Esileht Beebi ja mitmikud 9kuune öö otsa tissiv laps – ettepanekuid? (eriti zy)

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: 9kuune öö otsa tissiv laps – ettepanekuid? (eriti zy)

Postitas:

nohjah. nii on. laps magab ainult siis, kui tiss suus. tõsiselt. al. kella 20st kuni 8ni siis. nii kui tissi eemaldan, vali kisa. tuleb tunnistada, et mõnevõrra on see kergem olukord, kui siis, kui ta õhtuti ainult röökis nonstop 20-24. see oli kuskil 3-6 kuud. mul läks elu ikka märksa inimväärsemaks, kui tissi otsas magama jäi, nüüd saan vähemalt, laps süles tissi otsas, telkutki vaadata. jah, eks see kergendus, et enam ei röökinud nagu ratta peal, maksabki nüüd omamoodi kätte. aga tõesti, kui muu tol ajal ei aidanud, siis mis ma oleks pidanud tegema?

no ühesõnaga. magab ainult tissi otsas. uni kehv, nii mul kui tal. päeval isu kehv. ja kõik muud mured sinna otsa.

mida teha? tissist võõrutada, täiesti? muidu plaanisin ikka 1 a imetada vähemalt. võõrutada osaliselt – päeval anda, öösel mitte? kuidas seda teha, kui ei maga hetkegi tissita?

seega, eesmärgid sellised: tahaks öösel jälle magada saada, praegu käib ikka jube jamps öösiti; tahaks lapse päeval sööma saada, praegu ei söö midagi (kardan rauapuudust); tahaks võimalust, et issi saaks last magama panna, praegu saan seda teha ainult mina.

ideid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 14:15; 15.02 15:16; 16.02 09:14; 16.02 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli esimese lapsega samas vanuses sama probleem. Võõrutasin öisest söömisest raamatu \”Nututa uni\” nippe kasutades. Paar ööd olid rahutud, edasi magas hommikuni ärkamata. Rinda andsin 1a1k vanuseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oh, paluks nippe. olen selle raamatu mõnda aega tagasi läbi sirvinud, ma ei leidnud enda jaoks midagi kasulikku: no mis abi on sellest, kui üles kirjutan, millal sööb, millal magab, ma tean seda niigi. võimalik, et seal mõni mõistlik nõuanne ka sees, ehk valgustaksid?

mul on esimesest lapsest kole kogemus veel üsna värske. võõrutasime öö otsa söövat last 5 (!) nädalat jutti. ööd läbi kussutas mees last. läks 5 nädalat, kuniks kisa lõppes.

seetõttu kardan selle sammu ettevõtmist praegu väga, seda enam, et mees ei saaks praegu öösiti aidata. ise ei jaksa öösiti üleval olla ja päeval kahte last kantseldada. tahaks miskit leebemat meetodit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 14:15; 15.02 15:16; 16.02 09:14; 16.02 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]oh, paluks nippe. olen selle raamatu mõnda aega tagasi läbi sirvinud, ma ei leidnud enda jaoks midagi kasulikku: no mis abi on sellest, kui üles kirjutan, millal sööb, millal magab, ma tean seda niigi. võimalik, et seal mõni mõistlik nõuanne ka sees, ehk valgustaksid?

mul on esimesest lapsest kole kogemus veel üsna värske. võõrutasime öö otsa söövat last 5 (!) nädalat jutti. ööd läbi kussutas mees last. läks 5 nädalat, kuniks kisa lõppes.

seetõttu kardan selle sammu ettevõtmist praegu väga, seda enam, et mees ei saaks praegu öösiti aidata. ise ei jaksa öösiti üleval olla ja päeval kahte last kantseldada. tahaks miskit leebemat meetodit.[/tsitaat]

Selle raaamtu põhikasu ei tule mitte tabelitest, vaid tekstist. Seal õpetab nii last magama saam kui öiseid tissitamisi lõpetama – NUTUTA. Ei saa ju siin tervet raamatut ümber jutustada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Selle raaamtu põhikasu ei tule mitte tabelitest, vaid tekstist. Seal õpetab nii last magama saam kui öiseid tissitamisi lõpetama – NUTUTA. Ei saa ju siin tervet raamatut ümber jutustada…[/tsitaat]Arusaadav, aga kui pole aega raamatut lugeda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nipp seisneb selles et laps võiks õppida uinuma ning ühest unefaasist teise minna ilma sinu tissita. Kuidas see võimalikult valutult teile mõlemale saavutada on individuaalne!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli sama lugu nagu Sul, et 1-6 kuuseni kisas õhtuti kuni kl 24 või kauemgi, tukkus veits ja jälle kisa, ööuni kui selline tuli alles tõesti kesköö paiku või hiljem ja siiski väga rahutult, koguaeg tissi otsas.

