Esileht Väikelaps aastane sööb oma kakat mähkme seest

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: aastane sööb oma kakat mähkme seest

Postitas:
Kägu

kas see on normaalne, et hoolimata selgitustest sööb meie aastane laps tihtipeale oma mähkme seest kakat, kusub sealt saadust välja ja pistab igal võimalusel suhu :S
Mida selle paha kombe vastu teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: aastane sööb oma kakat mähkme seest

Teatud vanuses nii mõnedki lapsed tahavad tutvuda oma kakaga (nad tahavad teada, mis see on, mis nende seest välja tuleb) ja seda (kui kakamängud ei ole igapäevane rutiin pikemal perioodil) üldiselt ei loeta normiväliseks tegevuseks.

Sellest ei taha emad-isad rääkida, aga tegelikult on neid kakaga seintele joonistajaid, kujukeste voolijaid ja ka \”kakagurmaane\” olemas.

Ka Perekoolis juhtub, et lapsed mängivad kakaga ja maitsevad seda:

http://www.perekool.ee/index.php?id=43747&class=forum_schnell&action=view_post&post=5744873
ja
http://www.perekool.ee/index.php?id=43747&class=forum_schnell&action=view_post&post=6749006

Teisel lingil on antud ka nõuandeid (see pikem postitus seal), mida ette võtta, et laps ei saaks kakat mähkmest kätte.

Kui tegu on aga pikemaajalise probleemiga ja laps lausa ootab, et midagi püksi tuleks või peidab end ära, et kakat süüa, siis peaks sellest küll psühholoogiga rääkima: http://www.kliinik.ee/lastehaigused/id-5/noustamine/question-56306

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tea, kas see on nüüd liba või ei, aga… 😀
Ma nii huvipärast küsin, et miks sa lased lapsel kakase mähkmega üldse olla?! Vaheta mähe ära kohe. Ise oled kakase pepuga või? 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis aitab selle kombe vastu? Mähkmete õigeaegne vahetamine, lapse pesemine ning mähkmete hoidmine konteineris, kuhu laps ligi ei pääse. Kas tõesti annab aastaga kodus nii ära manduda, et ei tule selle peale?

Please wait...
Postitas:
xkestx

kummaline tõesti et lased veel nii kaua ringi haiseda ja teed ise selle söömise võimalikuks et lausa naudib seda juba,

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui laps magades kakab mähkmesse? Mina küll ei istu iga minut lapse juures, kui ta magab, ega passi peale, millal ta nüüd just kakab. Laps ärkab, ning nii lihtsalt see lähebki ju. Mis vaev tal näpp mähkme vahelt sisse pista?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kui laps magades kakab mähkmesse? Mina küll ei istu iga minut lapse juures, kui ta magab, ega passi peale, millal ta nüüd just kakab. Laps ärkab, ning nii lihtsalt see lähebki ju. Mis vaev tal näpp mähkme vahelt sisse pista?[/tsitaat]

Ei kuule kui laps ärkab? Tasuks ikka pilk peale visata…äkki tõmbab teki üle pea ja ei saa hingata? Kui selline kakaprobleem on,siis äkki valvaks?! Kas kakamine une pealt on selles vanuses ka veel?Eeldan,et laps juba vanem. Kakamine ikka pisut suurem töö kui sorts pissi. Umbes ju tead millal laps kakab (iga päev või mingi aja tagant-jälgi siis ometi). Niipalju võiks ikka oma last vaadata, et millega tegeleb. Ega see kaka kättesaamine nüüd sekunditega käi. Ilmselt on ka vähe selgitustööd tehtud. Kui ikka järjepidevalt keelata, riielda siis lõpeb ka millalgi. Kui aga lastakse ja ollakse hooletu,siis mis lapsest veel tahta 🙂

Please wait...
Postitas:
ESCAPE

Uskumati mis suhtumine siin.
Minu 1a ja 3k laps küll ei kaka kella pealt ja meeletute punnituste saatel.
Vahest kui lõunaunest ärkab siis voodis kakab, ega mina seda kuule kui köögis nt olen.
Lämbumisega teki sisse on ikka väga kohatu võrrelda, jutt siiski aastasest mitte kuusest lapsest.
Isegi kui laps on mul ninaall ei pane ma alati kohe tähele kui on kakanud, teeb seda suht jooksupealt ja kurat ei haise ka.

