Esileht Lapse ootamine Aasta lõpus RSP-le jääjad ja skeemitamine

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Aasta lõpus RSP-le jääjad ja skeemitamine

Postitas:

Vana süsteemi järgi ei olnud astmelist tulumaksu, siis ei mõjutanudki sünnitushüvitise väljamaksmise aeg midagi. Kui te aru ei saa, siis miks te ei loe seda artiklit läbi, millest siin mitu korda juttu on olnud? Kui peale lugemist ja kerget süvenemist ikka veel aru ei saa, siis võib olla polegi sulle määratud asjadest aru saama ???? Keegi ei räägi siin maksude maksmisest, neid tulebki maksta kõigil. Räägitakse tulumaksuvaba miinimumi kunstlikult lõhki löömisest ühel osal sünnitajatest. Seadusesse on sisse kirjutatud ebavõrdsus- lihtsalt ühel kindlal ajal sünnitajatel võetakse see võimalus seaduseauguga ära. Seadused aga peavad kehtima kõigile võrdselt- seda ka õigusena kasutada tulumaksuvabamiinimumi enda tuludega vastavalt.

See, et 2020 väiksemate tuludega nö balansseerides summa summaarium ei muutu- jah, nii on juhul kui oled kõrgema palgaga. Sellisel juhul tõesti saad uuel aastal kasutada rohkem maksuvabastust. Siis olenevalt palgast kas tõesti vahet üldse ei ole või on see vahe sellevõrra väiksem. Kui aga saad madalamat palka- nt 1200 bruto, siis ei ole ju kuidagi loogiline, et saad 2020 kasutada rohkem tulumaksuvabamiinimumi.

Loomulikult maksid ka vana süsteemi järgi aasta lõpus RSP-le jääjad rohkem tulumaksu. Kõigil oli üks tulumaksuvaba miinimum aastas. Kui tähtaeg on jaanuaris ja jääd koju detsembris, siis oled aasta jooksul saanud 11 kuud palka + RSP rahad – kolme kuu eest maksid tulumaksu kogu summa pealt vastupidiselt naisele, kelle tähtaeg oli veebruaris, rahad laekusid jaanuaris ja aasta pärast sai tuludeklaratsiooniga kolme kuu eest enammakstud tulumaksu tagasi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selgitan nendele, kes ehk aru ei saanud. Vahe tuleb astmelisest maksuvabast tulust:
1) aastatuluga kuni 14 400 eurot on maksuvaba tulu 6000 eurot aastas,
2) aastatulu kasvades 14 400 eurolt 25 200 euroni väheneb maksuvaba tulu vastavalt valemile 6000 – 6000 ÷ 10 800 × (tulu summa – 14 400),
3) aastatuluga üle 25 200 euro on maksuvaba tulu 0.

Ehk kui tervele 2019. aasta palgale lisandub 4,7 kuu palk (=rasedus- ja sünnitushüvitis), st 2019. aastal saab naine palka 11+4,7=15,7 kuu eest (!), võib naine palgatasemel liikuda kunstlikult kõrgema aastapalga saajate hulka ja tema poolt 2019. aasta eest makstav tulumaks kasvab märkimisväärselt.
Samas kui ta jääb 2020.a nö õigele palgatasemele, maksab ta küll madalama määra järgi tulumaksu (12-4,7=7,3 kuu eest), aga kui ta oleks seda nii või naa pidanud tegema (ka 4,7 kuu võrra suurema palga korral), ei võida ta sellest midagi.

