Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aasta ema mõisteti vangi!

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 223 )

Teema: Aasta ema mõisteti vangi!

Postitas:
Kägu

Näidake mulle inimest, kes julgeb öelda, et 16 last valetasid? Mitte keegi ei usu seda … Kui üks või kaks võisid valetada, siis 16 inimest ei saa valetada ja kuna tunnistajaid kuulatakse mitu korda üle, siis ei ole põhjust kohtuotsuses kahelda.

+26
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vaatasin saadet ja usun Malle Kobinat. Mul oli kahtlusi juba alguses, aga ei hakanud midagi mõtlema ei poolt ega vastu, sest ma ei tunne ühtki osalist. Nüüd lihtsalt sai mu kõhutunne kinnitust: siin on tegu Malle Kobina suhtes äärmise ülekohtuga. Üks järjekordne prokuratuuri ja ajakirjanduse ohver.

Ega midagi, siit moraal: ärge võtke kasulapsi! Mitte iialgi! Rääkimata veel rasketest.

kõhutunne ei loe siin midagi

Muidugi ei loe. Sellepärast polegi sõna võtnud. Nüüd vaatasin inimesele näkku, kuulasin, mida räägitakse ja julgen öelda, mida ma mõtlesin algusest peale. Et see asi ei saa nii hull olla. Ja ilmselgelt ei olegi.

Sa ära plärtsu lihtsalt niisama, sinu kõhutunne loeb sama vähe kui minu oma.

Eilne saade oli vastus kõigile neile, kes küsivad, miks kõik teadsid, aga keegi midagi ei teinud. Üritati ja tehti nii mõndagi, aga kõik hääbus proua süütute silmade ja lobeda jutu varju. Ja nagu näha, mõjub praegugi paljudele.

+32
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No ise oled kõva arvaja ju. Avalda siis oma ekspertarvamust, mis oli laste sellise valetamise motiiv. Oskad ikka nii palju võõrsõnu või vajad definitsiooni?

Võivad “ilma motiivita” edukalt valetada isegi 15, mitte ainult 5 teismelist last.
https://www.postimees.ee/6745559/kuidas-15-koolilast-prokuratuuri-orki-tombasid
Laste arvu taha valetamise asi küll ei jää.

+4
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas need eduka eluga lapsed, keda ta ette luges, olid kõik omad lapsed ja vanglatesse jõudnud olid kasulapsed? Mõned ei väärinud üldse nimetamist?

Kasulapsi oli 18, kasuema peale kaebasid ainult probleemsed, kusjuures neid kuulati üle korduvalt ja iga kord protokollid täienesid. Eduka eluga kasulapsed ei ole kaevanud. Miks te ei viitsi vaadata ja ise ennast kurssi viia? Võimatu on kõiki nüansse siin ära tuua. Kui tahate arvamust omada, siis tehke see endale võimalikuks – te ei saa tugineda oma seisukohtades kogu aeg kellegi teise muljetele. Või saate?

Üks kasulaps on juba vanglas, kaks tükki erikoolis – need olidki need peamised valetajad. Mis motiiviga? Aga näiteks selle motiiviga, et kasuperes tekkis neil probleeme vägivaldsuse (näiteks loomapiinamise), varastamise ja allumatusega. Siis saidki vanematelt kurjustada ja karistada, mis on normaalne. Karistused ei olnud ilmselt ülemäärased ega sadistlikud. Aga pätid vajasid kaastunnet ja õigust. Just õigust. Seda nad ka järelvalveasutustelt said, sest mitte ametnikud ei pidanud nendega möllama. Ametnikud pistsid nad lihtsalt puuri. Loodetavasti on neil seal parem, keegi ei peksa ja keegi ei piira.

+9
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eilne saade oli vastus kõigile neile, kes küsivad, miks kõik teadsid, aga keegi midagi ei teinud. Üritati ja tehti nii mõndagi, aga kõik hääbus proua süütute silmade ja lobeda jutu varju. Ja nagu näha, mõjub praegugi paljudele.

