Esileht Lapse ootamine Aasta lõpus RSP-le jääjad ja skeemitamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Aasta lõpus RSP-le jääjad ja skeemitamine

Postitas:

Tere.

Eelmise laupäeva Postimehes pikk artikkel sellest, kuidas aasta lõpus rasedus-ja sünnituspuhkusele jääjad ebaõiglaselt rahas kaotavad. 1000-se palga juures maksame riigile tagasi karistuseks aasta lõpus sünnitamise eest ca 400.-.

Kas keegi on konsulteerinud juristiga ja on saadud mingeid soovitusi? Või on olukord selles osas lootusetu. Endal sünnitusmaja juristi aeg alles 23.10. Postimehes soovitati venitada raamatupidajal sünnituslehe kinnitamisega. Aga see tundub kuidagi absurdsena, mulle tundub juba ette, et raamatupidaja saadab mind uu taha selle jutuga:)))
Tähtaeg on mul 11. detsember, RSP-le jääksin oma mõtetes 30 p enne tähtaega.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 10:37; 08.10 14:27; 08.10 18:55; 09.10 12:00; 10.10 11:05; 10.10 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tähtaeg jaanuari keskel, seega sünnituspuhkuse algus ka detsembris. Näen hetkel ainukese võimalusena paluda raamatupidajal sünnituslehe edastamisega viivitada. Võtsin ka haigekassaga ühendust, et uurida, kas on võimalik neile mingi avaldus esitada, et nad maksmisega ootaksid- seaduse järgi on neil idee poolest 30 päeva aega rahade ülekandmiseks. Aga seal mingi ülbe tädi telefoni otsas ütles, et “ei ole haigekassal selleks mingit avaldust ju ja neil käib kõik automaatselt paari päeva jooksul sünnituslehe jõudmisest”. Ehk siis haigekassa väitel ainukene võimalus ongi raamatupidajal sünnitusleht jaanuaris edastada. Kas see mul ka toimib, ei tea…

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 08.10 11:57; 08.10 15:08; 08.10 16:42; 08.10 16:53; 08.10 20:37; 09.10 17:29; 10.10 11:12; 10.10 12:36; 10.10 12:49; 10.10 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ruttu oma raamatupidajale avaldus, et soovid oma tulumaksuvabaks summaks 0.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.10 13:57; 08.10 16:09; 08.10 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ruttu oma raamatupidajale avaldus, et soovid oma tulumaksuvabaks summaks 0.

Minu arvates ei päästa see midagi, lihtsalt jagab selle tagasimakstava summa käesoleva aasta peale ära. Riik võtab selle raha ikkagi ära, teeb seda lihtsalt varem, kui ise tagasi maksad.
Ebaõiglane on seda üldse maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 10:37; 08.10 14:27; 08.10 18:55; 09.10 12:00; 10.10 11:05; 10.10 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ruttu oma raamatupidajale avaldus, et soovid oma tulumaksuvabaks summaks 0.

See ei aita küll oluliselt kuidagi- ainult seda, et maksad selle maksu ette ja hiljem ei pea suuremat summat korraga maksma/ või pead korraga vähem maksma. Reaalselt maksad selle summa nagunii, kas siis jaotatult ette või hiljem korraga. Probleem on tõesti selles, et selle maksmine on üldse ebaõiglane- paljud naised tehakse kunstlikult nö rohkemteenivateks ning jäävad osaliselt või täielikult ilma oma õigusest kasutada tulumaksuvaba miinimumi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 08.10 11:57; 08.10 15:08; 08.10 16:42; 08.10 16:53; 08.10 20:37; 09.10 17:29; 10.10 11:12; 10.10 12:36; 10.10 12:49; 10.10 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ruttu oma raamatupidajale avaldus, et soovid oma tulumaksuvabaks summaks 0.

See ei aita küll oluliselt kuidagi- ainult seda, et maksad selle maksu ette ja hiljem ei pea suuremat summat korraga maksma/ või pead korraga vähem maksma. Reaalselt maksad selle summa nagunii, kas siis jaotatult ette või hiljem korraga. Probleem on tõesti selles, et selle maksmine on üldse ebaõiglane- paljud naised tehakse kunstlikult nö rohkemteenivateks ning jäävad osaliselt või täielikult ilma oma õigusest kasutada tulumaksuvaba miinimumi.

