Esileht Ilu ja tervis aastaringne tüütu nohu

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: aastaringne tüütu nohu

Postitas:

Nii tüütu on väljas käia, kui koguaeg peab nuuskama. Nagu meeletu nohu oleks. Siseruumides on ok olla.

Oleks siis ainult kevadel, kui õitsemise aeg on, aga ei, aastaringselt! Ainult siis nina ei reageeri, kui väljas on -20 või +25. ülejäänud kraadidega on nina tatine.

kellelgi veel nii? mis selle vastu aitaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 17:26; 16.05 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kas minu jutt aitab aga minu mehel , kui tuvusime oli ka kogu aeg nagu nohu.
Kui elasime juba koos siis hakkasin teda jälgima, esiteks eluviisid, hommikul ainult kohvi ja tööle, ilma hommikusöögita.
Siis mingeid vitamiine polnud toidusedelis, organismi vastupanu oli null, iga viirus mis õhus lendles, maandus tema peale.Surusin alguses kohe vitamiinid peale.
Siis oli veel kombeks hommikul peale dushi märja peaga välja minna, tuul tõmbas läbi ja nohu jälle platsis.
Imede ime, kui hakkas hommikul sööma, vitamiine võtma ja mitte märja peaga välja kihutama kadus ka nohu.
Üldiselt on ta tundlik, kui külmetab siis kohe nohu.
Kevadel on ka paar nädalat alati nohu ja kahtlustan tugevalt et allergia ja kavatsen ta proovidele saata.
Tahan veel lisada, et paljudel on veel allergia näiteks millegi vastu kodus, jne.
Siiamaani imestan et tema enda ema sellise asjaga ei tegelenud lapsepõlves, aga jah mõnedele ei lähe korda lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sarnane lugu, lisaks veel hakkavad silmad vett jooksma ka väikese tuulekese peale. Toas kui on parajalt soe on ka normaalne olemine. Nii kui jahe hakkab läheb ka nina tatiseks. Aeg-ajalt kimbutab ka tõeline nohu (tõesti hull asi, mis põskkoopasse kohe ronib). Peale nasonexi tarvitusele võttu on tõelist nohu vähemaks jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Märja peaga ma väljas ei käi ja alati on kas müts või kapuuts peas, kui on kylm või tuuline.

Haige, st päris nohus olen ma viimase 3 aasta jooksul olnud paar korda.

proovisin ka loratini, kuid see ka ei mõju

vitamiine ma ei söö ja tööpäeva hommikuti joon ka enne kiiruga kohvi ja söön paar tundi hiljem.

Just korjasin rõdult pesu, kapuuts peas ja nina jälle tatine…

äkki perearst oskab aidata

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 17:26; 16.05 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et mul on üsna sarnane nina :). Külmal ja niiskel ajal õues ja õuest tuppa tulles peab nuuskama. Siis on selline vesine nohu. Soojal ajal nii pole. Ja mingil hetkel lööb toas olles nina hullult kinni (ilmselt kodutolm). Siis pean korra õues käima ja on kõik korras, kuni järgmise korrani. Mingeid rohtusid pole kasutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka umbes samamoodi. Kasutan aegajalt humeri soolavee pihustit. See aitab nina kuivust vältida ja teeb olemise paremaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui see aastaringne nohu on ilma selge alguse ja lõputa ning vahepeal paksema kollaka vms tatiga nohu (st kui ei ole viiruslik), siis on tegu kas mingist allergilisest reaktsioonist tuleva nohuga või siis vasomotoorne riniit. viimane on väljanägemiselt suht sama kui allergiline (st nina on vesine, vahel kinni, ajab aevastama), aga pole põhjustatud mitte mingist allergeenist vaid nina limaskest on lihtsalt väga tundlik. \”nohu\” võib siis esile kutsuda liiga kuiv või niiske õhk, lõhnad, tolm, külm, liiga vähene vedelikutarbimine jne.

ma ka aastaid hädas \”nohuga\”, nina kipub osaliselt kinni minema, vahel aevastan nagu segane, ninast tilgub vett… allergiaid ei ole (kontrollitud korduvalt). ja diagnoosiks saingi vasomotoorne riniit.http://www.inimene.ee/index.php?disease=v&sisu=disease&did=413

selle murega on mõistlik pöörduda perearstile ja siis edasi nina-kurgu-kõrvaarstile ja allergoloogile.

mind nt mingil määral aitavad need tavalised allergiarohud, aga netist (inglise keelsest) leidsin nippe, mis võib probleemi leevendada. minu puhul on selleks siis rohke vee joomine ning teadlikult tugevatest ja teatud spetsiifilistest lõhnadest ning tolmust hoidumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis aastaringne tüütu nohu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.