Esileht Kodunurk Aaloe päästmine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Aaloe päästmine

Postitas:

Sain ämmalt igati vinks-vonks aaloe(vera) taime.
Mulle ta ütles, et seda kasta talvel kord kahe nädala jooksul. Internetis ka sama info.
Alguses oli ilusti kastsin nagu vaja. Mingil hetkel ajas ka uusi värskeid helerohelisi võrseid mullast välja.

Aga nüüdseks on neil vanadel lehed järjest kollased ja ükspäes avastasin, et mulla pinnal oli nagu mädanenud koht ja nii ta mulle näppu jäigi ja tuli oma kuivanud juurega mullast kergelt välja.

Mis ma valesti tegin? Kas ikkagi kastsin üle? Liiga vähe? Liiga vähe valgust?
Valgusega on nii, et see otseselt aknalaual ei ole(mul on kodus aknalauad vaid 8cm laiad) aga kohe akna kõrval oleval laual. Päevakardin on ees. Pott on selline, kust vesi voolab välja alustaldrikule.

Need, millel veel mingigi juurejupike alles oli, pistsin veeklaasi. Kas eraldi istutades hakkab ehk uuesti kasvama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vees kasvanud juured mullas ei toimi ja taim peab kahekordselt pingutama, et uued juured tekitada. Pane ta parem kergesse mulla-liiva segusse ja hoia kergelt niiske.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt kastsid üle.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on ära kuivanud, siis ikka liiga vähe kastsid, mitte liiga palju.

Kord nädalas tuleks kasta talvel. Ja jahedas hoida. Kui sul on tuba soe ja sa kastad teda üle nädala siis loomulikult kuivab ära. Taim tahab siiski, et muld ei kuivaks päris ära. See on õige, et üleliigne kastmisvesi peab saama ära valguda. Ja selleks, et mädanikku ei tekiks, soovitatakse mulla pinnale panna cm jagu puhast sõelutud liiva.

Panen sulle ühe artikli, selles on kirjutatud, et aaloe tahab palju valgust. Kui talvel on valgust vähe, siis hoida jahedas ruumis +12 kraadi ja kasta PIGEM VÄHEM – see tähendab et piisab kui ÜKS KORD NÄDALAS. Suvel kui on valgust palju ja ilmad soojemad, kasta sagedamini, võib väetada kaktustele mõeldud väetistega, kasutada kaktuste mulda.

https://sakala.postimees.ee/399378/aaloe-armastab-usna-laiska-peremeest

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on ära kuivanud, siis ikka liiga vähe kastsid, mitte liiga palju.

Kui liiga palju kasta, siis mädanevad juured ära ja taim kuivab. Kui aaloel juuri enam ei ole, siis võib olla küll, et just nii juhtuski. Mul on ühe aknalaua peal aaloe, mis ei kuiva ega kuiva, kuigi mul tuleb meelde kasta teda ehk kord kahe kuu jooksul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta ütleb ju, et alumised lehed on kollased (mitte kuivanud) ja vars koos juurtega päris ära mädanenud. Ju siis ikka ülekastmisest. Eks talvel tuleb aaloel neid vanu kuivanud lehti ka rohkem, aga see on hoopis muu, vars on ikka tugev siis.
Mina lõikaks kõik mädaneva osa ära, jätaks alles kõige ilusamad tutid ja istutaks kohe kas mulda või liiva-külvimullasegusse. Seal ajab juured alla.
See kui vanasti pisteti varreotsad vette ja võttis “juured” alla, pidi olema vale, vettekasvavad juured ei saa mullas hakkama, taim peab pärast mulda istutamist nagunii uued juured kasvatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus elad teemaalgataja? Kui korteris ja seal on kuiv ja soe õhk, siis võib jaa 2 nädala jooksul kergelt kasta, aga mitte nii, et muld ligemärg oleks. Mina elan ahiküttega korteris ja meil suhteliselt niiske õhk ja mina talvel ei kasta üldse oma aloet. Mul umbes 60 cm kõrgune ilus jõuline taim. Kevadel võtsin kaks poega ka küljest ära ja kasvavad kõik jõudsalt. Kastan kevadel korra-paar ja suvel siis tihemini…umbes 2 korda kuus.
Sellised mahlased taimed vajavad minimaalselt vett. Enne elavad nad kõrvekuivuses, kui liigniiskuses.
Ma soovitan lihtsalt mädanenud osad ära võtta ja lasta tal lihtsalt olla. Kevad ei ole kaugel. Siis hakkab loodus tärkama ????
Samuti ei või sulgjat kalanhoed liialt kasta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Kodunurk Aaloe päästmine