No aga kui sa ei ületa oma maksimaalselt aastas lubatud maksuvaba miinimumi ära, siis ei pea ju juurde maksma? Probleem tekibki siis, kui oled aasta jooksul koguaeg maksmimum summas maksuvaba miinimumi kasutanud ja siis tuleb aasta lõpus suurem laekumine, siis läheb maksimum summa lõhki.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.10 13:57; 08.10 16:09; 08.10 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ruttu oma raamatupidajale avaldus, et soovid oma tulumaksuvabaks summaks 0.

See ei aita küll oluliselt kuidagi- ainult seda, et maksad selle maksu ette ja hiljem ei pea suuremat summat korraga maksma/ või pead korraga vähem maksma. Reaalselt maksad selle summa nagunii, kas siis jaotatult ette või hiljem korraga. Probleem on tõesti selles, et selle maksmine on üldse ebaõiglane- paljud naised tehakse kunstlikult nö rohkemteenivateks ning jäävad osaliselt või täielikult ilma oma õigusest kasutada tulumaksuvaba miinimumi.

No aga kui sa ei ületa oma maksimaalselt aastas lubatud maksuvaba miinimumi ära, siis ei pea ju juurde maksma? Probleem tekibki siis, kui oled aasta jooksul koguaeg maksmimum summas maksuvaba miinimumi kasutanud ja siis tuleb aasta lõpus suurem laekumine, siis läheb maksimum summa lõhki.

Loe see artikkel läbi palun- seal seletab väga ilusti selle poindi ära, miks aasta lõpus ja osade jaanuaris sünnitajate seis ebaõiglane on. Sünnitushüvitis makstakse välja korraga, kuid tegelikult on see summa ju mõeldud ligi viie kuu palga asenduseks. Kui ma nüüd saan selle 5 kuu palga kätte detsembris, lükkab see minu 2019 aasta tulud suureks. Ehk teeb minust kunstlikult justkui kõrgepalgalise. Tegelikult aga ei saa ma lõppkokkuvõttes rohkem palka (jaanuar-mai mul 2020 tulu puudub), seega peaks mulle endiselt kehtima õigus kasutada vastavalt oma sissetulekutele tulumaksuvaba miinimumi. See õigus aga on selle ametnike errori tõttu ära kaotatud. Maksmise koha pealt muidugi ei vaidlegi vastu- nii on, et kui olen tulumaksuvaba miinimumi kasutanud 0 väärtuses, siis ei tulegi midagi juurde maksta ning kui olen maksimumina kasutanud, siis tuleb arvatavasti juurde maksta. Me räägime aga õigustest seda tulumaksuvaba miinimumi siiski kasutada. Kui postimehe artiklit lugeda ei saa, siis ka antud link seletab selle üsna hästi ära:
https://www.rmp.ee/uudised/maksundus-uudised/tulumaksuseadus-karistab-aasta-lopus-sunnitajaid

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 08.10 11:57; 08.10 15:08; 08.10 16:42; 08.10 16:53; 08.10 20:37; 09.10 17:29; 10.10 11:12; 10.10 12:36; 10.10 12:49; 10.10 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, nüüd ma vist sain aru, mis selle ebavõrdsuse all silmas peetakse. Aga eks selle astmelise tulumaksuga ongi ebavõrdsus. Ma ise mõtlen nii, et kui mul ongi see aasta tulud suuremad, siis mul ei olegi õigust nii suurt maksuvaba miinimumi kasutada. Peaasi, et ei peaks ootamatult järgmisel aastal midagi riigile tagasi maksma. Ma ise jäin ka natuke hiljaks ja natuke läheb summa ikkagi lõhki. Ideaalis võiks dekreediga kannatada 01.01-ni, mul TA 28.01. Aga mul juba praegu nii raske olla, et lähen ikkagi detsembrist RSP-le. Ja ei tekita endale stressi selle paarisaja euro pärast. Ostan lihtsalt odavama vankri kui algselt plaanisin 🙂

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.10 13:57; 08.10 16:09; 08.10 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, nüüd ma vist sain aru, mis selle ebavõrdsuse all silmas peetakse. Aga eks selle astmelise tulumaksuga ongi ebavõrdsus. Ma ise mõtlen nii, et kui mul ongi see aasta tulud suuremad, siis mul ei olegi õigust nii suurt maksuvaba miinimumi kasutada. Peaasi, et ei peaks ootamatult järgmisel aastal midagi riigile tagasi maksma. Ma ise jäin ka natuke hiljaks ja natuke läheb summa ikkagi lõhki. Ideaalis võiks dekreediga kannatada 01.01-ni, mul TA 28.01. Aga mul juba praegu nii raske olla, et lähen ikkagi detsembrist RSP-le. Ja ei tekita endale stressi selle paarisaja euro pärast. Ostan lihtsalt odavama vankri kui algselt plaanisin ????

