Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aasta ema mõisteti vangi!

Näitan 13 postitust - vahemik 211 kuni 223 (kokku 223 )

Teema: Aasta ema mõisteti vangi!

Postitas:
Kägu

Tore on olla südamlik ja arvata, et tuleb lõpmatuseni rääkida.

Nii ongi. Seda võltsheadust välja karjuda on nii tore: vaadake mind, ma mõistan kõik halva nii toredasti hukka!
Aga tegelikus elus on nad sageli arad ja ussid. See on oma silmaga korduvalt nähtud, ma ei räägi niisama. Kes kõige kõvemini karjub ja hukka mõistab, on viimane, kes mõne olukorraga toime tuleks.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

EE artklis väideti samuti, et ta ei valinud neid eriti raskestikasvatatavaid, vaid keegi teine polnud neid nõus võtma. Ka lastekodus, kus need tüübid parasjagu olid, oldi olukorras, kus kasvatajad keeldusid edasitöötamast.

Tore on olla südamlik ja arvata, et tuleb lõpmatuseni rääkida.. Sa võid rääkida kuid ja aastaid, see ei aita. Inimsed, kes ise seda pole proovinud, ei usu seda. Aga seni kuni sa räägid-räägid-räägid, kannatavad pättide ohvrid edasi, loomad ja nõrgemad lapsed saavad tappa ja hirmu tunda.

Tegelikult võiks seda asja mõista ikkagi ainult inimene, kes on ise olnud olukorras, kus näed teise julmust ja keegi Sind ei aita… ole siis ühver või kasuvanem- sa lihtsalt ei saa midagi teha.

Need lapsed ei olnud pätid, vaid pärit peredest, kus neid väärkoheldi, ka seksuaalselt. Nende vanemad olid joodikud või peksid ja näljutasid neid vmt. Tõsi küll, peale sellist elu algust võisid osad lapsed kalduda halvale teele, kuid kokkuvõttes olid nad siiski ohvrid, mitte kurjategijad. Mitte midagi ei õigusta seda, kui lastele ei anta süüa, sunnitakse neid tunde ühe koha peal püsti seisma jmt. Kui ikka üldse hammas peale ei hakka, soovi ega tahtmist pole sellistest rasketest oludest pärit lastega tegeleda ja neid aidata, siis ei tohi neid kasvatada. Kohus on kindlaks teinud, et need laste karistamissituatsioonid on piisavalt hästi ära tõendatud, see tähendab, toimunud. Eestis ei määrata reaalset vanglakaristust nii kergelt, järelikult olid tõendid kaalukalt kohtualuse vastu.

Vähendades ohvrite (mitte ühe-kahe, vaid ligi paarikümne!) kannatusi, õigustades vägivallatsejat, kiidate takka laste väärkohtlemisele.

+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mitte midagi ei õigusta seda, kui lastele ei anta süüa, sunnitakse neid tunde ühe koha peal püsti seisma jmt.

Ainult et see oli vale. Ongi kõik. Nad valetasid. Sa võid ju uskuda, kui tahad, ikka rohkem neid pätte, kellelt politsei tunnistusi välja pinnis, aga see räägib rohkem sinu kohta midagi.

+3
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte midagi ei õigusta seda, kui lastele ei anta süüa, sunnitakse neid tunde ühe koha peal püsti seisma jmt.

Ainult et see oli vale. Ongi kõik. Nad valetasid. Sa võid ju uskuda, kui tahad, ikka rohkem neid pätte, kellelt politsei tunnistusi välja pinnis, aga see räägib rohkem sinu kohta midagi.

Kust sina tead, et see on vale? Sa ei saa kuidagi seda teada, kui sa just ei elanud seal peres ja ei näinud seda elu lähedalt. See, kui sina ei usalda meie politseid ega kohut ja arvad, et nad on korrumpeerunud või ebausaldusväärsed ning asud vägivallatseja poolele, räägib jälle sinu kohta väga palju. Minul puudub alus kahtlustada, et politsei “pinnib” tunnistusi välja (kust selline hirm? millel see tugineb?) või et kohus ei suuda hinnata, kas kogutud tõendid vastavad tegelikkusele või mitte. Kui sul selline seisukoht on, siis põhjenda palun.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seega pidid valetama ka kõik need õpetajad, kes koolis nägid nälginud lapsi, pesemata riietes lapsi, lapsi, kes kartsid koju minna? Ka need sotsiaaltöötajad, kes asja avalikkuse ette tõid, nemad ka valetavad? Need kohalikud elanikud, kes asjast teadsid, nemad ka kõik valetasid? Politsei ja kohus ka eksisid, ühed pinnisid tunnistusi välja, teised uskusid? Ainus, kes ei eksinud, on süüdimõistetu? Milleks ja kust selline vandenõuteooria?