Teemaalgatajale aga kannatust ja vb tasuks perearstiga konsulteerida, äkki on mingi aine puudus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]ESCAPE kirjutas:[/small]
[tsitaat]Uskumati mis suhtumine siin.
Minu 1a ja 3k laps küll ei kaka kella pealt ja meeletute punnituste saatel.
Vahest kui lõunaunest ärkab siis voodis kakab, ega mina seda kuule kui köögis nt olen.
Lämbumisega teki sisse on ikka väga kohatu võrrelda, jutt siiski aastasest mitte kuusest lapsest.
Isegi kui laps on mul ninaall ei pane ma alati kohe tähele kui on kakanud, teeb seda suht jooksupealt ja kurat ei haise ka.

Teemaalgatajale aga kannatust ja vb tasuks perearstiga konsulteerida, äkki on mingi aine puudus?
[/tsitaat]

Kas sa ei tegeleks ja ei jälgiks oma last hoolsamalt,kui oleks selline probleem? Isegi kui kakab vaikselt, siis jälgiksid ju?! Kui ei, siis ilmselt pole ka kakasöömine probleemiks. Sukkpüksid jalga, body trukkidega peale. Äkki selle ajaga ikka pannakse oma last ka tähele, millega tegeleb?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]ESCAPE kirjutas:[/small]
[tsitaat]Uskumati mis suhtumine siin.
Teemaalgatajale aga kannatust ja vb tasuks perearstiga konsulteerida, äkki on mingi aine puudus?[/tsitaat]

Ja mis vajalikku laps Sinu arvates sita seest saab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ei tea, kas see on nüüd liba või ei, aga… 😀
Ma nii huvipärast küsin, et miks sa lased lapsel kakase mähkmega üldse olla?! Vaheta mähe ära kohe. Ise oled kakase pepuga või? :)[/tsitaat]

Tekkis sama küsimus, kohe kui seda teemaalgataja postitust lugesin. No arusaadav, et alati kohe ei jõua aga… teemast lugesin välja, et seda pidevalt!!! No anna kannatust, Tee oma lapse pepu siis kohe puhtaks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga kui laps magades kakab mähkmesse? Mina küll ei istu iga minut lapse juures, kui ta magab, ega passi peale, millal ta nüüd just kakab. Laps ärkab, ning nii lihtsalt see lähebki ju. Mis vaev tal näpp mähkme vahelt sisse pista?[/tsitaat]

Nii kui magamise pealt ära kakab, ärkab üles ja kukub õgima? No kuule mõtle ka ikka! Sa ju kuuled kui laps ärkab!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]ESCAPE kirjutas:[/small]

Ja mis vajalikku laps Sinu arvates sita seest saab?[/tsitaat]

HAHAAAA… SEE OLI HEA!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tekkis sama küsimus, kohe kui seda teemaalgataja postitust lugesin. No arusaadav, et alati kohe ei jõua aga… teemast lugesin välja, et seda pidevalt!!! No anna kannatust, Tee oma lapse pepu siis kohe puhtaks! [/tsitaat]

Õõõk…jah, aga mõni sööb tatikolle ka (olen lugenud siitsamast foorumist, et ka täiskasvanud!)…teised (enamik) jälle ei söö…
Kui laps kakab, arvake ära, kumb sellest enne teada saab, kas laps ise või lapsevanem? Ma pakun, et laps ise, sest tema ju kakab ja tunneb, kui kaka tuleb. Kui ta on selline, kellele millegi pärast kaka maitseb, siis ilmselt saab ka esimesena jaole, olgu nii valvas lapsevanem kui tahes. St antud juhul, ma ei usu, et ema on purulaisk ja laseb tunde lapsel kakase mähkmega ringi käia, vaid lihtsalt laps nopib pabulad kohe, kui need tekivad mähkmest välja ja topib suhu.