Kui vahe oleks paarsada eurot, siis ma ka ei viitsiks väga põdeda. Paljud aga peavad maksma 600 või isegi rohkem euro kanti liigset maksu, see on juba mingi summa ning seda puhtalt ainult seetõttu, et ametnikud on idioodid. See ajab mind ketasse.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 08.10 11:57; 08.10 15:08; 08.10 16:42; 08.10 16:53; 08.10 20:37; 09.10 17:29; 10.10 11:12; 10.10 12:36; 10.10 12:49; 10.10 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu, teemaalgataja, jaoks on 500 euri kahjuks suur summa. Vanker on eelmisest lapsest alles, seega selle pealt kahjuks kokku hoida ei anna. Ja tõesti tuuri ajab, mina ju ei palu seda summat ette maksta – vabalt võiks laekuda nagu palk.
Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas saaks raamatupidaja rsp- lehte kinni hoida üle kuu? Kuigi Postimehe tabeli järele oleks nagu märtsis eostud lapse puhul skeemitamine võimalik (= täiesti haige ikka kui mõtlema hakata)? Lähen miinumimi enne dekreeti, 30 päeva enne TA st nt 10. nov. Kas tõesti on mingi võimalus siis venitada edastamisega nii kaua?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 10:37; 08.10 14:27; 08.10 18:55; 09.10 12:00; 10.10 11:05; 10.10 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, nüüd ma vist sain aru, mis selle ebavõrdsuse all silmas peetakse. Aga eks selle astmelise tulumaksuga ongi ebavõrdsus. Ma ise mõtlen nii, et kui mul ongi see aasta tulud suuremad, siis mul ei olegi õigust nii suurt maksuvaba miinimumi kasutada. Peaasi, et ei peaks ootamatult järgmisel aastal midagi riigile tagasi maksma. Ma ise jäin ka natuke hiljaks ja natuke läheb summa ikkagi lõhki. Ideaalis võiks dekreediga kannatada 01.01-ni, mul TA 28.01. Aga mul juba praegu nii raske olla, et lähen ikkagi detsembrist RSP-le. Ja ei tekita endale stressi selle paarisaja euro pärast. Ostan lihtsalt odavama vankri kui algselt plaanisin ????

Kui vahe oleks paarsada eurot, siis ma ka ei viitsiks väga põdeda. Paljud aga peavad maksma 600 või isegi rohkem euro kanti liigset maksu, see on juba mingi summa ning seda puhtalt ainult seetõttu, et ametnikud on idioodid. See ajab mind ketasse.

Ametnikud ei ole idioodid. See on praeguse valitsuse poliitiline tahe. Ära aja neid segamini.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 20:00; 09.10 07:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, nüüd ma vist sain aru, mis selle ebavõrdsuse all silmas peetakse. Aga eks selle astmelise tulumaksuga ongi ebavõrdsus. Ma ise mõtlen nii, et kui mul ongi see aasta tulud suuremad, siis mul ei olegi õigust nii suurt maksuvaba miinimumi kasutada. Peaasi, et ei peaks ootamatult järgmisel aastal midagi riigile tagasi maksma. Ma ise jäin ka natuke hiljaks ja natuke läheb summa ikkagi lõhki. Ideaalis võiks dekreediga kannatada 01.01-ni, mul TA 28.01. Aga mul juba praegu nii raske olla, et lähen ikkagi detsembrist RSP-le. Ja ei tekita endale stressi selle paarisaja euro pärast. Ostan lihtsalt odavama vankri kui algselt plaanisin ????

Kui vahe oleks paarsada eurot, siis ma ka ei viitsiks väga põdeda. Paljud aga peavad maksma 600 või isegi rohkem euro kanti liigset maksu, see on juba mingi summa ning seda puhtalt ainult seetõttu, et ametnikud on idioodid. See ajab mind ketasse.

Ametnikud ei ole idioodid. See on praeguse valitsuse poliitiline tahe. Ära aja neid segamini.

