Esileht Koolilaps 9a laps kakab püksi

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: 9a laps kakab püksi

Postitas:
Anonymous

Küsin siit nõu, mida küll teha probleemi korral, kus 9a tüdruk, kes käib juba 3.ndas klassis, kakab endiselt pidevalt püksi? See on sisuliselt igapäevane probleem. Olen rääkinud ja selgitanud nii heaga kui kurjaga. Vahepeal tundus, et justkui hakkas probleem kaduma, kuid nüüd taas. Eriti hull asja juures veel see, et viskab oma täiskakatud aluspüksid tihtilugu musta pesu kasti, kus ka teiste pereliikmete riided. Olen mõelnud, et äkki peaks ta ise siis oma kakaseid aluspükse pesema panema, kuid praegu ma seda meetodit rakendanud pole. Äkki saan siit abi. Ehk mõnel veel tulnud sellise probleemiga kokku puutuda.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal küll ega ta ju meelega püksi ei kaka. Kas tõesti pole taibanud arstile minna? Kakased püksid pesukastis on küll kõige väiksem probleem.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sellest varem ka kirjutanud.
Minul poeg kakas ka püksi ja seda kusagil 12-13 aasta vanuseni. Püksi tuli kogu kraam. Koolis suutis kuidagi nii kontrolli all hoida, et midagi just välja ei pudisenud. Kodus aga…Perearst ütles hoolimatult, et kasvab välja, kui tüdrukuid vaatama hakkab. Lõpuks saime siiski saatekirja lastehaiglasse. Füüsiliselt oli kõik korras, soovitati kõht lahtisem hoida, et kakamine lihtsam oleks. Aga mingit vahet ei olnud. See on suuresti psühholoogiline probleem. Kuigi ma ei osanud ka selle nurga alt kuidagi läheneda. Ükski asi ei aidanud: meelitamine, riidlemine, äraostmine, tont teab mis. Selle probleemi pärast ei julgenud last ühelegi ööbimisega üritusele lasta. Panin pükse pesema, viskas need lihtsalt ära. Õnneks ei peitnud kusagile. Ja plõks tuli päevapealt. Mul on siiani meeles, kui poiss lõuates vetsust tuli: kurat kas siin majas peldikupaberit üldse ei osteta või?! Riidlesin keelekasutuse pärast ja sai selle paberirulli… ja siis jõudis pärale – sellel lapsel polnud seni vetsupaberiga midagi teha. Aga riidlemine ja pükstepesemine ei aita. Kontrollige seedimist. Tal võib olla kõht kinni tegelikult, punnitada on valus ja see on vedelama kraami ülevool. Kui saad, minge psühholoogi juurde. Seda probleemi on päris palju.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ruttu lapsega arsti juurde – tuttava karistas ka last, hiljem, kui selgus, et lapsel puudus süü selles, et ei suutnud kontorollida – oli lapse psühhika juba kahjustunud.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi lapsega kiiresti arsti juurde, see ei ole normaalne. Meil oli 6 a probleem, käisime arstide juures, tehti kõik analüpsid. Lõpuks selgus, et soolte probleem..saime rohtudega ja väga rahuliku elutempoga jagu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu on kas füüsilise või psühholoogilise terviseprobleemiga. Kurjaga saavutad sa ainult selle, et tema mure suureneb ja süveneb. Katsu mõista, et sinu laps vajab abi ja tuge, mitte kurjustamist või pükste pesemist. Täna jumalat, et ta musta pesu pesukorvi paneb mitte pole seda sinu eest peitma hakanud, kartes pahandada saada…

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas füsioloogiline probleem või lapsel on närvid läbi.

Mul endal oli lapsena ka selline probleem ja mul oli närvidest – kodus oli tohutult pingeline õhkkond ning suhted vanematega olid emotsionaalselt külmad ning hirmu baasil. Riieldi, pandi pükse pesema, aga seda ei ole võimalik tahtlikult kontrollida ja see kõik tekitas lihtsalt pinget juurde.

Mul läks üle teismeeas pärast seda, kui vanemad lahutasid ning ema tabas raske haigus, mille tõttu ta oli pikalt rivist välja ehk siis ma jagasin lahti, et kumbki mu vanematest ei saa mind enam kontrollida ning mu hirm hakkas taanduma.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka arsti juurde vaja minna.
Samas ma lohutan, et minul endal oli lapsena pikka aega sarnane probleem. Koolis hoidsin puhtust, aga kodus oli pidevalt junn püksis. Peitsin alukaid vanemate eest, kuigi nad ei pahandanud üldse. Ema korjas musta pesu kokku ja pesi lihtsalt puhtaks. Hiljem pesin ise, sest häbi oli. See probleem läks alles pubekaeas mööda. Miks ma nii tegin, ei oska siiani öelda. Osalt oli tegu kõhukinnisusega, mille ise endale tekitasin, kuna vetsus suure häda tegemine oli millegipärast ületamatult ebameeldiv.
Mingeid pingeid mul peres polnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps 9a laps kakab püksi