Please wait...
Postitas:
xkestx

Õõõk…jah, aga mõni sööb tatikolle ka (olen lugenud siitsamast foorumist, et ka täiskasvanud!)…teised (enamik) jälle ei söö…
Kui laps kakab, arvake ära, kumb sellest enne teada saab, kas laps ise või lapsevanem? Ma pakun, et laps ise, sest tema ju kakab ja tunneb, kui kaka tuleb. Kui ta on selline, kellele millegi pärast kaka maitseb, siis ilmselt saab ka esimesena jaole, olgu nii valvas lapsevanem kui tahes. St antud juhul, ma ei usu, et ema on purulaisk ja laseb tunde lapsel kakase mähkmega ringi käia, vaid lihtsalt laps nopib pabulad kohe, kui need tekivad mähkmest välja ja topib suhu.
[/tsitaat]et nagu kakab kui kits, nööbikomme?? enamik 1a on ikka korralik inimese ports ,. mida on terve mähe täis,. ja noo värske kaka hais see jõuab ninna juba enne lapse kaka väljumist..

Please wait...
Postitas:
Suslik28

Pane talle body selga – nii ei saa kätt mähkusse toppida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

HAHAAAA… SEE OLI HEA![/tsitaat]

Naer-naer-naer 😀

Kaka seest saab sitamiine.

Aga vb tasuks lapsele süüa anda, et ta ei peaks püksist omale toitu hankima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh jumal, laps ei söö kakat seepärast, et kõht on tühi või millegi vajadus on. See on osa lapse maailmaavastamisest ja täiesti normaalne.

Minu samavana laps näiteks kakab 5-6 korda päevas, ebaregulaarsetel aegadel ja kaka ei haisegi väga. Ja kuna ta nii tihti kakab, siis on ka kogused väiksed. Kuna ta mul pidevalt süles ei istu, siis on mänguhoos juhtunud ka, et tal on kaka tükk aega püksis olnud. Teeb see minust siis halva ema?

Tean lapsi, kes aastaselt oskavad trukke lahti tõmmata, seega ka vastav riietus ei pruugi garanteerida kakasöömise vältimist.

Selgitada aastasele ei saa veel midagi, ehk kasvab varsti välja sellest east. Pahandada ka ei maksa:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
xkestx

[tsitaat]Oh jumal, laps ei söö kakat seepärast, et kõht on tühi või millegi vajadus on. See on osa lapse maailmaavastamisest ja täiesti normaalne.

Minu samavana laps näiteks kakab 5-6 korda päevas, ebaregulaarsetel aegadel ja kaka ei haisegi väga. Ja kuna ta nii tihti kakab, siis on ka kogused väiksed. Kuna ta mul pidevalt süles ei istu, siis on mänguhoos juhtunud ka, et tal on kaka tükk aega püksis olnud. Teeb see minust siis halva ema?

Tean lapsi, kes aastaselt oskavad trukke lahti tõmmata, seega ka vastav riietus ei pruugi garanteerida kakasöömise vältimist.

Selgitada aastasele ei saa veel midagi, ehk kasvab varsti välja sellest east. Pahandada ka ei maksa:)[/tsitaat]5-6 kle mine arstile, su lapsel pole kõik korras kui niiiiii palju ikka veel kakab,, see ei ole enam normaalne…

Please wait...
Postitas:
Kägu

xkestx, muretse parem enda laste pärast. minu omaga on kõik korras, hea läbikäik lihtsalt:P

Please wait...
Postitas:
xkestx

[tsitaat]xkestx, muretse parem enda laste pärast. minu omaga on kõik korras, hea läbikäik lihtsalt:P[/tsitaat]mida mul nende pärast muretseda vaja? nad ei pasanda nagu kajakad, ega söö sitta ,.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina muretsen küll juba sinu laste pärast, kui nende ema selliste sõnadega räägib:P

Please wait...
Postitas:
xkestx

mul jällegi mure su pärast et nii ullike peast oled,…. aga loomaaed on kirjumirju,. lase samas vaimud edasi…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kallike, sinuga võrreldes ma kindlasti ullike peast pole:P Olen üsna kursis su elu-oluga:)

Please wait...
Postitas:
xkestx

[tsitaat]Kallike, sinuga võrreldes ma kindlasti ullike peast pole:P Olen üsna kursis su elu-oluga:)[/tsitaat]kullake,. saa kasvata oma lapsesunimene ja sa saa oma eluga ka järjele,. siis tulle siin kallikest näitlema,. ullikesekene..

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Väikelaps aastane sööb oma kakat mähkme seest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.