Valitsuse poliitiline tahe oli nimme väikesele osale rasedatele naistele käru keerata? Noh jah, las ta siis olla. Kogu see tulumaksusüsteem on muidugi üks suur segadus-sigadus, aga maksuseaduse muutmisega tegeleb ikka peamiselt rahandusministeerium. Seadusemuudatust ei mõeldud korralikult läbi, tehti vigu ning tekkisid taolised probleemid. Antud probleemi tunnistati ja mitu ametkonda lubas selle likvideerimisega tegelema hakata juba 2019 jaanuaris, keegi aga midagi teinud siiani ei ole. Võib-olla jah ei ole selle teemaga tegelenud ametnikud traditsioonilises mõistes idioodid, suure tõenäosusega neid tegelikult lihtsalt ei huvita. Kutsu seda siis kuidas tahad. Jään siiski enda arvamuse juurde, et selliste vigade läbilaskmine seadusemuudatustel ning nende hilisem tuim ignoreerimine on idiootsus.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 08.10 11:57; 08.10 15:08; 08.10 16:42; 08.10 16:53; 08.10 20:37; 09.10 17:29; 10.10 11:12; 10.10 12:36; 10.10 12:49; 10.10 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu, teemaalgataja, jaoks on 500 euri kahjuks suur summa. Vanker on eelmisest lapsest alles, seega selle pealt kahjuks kokku hoida ei anna. Ja tõesti tuuri ajab, mina ju ei palu seda summat ette maksta – vabalt võiks laekuda nagu palk.

Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas saaks raamatupidaja rsp- lehte kinni hoida üle kuu? Kuigi Postimehe tabeli järele oleks nagu märtsis eostud lapse puhul skeemitamine võimalik (= täiesti haige ikka kui mõtlema hakata)? Lähen miinumimi enne dekreeti, 30 päeva enne TA st nt 10. nov. Kas tõesti on mingi võimalus siis venitada edastamisega nii kaua?

Jah on küll. Minu tööandja meelega hoidis kuu aega kinni lehte. Peale töökaitsega ähvardamist lõpuks kinnitas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, nüüd ma vist sain aru, mis selle ebavõrdsuse all silmas peetakse. Aga eks selle astmelise tulumaksuga ongi ebavõrdsus. Ma ise mõtlen nii, et kui mul ongi see aasta tulud suuremad, siis mul ei olegi õigust nii suurt maksuvaba miinimumi kasutada. Peaasi, et ei peaks ootamatult järgmisel aastal midagi riigile tagasi maksma. Ma ise jäin ka natuke hiljaks ja natuke läheb summa ikkagi lõhki. Ideaalis võiks dekreediga kannatada 01.01-ni, mul TA 28.01. Aga mul juba praegu nii raske olla, et lähen ikkagi detsembrist RSP-le. Ja ei tekita endale stressi selle paarisaja euro pärast. Ostan lihtsalt odavama vankri kui algselt plaanisin ????

Kui vahe oleks paarsada eurot, siis ma ka ei viitsiks väga põdeda. Paljud aga peavad maksma 600 või isegi rohkem euro kanti liigset maksu, see on juba mingi summa ning seda puhtalt ainult seetõttu, et ametnikud on idioodid. See ajab mind ketasse.

Ametnikud ei ole idioodid. See on praeguse valitsuse poliitiline tahe. Ära aja neid segamini.

Valitsuse poliitiline tahe oli nimme väikesele osale rasedatele naistele käru keerata? Noh jah, las ta siis olla. Kogu see tulumaksusüsteem on muidugi üks suur segadus-sigadus, aga maksuseaduse muutmisega tegeleb ikka peamiselt rahandusministeerium. Seadusemuudatust ei mõeldud korralikult läbi, tehti vigu ning tekkisid taolised probleemid. Antud probleemi tunnistati ja mitu ametkonda lubas selle likvideerimisega tegelema hakata juba 2019 jaanuaris, keegi aga midagi teinud siiani ei ole. Võib-olla jah ei ole selle teemaga tegelenud ametnikud traditsioonilises mõistes idioodid, suure tõenäosusega neid tegelikult lihtsalt ei huvita. Kutsu seda siis kuidas tahad. Jään siiski enda arvamuse juurde, et selliste vigade läbilaskmine seadusemuudatustel ning nende hilisem tuim ignoreerimine on idiootsus.

