Esileht Koolilaps 9a poisid ööseks omapead telki magama

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: 9a poisid ööseks omapead telki magama

Postitas:

Oleme suvekodus, lapsele tuleb nädalaks külla klassikaaslane. Nende sooviks oleks telgis magada. Kas lubada või pigem karta ja veel mitte lubada. Lapsel muidu telgis magamise kogemus olemas, aga seda koos perega.

0
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mitte? Kui lapsel sõbrad külas, siis taheti magada omaette, mis magasidki – sauna eestoas (erladi maja), õues telgis jne. Seda siis 7-8 aastaselt juba. Milles mure, et keegi varastab telgi ära. Ukse jätsime lahti, et kui külm hakkab -saavad tuppa tulla.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.06 09:32; 02.07 08:46; 30.07 07:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mida sa kardad? oma õues telkimine on ju kõige turvalisem variant üldse.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida pigem karta?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

appi kas tõesti tuleb keegi selle peale, et kahelda, kas oma maakodus lubada lapsel telgis magada??? miks üldse peaks midagi sellist keelama? loomulikult lubaks ja olen lubanud ka. (aga jätaks lastele võimaluse öösel tuppa sisse pääseda ja seal edasi magada, kui on külm või hakkavad kartma vms)

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ka ei saa aru, milles probleem.
meil on laps oma aias ka täiesti üksi telkinud, algklassiealisena.
ainsa probleemi tekitas esimesel korral vaid koer, kes ei suutnud otsustada, keda ta siis öösel valvama peaks, kas telgis magavat lapsukest või toas põõnavaid täiskasvanuid, nii et käis iga paari tunni tagant küll õuest tuppa ja toast õue küsimas.
järgmistel kordadel oli rahulikum – koer põõnas terve öö telgi ukse ees.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lastele sääsevaktsiin on varasemalt tehtud, siis lubaksin.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.06 12:02; 30.06 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see teema liba pole, siis on ikka päris ullumaja puffet 😉

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lumehelbekestest lastel on ka lumehelbevanemad 😀 Õigemini on asjade järjekord vist selline, et kõigepealt on lumehelvesvanemad, kelle kasvatuse ja vatishoidmise tagajärjel kasvavadki helveslapsed. Praegu see 9-aastane veel tahab telgis magada, aga 12-aastaselt enam ei julge, sest vanemad pole varem lubanud, järelikult seal õues telgis juhtub hirmsaid asju!
P.S. Vaadake ainult, et puuriida äärde telki ei pane. Ainus jube asi, mis mulle telkimisega seoses meenub, et kunagi aastaid tagasi vajus puuriit ümber ja samas kõrval telgis magavatele lastele peale, kes hukkusid.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.06 14:22; 30.06 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks na ei või telgis magada?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lubaksin, meil 8-aastane magas samavana sõbraga eelmisel aastal meie õues telgis.

ma jälgiksin, et ega puuriita, kivivirna või muud ohtlikku ei ole telgi kõrval, mis võib täiesti loogika vastaselt, kuid siiski, telgile peale kukkuda. samuti vaataksin, et ega pole kallakut, kust auto või muu raske asi, võib telgile peale veereda. (ma pole neid asju ise välja mõelnud, on meeles, et eestis on olnud sellised tragöödiad).

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.06 16:19; 30.06 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lubaksin.
Minu enda kõige paremad suvemälestused lapsepõlvest ongi just need kui saime sõbrannaga telgis, heinalakas või rõdul magada.
Pool ööd üleval olla, itsitada,taskulambi valgel kaarte mängida. Paljajalu pimedas kastemärjal murul hiilida ja jutustada kuni väsimus võitu sai.
Olen seda kõike ka oma lastele pakkunud.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kui midagi peaks juhtuma, siis on perekoolikad kohe jaol ja teatamas kui loll otsus see oli…
Minu jaoks on ikka nii, et kui võõras laps külas, siis olen kordi ettevaatlikum.
Minu arust pole mõtet arutada, mis kõik võib juhtuda- juhtub ka selliseid õnnetusi, mida ei oska ette näha. Mina kardaks puuke ja madusid.

+2
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tütred olid ka 9-aastased, kui hakkasid suvel koduaias telgis magama. Tihti võeti sõbranna ka kampa. Aiavärava keerasime lukku (kui see lukku ei käi, kõlbab ka jalgrattalukk), kodu-ukse aga jätsime lukustamata, et lapsed vajadusel tuppa sooja-pissile saaks. Mõnedes peredes pannakse uks küll ööseks lukku, ent maja võti antakse lastele telki kaasa.

Kui telk asub suletud territooriumil (koduaias), siis ei näe küll mingit probleemi.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodu lähedal, kui ümbrus on turvaline, siis miks mitte? Lapsed ikka ju tahavad telgis magada. Jätate ukse lahti, et kui tahavad, saavad öösel ikka tuppa magama, muidu aga põnev seiklus üheksastele. Meil on 7 a ja 9 a ka maal tahtnud aias telgis magada, aga tavaliselt kobivad siis mõne tunni pärast ikka tuppa oma voodisse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kui midagi peaks juhtuma, siis on perekoolikad kohe jaol ja teatamas kui loll otsus see oli…

Minu jaoks on ikka nii, et kui võõras laps külas, siis olen kordi ettevaatlikum.

Minu arust pole mõtet arutada, mis kõik võib juhtuda- juhtub ka selliseid õnnetusi, mida ei oska ette näha. Mina kardaks puuke ja madusid.