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seega pidid valetama ka kõik need õpetajad, kes koolis nägid nälginud lapsi, pesemata riietes lapsi, lapsi, kes kartsid koju minna? Ka need sotsiaaltöötajad, kes asja avalikkuse ette tõid, nemad ka valetavad? Need kohalikud elanikud, kes asjast teadsid, nemad ka kõik valetasid? Politsei ja kohus ka eksisid, ühed pinnisid tunnistusi välja, teised uskusid? Ainus, kes ei eksinud, on süüdimõistetu? Milleks ja kust selline vandenõuteooria?

Nimelt millised õpetajad, ole hea too mõni selline tunnistus välja, kes rääkisid nälginud ja pesemata lastest. Õpetajad, kes oma näo ja nimega esinesid, ütlesid lausa vastupidi.
Millised kohalikud teadsid? Millised sotsiaaltöötajad tõid asja avalikkuse ette. Too NENDE faktide kohta tõendeid, palun.

0
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun loe:
https://epl.delfi.ee/uudised/koik-teadsid-aga-vaikisid-endine-aasta-ema-piinas-kasulapsi-aastakumneid?id=90232179

“Ka hiidlased räägivad, et Kobina teod olid paljudele teada ja ta ise õieti ei varjanudki, et lapsi tundideks tuppa lukustab.”

“Kõik Eesti Päevalehega rääkinud ütlevad kui ühest suust, et olid šokeeritud, kui kuulsid, et Kobin pälvis aasta ema tiitli. Nad kõik on veendunud, et Kobin võttis kasulapsi perre ainult raha pärast.”

“Hiiumaa õpetaja Terje* õpetas Kobina teismelist kasulast kaks aastat. Ta räägib, et poiss haises „tapvalt”, sest oli pesemata ja iga päev samades riietes. ”

ja nii edasi…

Tuletan meelde, et olgugi, et tunnistajate nimesid siin artiklis pole toodud või on need muudetud, siis need on ajakirjanikele teada. Uuriva ajakirjandus nimelt ei avalda allikate ja laste kaitseks pärisnimesid, kuid nad on reaalsed inimesed, kes on ajakirjanikele teada.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun loe:
https://epl.delfi.ee/uudised/koik-teadsid-aga-vaikisid-endine-aasta-ema-piinas-kasulapsi-aastakumneid?id=90232179

“Ka hiidlased räägivad, et Kobina teod olid paljudele teada ja ta ise õieti ei varjanudki, et lapsi tundideks tuppa lukustab.”

“Kõik Eesti Päevalehega rääkinud ütlevad kui ühest suust, et olid šokeeritud, kui kuulsid, et Kobin pälvis aasta ema tiitli. Nad kõik on veendunud, et Kobin võttis kasulapsi perre ainult raha pärast.”

“Hiiumaa õpetaja Terje* õpetas Kobina teismelist kasulast kaks aastat. Ta räägib, et poiss haises „tapvalt”, sest oli pesemata ja iga päev samades riietes. ”

Teine Hiiumaa õpetaja, kes julges oma nimega esineda, aga ütles, et otse vastupidi on – lapsed olid puhtalt ja korralikult riides. Kumba sina usud, kas seda, kes esineb anonüümselt, või seda, kes julgeb ennast avalikustada? Kas tõesti nii tõenäoline on, et üks laps haises räigelt ja teine oli puhas ja korras?
Kumba usud, kas korralikku inimest, Malle kasulast, kes väitis omaenda hääle ja näoga, et pole iial mingit näljutamist ega piinamist näinud ega kujuta seda ettegi, või anonüümset pätti, kes täna vanglas istub?
Kas sa ei usu neid Malle lapsi, kes ta aasta ema tiitlile esitasid? Aga neid teisi usud, sest nad on pätid, või hoolimata sellest?

