pered ja hõimud on alati koos maganud. Alguses koopas, hiljem mingis onnis ja majakeses.

Me ei ela enam koopas, minul ja mu vennal oli omaette magamistuba juba 1980ndatel aastatel. Minu hinnangul selline asi vaid süvendab lapsel hirme, selle asemel, et tegeleda põhusega, tegeletakse  hoopis muuga.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.10 20:45; 26.10 08:25; 29.10 07:33; 29.10 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene ajal oli hea: vatt oli defitsiit, lapsi sinna sisse panna ei saanud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 18:04; 29.10 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seal saavad ise hakkama, siis ei ole vajadust, vaid laps kasutab ära. Ei usu, et 9-10 (16) aastane laps ei ole ühtegi ööd väljaspool kodu maganud.

Kui laps magab väljaspool kodu, siis ta ei ole eraldi, üksi pimedas toas. Eraldi lapse magamistuba on ikka väga hiljutine nähtus. Pered ja hõimud on alati koos maganud. Alguses koopas, hiljem mingis onnis ja majakeses.

Me ei ela enam koopas, minul ja mu vennal oli omaette magamistuba juba 1980ndatel aastatel. Minu hinnangul selline asi vaid süvendab lapsel hirme, selle asemel, et tegeleda põhusega, tegeletakse hoopis muuga.

tuhanded aastad vs 40 aastat. inimestel on palju käitumuslikke sätteid, millede juured on minevikus. miks ei taha suur osa inimesi kontoris töötada näiteks seljaga ukse või koridori poole? nad tunnevad end ebamugavatl, sest geneetiliselt nad pelgavad rünnakut. kas tegelikult tänapäeval keegi ründab? võib ju väita, et rüütlite aeg on ammu möödas….

samuti on geneetiline mõnede inimeste ämbliku- või ussihirm.

kui tibu koorub inkubaatoris ja elab terve elu laboris, kui kui põrandale heita kotka vari, siis läheb ta peitu.

koos magamine on turvaline ja vanemad on lapsele enamasti kõige olulisemad turvaisikud.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.10 10:47; 25.10 14:48; 26.10 10:11; 27.10 14:12; 29.10 09:49; 30.10 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, mida ma loen! Minu laps on sündimisest peale oma voodis maganud ja nüüd kümnene. Lapsele on vaja armastust ja kindlust anda hommikul, päeval ja õhtul kuid mitte enda juurde magama võttes.

Millisest abielust saab rääkida, kui laps teie vahel magab?

Sellised probleemid tekivad vanemate enda puudulikust kasvatusest- ei viitsita lastega tegeleda seal juures rääkida. Sellised lapsed tunnevadki puudust armastusest.

Tegelikult sellises suhtes magab ema oma lapsega, mitte aga mehega/

Nagu minu mehe eksperekonnast räägiks. Täpaselt, ema magab lapsega, mitte mehega. Andke lapsele rinda ka kuni ta 5-aastaseks saab, täiskompott.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kolis 8-aastane oma tuppa magama lõpuks peale seda, kui suutsime lahendada probleemi, mida ta seal kartis. Selgus, et selleks oli pime esik, mida ta oma voodist nägi, kui uni juhtus hetkeks ära minema ning see hirmutas. Tal oma toas oli väike mahe tuli terve öö, kuid just see esiku pimedus oli see, mida kartis. Lahenduse tõi väike lamp esikusse, mis põleb öö läbi ja võtab ära “pimeda augu” tunde sellest hetkest, kui see lamp esikusse ostetud sai, pole laos kordagi öösel enam kaissu nõudnud ega ka hüüdnud. Magab kogu öö ilusti oma toas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pange palun mõni link klounivideotest, ma ei ole kursis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane otsingusse “it clown” vöi ” killer clown”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 21:12; 21.10 23:49; 17.11 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss on 8 ja olude sunnil magame kahekesi ühes voodis. Korter on nii pisike, et tema voodi siia ei mahtunud.

Ise mõtlen küll, et maksimum üks aasta veel ja siis pean mina diivanile kolima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina paneks magamistuppa madratsi kui lisavoodi jaoks ruumi pole. Mul ka üks lastest kartis öösel, vaatamata sellele et samas toas oli noorem vend. Oli aegu kui meil mõlemas magamistoas põlesid öölambid.

Pakun et pigem on laps rahutu unega ja öösel üles ärgates vajab turvatunnet.

Sellele kel magamistuba liiga soe on, miks seal üldse peaks päeval soe olema? Meil on korter ja magamistubades vaid magatakse. Ja hoian seal temperatuuri madalamana.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle jääb mulje, et lastel on päeval liiga palju nutiaega ja seal vaadataksegi kontrollimatult mingeid kahtlasi klippe, mis emotsioonid nii üles kerivad, et isegi niisama ilma hirmuta on võimatu magama jääda ja kui uni ei tule ja pead seal oma toas üksi lamama, siis hakkavad igasugu uued mõtted tulema ja lõpuks on liiga palju mõtteid ja ka see ei lase omakorda magada.

Mina alustaks ikka sellest, et vaataks lapse päevased tegevused üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 10:21; 24.11 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te kõik alasti magate?

Minu jaoks ka väga kummaline küsimus 😀 Meie magame alasti, sest mõnusam on, igasugu riidetükid keha ja voodiriiete vahel häirivad ja meest kaisutada ka alasti mõnusam ju. 8-aastane laps magab nii nagu tahab, enamasti maikasärgiga, ilma alukateta, suvel ka alasti. Pidzaamasid enam ei taha. Magab oma toas. Enne magamaminekut loeme meie voodis raamatut, räägime päevasündmustest, mängime mingeid tegelasi, teeme varjuteatrit jne, siis enamasti viskab ka laps riided ära, ju tunneb, et nii on tekkide vahel mõnusam. Ei ole täheldanud ka, et teda meie alastus häiriks, ma arvan, et on harjunud, et see on loomulik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 10:21; 24.11 10:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Koolilaps 9a ei maga üksi