Esileht Koolilaps 9a vannub

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: 9a vannub

Postitas:

Mismoodi peaks käituma, kui 9a laps pidevalt vannub kui ei saa mida tahab? Mida iganes talle keelata (nt ei lase sõpru külla või ei osta midagi vöi ei anna raha, et sõradega poodi minna vms) siis tulevad kohe sõimusõnad – “käi siis v…u” “fuck you” jne. Selline vandumine meile on tal ka sõprade ees. Samas teisest küljest mida peaksin talle soovitama sellises olukordades teha?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole ju vandumine, vaid ropendamine. Mis minu silmis on veel hullem. Mul isiklikult on täielik nulltolerants ropendamise suhtes ja oma kolmele pojale (praeguseks kõik teismelised) olen ammu selgeks teinud, et nii räägivad rumalad inimesed. Igas olukorras on võimalik ennast normaalselt väljendada. Ma pole õnneks ka kuulnud, et laste sõbrad selliseid sõnu või väljendeid kasutaksid ja sellel on kindlasti samuti oma osa, et meil pole ropendamise probleemi kunagi tekkinud.

Mina ütleksin lapsele lihtsalt väga konkreetselt, et mulle sellised sõnad ei meeldi ja ma ei taha neid kuulda. Kui oled pahane, ütle seda kuidagi teisiti. Saan aru, et teemaks on ka sõprade kuuldes oma vanematega inetult rääkimine ja siis on asi muidugi juba keerulisem. Kogu omavaheline suhtlemisviis ja -stiil tuleks üle vaadata. Kui mu oma laps ütleks mulle: käi v…u, siis ausalt… Sellest tuleks üks väga tõsine jutuajamine lapsega, otsekohe. Istuksime sealsamas maha ja räägiksime läbi, kuidas ikkagi oma mõtteid ja tundeid väljendada nii, et see oleks kõigile vastuvõetav. Loomulikult jääksin ise oma väljendustes ja reageeringutes väärikaks ja rahulikuks, aga oleksin väga konkreetne. Oma lastega olen vajadusel (mingite muude probleemide korral) taolisi vestlusi pidanud – alati kuulan ka last, mitte ei räägi ainult ise ja toimib enamasti hästi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“käi siis v…u”

Täiskasvanuga, oma emaga räägib nii? Uskumatu. Ma ilmselt ütleks vihaselt-imestunult umbes nii et ” Mida ma just kuulsin??? Kas sa minule ütled nii???” Ütleks ka, et siis saad taskuraha, kui viisakalt käitud vms.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahtlustan, et sealt sõprade käest ta neid väljendeid õpibki. Ütleksin, et nii ei räägita ja teiseks nii rääkimise eest ja käitumise eest sõpradega välja ei saa, poodi ei saa, taskurahast näe und-seda ei saa, arvutit, telekat ja nutitelefoni ka ei saa. Peale seda teataks lapsele, et teisi ei tasu järgi ahvida vaid tuleb jääda iseendaks, rääkida iseenda moodi ja et sõnu ei saa niisama loopida, sest neid ei saa tagasi võtta hiljem, seega tasuks mõelda, mida öelda. Ise jääksin kõiges rahulikuks, kuid endale kindlaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga ropendamise eest võtaks nt 50 senti taskurahast vähemaks (või 1 eur, kui 50 senti ei mõjuta), kirjutaks tabelisse kohe lapse nähes. Ise olen vahel ka öelnud, et leia mingi muu sõna, mida kasutada, kui oled väga vihane, näiteks “Püksitraksid!” või “Sibulasupp!” vms täiesti absurdset.