Saade oli hoopis vastus küsimusele, kas tõesti kõik teadsid? Vastus on: ei, Kobinal polnud mingit kurja kuulsust. Tavaline ema, range aga õiglane, nagu kooliõpetaja ütles. Lapsed kõik puhtad ja hoolitsetud. Ainult et mõni oli juba tulles pätt.
Kasvatage ise mõnda võõrast pätti ja siis tulge rääkima.
Ühe kasutütrega oli intekas – noor naine eitab kindlalt igasugust väärkohtlemist. Ja iseloomustab kaebajaid halvasti.

+10
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näidake mulle inimest, kes julgeb öelda, et 16 last valetasid? Mitte keegi ei usu seda … Kui üks või kaks võisid valetada, siis 16 inimest ei saa valetada ja kuna tunnistajaid kuulatakse mitu korda üle, siis ei ole põhjust kohtuotsuses kahelda.

Jumal küll … äkki ikka vaataks selle saate ära. Või on nii mugav rippuda oma valearvamuste küljes, sest muidu võiks puruneda see magus ja õilis valu vaeste kasulaste saatuse pärast ja õiglane viha hirmsa koletise suhtes? Kas sellepärast keeldudki faktidega tutvumast?

+5
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hàlbeline olukord, et selline saade üldse ilmavalgust nägi. Panin selle Kuuuurija käima ja kohe kinni tagasi. Inimene valetab, õigustab ja manipuleetib ka kaamerate ees. Korduvalt mainib, kui halvasti ekshoiualused oma eluga hakkama saavad – mida siis arvata, kui neil on nii kehv start elule olnud ja selline kasu”pere”!? Järeldub, et MK meelest ei vääri sellised lapsed oma sõna ja õigust õiglusele. Ja rumalam kontingent saate vaatajaid ongi nipsust tema poolel.

Iiveldamaajavalt võigas.

4,5 aastat on sellisele minu meelest vähe.

Sellist jama võib ajada ainult keegi, kes on armunud oma nägemusse ja iseendasse. Ega faktid ei saa head lugu ära rikkuda, muidugi.

+4
-26
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hàlbeline olukord, et selline saade üldse ilmavalgust nägi. Panin selle Kuuuurija käima ja kohe kinni tagasi. Inimene valetab, õigustab ja manipuleetib ka kaamerate ees. Korduvalt mainib, kui halvasti ekshoiualused oma eluga hakkama saavad – mida siis arvata, kui neil on nii kehv start elule olnud ja selline kasu”pere”!? Järeldub, et MK meelest ei vääri sellised lapsed oma sõna ja õigust õiglusele. Ja rumalam kontingent saate vaatajaid ongi nipsust tema poolel.

Iiveldamaajavalt võigas.

Oletan, et see Kuuuurija lugu on vähemalt ajakirjanduseetika kui mitte muude seaduste vastu eksimine – saade naisest, kel on veel kohtutee pooleli. Teatavasti kaebas see Kobin ju otsuse edasi. Järgmine kohtuaste pole veel otsust teinud, Lust aga teeb “mõistva saate” ja laseb “kangelasel” selgelt mainipuleerida vaatajatega. Aga eks kõik vaatajanumbrite nimel.

+29
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iiveldamaajavalt võigas.

Oletan, et see Kuuuurija lugu on vähemalt ajakirjanduseetika kui mitte muude seaduste vastu eksimine – saade naisest, kel on veel kohtutee pooleli. Teatavasti kaebas see Kobin ju otsuse edasi. Järgmine kohtuaste pole veel otsust teinud, Lust aga teeb “mõistva saate” ja laseb “kangelasel” selgelt manipuleerida vaatajatega.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tänapäeva noor inimene ei tea õppeasutusi, milleks olid väga tuntud Puiatu ja Kaagvere?
Ei ole kunagi lugenud, mida sealsed alaealised ja natuke vanemad on korda saatnud? Nii koolis, kui ühiskonnas üldiselt? Peamiselt ikka kambaga, sest alati on juht ja siis jüngrid.
Kinniseid kohti on täna teisigi ja nt narkomaaniat (kõik võimaliku nuusutamine alustuseks) esineb üksjagu, mis laste psüühikat omasoodu keerutab.

