Esileht Väikelaps Aastase menüü (liha)

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Aastase menüü (liha)

Postitas:

Küsimus siis teile kelle lapsed peretoidul. Kas annate lapsele iga päev liha? Kui jah siis mis kujul hetkel ei tule endal kül rohkem pähe kui hakklihakaste või kotletid mis võiks aastasele sobida.
Hetkel annan kül veel päris tihti purgi toite, kus siis liha sees ja saab iga päev liha. Ise ma kül iga päev liha ei söö kui harjutaks tavatoidule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps aastasena enam purgitoite ei tahtnud ja siis oli kas peretoidul või tegin osa toite ainult tema jaoks (mis minu enda jaoks liiga tervislikud tundusid ;)). Liha sai siis korra päevas, aga praegu 1 a 4-kuusena enamasti 2 korda päevas, kuna mul endal ka 2 lihaga toitu enamasti iga päev. Minu laps on just hakklihakastet ja kotlette väga vähe saanud, kuna neis on minu loogika järgi vähe kasulikku (kuigi laps sööb poehakkliha asemel 100% lihast ise tehtud hakkliha). Pigem püüan panustada võimalikult palju köögivilju sisaldavatele pajaroogadele/kastmetele, kus on ka liha sees. Enamik pajaroogadest, kus on sees väikesed lihatükid (näiteks kanaliha) või hakkliha on selles vanuses lapsele sobivad. Lisaks teen lihaga toitudest näiteks bolognese kastet (panen lisaks porgandit), tatrapilaffi (jälle porgandiga), köögivilja-hakklihakotlette (mida lapsele meeldib eriti süüa koos maitsestamata jogurtiga). Pluss muidugi ka supid. Lisaks on laps vähemalt viimased paar kuud söönud ahjus pehmeks hautatud liha, kui ma selle väikesteks tükkideks olen lõiganud. Viimasel ajal võtab laps samas pehme ahjuliha tüki hea meelega ise kätte ja hammustab otsast. Liha on mu lapse lemmiktoit ning on esimene, millest söömist alustatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõi vähemalt korra päevas liha. 2x nädalas sõi kala. Püüdsin anda kordamööda punast ja valget. Lihadest sõi kõike va sealiha (me ise ka eriti ei söö seda).
Osad toidud olid pere toidud ja osad spetsiaalselt lapsele.
Meil ei söö laps siiani kotlette, lihapalle ja ega viinereidki ei taha. Ikka puhas liha, puhas sink, puhas kana (armastas närida kanakoiba, puhas kalafilee.

Tegelikult tahtsin öelda, et lapse jaoks on erinevad pudrud, juurikad ja liha tähtsamad kui piim (lehmapiim, või selles vanuses ka rinnapiim või kunsttoit). Kuna meie laps kunsttoitu kordagi suus sisse ei võtnud ja rinnast sai vabaks aastaselt ning lehmapiimaga (keefiriga, jogurtiga) alles hakkasime katsetama, siis perekooli nõustaja just ütles, et kui need muud ained ilusti korras, siis saab ka ilma piimata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liha tuleks anda iga päev. Minu oma sööb küll- erinevad valikud: hakkliha, ahjuliha, ahjukana, kotletid, lihapallid, sült, ahjusink jne…Juurde olen teinud kas siis riisi, makarone, kartulit, köögivilju. Minu oma enam püreesid ei armasta ja seda juba kui ta oli 10-kuune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nendel päevadel, kui laps saab muna, pole vaja liha anda. Kusjuures kõige uuemas välja töötatud toidupüramiidis soovitatakse liha süüa üle päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Purgitoitudes on liha nii marginaalne kogus, et seda ei saa üldse mingiks lihasöömiseks nimetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Aastase menüü (liha)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.