Mina hakkasin asjaga tegelema peale 6.kuud aga praegu mõtlen et oleks saanud ehk juba varem magamised korda kui oleks see raamat kätte sattunud.

Ühesõnaga sain aru, et mu laps ei oska magada/uinuda iseseisvalt, ta ei jää lihtalt magama kui uni tuleb, vaid tal on vaja selleks märke, tegevusi, konkreetset keskkonda, kindlaid kellaaegu, rahu.

Tabeleid pidasin veist üle kuu aja, see andis väga hea ülevaate, kas laps saab piisavalt und päeval, kas sööb hästi, mis kellaajad on parimad magamiseks. Päevane uni ja päeval söömine on öise une jaoks väga olulised.

Vaikselt hakkasingi siis kohe peale, et unerutiin igal õhtul sama asi u. 30 min, siis hakkasin ööund vaikselt ettepoole tooma igakord, \”õpetasin ta ise uinuma\”, s.t. et ei lasknud uinuda kussutades või tissi otsas vaid paned ärkvel olevana voodisse. Algul ta ikka kisas, aga ma olin oma voodis kõrval, rahustasin, hoidsin kätt, silitasin pead, kui nutuks läks võtsin sülle rahustasin maha. Aga kõik need tegevused ainult kuni rahunemiseni, mitte uinumiseni!

Kusjuures kuna meie õhtud olid nagunii tundide viisi kisa täis, olid need 2-3 uinuma õpetamise õhtut juba kohe esimesest korrast peale palju rahulikumad ja kisa praktiliselt polnudki, lihtsalt kosta et protest võõra olukorra vastu 😀

Meie lapsel hakkas siis olukord mingi 1-1,5 kuu pärast paranema, siis jätsime ka öise söögi ära, ja lõpuks luti.
Kõike tegin tasapisi, aga kui midagi oli juba saavutatud (nt, ise uinumine, 6h söögita magamine, 8h söögita magamine jne), siis selle koha pealt enam järgi ei andnud.

Kindlasti soovitan uuesti see raamat läbi lugeda ja tõsiselt käsile võtta! Muidu ei saagi teada kas töötab ka teie jaoks D:

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teoorias kõlab kenasti, aga praktikas on mul lugu selline: kui laps jääb uniseks, siis on võimatu, või-ma-tu teda käest ära panna. ta röögib end 30 sekundiga afektiseisundisse!

ma olen täiesti kindel, et ta isegi ei pane tähele, ei kuule, ei märka, et ma teda silitan, laulan, rahustan, sest ta lihtsalt röögib täiesti südantlõhestavalt!

mida sellise lapsega teha? ma saan ta käest ära panna alles siis, kui ta on täiesti unes juba, vähegi erksamana hakkab ta meeletult karjuma ja muu ei aita, kui süllevõtt. ja siis algab kõik otsast peale – ootan, et jääks sügavamalt magama, alles siis saan käest panna. sellised on siis päeval magamapanemised.

mul ei ole mitte mingit mõtet tabelit pidada, võin kohe ette lugeda, et magab päeval 2 40-min und, või kui koos temaga magan ja tal tiss suus, siis tuleb sellest unest 1 tunni 40minutiline, sööb ainult rp, heal juhul paar suutäit puuviljapüreega putru, soolast (ses mõttes, et liha, juurvili) toitu ei söö suutäitki. mida siin mul tabelisse kirjutada? selge, et ei maga päeval piisavalt, selge, et ei söö.

mina ei saa niimoodi, et kui \”nutuks läheb\”, siis rahustan maha. mul hakkab röökima nagu ratta peal sel momendil, kui voodi poole kergelt kummardama hakkan. siis nõksan püsti tagasi ja kussutan edasi ja proovin mõne minuti pärast uuesti. teine variant, et lasengi süles magada. aga käest ära panek peab toimuma täielikus unes, muidu karjub end segaseks.

mismoodi sellist last ise uinuma õpetada, kui teda ei saagi õpetada, sest ta karjub end hingetuks, oksendamiseni kohe kui unisena käest ära panna? vat seda õpetust ei ole ma leidnud ühestki raamatust…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 14:15; 15.02 15:16; 16.02 09:14; 16.02 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks Sa pead ta ärkvelolevana kohe käest ära panema? Sellest ei ole juttugi kui laps seda ei talu. Teemaks on siiski rind suus magamine ja sellest võõrutamine ei välista sülesuinumist. Tegelikult nii see enamasti just käibki – rinnagauinumisest esmalt sülesuinumiseks, seejärel kaisusuinumine, kõrvutiuinumine ja üksiuinumine.