Jah, kui oleks olnud piliitiline tahe, oleks see nädalaga ära tehtud. Sest kujuta ette, valitsus tellib seadusi. Aga seda ei tehtud. Sest valitsusel on hea aasta lõpus natuke raha juurde saada. Ehk mine vaata otsa noorele Helmele. Ja siis Ratasele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 20:00; 09.10 07:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtaeg 18.01, dekreeti jään ilmselt 13.12 ning rääkisin raamatupidamise ja personaliga kas oleks võimalik minu sünnitusleht kinnitada 02.01.2020. Sain positiivse vastuse ja kirjutan lihtvormis avalduse kui arst avab sünnituslehe. Loodan, et läheb läbi!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Njahh, paar nädalat on ilmselt räägitav aga minu puhul oleks see ca 1,5 kuud. Läheeksin RSP-le 10. nov, TA on 11. detsember.
See vist oleks ebarealistlik siiski nii kaua kinni hoida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 10:37; 08.10 14:27; 08.10 18:55; 09.10 12:00; 10.10 11:05; 10.10 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Njahh, paar nädalat on ilmselt räägitav aga minu puhul oleks see ca 1,5 kuud. Läheeksin RSP-le 10. nov, TA on 11. detsember.

See vist oleks ebarealistlik siiski nii kaua kinni hoida?

Tavaliselt neid lehti jah pikalt kinni ei hoita, sest siiani pole kunagi põhjust olnud (seaduse järgi muidu peaks 7 päevaga tööandja ära kinnitama sünnituslehe minu teada). See aasta aga teevad kindlasti paljud selle kinnihoidmiseks kirjaliku avalduse, mida siiani tehtud ei ole ja ma kahtlustan, et seetõttu ka selles osas hetkel kindlad reeglid ja know-how puuduvad. Teoreetiliselt nad võiksid ju hoida ka üle kuu aja, tööandjal ei tohiks erilist vahet olla, millal ta selle ära kinnitab, kui sina oled avalduse kirjalikult teinud ja neil puudub hirm, et sa hiljem kaebama ei lähe, et see leht õigeaegselt kinnitamata on. Samas ma ei tea neid seadusi ning reegleid raamatupidajatele täpselt. Mina igatahes selle avaldusega raamatupidajale katsetan, muud ma teha ei oska hetkel. Kui toimib, siis toimib. Kui ei toimi, saan vastu pükse riigilt, eks paljud elu jooksul mingis vormingus saavad. Absurdne muidugi, et sellise jamaga üldse tegelema peab. Mina näeksin hetkel väga normaalse lahendusena kasvõi seda, et meil endil oleks võimalus otse haigekassale teha avaldus sünnitushüvitise hilisemaks ülekandmiseks, tundub loogiline ja mitte just eriti keeruline see võimalus tekitada. Aga ei…ei leia keegi riigi poolt siiani toimivaid lahendusi…väidetavalt. Igatahes, anna meile ka hiljem teada palun, kuidas sul juristi juures läks (kui käidud on) ja mida tema soovitas!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 08.10 11:57; 08.10 15:08; 08.10 16:42; 08.10 16:53; 08.10 20:37; 09.10 17:29; 10.10 11:12; 10.10 12:36; 10.10 12:49; 10.10 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile oli juttu, et arutatakse varianti, et HK hakkaks raha maksma jupi kaupa igal kuul, mitte kõike korraga. Aga ilmselt ei juhtu see enne järgmist aastat.
Muidu on rahadega nii, et HK maksab välja kõik TVL-d, mis on esitatud 90 päeva jooksul pärast lehel märgitud kuupäeva. Kui jääb kauemaks esitamata, siis oled rahadest ilma. Aga kas see ka RSP kohta käib, peaks HKst üle küsima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 07:40; 10.10 09:54; 13.10 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu, et üle kuu aja saab lehte kinni hoida, sest tööandjal peab ju olema kuidagi märgitud, kas sa töötad või mitte. Kui nad haiguslehte ei kinnita, siis süsteemi järgi sa justkui töötad (või puudud põhjuseta). Eks muidugi oleneb, kellel kui paindlikud süsteemid on, aga suuremates organisatsioonides ei anna niimoodi skeemitada. Kui paluksin kinni hoida jaanuari alguseni lehte, kuigi olen juba terve detsembri olnud RSP-l, siis arvestaks programm automaatselt mu töötajaks ja juba määraks palgagi välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui paluksin kinni hoida jaanuari alguseni lehte, kuigi olen juba terve detsembri olnud RSP-l, siis arvestaks programm automaatselt mu töötajaks ja juba määraks palgagi välja.

