Esileht Väikelaps AB lõpeb ennem otsa kui kuur ise?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: AB lõpeb ennem otsa kui kuur ise?

Postitas:

Mis ma teen? lapsel määratud AB kuur homseni. Võtma ta peab seda AB-d 3,5ml ja 2x päevas. Lihtsa arvutuse järgi ju saab teada, et 7 päevaga võtab laps kokku 49ml AB-d. Pudel on 50ml. Te peate mind nüüd võibolla lolliks aga loomulik kadu on sellel ka. Nimelt iga kord kui ma pudelit loksutan, valgub natuke rohtu pudelisuu ja korgi vagudesse ( ei oska seletada, korgil ja pudelisuul on need, et saaks kinni keerata ).
Sinna see ülejäänud 1ml kaobki ja võibolla ka rohkemgi. Täna ilmselt ainult veabki välja ja homme on sellega kutu, kuna põhja peal on veel natukene, mingi 10ml äkki vist… ja minul on vaja 14ml seda. Ma ju ei lase arstil uut pudelit jälle ka välja kirjutada, et 4ml jääb puudu, ta ilmselt ei teegi seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 09:30; 19.01 09:40; 19.01 10:26; 19.01 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su küsimusele vastata ei oska, aga meil hetkel sama asi. AB saab otsa ennem kui ravikuur. Paariks viimaseks korraks ei jätku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4ml rohtu ei ole kriitilise tähtsusega. kui sul ei esine rohuandmisel kadusid stiilis et laps ajab rohu suust välja, keerab viimasel hetkel pea kõrvale jm, siis ole täiesti mureta. anna lapsele kogu pudelitäis sisse ja vajadusel määrab arst uue kuuri. korgikeerdudesse nii palju rohtu ära ei kao, aga silma järgi mõõtelusikasse annustamisega võid vabalt iga kord pisut mööda panna (loe:pisut rohkem kallata), käe ja silmaga ei saa ju absoluutset täpsust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

helistad täna arstile, arst teeb digiretsepti.

1. Alati tuleb arstile helistada, enne kui AB lõpetad; ka siis kui pudelis rohtu jätkub. AB kuur ei ole 5 päeva, vaid kuni sümptomite täieliku kadumiseni + veel 3 päeva. Vastasel juhul ainult tugevndad baktereid ja laps mõne nädala pärast uuesti haige ning hullemini.

2. Alati tuleb läbi lugeda ka ravimiga kaasas olev infoleht – selleks see on sinna pandud! Arst ei tea sinu lapse vastunäidustusi ja samuti pead oskama jälgida ja reageerida kõrvaltoimete korral. Ilma infolehte lugemata sa ei pane neid õigel ajal tähele.

Kahjus jah arstid ei räägi seda. Ise pead taipama küsida. Ühega vaidlesin sellel teemal ja tema kindel seisukoht oli, et ema peab ise teadma ja ta ei jõua kõike harida :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma üritan kuidagi arstiga ühendust saada 🙂
Asi selles, et ma soomes ja siin pole digiretsepti olemas kahjuks. Ja kuna on veel ka erakliiniku arst siis võib ta kättesaamine keeruliseks osutuda aga ma üritan igatahes 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 09:30; 19.01 09:40; 19.01 10:26; 19.01 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli sarnane hämming minul kunagi. Aga vaid hetkeks, helistasin kohe arstile ja siis mehele. Üks kirjutas uue AB välja ja teine läks peale tööd apteegist läbi. AB kuuri tuleb ikka ilusasti lõpuni teha, muidu kurnad last ilma asjata.
Mis üle jäi, hävitasin ära. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See puuduv kogus on väga väike. Ma ise annaks palju on ja kui laps on terve, siis oleks rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma võiksin jah samuti rahul olla aga minu süda pole rahulik :S lapsel see teine AB kuur elu sees ( esimene kuur oli 3,5 aastat tagasi ). Esimesega vedas ilusti välja, jäi isegi natuke põhja peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 09:30; 19.01 09:40; 19.01 10:26; 19.01 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii väike kogus ei määra küll mitte midagi. Doosid ei ole nii täpsed ju. Laste kaalud on pisut erinevad, üldse on doos arvutatud välja keskmise inimese pealt, erinevatele organismidele, bakteritele jne mõjub ravim erinevalt. Neid kõvalisi tegureid on nii palju, et 4 ml ees või taga ei ole küll mingisugune näitaja. Lisaks mõelge selle peale, et kas annate ravimit ikka alati õigesti, ütleme, et AB-d peab andma 3 korda ööpäevas. Aga kaugeltki alati ei anta ravimit kaheksatunniste vahedega. Last üles ajama ei hakata, üks vahe tuleb näiteks 12 tundi, teine 4 tundi jne, see on idee poolest palju suurem möödalask, aga saavad need lapsed ikka kõik terveks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka üritan õigetel aegadel anda. Määratud on talle 2x päevas, hommikul ja õhtul. Mina annan 9:30 ja 21:30 ja olen last selleks ka üles ajanud.
Arst ennem ikka küsis minult lapse kaalu ka kui ravimi kogust hakkas määrama. Vaatas mingit tabelit ja siis ütles, et 17kg kaaluvale lapsele antakse 2x päevas 3,5ml. Anti ka väike süstal ilma nõelata, sellega siis mõõdan täpselt 3,5ml ja annan lapsele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 09:30; 19.01 09:40; 19.01 10:26; 19.01 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline jutt on see, et AB peab ml täpsusega andma. IGAL AB ravimil on ravi vahemik 5-10 päeva. Täpsema määrab arst, seega vaid arst on see, kes määrab, kas 5,6 jne päevi.Mulle ütles arst, et noh, teeme 7 päeva…siis oli paus ja lisas, ei, teeme hoopis 10. SEEGA, suuremas laastus tähendab see seda, et AB peaks mõjuma igaljuhul, kui teen nt. 9 päeva, sest algul eeldas arst, et võib isegi 7 teha, SEEGA, kus on see loogika ml täpsuses? On võimalilk nii ja naa aga teeme naa- lihtkeeles.
Meil oli ka AB kuur 10 päeva, rohtu jagus 9 päevaks. Viimane annus 9l päevl oli poolik. Ja samamoodi tegin süstlaga ml täpsusega aga ikkagi ei jätkunud. Süstalsse jääb nt 1ml seintele, purgi seintele samuti, nii saabki kokku 10 korra puhul süstlasse jääk 10ml., mis meie puhul oligi ühe päeva kogus: 2x5ml.
AB puhul on vist oluline see, et kogu rohi võetakse ära ja iga päev, hea, kui ka samal kellaajal. Päev sinna ja tagasi ei määra.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps AB lõpeb ennem otsa kui kuur ise?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.