Kui sa oled kunagi sellises asutuses tööl olnud või muul moel selle hingeeluga kursis, siis sa ei arva, et lapsed on vaid suurte silmadega inglid ja vanemad on kohutavad.
Ja kui palju sa ka endalt ei küsiks, kust selline kurjus ja retsidiivsus (väikese) inimese sisse tuleb, siis ühel hetkel sa mõistad, et abi pole siin küll mitte kuskilt saada. Sa püüad ise ellu jääda.

MK kaasust ei tea aga kust need lapsed tulid? Milline oli nende eelmine käekäik? Sellised lapsed on tihtilugu eelnevalt juba “kiviks kaelas” peresüsteemiga lastekodudes. Kogu see elukestev “pahade laste” solgutamine süsteemis, kütab neis trotsi ja viha.

Õigesti tegi, et otsusega ei leppinud. Teema üldiselmalt vajab arutamist nii üht, kui teistpidi. Ajaviiteks võiute ju vanu lugusid lugeda:

https://ekspress.delfi.ee/kuum/kaagvere-metsikud-tudrukud-lugusid-kaagvere-erikoolist?id=69546325

Kuidas te hindate nende laste elu koolis? Liiga karmiks? Aga milline on teie võluvits? Ja muide, selliseid lapsi on PALJU ja ka tänases päevas.

+8
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saade oli hoopis vastus küsimusele, kas tõesti kõik teadsid? Vastus on: ei, Kobinal polnud mingit kurja kuulsust. Tavaline ema, range aga õiglane, nagu kooliõpetaja ütles. Lapsed kõik puhtad ja hoolitsetud. Ainult et mõni oli juba tulles pätt.
Kasvatage ise mõnda võõrast pätti ja siis tulge rääkima.

Vali naer Hiiumaal.

+27
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hiidlastel pole siin küll naerukohta. Kui teadsid, siis oleks tulnud otsustavalt tegutseda, mitte praegu naerda. Ja kui ei teadnud, siis polnudki äkki midagi teada.

+8
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oletan, et see Kuuuurija lugu on vähemalt ajakirjanduseetika kui mitte muude seaduste vastu eksimine – saade naisest, kel on veel kohtutee pooleli. Teatavasti kaebas see Kobin ju otsuse edasi. Järgmine kohtuaste pole veel otsust teinud, Lust aga teeb “mõistva saate” ja laseb “kangelasel” selgelt mainipuleerida vaatajatega. Aga eks kõik vaatajanumbrite nimel.

Kogu ajakirjandus on ta enne kohtutee lõppu süüdi mõistnud, aga Kuuuurija üksi on mitteeetiline, sest kajastas teiselt poolt?
Ei, mina ei oska poolt ega vastu olla, aga sinu selline väide on lihtsalt arusaamatu.

+10
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ega faktid ei saa head lugu ära rikkuda, muidugi.

Millistest faktidest sa muidu räägid? On fakt, et Malle Kobin, tema mees ning üks kasutütardest rääkisid Kuuurijas teist jutu, kui kohtuasjas olnud kasulapsed ning see üks, kelle kogemust ajakirjandus kirjutas, aga kohtuasja tema lugu ei jõudnud. St keegi valetab. Aga ei sina ega mina ei tea, kumb pool valetab.

On fakt, et ei sina ega mina ei tea täit tõde, saame olukorda ainult ajakirjanduses avaldatu ja kohtuotsuse põhjal hinnata. On fakt, et hetkel on kohus (kelle käes on kindlasti täpsemad faktid kui sinul või minul) Malle Kobina süüdi mõistnud. On fakt, et Malle Kobin kaebas kohtuotsuse edasi.

Mina isiklikult usun hetkel kohtuotsust, sest neil oli asjast parem ülevaade, kui meil ajakirjanduse põhjal. Seda niikaua, kuni järgmise astme kohus pole MK-d süütuks tunnistanud.

+21
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

saame olukorda ainult ajakirjanduses avaldatu ja kohtuotsuse põhjal hinnata.

Ajakirjanduses avaldatu põhjal ei saa küll mitte midagi hinnata, seal avaldatakse aegajalt täielikku valet ja laimu.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas need eduka eluga lapsed, keda ta ette luges, olid kõik omad lapsed ja vanglatesse jõudnud olid kasulapsed? Mõned ei väärinud üldse nimetamist?