Ükski palgaprogramm ei ole ju seotud TVLi edastamisega haigekassale. Oma programmis võin teha linnukesi, kuhu vaja, need on kaks eri asja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 07:40; 10.10 09:54; 13.10 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile oli juttu, et arutatakse varianti, et HK hakkaks raha maksma jupi kaupa igal kuul, mitte kõike korraga. Aga ilmselt ei juhtu see enne järgmist aastat.

Muidu on rahadega nii, et HK maksab välja kõik TVL-d, mis on esitatud 90 päeva jooksul pärast lehel märgitud kuupäeva. Kui jääb kauemaks esitamata, siis oled rahadest ilma. Aga kas see ka RSP kohta käib, peaks HKst üle küsima.

KUI see vastu võetakse, siis järgmisest sügisest hakkab mõjuma. See aasta ei muutu midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 10:37; 08.10 14:27; 08.10 18:55; 09.10 12:00; 10.10 11:05; 10.10 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile oli juttu, et arutatakse varianti, et HK hakkaks raha maksma jupi kaupa igal kuul, mitte kõike korraga. Aga ilmselt ei juhtu see enne järgmist aastat.

Muidu on rahadega nii, et HK maksab välja kõik TVL-d, mis on esitatud 90 päeva jooksul pärast lehel märgitud kuupäeva. Kui jääb kauemaks esitamata, siis oled rahadest ilma. Aga kas see ka RSP kohta käib, peaks HKst üle küsima.

KUI see vastu võetakse, siis järgmisest sügisest hakkab mõjuma. See aasta ei muutu midagi.

See jah suure tõenäosusega mõjutab alles 2020 lõpus sünnituspuhkusele minejaid. Ainuke variant oleks, et nad muudavad seaduse nii, et liigselt makstud tulumaks makstakse ka eelnevatel aastatel sünnitajatele tagasi… Ma olen pigem skeptik ja sellesse ei usu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 08.10 11:57; 08.10 15:08; 08.10 16:42; 08.10 16:53; 08.10 20:37; 09.10 17:29; 10.10 11:12; 10.10 12:36; 10.10 12:49; 10.10 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel teemal räägiti terve selle aasta jaanuaris, veebruaris, märtsis, aprillis. No ei tohiks olla enam kellelgi mingi uudis, kuidas käivad maksud.

samuti ei ole siin ju mingit karistust – lõppkokkuvõttes maksad makse ikka samapalju nagu alati, vahe lihtsalt selles, kas oleksid kohe vähem kätte saanud või said rohkem kätte ja nüüd pead tagasi maksma.

Ma saan aru, et eelmise eesta osas oli üllatus, et ei osanud mõelda sellele seosele. Aga sel aastal küll ei ole enam kellegi üllatust.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 11:54; 10.10 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ruttu oma raamatupidajale avaldus, et soovid oma tulumaksuvabaks summaks 0.

Minu arvates ei päästa see midagi, lihtsalt jagab selle tagasimakstava summa käesoleva aasta peale ära. Riik võtab selle raha ikkagi ära, teeb seda lihtsalt varem, kui ise tagasi maksad.

Ebaõiglane on seda üldse maksta.

Mida on ebaõiglane maksta? tulumaksu? No ma maksin sünnitushüvitise pealt tulumaksu ka eelmise süsteemi ajal, sisi ei arvanud keegi, et on ebaõiglane 😀 Samamoodi maksan tulumaksu haigushüvitiselt, hoolduslehelt jne

Ja see, et saad sünnitushüvitise justkui 2020 arvelt – no aga 2020 esimestel kuudel sul ju sissetulekut pole ja sellevõrra on sul 2020 sissetulek väiksem ja õigus TM vabastusele suurem. Summa summarum ei muutu midagi.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 11:54; 10.10 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ruttu oma raamatupidajale avaldus, et soovid oma tulumaksuvabaks summaks 0.

Minu arvates ei päästa see midagi, lihtsalt jagab selle tagasimakstava summa käesoleva aasta peale ära. Riik võtab selle raha ikkagi ära, teeb seda lihtsalt varem, kui ise tagasi maksad.

Ebaõiglane on seda üldse maksta.

