Esileht Tööelu, raha ja seadused. aastase kõrvalt tööle?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: aastase kõrvalt tööle?

Postitas:

Meil 3 väikest last, keskmise lapse kõrvalt läksin tööle kui ta oli 13 kuud vana, isegi tiba noorem, nüüd kolmas laps saab varsti aasta ja jälle pean vist tööle minema sest mehe palk nii väike, kuni poiss saab 1,5, on isa temaga kodus, aga edasi peab ta tööle minema ja see vh-sest poole väiksem ja no ei ela hästi ära. ma oskan tegelikult majandada küll ja teen söögid nagunii ise ja enda peale ei kuluta pea mitte midagi, riided on nii vanad ja kulunud ja parandatud et piinlik lausa kohati, vahel harva mõne hädapärase asja luban kaltsukast aga need riided ei pea kaua vastu.

Me pole mingid puruvaesed, laene ka kaelas pole, elame oma kodus, auto olemas jne, töötame riigi kohtadel ja palgad väikesed aga kahe palgaga elame kenasti ära, saame ka teatris-kinos käia ja väikseid reise lubada näiteks, lapsed käivad hästi riides jne.

Minus hakkab tekkima kibestumus, eelmise lapse aastaseks saades pidin tööle minema kuna mehel olid töö juures jamad, tema laiskuse tõttu ja jäärapäisuse tõttu, mitte et ta tööd teha ei oskaks, otsis kodus vh-sel olles endale uue töö, palk poole väiksem täpselt, tal võimalus tagasi vanasse kohta minna, ülemus vahetunud, aga tema \”jonnib\”, seega pean ise jälle tite kõrvalt tööle minema. Mul pole midagi töö tegemise vastu, mulle mu töö meeldib, aga ma ei kujuta väga ette 3 lapse kõrvalt töö tegemist, kui 1 neist alles rinnalaps, ok, mitte 100 prossa, aga ikkagi, alles väike ja vajab ema.

Ma ei taha meest survestada, ta on suurepärane mees ja isa, aga leian et ta peaks natuke ikkagi ise ka pingutama, tunnen et vaid mina pean loobuma oma tõekspidamistest ja väärtustest tema kasuks. olen alati arvanud et naise koht on laste kõrval ja mees peaks raha teenima, pean silmas pisikesi lapsi, no 2 aastat tahaks ikka ise kodus olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 16:21; 01.04 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvan, et selliseid riigitöötaiaid on palju, kes töökohal lebotamas käivad. kahju. sellised peaksid päevapealt kinga saama nagu see erasektoris toimub.

aga muidu tubli oled. ja mees on kergelt möku. kui riigisektoriski ei viitsi midagi teha, siis erasektoris ei saaks ta üldse hakkama, seega ole õnnelik, et mingigi kopika koju toob.

pane ta aga kodu koristama, lapsi kantseldama, süüa tegema ja käi ise töökohal arendamas ennast. kõik pered ei peagi olema traditsioonilised. oska hinnata seda, mis on. lapsed, tubli mees pere keskel. ära õõnesta seda mingite illusioonidega.

ma tahaks ka olla miljonäri provva, aga näed, ei ole. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei lebotamas ta ei käinud, lihtsalt oli selline keskastme ametlik kel oli palju alluvaid ja ülemus ning alluvad kes ei saanud oma asjadega hakkama, hakkasid kõike tema kaela veeretama ja tööajast jäi puudu, alguses ta tegi ületunde, mingi hetk kui lapsed sündima hakkasid, ütles ülemusele otse, et pere on tähtsam, mis puudutab töö ära tegemist iga hinnaga, vaatamata kella.

teiseks oli ülemus vanas kinni, mitte üht muudatust mis mu abikaasa poolt tulei, ta kuulda ei võtnud, aga kui ülemusel mingi idee tekkis, mis oli kardinaalselt mehe ideele vastupidine, pidi mees päevade kaupa mingid arve tabelisse toksima või midagi muud nüridat ja noh, tööta siis nii, joostes vastu seina iga päev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 16:21; 01.04 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]arvan, et selliseid riigitöötaiaid on palju, kes töökohal lebotamas käivad. kahju. sellised peaksid päevapealt kinga saama nagu see erasektoris toimub.

aga muidu tubli oled. ja mees on kergelt möku. kui riigisektoriski ei viitsi midagi teha, siis erasektoris ei saaks ta üldse hakkama, seega ole õnnelik, et mingigi kopika koju toob.

pane ta aga kodu koristama, lapsi kantseldama, süüa tegema ja käi ise töökohal arendamas ennast. kõik pered ei peagi olema traditsioonilised. oska hinnata seda, mis on. lapsed, tubli mees pere keskel. ära õõnesta seda mingite illusioonidega.