Kuna ma ei ole mitu aastat Eestis viibinud, ei teanud ma sellest midagi enne, kui avasin selle teema. Mind puudutab see teema huvitaval kombel positiivses võtmes, sest olen hetkel veel lapsehoolduspuhkusel, st sissetulek puudub ning rasedus- ja sünnitushüvitist ja vanemahüvitist hakkan saama vanema lapse järgi (sest vanusevahe tuleb alla 2,5 a). Kui muidu on minu maksuvaba tulu 0, siis “tänu” sellele apsule maksan ma rasedus- ja sünnitushüvitise pealt minimaalselt tulumaksu. 2020. aasta pealt maksan küll tulumaksu jällegi täissumma pealt, aga seda pidanuks ma nii ehk naa tegema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On lootust!
https://www.postimees.ee/6799489/martin-helme-asus-aasta-lopus-sunnitajate-jaoks-ebavordset-seadust-muutma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekkis seoses siin oleva aruteluga selline küsimus. Nimelt dekreeti tuleb jääda hiljemalt 30 p enne tähtaega ja kui jääda hiljem ehk nt 20 p enne TA, siis selle võrra väheneb ka dekr pikkus ja ühtlasi kaotad rahades. Kui nt TA on 15.jaanuar, siis dekr peaks jääma 15.detsembrist. Kui nüüd tööandja kinnitab lehe alles jaanuari algusest, kas selle võrra nihkub ka dekr algus edasi ehk siis jaan.algusesse? Või saab seda teha nö tagantjärgi ehk kuni jaanuarini oled nagu töötaja ja siis jaanuari alguses tööandja alles kinnitab, et oled tegelikult juba 15.detsembrist haiguslehel ehk dekreedis ja kas siis rahad määratakse siiski nii pikalt tagantjärgi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd tööandja kinnitab lehe alles jaanuari algusest, kas selle võrra nihkub ka dekr algus edasi ehk siis jaan.algusesse? Või saab seda teha nö tagantjärgi ehk kuni jaanuarini oled nagu töötaja ja siis jaanuari alguses tööandja alles kinnitab, et oled tegelikult juba 15.detsembrist haiguslehel ehk dekreedis ja kas siis rahad määratakse siiski nii pikalt tagantjärgi?

Tööandja ei saa kuidagi muuta RSP alguse kuupäeva 🙂
Töövõimetuslehel on alguse kuupäev märgitud ja see algab ikka sel kuupäeval, mil töövõimetusleht on meditsiiniasutuses alustatud. Seda lahtrit tööandjal pole võimalik muuta.
Tööandjapoolsest kinnitamisest (edastamisest HK-le) sõltub ainult see, kui kiiresti raha su kontole laekub.
Seadus ütleb, et tööandja peab TVLi edastama HKle 7 päeva jooksul alates teada saamisest, et leht on süsteemi sisestatud.
Nii et ise pead ka tööandjat teavitama, igaühel pole automaatset teavitust tellitud.
Ja raha makstakse sulle välja ka siis, kui tööandja on TVLi edastamisega hilinenud (hilineda võib max 90 klp).
Ka 89 päeva hilinenud edastamine ei muuda kuidagi sinu RSP alguse kuupäeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 07:40; 10.10 09:54; 13.10 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Makstakse ka hilinenud lehtede eest.
Ma sünnitasin küll 2a tagasi, aga arst ise unustas lehe kinnitada. Tööandja ootas kannatlikult 3 nädalat lehte ja siis küsis minu käest, et miks ikka veel pole (oli suvine aeg ja raamatupidaja tahtis puhkusele minna, aga ei tahtnud lehega tegelemist peale puhkust jätta). Vahepeal jõudis laps ka ära sündida. Läksingi siis otse sünnitusmaja koridorist (Pelgus olin) raseduskeskuse poolele, vastsündinu turvahällis kiikumas. Arst vabandas ja kinnitas lehe ära, raamatupidaja tegi omapoolsed märked ka ja HK kandis nädala pärast hüvitise üle.
Tol korral oli tegemist lihtsalt inimliku unustamisega, mitte tahtliku venitamisega. Aga süsteemil ju vahet pole. Tööandjalt võib ju nõuda 7 päeva jooksul lehe kinnitamist, aga kui on üksainumas raamatupidaja, kes seda teha oskab, ja tema jääb haigeks või läheb puhkusele, siis lehe kinnitamine võtab kauem aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Lapse ootamine Aasta lõpus RSP-le jääjad ja skeemitamine