Mida on ebaõiglane maksta? tulumaksu? No ma maksin sünnitushüvitise pealt tulumaksu ka eelmise süsteemi ajal, sisi ei arvanud keegi, et on ebaõiglane ???? Samamoodi maksan tulumaksu haigushüvitiselt, hoolduslehelt jne

Ja see, et saad sünnitushüvitise justkui 2020 arvelt – no aga 2020 esimestel kuudel sul ju sissetulekut pole ja sellevõrra on sul 2020 sissetulek väiksem ja õigus TM vabastusele suurem. Summa summarum ei muutu midagi.

Vana süsteemi järgi ei olnud astmelist tulumaksu, siis ei mõjutanudki sünnitushüvitise väljamaksmise aeg midagi. Kui te aru ei saa, siis miks te ei loe seda artiklit läbi, millest siin mitu korda juttu on olnud? Kui peale lugemist ja kerget süvenemist ikka veel aru ei saa, siis võib olla polegi sulle määratud asjadest aru saama 🙂 Keegi ei räägi siin maksude maksmisest, neid tulebki maksta kõigil. Räägitakse tulumaksuvaba miinimumi kunstlikult lõhki löömisest ühel osal sünnitajatest. Seadusesse on sisse kirjutatud ebavõrdsus- lihtsalt ühel kindlal ajal sünnitajatel võetakse see võimalus seaduseauguga ära. Seadused aga peavad kehtima kõigile võrdselt- seda ka õigusena kasutada tulumaksuvabamiinimumi enda tuludega vastavalt.

See, et 2020 väiksemate tuludega nö balansseerides summa summaarium ei muutu- jah, nii on juhul kui oled kõrgema palgaga. Sellisel juhul tõesti saad uuel aastal kasutada rohkem maksuvabastust. Siis olenevalt palgast kas tõesti vahet üldse ei ole või on see vahe sellevõrra väiksem. Kui aga saad madalamat palka- nt 1200 bruto, siis ei ole ju kuidagi loogiline, et saad 2020 kasutada rohkem tulumaksuvabamiinimumi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 08.10 11:57; 08.10 15:08; 08.10 16:42; 08.10 16:53; 08.10 20:37; 09.10 17:29; 10.10 11:12; 10.10 12:36; 10.10 12:49; 10.10 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel teemal räägiti terve selle aasta jaanuaris, veebruaris, märtsis, aprillis. No ei tohiks olla enam kellelgi mingi uudis, kuidas käivad maksud.

samuti ei ole siin ju mingit karistust – lõppkokkuvõttes maksad makse ikka samapalju nagu alati, vahe lihtsalt selles, kas oleksid kohe vähem kätte saanud või said rohkem kätte ja nüüd pead tagasi maksma.

Ma saan aru, et eelmise eesta osas oli üllatus, et ei osanud mõelda sellele seosele. Aga sel aastal küll ei ole enam kellegi üllatust.

Ei olegi mingit üllatust. Täiesti teadlik olen. Üllatuse puudumine aga ei lapi iseenesest seda seaduseauku.

Ei ole nii, et maksad makse sama palju. Sinu jaoks tundub see teema natukene vist liiga keeruline. Las ta jääda.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 08.10 11:57; 08.10 15:08; 08.10 16:42; 08.10 16:53; 08.10 20:37; 09.10 17:29; 10.10 11:12; 10.10 12:36; 10.10 12:49; 10.10 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas on nendel, kes saavad teise lapse väikese vanuse vahega?
Ma saan teise lapse ja esimesega on lastevahe 2 aastat ja 3 kuud. Tähtaeg on 10. jaanuar ning dekreeti lähen 10. detsember. Kuna teise lapsega makstakse sünnitushüvitis hiljem, u 4,5 kuu pärast, siis kas mind see suurema tulumaksu juurde maksmine ei puuduta, onju? Sellepärast ei puuduta, kuna ma ei saa korraga detsembris oma dekreedirahasid kätte, onju?

Veel uurin, et kas keegi teab, kui palju maksab haigekassa mulle detsembris siis sellisel juhul sünnitushüvitist? Varasemalt on olnud, et saadakse miinimumi, u 500 EUR? Mille miinimum? Sellel aastal on alates septembrist teistsugune süsteem, aga kuna ma saan 2 last järjest, siis kas mul kehtib eelmise lapsega määratud seadused?

Tänud abi eest!!!!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas on nendel, kes saavad teise lapse väikese vanuse vahega?

Ma saan teise lapse ja esimesega on lastevahe 2 aastat ja 3 kuud. Tähtaeg on 10. jaanuar ning dekreeti lähen 10. detsember. Kuna teise lapsega makstakse sünnitushüvitis hiljem, u 4,5 kuu pärast, siis kas mind see suurema tulumaksu juurde maksmine ei puuduta, onju? Sellepärast ei puuduta, kuna ma ei saa korraga detsembris oma dekreedirahasid kätte, onju?