Puugid ja maod ja naabrimehe kuri koer ja kiuslikud naabrilapsed ja… Oi, oi, kui palju ohtusid! Kõrvaltoas magades võib ka mistahes õudne asi juhtuda.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.06 12:02; 30.06 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg oli selles vanuses skaut. Magas oktoobrikuus öösel metsas kuuse alla ehitatud onnikeses. Eemal oli keegi ulgunud, ei tea, kas hundid või Albu külakoerad 😛

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.06 14:22; 30.06 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil maal vanaema juures oli karu hiljuti õues kolanud … vist ikka muretseks küll. Aeda hoovil ümber ei ole ja suht metsa sees on elamine.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei lubaks veel. 9-aastane on siiski liiga väike veel, iial ei tea kes võib hoovi sisse astuda, mõni metsloom või halbade kavatsustega inimene. Teiseks võib öösel neil seal külm hakata, samuti puugid, ussid, sääsed. Parem karta, kui kahetsedam mina ootaks mõned aastad veel.

Lisaks on veel võõras laps ka, kelle eest sa vastutama pead. Kui mina peaks kuulma, et minu laps sõbral külas olles jäetakse niimodi järelvalveta, siis rohkem ma teda sinna ei lubaks ka.

+2
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma küsiksin küllatuleva lapse vanema arvamust ka. kui vanem ütleb, ei, siis on ei. kui ütleb, et jaa, siis saate edasi mõelda.
kui minu poeg koos sõbraga esimest korda aias telgis magas, siis magasin ise all elutoas. nii olin neist ainult umbes 5-6 meetri kaugusel ja süda oli rahulikum.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.06 16:19; 30.06 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No enne 20 eluaastat pole mingit telgis magamist, rääkimata üksi magamist.
Muide, ega keegi tea, kuidas 12 aastast lutist võõrutada?

+31
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane link, kus oleks telgis magavat last rünnanud 1) karu 2) maod 3) võõrad inimesed
Ise ma küll ühtegi sellist lugu ei tea, metsloom ei ründa inimest, vaid kardab neid.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.06 09:32; 02.07 08:46; 30.07 07:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nad on öösi vetsus käivad lapsed, siis võib öösi väga ebamugav olla. Võib ju nii teha, et teeb kaks magamiskohta valmis. TUppa ja õue. Las olla õues niikaua kuni tahavad ja siis võivad tuppa igal hetkel tulla. Mina ilmselt soovitaks lastel olla õhtu niikaua üleval kui tahavad, nn telkida, ajada juttu ja olla omaette, aga pakuks võimaluse ikkagi tuppa magama tulla. Ja kõik sõltub ikkagi selle küllatuleva lapse vanemate otsusest. Nad peaksid kindlasti teadma, mis plaan teil on. KUi lapsel on näiteks mõni sisemine probleem, mis ei talu üldse külmas magamist, siis telkimine ei tuleks kõnealla. Laps ise seda ei tea, nii et vanematega tuleb kindlasti rääkida, et mitte lapse tervist löögi alla panna.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane telk elutuppa. Ei, see on ka ohtlik, mine tea, mis võib juhtuda. Kärbsed, sääsed, ämblikud võivad rünnata või mõni pahatahtlik pereliige ehmatada. Kõige õigem on ikka palgata öövalvur lapsi valvama, kui magavad.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No enne 20 eluaastat pole mingit telgis magamist, rääkimata üksi magamist.

Muide, ega keegi tea, kuidas 12 aastast lutist võõrutada?

Enne tarkusehammaste lõikumist tahad juba lutist võõrutada? Mis ema sa oled?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi lubaks, põnev ju. Mobiil kaasa, välisuks jäta lukust lahti.Tee selgitustööd -kui kõik toas magavad, siis omapead krundilt minema ei lähe, kui metsloom läheneb, andku teada,lõket ärgu tehku jne. Las proovivad ühe öö ära, ma pakun et nad on toas kiiremini kui arvata oskad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kardaks puuke ja madusid.

Karusid ei taha karta äkki?

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.07 12:45; 30.07 07:33; 31.07 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nad on öösi vetsus käivad lapsed, siis võib öösi väga ebamugav olla.

Need on POISID!
Pissivad kuhu tahavad.
Mis vets..

Mul on kaks poega, telgis maganud väga väikesest saadik nii Eestis kui väljamaal. Ei ole karu ära söönud ega kuri naabrinaine läbi telgi seina ära kaetanud.

Aga külla tulnud lapse vanematele tasuks alati ette rääkida, mis teie plaanid on.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nad on öösi vetsus käivad lapsed, siis võib öösi väga ebamugav olla.

Need on POISID!

Pissivad kuhu tahavad.

Mis vets..

Äkki teemaalgataja on omi poisse vähe paremini kasvatanud? Kui sinu jaoks on aktsepteeritav, et su suvekodu majaümbrus on täiskustud, siis see ei tähenda, et kõigi jaoks on.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohite ja puhite siin, et noortel vanematel uskumatud mured, aga te ise sellised ärevikud kasvatanud ju.

Meil telgitud küll ja enam maakodu tagaaias. Esimesel korral tegid toa poole jooksu, sest keegi tuli kompostikasti ja matsutas häälekalt. Järgmisel korral said mehisema taskulambi ja vaatasid särasilmaga tõtt- kährik.
Meil on siiski selline tõeline maa värk, et öösel liiguvad kitsed, jänesed, maod, korra ka sead naabritel käinud. Aa ja konni on ka öösel murul liikumas. Laps korra peale astunud ja see oli “rõve” olnud.

Kui lastele telkimise huvi endal olemas siis ikka lase. Kui ikka öö hääled hirmutavad on, siis öösel tuppa kappamine ise on juba üksjagu põrutav mälestus 🙂

Me ehitasime lastele korraliku maja puu otsa. see meeldib neile nüüd enam, kui telkimine.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps 9a poisid ööseks omapead telki magama