ma tahaks ka olla miljonäri provva, aga näed, ei ole. :)[/tsitaat]
No ei ole ju tubli mees pere keskel, kui naine peab aastase kõrvalt tööle minema. Mina olen antud loos igal juhul teemaalgataja poolt, kuna minu mees on vist teemaalgataja vend: istus ligi 4 aastat töötuna kodus, kohati polnud pakkumisi, kohati ka jonnis, üks ja teine koht ei kõlvanud. Hoolimata sellest, et ta kodus tegi ja toimetas, olin ma nagu eesel rakkes, et teda, ennast ja teismelist last ära toita. Kogu aeg saatjaks pidev hirm, mis saab siis, kui mõni kallim kodumasin üles ütleb või ka mina oma tööst ilma jään. Sestap on mul 1 laps – rohkem sünnitada ei julge. Sest kogu kupatus on minu küüru peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] olen alati arvanud et naise koht on laste kõrval ja mees peaks raha teenima, pean silmas pisikesi lapsi, no 2 aastat tahaks ikka ise kodus olla. [/tsitaat]

aga siis oleks tulnud valida ka vastavate tõekspidamistega mees. Praegu te ju ainult sinu palgaga ka ära ei ela, seega ei saaks ju väita, et üks lebotab ja teine rabab, mõlemad samal tasemel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah siinkohal on muidugi tore heietada…oleks ja poleks! Olen ise täpselt sama küsimuse ees, et kas tõesti tulebki minna tööle, kohe kui vh läbi. Sellele mõeldes, tuleb kohe meelde, kui esimese lapse 2aastaselt aeda saatsin ja ise kodus nutsin…nii kahju oli lihtsalt tast. Tol ajal alles otsisin tööd.
Mul samuti mees täielik luuser, just selle majandusliku poole pealt. Mingit sissetulekut pole, tööd küll mingisugust teeb, aga maksab sellest oma võlgasid peamiselt…nohh aeg-ajalt ikka külmkappi täidab, kui mina põhimõtteliselt streigin ja sinna süüa keeldun ostmast. Laste(2) eest suudab suurepäraselt hoolt kanda- mängivad lauamänge, paneb magama, loeb aamatuid, käivad õues, õpivad jne jne, üldse väga palju aega veedab nendega koos. Aga mul on sellest isemajandamist lihtsalt kõrini, tema peale ei saa loota mitte kunagi, vastupidi mehel jääb veel jultumust igasugu väikelaene omavoliliselt võtta ja muid jamasid korraldada.
Ise olen õnneks väga iseseisev naine olnud terve elu, korter kus elame on minu ja töökoht on samuti üle keskmise palgaga. Pean mainima, et mina olen pigem haraka tüüpi, kes peab endale saama lubada aeg-ajalt midagi ilusat ja ka lastele ostan enamus riideid poest või jahh…väiksemale jäävad suurema asjad 🙂 Unistan tihti, et küll oleks tore, kui oleksin ka sattunud mõne rahakama mehe otsa, kes saaks võimaldada oma perele normaalset äraolemist, aga kahjuks reaalsus hoopis midagi muud :(( Esitan endale tihti küsimuse, et miks ma küll temaga ikka veel koos olen…aga tundub, et mugavusest ja laste pärast pigem.
Hetkel olen juba pikemat aega siiski mõelnud enda jaoks läbi lahutamise stsenaariumi. Olen tegelikult paaril korral juba peaaegu nii kaugel olnud, aga siis hakkas taas mehest kahju…palus ja nuttis -lubas muutuda…
Tunnen südamest kaasa teemalgatajele, soovin siinkohal tugevat närvi ja kainet mõistust langetada õigeid otsuseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mida te naised ulute, mujal maailmas pannakse 5 kuune sõime ja asi korras.
nojah, muidugi oleks lapsele parim aga lapsele on parim ka ema, kes on neljakümbiselt asjalik ja terav pliiats, mitte piimalõhnaline löttpükstega mammi.
Olen mõlema 14 kuuse poja juurest läinud tööle 3 päevaks nädalas ja ellu jäänud. Kusjuures, ei läinud ma raha pärast tööle vaid karjääri pärast, et rongist maha ei jääks. Vaatan sõbrannasid, kel sama amet, istuvad kodud ja erialaselt ainult tuhmuvad ja ega nad ka rahul ja rõõsad pole, üks ving käib ainult.
Niiet jalad tagumiku alt välja ja tööle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. aastase kõrvalt tööle?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.