Mitte ühtki tunnistajat tegelikult siiski ei ole, kogu leheloo võib vabalt liigitada fantaasia hulka, nagu nii paljud teisedki.

Ah et kohus mõistis Malle vangi? Vabandust, olles nüüd kursis, mismoodi laste käest tunnistusi välja meelitati, ei ole mul selle otsuse vastu suurt austust.

Me kumbki ei tunne Mallet. Kas siiski ei ole asi selles, et sina nii väga-väga TAHAD uskuda, et Malle on hirmus inimene? Mina olen kindel, et just selles asi ongi. Sa TAHAD, et kõik oleks halvasti, ja sellepärast ei näe neid tohutuid lünki, mis tõendusmaterjalides tegelikult on.

+3
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa eksid. Mina ei taha, et kellelgi halvasti läheks, eriti just lastel. Mina tahaks uskuda, et maailm on ilus ja inimesed head, aga paraku see nii alati pole. Ja siis on oluline aidata neid, kellel pole elu nii hästi läinud.

Kuna mul tõesti ei ole alust arvata, et kohust saab lollitada, et meie politseinikud on kinnimakstud või südametunnistuseta inimesed, kes “pinnivad” tunnistusi välja, et artiklis nimetatud kümned inimesed, sh sotsiaaltöötajad tahavad tunnustatud kasuperele halba ja on nõus selle pärast valetama, siis mul ei jää muud varianti, kui tunnustada kohtuotsust. Ja ühtlasi viitab see, et laste ütlused on tõeseks tunnistatud. Kui ma kohtuotsust ei aktsepteeriks, tähendaks see seda, et kõik küsitletud inimesed rääkisid valet. Mis oleks nende motiiv? Miks peaks õpetajad või sotsiaaltöötajad seda tegema, mis kasu nad sellest saaksid?

Ühtlasi toon ära, et minult nõudsid sa küll, et viitaksin, kellest räägin ja millele tuginen, mida ma ka tegin, aga ise ei viita sa kordagi, kust võtad info, et politsei pressis tunnistusi välja või kes on need nimega esinenud isikud, kes kinnitasid, et kõik oli korras.

See:
“Mitte ühtki tunnistajat tegelikult siiski ei ole, kogu leheloo võib vabalt liigitada fantaasia hulka, nagu nii paljud teisedki.”

kohe kindlasti ei vasta tõele. Sellega sa sead kogu eesti ajakirjanduse halba valgusse, justkui fabritseeriksid ajakirjanikud lugusid. Eesti on siiski ajakirjandusvabaduse poolest maailmas esirinnas, meil ei ole tuvastatud, et ajakirjanikud oleksid korrumpeerunud või tegeleksid muinasjuttude kirjutamisega, nii et sinu väide on täiesti alusetu.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa eksid. Mina ei taha, et kellelgi halvasti läheks, eriti just lastel. Mina tahaks uskuda, et maailm on ilus ja inimesed head, aga paraku see nii alati pole. Ja siis on oluline aidata neid, kellel pole elu nii hästi läinud.

Kuna mul tõesti ei ole alust arvata, et kohust saab lollitada, et meie politseinikud on kinnimakstud või südametunnistuseta inimesed, kes “pinnivad” tunnistusi välja, et artiklis nimetatud kümned inimesed, sh sotsiaaltöötajad tahavad tunnustatud kasuperele halba ja on nõus selle pärast valetama, siis mul ei jää muud varianti, kui tunnustada kohtuotsust. Ja ühtlasi viitab see, et laste ütlused on tõeseks tunnistatud. Kui ma kohtuotsust ei aktsepteeriks, tähendaks see seda, et kõik küsitletud inimesed rääkisid valet. Mis oleks nende motiiv? Miks peaks õpetajad või sotsiaaltöötajad seda tegema, mis kasu nad sellest saaksid?