Nende tabelite mõte ei ole mitte teada saada, millal magab (seda näeb tõesti igaüks ise) vaid eelkõige, mismoodi mingil ajal uinub ja magab. Ja milliseid meetodeid ta hästi vastu võtab peale rinnaga uinutamise. Neid kirjutisi analüüsides näeb tihti midagi, mis muidu tundub ebaoluline aga on abiks tema õpetamisel.
Aga kui arvad, et ei ole vaja, ega siis peagi.

Sellist sülekat õpetasin ise 3 aastat tagasi uinuma. Esmalt oleks vaja asjad kuhugi liikuma saada. Ehk siis Sinu põhimure – rinnaga uinumine tasapisi asendada süleshoidmisega. Seda esiteks. Edasi liikuda sinnasuunas, et saad temaga lihtsalt istuda voodiserval uinumise ajal. Kui see toimib 100%, siis hakkate poole uneootamise pealt end lapsega aeglaselt voodile pikali kallutama ja pikutate kuni uni tuleb. Edasi tihedalt kõrvutilamamine. Kui see toimib, siis hakkate tasapisi kaugemale nihkuma. Ja ongi lõpuks iseuinuja laps valmis. Aga see võtab KUID! Sa pead selleks valmis olema, et esimestel nädalatel asi justkui mitte kuhugi ei liigu (tegelikult laps harjub tasapisi uuega). Just esimeste edasiminekute ootamine on kõige tüütum ja enamus loobub sel ajal.

Karjuda ei ole mõtet lasta – see ei vii edasi. Umbusaldav laps ei lase neid asju harjutada, sest näeb igas kergemaski eemaldumises ohumärki.
Neid viimaseid ridu kirjutades tekkis küsimus – kuidas teil muidu päevasel ajal? Kas lapse igale piuksule on vastatud? Ega teda ei jäeta üksi põrandale jaurama, no nii igaks juhuks – et ära ei hellitaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, zy, sugugi mitte. ei lase lapsel kisada, üldiselt saaab ta minu jäägitu tähelepanu igal ajal. ärahellitamist ei karda, soovin, et laps tunneks end hästi ja turvaliselt ja kui sellega kaasneb sülleküsimine ja -võtmine, so be it. eks ma ole selle tõttu saanud ka palju hurjutada – ise oled lapse ära hellitanud, mis sa kussutad tast, las kisab end magama, kaua sa nüüd plaanid teda tissitada, juba suur poiss ju jne jne. aga minu emasüda ei lase last karjutada ja leian, et väike laps peaks saama nii palju hellust kui ta soovib.

aga zy – rinnagauinumine sülesuinumiseks…mismoodi? praegu jääb tissi otsas magama ja enam tissi lahti ei lase – kuni hommikuni välja. nii kui püüan tissi eemaldada, ärkab kisaga. võin istuda rahulikult, laps süles, elutoas teleka ees, seni kuni tiss suus, magab õndsalt. aga tissi suust ära ei saa. see on siis õhtune magamajäämine, päeval kussutan magama (või kui koos temaga lähen, siis keeran tissi otsa ja magab).

jah, valed võtted ja valed magamisharjumused, saan aru, aga teate, kui olete ööd otsa üleval, laps jääb magama alles kell 7 hommikul ja ärkab kell 8, või jääb magama kell 4 ja ärkab kell 6 jne, siis oled lõpuks valmis milleks iganes, et vähegi magada saaks, nii kohutav on see öine ärkvelolek ja tekib jube kurnatus. ja minul paraku 2 esimest kuud nii olid, kuniks harjus tissi otsas magama jääma ja hakkas öösiti natuke rohkem magama. nüüdseks on sellest harjumusest saanud muidugi teistpidi nuhtlus…oeh, miks see lapsekasvatamine peab olema nii raske?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 14:15; 15.02 15:16; 16.02 09:14; 16.02 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga võib-olla on lahenduseks söögiaeg magamaminekust ettepoole tuua? No nii tunnike. Et ei oleks vajadustki talle seda rinda õhtul kätte anda kui magamaminekuaeg. Siis poleks vaja ka midagi ära võtta 🙂

Muidugi see ilma rinnata uinumise harjutamine tähendab Sulle jällegi unetuid öid. Võimalik, et pikalt. Oled valmis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud 9kuune öö otsa tissiv laps – ettepanekuid? (eriti zy)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.