Esileht Beebi ja mitmikud 9k toitumine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: 9k toitumine

Postitas:
Kägu

Olen kuni siiamaani andnud kòògiviljapüreesid kûll kana , sealihaga, putrusid (hirsi, tatra ja kaerahelbe), magusaid püreesid.
Mida võiks 9 k veel süüa.
Hakkasime täna andma ka natukese haaval tavalist kohupiima. Uus asi, krimpsutas kl nägu aga ära sõi.
Mida Teie oma 9k andnud olete?
Need kòògiviljapûreed lihaga on juba nii tavalised. Muidugi teen ma talle kõik need ise aga tahaks midagi muud ka teha.
Kas tavalisi makarone võib ka lihaga teha ?;)
Tänan 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Näputoit. Puuviljad ja juurikad pehmeks hautatuna pihku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu 9kuune saab lisaks püreedele näputoiduna puuvilju, värsket kurki, paprikat, tomatit, hautatud porgandit, brokolit, bataati. Ahjujuurikaid.
Omletti on söönud, maitsestamata jogurtit, keefiri. Tatart.
Ühesõnaga vaikselt liigume tavasöögile ülemineku poole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arst ütles, et kõike võib anda, aga sool ja lehmapiim võiks jääda hilisemaks. Sool ei ole nende väljakujunemata neerudele hea (ei jõua kõike ära filtreerida ja liiga palju jõuab organismi) ja lehmapiim viib rauda välja.

Üks lemmiksööke on minu lapsel kana koos juurikatega. Keedan kanakoibi tasasel tulel pea tunnikese, tükeldan liha väikesteks tükkideks ja keedan saadud puljongis juurikaid juurde (kaalikas maitseb väga). Juurikad kahvliga puruks või pehmeks hautatuna pulgana kätte (aga siis on rohkem koristamist).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ta sööb tükilist toitu, siis võid anda täiesti tavalist kodutoit, aga ilma soolata. näiteks teed ühepajatoidu ja siis lapsele teed kahvliga peenemaks. Või ahjukala riisi ja köögiviljadega jne. Praadimist ei soovitata, seega ahjus, keetmine, hautamine. Me tegime ka kotlette ahjus, kui lapsed olid pisemad.

Järgi lihtsalt, mis köögivilju tema vanusele veel ei soovitata, enamus lubatud juba. Maitseainetest soolja suhkur mitte, kuid vabalt võid kasutada muid maitseaineid ja maitsetaimi. Osad minestavad sidrunipipra peale, sest seal on sool sees, aga seda soola on seal 100 g-s mingi 0,7-1% ja reaalselt paned maitseainet toidule ju mingi 0,003 g vmt 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suured tãnud teile . Mul väga ta tükitoitu ei söö , aga vaukselt proovin harjutama hakata.
Sain väga palju uusi ideid teilt.
Mõtlesin et kas täistera makarone lihaga võib anda mõnel korral ? Kas võib lihtsalt makaronid lihaga kokku segada ja püreestada või peaks ikka mõne köògivilja juurvilja ka panema ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Makarone võib anda ikka, aga pead arvestama, et midagi kasulikku ta sealt tegelikult ei saa. Liha/kala ja juur/köögiviljad võiksid juba sellepärast juures olla. Mina olen andnud spiraalmakarone ühekaupa kätte, tal on huvitav süüa ja söömisega läheb omajagu aega, mis annab mulle endale võimaluse vahepeal söönuks saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

niimoodi ekstra ainult lapsele ma makarone ei teeks. Meil tulid päevakorda ka siis, kui hakkasime sama toitu andma kui ise sõime – siis oligi seal ka igast muud kraami hulgas. Kui tahad, siis jah, võid nt perele tehtud makaroniroa peenemaks teha, siis ei pea ekstra lapsele eraldi toitu tegema. Tean, et paljud on suht varakult nii toimetanud kogu pere menüüga, et kohe kui toiduained ühekaupa olid testitud ja allergiaid ei olnud, siis hakati perega sama toitu lihtsalt peenestama. Kui oma toidulaud on tervislik, siis on see täiesti kõlbulik ka beebile.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Beebi ja mitmikud 9k toitumine