Kasulapsi oli 18, kasuema peale kaebasid ainult probleemsed, kusjuures neid kuulati üle korduvalt ja iga kord protokollid täienesid. Eduka eluga kasulapsed ei ole kaevanud. Miks te ei viitsi vaadata ja ise ennast kurssi viia? Võimatu on kõiki nüansse siin ära tuua. Kui tahate arvamust omada, siis tehke see endale võimalikuks – te ei saa tugineda oma seisukohtades kogu aeg kellegi teise muljetele. Või saate?

Üks kasulaps on juba vanglas, kaks tükki erikoolis – need olidki need peamised valetajad. Mis motiiviga? Aga näiteks selle motiiviga, et kasuperes tekkis neil probleeme vägivaldsuse (näiteks loomapiinamise), varastamise ja allumatusega. Siis saidki vanematelt kurjustada ja karistada, mis on normaalne. Karistused ei olnud ilmselt ülemäärased ega sadistlikud. Aga pätid vajasid kaastunnet ja õigust. Just õigust. Seda nad ka järelvalveasutustelt said, sest mitte ametnikud ei pidanud nendega möllama. Ametnikud pistsid nad lihtsalt puuri. Loodetavasti on neil seal parem, keegi ei peksa ja keegi ei piira.

Isegi kui need noored pättust tegid, siis inetu on rääkida nendest õnnetutest armastusest ilma jäönud lastest halvasti. Seda tegid intervjuudes nii kasuema kui -isa. Kui ei suuda sellistele rasketele lastele armastust ja tuge pakkuda, siis poleks olnud vaja neid ka peresse võtta. Mitte miski ei õigusta kasuvanema vägivalda selliste laste suhtes.

+26
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millistest faktidest sa muidu räägid? On fakt, et Malle Kobin, tema mees ning üks kasutütardest rääkisid Kuuurijas teist jutu, kui kohtuasjas olnud kasulapsed ning see üks, kelle kogemust ajakirjandus kirjutas, aga kohtuasja tema lugu ei jõudnud. St keegi valetab. Aga ei sina ega mina ei tea, kumb pool valetab.

On fakt, et ei sina ega mina ei tea täit tõde, saame olukorda ainult ajakirjanduses avaldatu ja kohtuotsuse põhjal hinnata. On fakt, et hetkel on kohus (kelle käes on kindlasti täpsemad faktid kui sinul või minul) Malle Kobina süüdi mõistnud. On fakt, et Malle Kobin kaebas kohtuotsuse edasi.

Mina isiklikult usun hetkel kohtuotsust, sest neil oli asjast parem ülevaade, kui meil ajakirjanduse põhjal. Seda niikaua, kuni järgmise astme kohus pole MK-d süütuks tunnistanud.

Huvitav, kas see tütar ema tunnistajana ka kohtus rääkis vastukaaluks teisele lastele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mallet süüdimõistvad käod lihtsalt ei raatsi lahti lasta oma võltsheadusest, sest nad on hukkamõistusõltlased, kui nii võib öelda. Ma vean kihla, et ise selliste noorte kurjategijatega kokku puutudes nad mitte ei võtaks neid oma perre, vaid vaataksid pingsalt üldse mööda, parimal juhul.
Aga nad vajavad kedagi, keda hukka mõista. Ei tea, kas see on ainus heategu, mida nad elus on teinud. Vaevalt küll, inimesed teevad elus ikka teistele head. Aga miks massiinimesed vajavad enese headuse tõestamiseks veel tingimata vaenlast, keda hurjutada, miks nad alati usuvad õhinal ajakirjandust, kui see neile kellegi ette söödab, ja miks nad ei soovi iialgi ära kuulata teist poolt erapooletuse vaimus, jääb mulle hämarakas. Igatahes tõeliselt heast ja õiglasest südamest selline hukkamõistuõhin küll ei räägi. Iseloomulik on veel see ka, et enamasti seisavad nad nö valel poolel: tegelikult laostamise ja kurjategemise poolel.