Veel uurin, et kas keegi teab, kui palju maksab haigekassa mulle detsembris siis sellisel juhul sünnitushüvitist? Varasemalt on olnud, et saadakse miinimumi, u 500 EUR? Mille miinimum? Sellel aastal on alates septembrist teistsugune süsteem, aga kuna ma saan 2 last järjest, siis kas mul kehtib eelmise lapsega määratud seadused?

Tänud abi eest!!!!!!

Ma pole ise sellega kursis, millal sünnitushüvitis teise lapse puhul üle kantakse, aga kui ütled, et makstakse uuel aastal, siis antud probleem sind ei puuduta jah. Sellisel juhul lähevad tulud aasta 2020 arvestusse ja see suurem sünnitushüvitise summa jaguneb nende kuude vahel kenasti ära, milleks see mõeldud on. Seega maksad maksu tavapäraselt selle järgi, kas ja kui suur õigus tulumaksuvabamiinimumilt sul oma tulude järgi on. See probleem, millest siin räägitakse, puudutab ainult neid, kes saavad sünnitushüvitise laekumise aasta viimastel kuudel- nende puhul ei jagune makstav tulumaks võrdselt nende kuude vahel, mille tuluks see mõeldud on vaid saaksid justkui näiliselt detsembris järsku suure lisasumma. Kõikide muul ajal sünnitajate sünnitushüvitis ja selle pealt makstav tulumaks jaguneb ära võrdselt õige aasta sees, millele see mõeldud on ja neil seda ebakõla ei teki.

Ülejäänud teema on mulle kahjuks võõras, soovitan otse haigekassalt uurida! Minu küsimustele vastasid nad üldiselt päevaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 08.10 11:57; 08.10 15:08; 08.10 16:42; 08.10 16:53; 08.10 20:37; 09.10 17:29; 10.10 11:12; 10.10 12:36; 10.10 12:49; 10.10 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ruttu oma raamatupidajale avaldus, et soovid oma tulumaksuvabaks summaks 0.

Minu arvates ei päästa see midagi, lihtsalt jagab selle tagasimakstava summa käesoleva aasta peale ära. Riik võtab selle raha ikkagi ära, teeb seda lihtsalt varem, kui ise tagasi maksad.

Ebaõiglane on seda üldse maksta.

Mida on ebaõiglane maksta? tulumaksu? No ma maksin sünnitushüvitise pealt tulumaksu ka eelmise süsteemi ajal, sisi ei arvanud keegi, et on ebaõiglane ???? Samamoodi maksan tulumaksu haigushüvitiselt, hoolduslehelt jne

Ja see, et saad sünnitushüvitise justkui 2020 arvelt – no aga 2020 esimestel kuudel sul ju sissetulekut pole ja sellevõrra on sul 2020 sissetulek väiksem ja õigus TM vabastusele suurem. Summa summarum ei muutu midagi.

Tee endale enne teema selgeks, siis tule rääkima.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 10:37; 08.10 14:27; 08.10 18:55; 09.10 12:00; 10.10 11:05; 10.10 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga süsteemiga on nii võitjaid kui kaotajaid. Ma vabandan juba ette kõigi ees, kes kehtiva tulumaksusüsteemi tõttu riigilt lüpsta saavad, sest mu edasine sõnavõtt kõlab hooplemisena. Eesmärk on näidata kõigile targutajatele, kes ei saa probleemist aru, mismoodi see seadus tegelikult skeemitada laseb.
Minu lapse sünnitähtaeg oli 31. jaanuar 2019, mina läksin nimme RSPle 40 päeva enne, et sünnitushüvitis makstaks kindlasti välja 2018. aastal. Minu palk oli kogu 2018. aasta olnud napilt üle 2100 euro kuus, selle väljamaksega ei kaotanud ma midagi, aga 2019 on mul igas kuus kasutada peaaegu 500 eurot maksuvaba tulu, seega saan ma järgmisel kevadel deklariga tagasi pea 1000 eurot ainuüksi tänu sellele, et mu sünnitushüvitis maksti välja 2018 lõpus. Oleks jaanuaris makstud, ei saaks midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Lapse ootamine Aasta lõpus RSP-le jääjad ja skeemitamine