Ühtlasi toon ära, et minult nõudsid sa küll, et viitaksin, kellest räägin ja millele tuginen, mida ma ka tegin, aga ise ei viita sa kordagi, kust võtad info, et politsei pressis tunnistusi välja või kes on need nimega esinenud isikud, kes kinnitasid, et kõik oli korras.

See:

“Mitte ühtki tunnistajat tegelikult siiski ei ole, kogu leheloo võib vabalt liigitada fantaasia hulka, nagu nii paljud teisedki.”

kohe kindlasti ei vasta tõele. Sellega sa sead kogu eesti ajakirjanduse halba valgusse, justkui fabritseeriksid ajakirjanikud lugusid. Eesti on siiski ajakirjandusvabaduse poolest maailmas esirinnas, meil ei ole tuvastatud, et ajakirjanikud oleksid korrumpeerunud või tegeleksid muinasjuttude kirjutamisega, nii et sinu väide on täiesti alusetu.

Siin on nii palju jama kokku kirjutatud, et ükshaaval ümberlükkamine nõuaks mõttetult aega ja eelkõige pole sellest kasu.
Mitte mina ei “sea” ajakirjandust halba valgusse, vaid nad on sellega ise ilma minuta suurepäraselt toime tulnud. Sama kohtutega.
Sa SOOVID, et Malle oleks süüdi. Ja sellele soovile ajakirjandus mängibki.

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

See:

Siin on nii palju jama kokku kirjutatud, et ükshaaval ümberlükkamine nõuaks mõttetult aega ja eelkõige pole sellest kasu.

Mitte mina ei “sea” ajakirjandust halba valgusse, vaid nad on sellega ise ilma minuta suurepäraselt toime tulnud. Sama kohtutega.

Sa SOOVID, et Malle oleks süüdi. Ja sellele soovile ajakirjandus mängibki.

Mida oligi arvata…

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa SOOVID, et Malle oleks süüdi. Ja sellele soovile ajakirjandus mängibki

OK, ajakirjandusele on see skandaal kasulik, aga see ei muuda fakti, et olid ju tunnistajad, kes sellest rääkisid, mitte ainult need võimalikud ohvrid ise. See, et inimene on vangis, muudab ta mõnes olukorras ebausaldusväärsemaks, aga ei tähenda automaatselt, et kõik ta jutt vale on. Ja mis kasu saaksid politseinikud ja kohtunikud ja prokuratuur sellest alusetust süüdistusest. Mingit meeletut au ja kuulsust, mida muidu ei oleks? Seda, miks üks õpetaja räägib üht juttu, teine teist, saaks seletada erinevate perioodidega, erinevate lastega, nt kõik on nõus, et oma lapsi seal peres ju hoiti, ilmselt võis ka kasulaste hulgas olla nn pailapsi, keda karistama ei pidanud, ja teised, kes siis olid halvad ja said karistusi, muidugi saab ka seletada erineva tähelepanuvõime ja ka erineva tasandi sõprussuhtega. Kohtu asi ongi tunnistusi kaaluda ju igast küljest, et ei oleks nii, et elimineerida võimalus, et mingi solvunu lihtsalt laimab korralikku inimest või et lihtsalt sõber ajab ilusat juttu sõbra kaitseks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jutt polnudki ju psühholoogi juurde koju saatmiseks. Töö tegemiseks ongi teinekord distantsi vaja.

Elus ongi nii, et distantsi pealt on kõik targad, iga naabrinainegi (kel endal v-o viis last erinevate meestega) teab suurepäraselt, mismoodi Sina oma meest kinni hoidma peaks. Distantsilt on kõigil selge arusaam, mida tuleks teisiti teha: kaasaga ei või tänitada, laste peale ei või kunagi ärrituda, stressi vältimiseks tuleb palju liikuda, magusast loobuda, oma tööd õigel ajal valmis saada jne-jne-jne. Küll on hea kabinetis istuda ja teisele inimesele õpetussõnu jagada, kuidas too oma elu elama peab.

Paraku – kui pead päriselt ka, nt omaenda kodus, nende probleemidega silmitsi seisma, on see midagi muud; siis näed, et osa nõuandeid ei tööta või tuleb mängu terve hulk muutujaid.

+3
0
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 211 kuni 223 (kokku 223 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aasta ema mõisteti vangi!