+3
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isegi kui need noored pättust tegid, siis inetu on rääkida nendest õnnetutest armastusest ilma jäönud lastest halvasti. Seda tegid intervjuudes nii kasuema kui -isa. Kui ei suuda sellistele rasketele lastele armastust ja tuge pakkuda, siis poleks olnud vaja neid ka peresse võtta. Mitte miski ei õigusta kasuvanema vägivalda selliste laste suhtes.

Raha pärast ka kindlasti võttis neid kasulapsi. Ma ei tea kas need kasulapsed üldse taskuraha said ja hobidega tegelesid või koolitati selle raha eest oma lapsi? Isegi kui need kasulapsed talle vägisi suruti, siis mis motiividel ? Vabalt oleksid need lapsed saanud ka lastekodus elada. Või kui osutusid ikka nii pahadeks ja probleemseteks, siis saab ka kindlasti kasulastest loobuda.
Ta rääkis neist kasulastest juba nendega koos elades halvasti teistele ja nende kasulaste kuuldes lausa.
Ma ei kujuta ette kui teiste kuuldes räägitakse, kui halvad geenid ja kasvatamatu laps on ja see peaks siis lapsele pedagoogiliselt hästi mõjuma??Või mille eest see cum laude saadi?

+28
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, kas see tütar ema tunnistajana ka kohtus rääkis vastukaaluks teisele lastele.

No kui Malle advokaat vähegi tasemel oli, siis pidid ju olema ka Mallet kaitsvad tunnistajad kohal olema.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mallet süüdimõistvad käod lihtsalt ei raatsi lahti lasta oma võltsheadusest, sest nad on hukkamõistusõltlased, kui nii võib öelda. Ma vean kihla, et ise selliste noorte kurjategijatega kokku puutudes nad mitte ei võtaks neid oma perre, vaid vaataksid pingsalt üldse mööda, parimal juhul.

Aga nad vajavad kedagi, keda hukka mõista. Ei tea, kas see on ainus heategu, mida nad elus on teinud. Vaevalt küll, inimesed teevad elus ikka teistele head. Aga miks massiinimesed vajavad enese headuse tõestamiseks veel tingimata vaenlast, keda hurjutada, miks nad alati usuvad õhinal ajakirjandust, kui see neile kellegi ette söödab, ja miks nad ei soovi iialgi ära kuulata teist poolt erapooletuse vaimus, jääb mulle hämarakas. Igatahes tõeliselt heast ja õiglasest südamest selline hukkamõistuõhin küll ei räägi. Iseloomulik on veel see ka, et enamasti seisavad nad nö valel poolel: tegelikult laostamise ja kurjategemise poolel.

Manipulatsioon!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Manipulatsioon!

Muidugi manipulatsioon. Kõik inimesed manipuleerivad oma arvamusega alati teisi. Mittemanipuleerivat arvamusavaldust pole olemaski, sina manipuleerid minuga ka praegu, et sa teaksid 🙂 Aga ma ei allu su manipulatsioonile, nagu sina ära allu minu omale. Ole hästi kindlameelne.
Aga kui sa oled juba kord nii kaastundlik kägu, siis ärgu see piirdugu ometi ainult pahade hukkamõistmisega. Võta ka kari kasulapsi, kasvata enamusest neist inimesed, ja siis tule seletama.

+3
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti olid kasulapsed Mallele omamoodi ettevõtluse vorm, õpitu ja kutsumuse rakendamine.
Paraku ega taolisi lapsi paljalt hea sõnaga ei kasvatagi.
Malle hindas oma võimeid taoliste lastega hakkama saada lihtsalt üle.
Lõppkokkuvõttes panid alatud lapsed talle seekord lihtsalt pika puuga ära aga ega Malle ka arvatavasti kõige leebemaid meetodeid taoliste kõurikute kasvatamiseks ei kasutanud.
Paraku Eesti Vabariigi seadused soosivadki alatuid inimesi ja alatust, osavamad ja alatumad jäävad lihtsalt peale ja saavad vähem alatumate inimeste üle võitu aga lapsed olid seekord lihtsalt osavamad st. alatumad seega Eesti Vabariigis kehtivate väärtushinnangute järgi igati tegijad sest Eesti Vabariigis kehtiva bolševistliku blatnoimentaliteedi järgi tulebki nõrgematelt, abitumatelt ja naiivsematelt kõik viimseni ära võtta ja võimaluse korral nad ka Gulagi arhipelaagi saata.