Eeskuju on siiski ka oluline, meie lähikonnas tõesti ei ropendata ka täiskasvanute hulgas, ikka väga suur hämming oleks, kui laps nii räägiks. Ju nad oma seltskonnas ikka “kõvamehetavad” mingil määral, aga täiskasvanute ees küll mitte = mõistavad isegi, et see on tegelikult keelatud ja nõme.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ropendamine ropendamiseks – seda teevad vihasena peaaegu kõik, aga oma ema v…u saatmine näitab, et laps ei austa sind. Kuidas seda muuta, ei oska öelda, ei tea teie pere dünaamikat. Kindlasti jätaks lapse mingitest hüvedest ilma, kui ta minuga nii räägiks.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi! Omaette olen lubanud vanduda (13a), aga mulle never mitte! 8a luban kasutada sõna “pagan”, ka omaette.
Ilmselt on asjad juba ammu käest lastud…
Ma ütleks üsna rahulikult ja kurvalt kui haiget need sõnad mulle teevad ja mida ma sel hetkel tunnen-mõtlen (lähedasele ei öelda ju nii 🙁 . Ehk hakkab lapsel kahju ja tekib süütunne. Oledki kurb lihtsalt, minu meelest laps ei taha näha oma ema/isa õnnetuna.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi peaks käituma, kui 9a laps pidevalt vannub kui ei saa mida tahab? Mida iganes talle keelata (nt ei lase sõpru külla või ei osta midagi vöi ei anna raha, et sõradega poodi minna vms) siis tulevad kohe sõimusõnad – “käi siis v…u” “fuck you” jne. Selline vandumine meile on tal ka sõprade ees. Samas teisest küljest mida peaksin talle soovitama sellises olukordades teha?

Midagi ei ole vaja soovitada, mina võtaks poisil kõrvad sõna otseses mõttes pihku, kui ta julgeks vaid mind v–ttu saata. Aga poisid ei julgeks seda iial, meil on kord majas. Ausalt, kui midagi sellist juhtuks, siis reageeriks nii, et lapsed häbeneksid öeldu pärast silmad peast.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed, eriti poisid aga tänaval kuulates ka tüdrukud, katsetavad vägisõnu. Aga ma juba nooremana, esimeste kuradite lendu laskmisel olen selgitanud, et rumalate sõnadega rääkides jätad endast rumala ja harimatu inimese mulje. Et targad ja edukad täiskasvanud selliste sõnadega ei räägi, ainult joodikud ja prükkarid räuskavad sel moel. Nii kui kuulen, tuletan meelde ja kui poistekari meil ja mingi rumalus lendu lastakse, tuletan kõigile meelde, et nii ei räägita – olen ka poja sõpradele öelnud, et meil kodus nii ei räägita! Hetkel poiss üheksane, pole probleemi. Vanem tüdruk 16, ei ole teemat olnud, et vanematele inetusi ütleks, isegi suurimas teismelise pahameeletormis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult kasutan seda meetodit, et tõlgin lastele, mida nad räägivad. Ühel päeval oli laps õppinud ära sõna ” motherfucker”. Ma küsisin, et, kas saan õigesti aru, et sa tahad oma emaga seksida? Ja kas see veidi tülgastav ei tundu? Rohkem pole laps seda sõna kasutanud. Üldiselt aga kolmest lapsest üks on meil selline, keda vägisõnad kuidagi intrigeerivad. Kodus meil ei kasutata üldse vandesõnu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka tõlgiks/ seletaks sõnade tähendust.
Kui sellest ei piisa, siis küsiks, kelle v**** ta näha igatseb või kellele oma jagu näidata tahab.
Üldiselt, on parim asi on enda suupruugi jälgimine ning lähedane kuid viisakas suhtemine peres.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armsad emad, tõmmake nüüd OMA MINA maha, oma MINA KÜLL EI TAHA, MINA EI LUBA, MINA OLEKS jne jne Mina- mina-mina!
Ja lugege nt asjatundjtae kirjandust just sel teemal. Vaevalt, et mitu head laste psühholoogi eksivad. 🙂
Laps võib oma emale mida iganes öelda vaid ühel põhjusel- ta usaldab oma ema ja tema reaktsiooni. Teiseks ta ei mõtle seda, mida ütleb. LAPSE JAOKS on see vaid tühi väljend, mitte ei ole soov, siiras käitumine jne.
Jah, seda on kole kuulda aga oma minaga ohkida ka pole mõtet. Laps kasvab sellest ise välja.
Mida rohkem sellest välja teete, seda enam asi kasvab. Piisab rahulikust vastusest, et selline jutt on kole ja sind kurvastav. KÕIK. Ja nii 100x ning 101 ei tule.
Võite muidugi valida kisa ja kära, MINAGA vehkimise, karistused jne aga IKKA kuulete seda veel 100 x. Nii on.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps 9a vannub