Esileht Ilu ja tervis A+ ja A+ kokku

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: A+ ja A+ kokku

Postitas:
Kägu

Kui mina olen A+ verega ja mees on ka A+ verega, siis kas on 100% nii, et laps tuleb ka A+???

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: A+ ja A+ kokku

Võib tulla ka 0 (25% tõenäosust). Reesuse pärandumist ei tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui mina olen A+ verega ja mees on ka A+ verega, siis kas on 100% nii, et laps tuleb ka A+???[/tsitaat]
Laps võib tulla kas A-grupi verega või 0-grupi verega ning võimalik on nii reesuspositiivne kui ka reesusnegatiivne veri.

Oleneb, milline genotüüp teil fenotüübi taga peitub. Kui teil mehega on mõlemal alleelideks Ai, võib laps saada kummaltki i-alleeli ning tulemuseks on ii (0-veregrupp).

Kui Rh-alleelid peaksid juhtumisi mõlemal olema +/-, võib laps saada mõlemalt vanemalt negatiivse alleeli ja kokkuvõttes reesusnegatiivse vere.

Tõenäolisem on siiski tõesti A+-veregrupiga lapse sündimine, aga kindel see pole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Võib tulla ka 0 (25% tõenäosust). Reesuse pärandumist ei tea.[/tsitaat]Tegelikult on siin siiski tõenäosus märksa väiksem kui 25% – 25% oleks sel juhul, kui teaksime kindlalt, et mehel ja naisel on mõlemal alleelid Ai. Aga vabalt võib olla emmal-kummal või koguni mõlemal AA.

Ehk siis naise ja mehe variandid on
AA AA
Ai AA
AA Ai
Ai Ai,
kusjuures ainult viimasel juhul on 25% tõenäosus 0-veregrupi saamiseks. Siinsete andmete põhjal on 0-veregrupi tõenäosus aga 25%/4 = 6,25%.

Reesuskuuluvuse pärandumine on analoogne (positiivne alleel on dominantne).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänan 🙂 Ma juba mõtlesin, et mis anomaalia see olgu. Pole nagu naabrimehega meest petnud 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis grupiga lapse te siis saite? 🙂

Mul endal on ka mõlemad vanemad reesuspositiivse verega, aga meie vennaga juhtusime mõlemad reesusnegatiivse vere saama – selline harv juhus siis. 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

No me saimegi O grupiga ja reesus pos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

põhikooli bioloogia

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No me saimegi O grupiga ja reesus pos.[/tsitaat]Vähemalt tead Sa nüüd selle kogemuse põhjal kindlalt, et Teil mehega on mõlemal genotüübis Ai. See tähendab, et teie perel konkreetselt on ikkagi 25% tõenäosus saada 0-grupiga laps ja seesama tõenäosus kehtib ka iga järgneva lapse puhul. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas variant mõlemad vanemad O pos ja laps AB neg on võimalik?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas variant mõlemad vanemad O pos ja laps AB neg on võimalik?[/tsitaat]
Ei ole võimalik, lapse veregrupp peaks olema 0 ja reesus kas positiivne või negatiivne. Vaata selle lingi lõpus olevat tabelit http://kliinikum.ee/verekeskus/huvitavat-verest/veregrupid

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas variant mõlemad vanemad O pos ja laps AB neg on võimalik?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas variant mõlemad vanemad O pos ja laps AB neg on võimalik?[/tsitaat]0 ja 0 küll muud kokku ei anna kui 0.

0-grupp tähendab alleele ii ning kombineeri Sa ii + ii kuidas tahes, ei saa mitte kuidagi midagi muud kui ikka seesama ii ehk 0-grupp.

Kahel reesuspositiivsel vanemal võib olla nii reesuspositiivse kui ka reesusnegatiivse verega laps. Sama kehtib ka juhul, kui üks vanematest on reesuspositiivse ja teine reesusnegatiivse verega. Aga kahel reesusnegatiivse verega vanemal saab olla üksnes reesusnegatiivse verega laps.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei ole võimalik, lapse veregrupp peaks olema 0 ja reesus kas positiivne või negatiivne. Vaata selle lingi lõpus olevat tabelit http://kliinikum.ee/verekeskus/huvitavat-verest/veregrupid%5B/tsitaat%5D

Lugesin.
Kas ma saan midagi valesti aru, aga
kuidas siis on võimalik et 0 pos ja AB pos annavad kokku AB neg? Elust endast ja isadus on 100% kindel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lugesin.
Kas ma saan midagi valesti aru, aga
kuidas siis on võimalik et 0 pos ja AB pos annavad kokku AB neg? Elust endast ja isadus on 100% kindel.[/tsitaat]Ei ole võimalik. Variandid on järgmised: 1) kellegi veregrupi määramisel on eksitud või ei tea inimene oma veregruppi õigesti; 2)isadus ei ole siiski 100% kindel; 3) laps on sünnitusmajas ära vahetatud vmt. Loodetavasti on neist variantidest tõenäolisim ikka esimene.

0 (= ii) ja AB saavad lapse veregrupiks anda ainult kas A (= Ai) või B (= Bi), muid võimalusi ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ha-haa:) Üks asi, mis ma oma elus õppinud olen, on see, et kõik on võimalik:)))

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui minu laps sündis olin algul ka kerges hämmingus, sest ta vergrupp on 0-. Mehel B- ja mul A+

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui minu laps sündis olin algul ka kerges hämmingus, sest ta vergrupp on 0-. Mehel B- ja mul A+

[/tsitaat]

täiesti normaalne, mille üle siin hämmingus olla?

Please wait...
Postitas:
nutetudsilmad

Võib tulla nii A kui 0 ja sama moodi võib olla reesusfaktoriga, et 25% tõenäosusega võib tulla negatiivne.
http://www.canadiancrc.com/images/Paternity_Blood_type_Chart.jpg

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui minu laps sündis olin algul ka kerges hämmingus, sest ta vergrupp on 0-. Mehel B- ja mul A+

[/tsitaat]

Sinu genotüüp: A i + –
Mehe genotüüp: B i – –

Lapse genotüüp: ii —

Kõik on loomulik ja loogiline. Teie puhul oli täpselt 25% tõenäosus nii A-, B-, AB- kui ka 0-grupiga lapse saamiseks, seega ükski variant ei peaks andma põhjust üllatumiseks.

Reesusnegatiivse verega lapse sünni tõenäosus on teil 50% – oleneb täiesti sellest, kas Sinu poolt tuleb positiivne või negatiivne alleel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu emal on 0 neg. ja isal oli B pos. ja minul määrati sünnitunnistusele A pos. tegelikkuses on mul ikkagi B pos.
lihtsalt tollal aeti vereproovid kellegi teisega segi ja ma arvan,et seda võib praegu ka juhtuda.

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Ilu ja tervis A+ ja A+ kokku

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.