+6
-13
Please wait...

Postitas:
Tõutäkk

Minuarust on tänapäeval selliste pätt-laste kasvatamiseks nii vanematele, kui ka õpetajatele jt liiga vähe legaalseid instrumente jäetud. Kui oleks mingid tõhusad karistusviisid ja nende kasutamise kord reglementeeritud, siis saaks karistada vaid nende piiride ületamise korral. Kasvatatakse ju ikka piitsa ja präänikuga, kuid praegu on piits ära nuditud ja sedagi ei juleta politsei/prokuratuuri hirmus rakendada.

+6
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

seadused soosivadki alatuid inimesi ja alatust, osavamad ja alatumad jäävad lihtsalt peale ja saavad vähem alatumate inimeste üle võitu

Nii on. Ja meedia eestvõttel hüüavad alatumatele poolehoidu need, kes nendega hingesugulust tunnevad. Valetajad jäävad ikka peale.

+2
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohus on ju peetud ja süüdimõistev otsus väljastatud, miks ei peaks Käod seda kohtuotsust uskuma või Kobinat süüdlaseks nimetama? Eeldatavasti oli kohtumõistmine õiglane, spetsialistid kuulasid ära mõlemad osapooled ja ka süüdistataval oli advokaat, kes teda kaitses, et mõlemale osapoolele anti sõna ja nende kaitseks esinesid tunnistajad. Kobinal on õigus otsus edasi kaevata.

+21
-2
Please wait...

Postitas:
Tõutäkk

Kohus on ju peetud ja süüdimõistev otsus väljastatud, miks ei peaks Käod seda kohtuotsust uskuma või Kobinat süüdlaseks nimetama? Eeldatavasti oli kohtumõistmine õiglane, spetsialistid kuulasid ära mõlemad osapooled ja ka süüdistataval oli advokaat, kes teda kaitses, et mõlemale osapoolele anti sõna ja nende kaitseks esinesid tunnistajad. Kobinal on õigus otsus edasi kaevata.

Ja kaebas ju edasi. Jõustunud süüdimõistvat otsust pole. Esimese astme kohtud teevad sageli vigu.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsed jah väga erinevad. Ma olen lapsehoidja olnud ühele poisile, kes pidevalt tegi rumalusi (lõhkus meelega asju, tegi asju mustaks, lärmas, lõi teisi jne) ja siis naeris, kui keelasin või proovisin seletada. Mind ajas see nii närvi ja õigesti tegin, et loobusin selle pere aitamisest.
Igatahes inimesed, kes pole pikemalt kokku puutunud tõsiste käitumishäiretega lastega, ei oska ette kujutada, kui raske on nende kasvatamine.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsed jah väga erinevad. Ma olen lapsehoidja olnud ühele poisile, kes pidevalt tegi rumalusi (lõhkus meelega asju, tegi asju mustaks, lärmas, lõi teisi jne) ja siis naeris, kui keelasin või proovisin seletada. Mind ajas see nii närvi ja õigesti tegin, et loobusin selle pere aitamisest.

Igatahes inimesed, kes pole pikemalt kokku puutunud tõsiste käitumishäiretega lastega, ei oska ette kujutada, kui raske on nende kasvatamine.

Kahtlemata on lapsed erinevad. Ja õigesti tegid, et sellest tööst loobusid kui tundsid, et närv ei pea vastu. Sama oleks pidanud ka aasta ema tegema kui pinged liiga suureks läksid.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kaebas ju edasi. Jõustunud süüdimõistvat otsust pole. Esimese astme kohtud teevad sageli vigu.

Aga rohkem on seda, et igasugu kaabakad kaebavad otsuseid edasi, kuna nii kaua saab ju vabaduses tšillida. Miks ei peaks ka süüdi olev isik siis otsust edasi kaebama? Nii et see kaebamine ei näita suurt midagi ja sageli jääb ka otsus täitsa jõusse ikka. https://www.postimees.ee/3981521/seadused-lasevad-morvaril-parast-suudimoistmist-vabadusse-jaada

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 223 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aasta ema mõisteti vangi!